[MK2] Pytanie odnośnie amortyzatora

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
matys_10
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: śr gru 22, 2004 16:41
Lokalizacja: Piła

[MK2] Pytanie odnośnie amortyzatora

Post autor: matys_10 » wt paź 02, 2007 20:04

Witam! Mam malutki problem i myślę że pomożecie mi go rozwiązać, Mianowicie ostatnio zauważyłem że z jednego z amortyzatorów z przodu, sączy mi się olej.
W związku z tym moje pytanie brzmi następującą: czy jest możliwość odkręcenia samego ogranicznik amortyzatora oznaczonego na rysunku "15" czy jest to w ogóle rozbieralne. Być może ktoś już miał podobny problem i zajmował się tym.
Obrazek

Z góry dzięki za jakiekolwiek zainteresowanie tematem;)
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony wt paź 02, 2007 20:49 przez matys_10, łącznie zmieniany 2 razy.


M a t y s

lorenz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn lip 30, 2007 18:15
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: [MK2] Pytanie odnośnie amortyzatora

Post autor: lorenz » wt paź 02, 2007 23:10

Witam. Jest mozliwe odkrecenie tego elementu,jest nakretka trzymajaca wklad amortyzatora w kolumnie Mc Phersona wiec bedziesz musial ja odkrecic przy wymianie wkladow amorkow,bo cieknacy olej nie wrozy nic dobrego.Mozesz podjechac do serwisu na sprawdzenie czy jeszcze sa w jako takim stanie i czy mozesz jeszcze nanich posmigac.pozdro


Tylko VW...

Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » wt paź 02, 2007 23:20

Witam :D
Jasne można tą nakrętkę odkręcić ale to nie takie proste. Musisz zdjąc kolumne wpakować w imadło i porządnymi szczypcami to odkrecic. Ale uwaga ja nie wiedziałem :D że tam jest od razu pod tym olej i mi wyszczeliło na kolana. PRzykreciłem bowiem do imadała górą w dół. Ten olej czy cokoliwek jest w środku pewno płyn hydrauliczny strasznie cuchnie. :D


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

Awatar użytkownika
matys_10
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: śr gru 22, 2004 16:41
Lokalizacja: Piła

Post autor: matys_10 » śr paź 03, 2007 17:41

Zdaje sobie sprawę że to napewno nie bedzie takie łatwe do odkręcenia, ale jakimś cudem muszę się tam dostać, póki co spróbuje wsadzić tam jakąś uszczelkę aby nie ciekło. Wiem z doświadczenia bo miałem kiedyś MK1 i tam miałem taki sam problem i podłożenie uszczelki poskutkowało i nie leciało. A płyn tak czy siak i tak wyleci więc nie obędzie się bez jego wymiany, ale to nie jest problem.
Więc jeśli idzie odkręcić to jak znajdę chwilkę czasu biorę się do roboty. DZięki


M a t y s

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr paź 03, 2007 17:49

daj sobie spokój, jak amorek przestanie działać to go zmień a wcześniej nic nie rób, zbędny trud.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
mar_tec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 322
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 16:03
Lokalizacja: GDAŃSK

Post autor: mar_tec » czw paź 04, 2007 10:36

Jaki amortyzator polecacie do MK2 1.6? Jaki najlepiej kupić?
Czy to mozliwe, że to własnie przez nietrzymające już amortyzatory tak żle mi się jeździ na nierównościach? Ściąga mi kierownicę raz w prawo raz w lewo, w zależności od tego gdzie na jezdni jest nierówność, dół.



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » czw paź 04, 2007 16:02

aki amortyzator polecacie do MK2 1.6? Jaki najlepiej kupić?
Czy to mozliwe, że to własnie przez nietrzymające już amortyzatory tak żle mi się jeździ na nierównościach? Ściąga mi kierownicę raz w prawo raz w lewo, w zależności od tego gdzie na jezdni jest nierówność, dół.
Bardzo możliwe. Wymieniałem u siebie, przy okazji łożyska amorytzatora - całkiem wywalone było.
Na forum Fabian_Lodz spzredaje niedrogo dość. KAYABA, Sachs, Bilstein, gaz, olej co chcesz.



Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: norek111 » czw paź 04, 2007 17:53

z tym sciaganiem raz w lewo lub w prawo sprawdz czy nie masz padnietej maglownicy a na poczatek wszystkie przeguby kulowe
Ostatnio zmieniony czw paź 04, 2007 17:54 przez norek111, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
matys_10
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: śr gru 22, 2004 16:41
Lokalizacja: Piła

Post autor: matys_10 » pt paź 05, 2007 10:05

"Paweł Marek" Masz racje zbędna robota z tym odkręcaniem tego ogranicznika. A wymienić go muszę bo leci z niego. Nowy amortyzator a raczej wkład olejowy o którym mówiłem wyżej i chciałem go rozbierać kosztuje 90zł za sztukę.


M a t y s

Awatar użytkownika
mar_tec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 322
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 16:03
Lokalizacja: GDAŃSK

Post autor: mar_tec » pt paź 05, 2007 15:43

norek111 pisze:z tym sciaganiem raz w lewo lub w prawo sprawdz czy nie masz padnietej maglownicy a na poczatek wszystkie przeguby kulowe
Przeguby mam sprawdzone te zewnętrzne jak i wewnętrzne i są OK. Sworznie, końcówki, wszystko wymienione i na diagnostyce mówią że wymyślam i przewrażliwiony jestem, bo wszystko jest OK. Ja jednak jadąc muszę cały czas nerwowo trzymać kierownicę i regulować w zależności od nawierzchni - raz w prawo, raz w lewo. Więc teraz tak sobie myślę o wymianie amortyzatorów, bo te faktycznie w niedługim czasie będą nadawać się do wymiany.
Co to ta maglownica (układ kierowniczy)?

[ Dodano: Wto Paź 09, 2007 1:15 pm ]
Czy jest ktoś w stanie mi pomóc lub naprowadzić co to może być?

[ Dodano: Pon Lis 12, 2007 3:33 pm ]
Jakiej firmy najlepiej kupić amortyzatory na przód do MK2 i w rozsądnej cenie?
MONROE, KEYAB, SACHS, GDP.....?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości