Pukające fotele.

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

unlimited1991
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: ndz sty 23, 2011 18:42

Pukające fotele.

Post autor: unlimited1991 » sob wrz 19, 2015 17:34

Na forum passata jak i tutaj zdjęć nie ma, a mam problem taki, jaki opisali poprzednicy (prawdopodobnie).

Fotel kierowcy delikatnie wydawał się przesuwać o kilka milimetrów podczas jazdy, oraz jak się tyłkiem ruszało. Rolka lewa i prawa wydaje się być cała.

Specjalnie wyjąłem fotel pasażera by sprawdzić luz na wózku środkowym- wydaja się mieć identyczny zakres "luzu".

Mogę prewencyjnie ślizgi i rolki wymienić, z tym, że nie wiem jak wymienić ślizgi przy rolce środkowej. By wymontować cały wózek muszę rozwiercić z przodu "nit" (wygląda jak wygięta rura, albo jakiś nit) i wtedy da się wymienić ślizgi ?
Myślałem też, by sprawdzić czy bolec blokady przód/tył wchodzi ciasno, ale tutaj tez nie wiem, jak miałbym go zdjąć w ogóle pierw.



longer200
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr paź 29, 2008 15:03
Lokalizacja: Wronowy
Kontakt:

Re: Pukające fotele.

Post autor: longer200 » wt sie 23, 2016 11:53

Witam, odświeżam temat.

Mógłby ktoś podać mi numery katalogowe ślizgów do Golfa IV ponieważ nigdzie nie mogę poszukać :(
Wszędzie są do III.

Z góry dziękuje i pozdrawiam



Awatar użytkownika
marc13
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 219
Rejestracja: pn lis 29, 2010 19:07
Lokalizacja: Jawor

Pukające fotele.

Post autor: marc13 » pt mar 17, 2017 02:22

Odswierzam. Wymieniłem u siebie rolki i slizgi, minimalnie pomogło ale bujaja mi sie fotele na oparciu pleców. Jak myslicie sprobowac zaklepas te wasy ?mam jeszcze plan zeby kupic zwykle fotele 3d bdb stanie i wsadzic z nich stelaz edo moich recaro. Tylko czy to przejdzie?



roster
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt kwie 17, 2018 02:00
Auto: Volkswagen Bora 1.6 16v
Silnik: BCB

Re: Pukające fotele.

Post autor: roster » pn paź 22, 2018 02:17

Sprawa jest prosta i do zrobienia, producent przewidział nawet specjalne otwory do usuwania luzu. Nie wymieniajcie slizgaczy, bo to nic nie daje.

Należy wziąć mały i cienki śrubokręt płaski, wsunąć go poziomo przez specjalne otworki, tak żeby wszedł w rowek tulejek (zawiasów) odpowiedzialnych za regulację dół/góra siedziska i walnąc parę razy młotkiem w niego, żeby rowek się rozszerzył. Jak zobaczycie z boku tam gdzie są wąsiki, tam widać ten rowek, zdaje się idzie na całej długości tulejek/rurek/zawiasów.

Obrazek


Bora sedan 2005, 1.6 16v,
4xel.szyby, climatr, komp, temp, ESP, recaro, 4 airbag
ale brak podswietlanych kratek nawiewu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości