Woda na dywaniku za kierowca

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Klaudia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn cze 04, 2007 22:48
Lokalizacja: Chorzów

Woda na dywaniku za kierowca

Post autor: Klaudia » wt cze 05, 2007 00:31

Witam, bardzo proszę o poradę. Nigdy nie miałam problemu z przeciekaniem mojego golfa aż do wczoraj, spadł deszcz a woda pojawiła się nie wiadomo skąd za siedzeniem kierowcy, tam gdzie pasażer trzyma nogi, wylałam dosłownie wiadro. Sprawdzałam siedzenia, dywaniki z przodu od strony kierowcy i pasażera, szyberdach, tapicerkę, drzwi, wszystko inne było suche a tam powódź!!!! Zauważyłam lekką wilgoc w bagażniku tez po lewej stronie ale czy to może miec coś wspólnego? Samochodem nie jeździłam więc przez spód samochodu też nie mogła się dostac woda. Słyszałam że są jakieś kanaliki odprowadzające wodę które mogły się zatkac ale gdzie one są i jak je odetkac??? Pomóżcie proszę bo nie przeżyję jak zgnije mi mój golfik, chucham i dmucham na niego a tu takie rzeczy, jeszcze raz błagam o pomoc
Ostatnio zmieniony wt cze 05, 2007 12:30 przez Klaudia, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Trochim
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 517
Rejestracja: wt sie 17, 2004 13:22
Lokalizacja: betonów
Kontakt:

Post autor: Trochim » wt cze 05, 2007 01:05

zazwyczaj woda dostaje się przez drzwi a dokładniej uszkodzona jest lub odkleiła się folia w drzwiach, dalej na słupkach są takie plastykowe zaślepki jezeli ich brak to też prez to moze woda dostawac się do środka.


Nissan Patrol K160

romek126
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: czw sty 05, 2006 13:18
Lokalizacja: Kraków

Post autor: romek126 » wt cze 05, 2007 09:45

A masz szyberdach? Może od niego są niedrożne odpływy.



Awatar użytkownika
Danielo85
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: śr cze 28, 2006 22:05
Lokalizacja: Łęczna
Kontakt:

Post autor: Danielo85 » wt cze 05, 2007 09:50

Tamt poruszany juz N razy, wystarczy poszukac! Sam mialem z tym problem i okazalo sie ze mnie lecialo przez otwor ktorym jest puszczona linka do otwierania maski ale zakleilem plastelina i spokoj od tamtego czasu. Ale poszukaj lepiej na forum a znajdziesz!


[img]http://img145.imageshack.us/img145/7367/vwgolfplusercu4.jpg[/img]

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » wt cze 05, 2007 10:08

WITAJ NA FORUM !!! http://www.google.pl/custom?domains=for ... %3A1&hl=pl



aluk0
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 00:23
Lokalizacja: Zary
Kontakt:

Post autor: aluk0 » wt cze 05, 2007 10:35

witam cie moj problem byl taki sam tylko ze u mnie leczialo przez otwor na blotniku w miejscu gdzie jest umieszczona antena i po kabelku sobie ladnie splywalo :bajer: zaslepilem to miejsce i mam spokoj


pozdrawiam



Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Post autor: zodiak » wt cze 05, 2007 11:08

Miałem podobnie i nie nie zdążyłem zlokalizować przed sprzedażą auta ;) , podejrzewałem uszczelkę bocznej lewej tylnej szyby.


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

Klaudia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn cze 04, 2007 22:48
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Klaudia » wt cze 05, 2007 12:06

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, sprawdziłam wszystko w/g waszych porad ale niestety nic z tych rzeczy, czytałam już inne tematy na forum i był tam poruszany temat zatkanych kanalików odprowadzających wodę, dalej nie wiem gdzie są, może ktoś by mnie nakierował i powiedział jak je odetkac, była bym bardzo wdzięczna. Niestety nie mam nikogo innego kto mógłby mi pomóc wiec licze na Was. Nie chce jechac z tym do mechanika bo wiadomo jak jest, powiedzą: dziewczyna się nie zna więc ją skosimy równo za naprawę - mam już w tym doświadczenie. Nie wiem co robic, trace już pomysły ](*,)



Andrzej1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 267
Rejestracja: pn kwie 04, 2005 10:57
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Andrzej1 » wt cze 05, 2007 12:15

Witam.
U mnie woda dostawała się przez niedokładnie dolegającą uszczelkę do szyby lewych
tylnych drzwi,(po awaryjnym otwieraniu drzwi ).Szparkę zakleiłem czarnym Scotem.
Nic nie widać, jest sucho ,okna mi nie brakuje mam szyber.
Pozdrawiam.Andrzej.



aluk0
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 00:23
Lokalizacja: Zary
Kontakt:

Post autor: aluk0 » wt cze 05, 2007 13:55

kanaly odprowadzajace wode znajdula sie z prawej jak i z lewej strony szyberu sa to dwa gumowe przwody musisz otworzyc dach i beda one widoczne sposob ich czyszczenia jest prosty dlugo drut i poprostu je przepychasz na wylot najlepiej robi sie to linka od sprzegla no jezeli takowa nie dysponujesz to drucik :bajer:




pozdrawiam



rpm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: sob maja 26, 2007 15:37
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: rpm » wt cze 05, 2007 19:15

sprawdz czy nie ma dziury na podszybiu pod uszczelką, miałem to samo .Pan blacharz popracował 2 h i było po problemie. najlepiej lać wodą po szybie i obserwować od środka pomiędzy deską rozdzielczą a uszczelką szyby czy niepojawia się przeciek.



Komas
....::::VW GOLF::::....
....::::VW GOLF::::....
Posty: 525
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 01:47
Lokalizacja: VWrocław

Post autor: Komas » wt cze 05, 2007 19:17

u mnie tez robi sie mokro jak popada dluzej. Woda pojawia mi sie pod siedeniem z tyłu. Musze je podniesc i jest mokro. Szukalem i leci gdzies po uszczelce z tylnij klapy. Podejrzewam ze przez kabel od uchwytu do anteny CB ktory przyciska uszczelka:)


[img]http://images2.fotosik.pl/231/bf2e679f88c976ca.gif[/img]

Klaudia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn cze 04, 2007 22:48
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Klaudia » wt cze 05, 2007 23:08

Danielo85 pisze:Tamt poruszany juz N razy, wystarczy poszukac! Sam mialem z tym problem i okazalo sie ze mnie lecialo przez otwor ktorym jest puszczona linka do otwierania maski ale zakleilem plastelina i spokoj od tamtego czasu. Ale poszukaj lepiej na forum a znajdziesz!
To było właśnie to. Sprawdziłam najprostszym sposobem na który mogłam wpaśc wcześniej. Pojechałam na myjkę samoobsługową, wrzuciłam 2 zł do maszyny i polewałam całe auto wodą żeby sprawdzic gdzie ten paskudny przeciek, okazało sie ze jednak leje się przez wskazany przez Ciebie otwór, pod klapą silnika tuż przy antenie zbierała się woda bo było tam mnóstwo liści, kiedy je usunęłam woda spłyneła swobodnie, nie wiem gdzie ale już nie do środka auta \:D/ teraz mnie czeka tylko ściąganie dywaników i porządne suszenie i wietrzenie auta bo trochę zaczyna cuchnąc. Dziękuję wszystkim za rady i pozdrawiam :grin:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości