[mk4] Co 20 dni kłopot z rozruchem, komputer odcina prąd??

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Poope
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: pt cze 26, 2009 21:45
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Golf IV 'HighLine' 2.0 l [LPG]
Silnik: AQY

[mk4] Co 20 dni kłopot z rozruchem, komputer odcina prąd??

Post autor: Poope » śr lut 28, 2018 18:29

Witam,
Od niedawna mam samochód i dziwi mnie jedna sprawa, mianowicie mimo, że jak się wydaje akumulator jest prawie naładowany, podczas startu może zakręcić i wszystko gaśnie na czarno, ikonki kontrolki itd. Wtedy następne przekręcenia kluczyka nawet nie powoduje zapalenia kontrolek, wszystko wygaszone. Dodam, zamykanie-otwieranie zdalne drzwi jedynie działa oraz alarm.
Zupełnie, jakby komputer doszedł do wniosku, że minimalny poziom naładowania został przekroczony i postanowił mnie od prądu kierowanego na rozruch - odciąć.
Np. wczoraj przy -10 st.C od razu zastartował, a dziś przy -13 st.C zakręcił 2 razy i wyłączył wszystko, na czarno.
Jednak jump starter który nie jest kontrolowany przez komputer - mimo jego pojemności 6Ah - pozwolił, choć za 4. próbą, zakręcić silnikiem. No więc jak takie małe gów...nko potrafi przy -13 st. zakręcić silnikiem 2l benzyna, to jak to możliwe że wczoraj akumulator był OK, a dziś dno? Podejrzewam, że komputer odcina przedwcześnie prąd.
Czy można wyregulować komputer, żeby przedwcześnie mi nie odcinał prądu z akumulatora?

PS:
Jeżdżę niewiele, samochód stoi dość często 7 dni, ale w związku z tym staram się przejechać zawsze jakieś 12-15 km co najmniej żeby dojść do poziomu sprzed 7 dni. Pobór na postoju - 50mA (to maksymalny dopuszczalny prąd poboru w tle, 3 odbiorniki alarm, odcięcie zapłonu i radio).


Pozdro, Poope

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[mk4] Re: Co 20 dni kłopot z rozruchem, komputer odcina prąd??

Post autor: Qto » śr lut 28, 2018 20:03

Poope pisze:
śr lut 28, 2018 18:29
Podejrzewam, że komputer odcina przedwcześnie prąd
komputer nie ma z tym nic wspólnego

Kiedy kontrolki się nie zapalają i rozrusznik nie kręci...czy wyświetla się godzina na liczniku, czy działają światłą pozycyjne? ...klakson?



Awatar użytkownika
Poope
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: pt cze 26, 2009 21:45
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Golf IV 'HighLine' 2.0 l [LPG]
Silnik: AQY

[mk4] Re: Co 20 dni kłopot z rozruchem, komputer odcina prąd??

Post autor: Poope » śr lut 28, 2018 20:20

Qto pisze:
śr lut 28, 2018 20:03
Kiedy kontrolki się nie zapalają i rozrusznik nie kręci...czy wyświetla się godzina na liczniku, czy działają światłą pozycyjne? ...klakson?
> komputer nie ma z tym nic wspólnego
No to dlaczego wczoraj zapalił bez przeszkód (-10st.) i choć nie przejechałem wczoraj zwyczajowego 12-15km a tylko 3 km, to dziś (-13st.) aku padł? Po jednej nocy?
Czy to znaczy, że przez ostatnie 20 dni poziom naładowania akumulatora, mimo moich wysiłków żeby go doładowywać co tydzień, malał?

ps: Nie sprawdzałem ani godziny na liczniku, ani świateł pozycyjnych, ani klaksonu. Ale działały el. zamki w drzwiach i alarm.


Pozdro, Poope

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[mk4] Re: Co 20 dni kłopot z rozruchem, komputer odcina prąd??

Post autor: Qto » śr lut 28, 2018 21:08

No ok...już nie dopytuję, wyreguluj komputer i powinno być ok



Awatar użytkownika
Poope
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: pt cze 26, 2009 21:45
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Golf IV 'HighLine' 2.0 l [LPG]
Silnik: AQY

[mk4] Re: Co 20 dni kłopot z rozruchem, komputer odcina prąd??

Post autor: Poope » śr lut 28, 2018 23:58

Cóż, dziękuję za zainteresowanie. Akumulator mam dobry, sprawdzany, efektywność prądu ładowania niższa od deklarowanej 20% co go jeszcze nie dyskwalifikuje.
Jeśli nie sprawka komputera, to już kupiłem alternator 120A i poproszę jednocześnie o sprawdzenie ładowania.
No i dopytam w warsztacie o to dziwne zachowanie samochodu.
Dzięki.


Pozdro, Poope

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[mk4] Re: Co 20 dni kłopot z rozruchem, komputer odcina prąd??

Post autor: Qto » czw mar 01, 2018 09:45

Nie ma takiej możliwości, że aku daje oznaki życia (działające zamki) a kontrolki się nie zapalą...zadnemu komputerowi nic do tego. Mogą być problemy ze stacyjką...ale na 99% problemem są Twoje zabezpieczenia przed kradzieżą.



Awatar użytkownika
Poope
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: pt cze 26, 2009 21:45
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Golf IV 'HighLine' 2.0 l [LPG]
Silnik: AQY

[mk4] Re: Co 20 dni kłopot z rozruchem, komputer odcina prąd??

Post autor: Poope » czw mar 01, 2018 12:15

Nie bardzo rozumiem, czy te zabezpieczenia (alarm fabryczny + elektroniczne odcięcie od zapłonu) masz na myśli że to zjawisko powodują, czy masz na myśli że zabierają za dużo prądu na postoju?

EDIT: po podłączeniu jump startera (z ominięciem aku) z kontrolkami od razu jest wszystko OK. Zresztą przy podładowanym aku też :-).


Pozdro, Poope

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości