Problem z VENTO 2.0 - gaśnie lub czasami nie pali_POMÓŻCIE!!
Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP
- 
				DKwiatkowski
 
Problem z VENTO 2.0 - gaśnie lub czasami nie pali_POMÓŻCIE!!
Mam problem : mój venciak ma czasem taki czas że nie pali- czekam około 30 minut i juz jest wszystko wporządku. Zdarza się też ze pali i gaśnie. Sam już nie wiem co to jest. Jak macie jakies pomysły to piszcie. Z góry dziękówa!
			
									
									- blackwhite
 - Użytkownik

 - Posty: 376
 - Rejestracja: ndz sie 07, 2005 14:51
 - Lokalizacja: Dumfries
 - Kontakt:
 
- Paweł Marek
 - V.I.P.

 - Posty: 26259
 - Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
 - Lokalizacja: Biertowice, Małopolska
 
Masz  zapewne 2,0 8V 115 KM z wtryskiem Digifanta. Nie tak prosto odpowiedzieć na pytanie co jest przyczyną Twoich problemów. We własnym zakresie sprawdź świece i kable zapłonowe, wszystkie kostki pod maską, obejrzyj wszystkie rury z układu zasysania powietrza czy szczelne, sprawdź klapke w przepływomierzu czy  chodzi jak należy. A jak nic nie znajdziesz to VAG. Może być też pompa paliwa(za małe ciśnienie), brudny filtr paliwa i cholera wie co jeszcze. Ale generalnie nie masz się co załamywać bo jak sam nie dasz rady to każy zdolniejszy i lepiej wyposażony warsztat ci pomoże. Nie jest to jakaś szczytnie tajemnicza konstrukcja 
			
									
									Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.
						taa ja też miałem zepsuty czujnik obrotów wału korbowego (silnik ady) wszystko było po kolei podmieniane i sprawdzane, az został tylko ten czujnik, objawy miałem własnie takie jakDKwiatkowski podłączałem wilokrotnie pod vag i zadnych błedów.... bo czujnik psuł się tylko nieraz... i dopiero vag pokazał bład gdy auto zgasło samo podłaczone pod vaga (było to dopiero po 6 podłączeniu pod kompa) auto chodziło  1,5 godz. podłaczone pod kompa u mechaniora... i w koncu zgasło. po wymka jest wszystko ok/
			
									
									- 
				krzysiek1980
 - Mały gagatek

 - Posty: 144
 - Rejestracja: wt wrz 20, 2005 19:07
 - Lokalizacja: gdańsk
 
silnik 2E nie ma czujnika wału, mają go nowsze GTI - silniki ADY, AGG, czasem nowa cewka moze sie psuć... miałem tak już kiedys. sprawdz jeszcze czujnik hallakrzysiek1980 pisze:PANOWIE U MNIE TEZ CZASEM GASNIE MAM SILNI 2E I TU PRZECZYTAŁEM ZE TO MOZE BYC CZUJNIK WALU KORBOWEGO -CEWKE ZMIENILEM NA NOWA BO MI PADLA -autko mi gasnie jak np. podjezdzam do skrzyzowania wciskam sprzeglo i KAPUT CZY TO TEN CZUJNIK MOZE GO WYMIENIC??????!!!!!!!!!
- 
				krzysiek1980
 - Mały gagatek

 - Posty: 144
 - Rejestracja: wt wrz 20, 2005 19:07
 - Lokalizacja: gdańsk
 
- Paweł Marek
 - V.I.P.

 - Posty: 26259
 - Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
 - Lokalizacja: Biertowice, Małopolska
 
U mnie jest to samo ale tylko to sie dzieje jak jade na gazie ( silnik ADY ), czy to czujnik wału?krzysiek1980 pisze:PANOWIE U MNIE TEZ CZASEM GASNIE MAM SILNI 2E I TU PRZECZYTAŁEM ZE TO MOZE BYC CZUJNIK WALU KORBOWEGO -CEWKE ZMIENILEM NA NOWA BO MI PADLA -autko mi gasnie jak np. podjezdzam do skrzyzowania wciskam sprzeglo i KAPUT CZY TO TEN CZUJNIK MOZE GO WYMIENIC??????!!!!!!!!!
Torreto
						Tak sie dzieje jak wlot powietrza jest skierowany do przodu pojazdu i mieszanka lpg-powietrze, jest za uboga bo rozwiewa ja wlatujace powietrze. Wystarszy przerobic ten wlot- jakies kolanko wstawic lub rurke  zeby powietrze swobodnie wpywalo a nie bylo wpychane sila pedu auta 
 na bok lub ze spodu lub z komory silnika a nie bezposrednio z przodu
To tak troche lopatologicznie
			
									
									To tak troche lopatologicznie
Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 98 gości

