Woda na dywaniku kierowcy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

gregor_21
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pt sty 29, 2010 17:46
Lokalizacja: krak

Woda na dywaniku kierowcy

Post autor: gregor_21 » pn maja 17, 2010 14:19

Witam,

Cieknie mi do środka woda, zlokalizowałem mniej więcej w którym miejscu pojawia się wewnątrz samochodu ale nie wiem gdzie wpływa od zewnątrz. Może ktoś mial juz problem i coś podpowie? Na pewno nie jest to linka odblokowania klapy. Załączam foto zrobione od dołu w kierunku kierownicy. Widoczna jest kropa, po kablach też spływa woda? Tylko którędy może wchodzić?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

Post autor: Rafał 21 » pn maja 17, 2010 14:28

gregor_21 pisze:Tylko którędy może wchodzić?
gregor_21, A to dobre :grin: Przypomniałem sobie powiedzenie że nie buduje sie komina od dachu! A ty rozbebeszasz samochód z nie odpowiedniej strony :grin: Zacznij od oslony podszybia i tam zobaczysz co sie dzieje!! Ale musisz sciagnąc wycieraczki![ramiona] i wszystko widać i jeszcze mozna uszczelnic , wyczyścic odplywy :grin:


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

gregor_21
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pt sty 29, 2010 17:46
Lokalizacja: krak

Post autor: gregor_21 » pn maja 17, 2010 14:36

Plastiki pod kierownica już sciągałem wiec bylo to 10 minut roboty, myślałem że przez linke się leje ;) Wycieraczek i tamtej strony jeszcze nie rozbierałem a nie bardzo mam dziś czas na to ;p ale bede musial. A ktoś to może rozbierał żeby powiedzieć co i jak bo znając życie to zaraz urwę jakieś zaczepy :grrr:



Awatar użytkownika
Skieleton
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: czw mar 04, 2010 08:02
Lokalizacja: Hell

Post autor: Skieleton » pn maja 17, 2010 14:47

Miałem kiedyś coś podobnego z ta różnicą iż wała mi się ciurkiem woda jak tylko spadł deszcz... Miałem zatkane kanały odpływu w podszybiu jakimiś liśćmi i zamiast na zewnątrz woda się wlewała do środka...


[url=http://userbars.pl/Motoryzacja/Userbar/25612,Vw,golf,ii,driver.htm][img]http://img.userbars.pl/129/25612.png[/img][/url]
Mój Szarak: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=325382

Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

Post autor: Rafał 21 » pn maja 17, 2010 14:54

gregor_21 pisze:zaraz urwę jakieś zaczepy
gregor_21, szukaj odpowiedzi sam :grin: Tyle tematów i rozwiazań :chytry: :grrr: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=117990


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » pn maja 17, 2010 15:17

gregor_21, plastikowe podszybie jest wciskane w szybę w plastikowy wypust widoczny na pierwszym zdjęciu. W podszybiu jest języczek który tam wchodzi. Żeby zdemontować trzeba energicznie pociągnąć zdejmując przed tym wycieraczki. Po zdjęciu podszybia przyjrzyj się skrzyneczce od strony kierowcy widocznej na fotce drugiej. Między tą skrzyneczką a blachą jest uszczelka i pewnie tam cieknie...może też się przelewać przez uszczelkę pod dekielkiem widocznym na fotce trzeciej...ale to by trzeba wiadrami wodę leć żeby tak się przelało, także zdemontuj ustrojstwo i zobacz co tam pod spodem się dzieje.
Obrazek
Obrazek
Obrazek



gregor_21
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pt sty 29, 2010 17:46
Lokalizacja: krak

Post autor: gregor_21 » pn maja 17, 2010 22:11

Oto, dzięki wielkie za foty i objaśnienie, jak tylko znajde czas to zabiore się za to. Dam znać :) Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
grzybsi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: wt sie 12, 2008 21:33
Lokalizacja: DL/WR
Kontakt:

Post autor: grzybsi » wt maja 18, 2010 00:29

WITAM , miałem identyczny problem , zdemontowałem tą plastikową skrzyneczkę ( moim zdaniem niewypał ze strony konstruktorów VW !!!) , wyczyściłem dokładnie miejsce jej przylegania , następnie nałożyłem klej POLIURETYNOWY do klejenia zderzaków (ODRADZAM WSZELKIEGO RODZAJU SILIKONY , POXILINĘ!!!) , uszczelniania karoserii etc. dostępny w sklepach typu mieszalnie lakierów do aut. BARDZO WAŻNA UWAGA !!!!! po zdjęciu za pierwszym razem skrzyneczka się odkształca , i potem niedokładnie przylega do karoserii , dlatego po nałożeniu masy uszczelniającej KONIECZNIE należy użyć zacisków szewskich takich do butów , i 24 godziny ma to schnąć. Kolejny etap , to nałożenie masy od strony kabiny , trzeba odkecić 3 nakrętki plastikowe które trzymają białą osłonę z mocowaniami wtyków- kostek ( takie rusztowanie plastikowe) , gdy już to odkręcimy będzie widać moment styku skrzyneczki z blachą karoserii.Ja dodatkowo potraktowałem masą górną pokrywę tej żałosnej skrzyneczki. I co ważne , to nie załować masy :) . Koszt 25 zł. Ot mam spokój i suszę w aucie :).
Ostatnio zmieniony wt maja 18, 2010 00:31 przez grzybsi, łącznie zmieniany 1 raz.



gregor_21
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pt sty 29, 2010 17:46
Lokalizacja: krak

Post autor: gregor_21 » wt maja 18, 2010 22:35

Dobrze najpierw zapytać zanim zabierze się za robote. Przynajmniej wiadomo czego sie spodziewać i co kupić wcześniej. Dzieki wielkie za podpowiedz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google Adsense [Bot] i 81 gości