Przelotowy uklad wydechowy w mk3 2E

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
marol_10
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 315
Rejestracja: pt sty 23, 2009 21:01
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

Post autor: marol_10 » czw mar 12, 2009 22:30

to jak masz zeliwny to zakładaj tego SS, bo jak w ABF-ie to mniałem fabrycznie barana tyle że krótkiego a pózniej dwururka czyli portki, to sie dowiedziałem ze mozna było tylko dwururke poprawić ale już za pózno. A u Ciebie napewno coś da, zrobisz remont i bedzie gitara:)



Awatar użytkownika
GTI KR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 498
Rejestracja: ndz paź 21, 2007 16:40
Lokalizacja: Nysa
Kontakt:

Post autor: GTI KR » czw mar 12, 2009 22:32

no trzeba go ozywic bo po KR w mk2 to straszna nedza, ale po wypadku uznalem ze 8v bedzie dla mie bezpieczniejsze to taki swiadomy glupi wybor hehe


BB (borówka, bandit ...)

gofer
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: wt mar 29, 2005 12:55
Lokalizacja: Warszawa, Grójec

Post autor: gofer » pt mar 13, 2009 08:40

ja mam w swoim:
-zrobioną głowicę (planowanie 1mm, porting)
-wałek 273
-kolektor wydechowy 4-2-1
-wkład k&n
Za kolektorem mam seryjny katalizator, potem brak środkowego tłumika i na końcu dedykowany hartmann. Jest głośno.
Przyszła pora na wydech, jakiej średnicy zrobić całość? Będą dwa tłumiki, katalizator out, ujdzie?


Mk 2 ABF

Awatar użytkownika
GTI KR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 498
Rejestracja: ndz paź 21, 2007 16:40
Lokalizacja: Nysa
Kontakt:

Post autor: GTI KR » pt mar 13, 2009 19:14

ja robie wszystko na 55mm jutro zaczynam mam juz wszystko. Pozatym dzisiaj piatek 13 dal mi sie we znaki stluczka :(


BB (borówka, bandit ...)

rafał1988
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: wt sty 15, 2008 16:14
Lokalizacja: okolice Włocławka
Kontakt:

Post autor: rafał1988 » sob mar 14, 2009 13:33

podepne sie do tematu, silnik 2E zaczynając od portek 60mm
i mam nowe 2 tłumiki środkowy(przelotowy) i koncowy ale tu problem bo na 45mm i czy moge je gdzieś wstawić (jak tak to w którym miejscu) i końcówke co sie dospawóje do tłumika, strumiennice 60mmx60cm

portki i tam gdzie sie schodzą 2 rury zaraz sonda, 50cm rure 60mm + strumienncice, rure przed koncem zredukować na ten tłumik przelotowyi dalej?

i czy dać ten tłumik końcowy i czy połączyć rurą 55mm czy obciąć ją i dospawać całością końcówke,

dać gdzieś ten tłumik końcowy po środku golfa i polecieć 55mm rurą do końówki
Ostatnio zmieniony sob mar 14, 2009 13:34 przez rafał1988, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
GTI KR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 498
Rejestracja: ndz paź 21, 2007 16:40
Lokalizacja: Nysa
Kontakt:

Post autor: GTI KR » ndz mar 15, 2009 10:52

u mnie sie wszystko skomplikowalo, teraz w sumie nie spieszy mi sie bo itak dowod mi zabrai i musze czekac az w srode przyjedzie rzeczoznawca. Pozatym tydzien mnie nie bedzie, wracam dopiero w piatek, wtedy bede konczyl. Naazie wszystko rozebralem i stwierdzilem ze srodkowy tlumik do niczego sie nie nadaje, slaby przelot i slaby stan. TEraz obstawiem dwie opcje w kolejnosci katalizator tlumik przelotowy i koncowy przelotowy. Druga opcja to kat out przelot rura fi 55 i koncowy przelot, tylko nie wiem czy wydech za bardzo sie nie odprezy i czy nie bedzie za glosno. Co wy na to?????

rafał1988, kolego opisz wszystko po kolei.


BB (borówka, bandit ...)

rafał1988
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: wt sty 15, 2008 16:14
Lokalizacja: okolice Włocławka
Kontakt:

Post autor: rafał1988 » ndz mar 15, 2009 13:49

GTI KR pisze:rafał1988, kolego opisz wszystko po kolei.
sam niewiem jak to zrobić ale chyba zrobie tak

od portek gdzie sie łączą 2 rury, sonda, 50cm rury60mm, strumienncica 60mm, dalej redukcja na 55mm rurą do belki ( i nie wiem dalej tą rurą lub zostawie dalej serie tłumik z dospawaną końcówką lub wstawie przelotowy co miałem pośrodku samochodu i dospawam doniego końcówke)



Awatar użytkownika
GTI KR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 498
Rejestracja: ndz paź 21, 2007 16:40
Lokalizacja: Nysa
Kontakt:

Post autor: GTI KR » ndz mar 15, 2009 14:47

cholera przydalo by sie zeby wypowiedzial sie jakis mentor. Mi sie wydaje ze powinno byc ok, sam mam podobny plan. Wykonam go dopiero pod koniec tygodnia bo mnie nie bedzie. Jak bede pierwszy to dam znac a jak nie to ty daj jak to chodzi. Ja sie tylko obawiam zeby wydech sie zbyt bardzo nie odprezyl i zeby nie bylo zbyt glosno. Dlatego zastanawiam sie nad zostawieniem kata bo itak jest duzy i ma spory przepust, a napewnop wyrzuce ten co jest pod tylna kanapa

[ Dodano: 21 Mar 2009 22:22 ]
wiatm wszystkich
wydech dzisiaj zrobilem. W kolejnosci katalizator rura fi 55 mm, przelotowy tlumik koncowy.
Moje doczucia:
- jak dla mnie za glosno, wiec zaloze jeszcze jeden tlumik przelotowy
- jekie kolwiek przyrostym osiagow itp nie odczuwalne.
- dzwiek pozatym ze jest zbyt glosny to miodny.
- w dalszej kolejnosci zaloze kolektor 421 wtedy ten przelot moze miec sens
- zabawy bylo bardzo duzo, wyprofilowanie rury miazga stracilem dosc duzo czasu


BB (borówka, bandit ...)

gofer
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: wt mar 29, 2005 12:55
Lokalizacja: Warszawa, Grójec

Post autor: gofer » wt mar 24, 2009 08:50

http://allegro.pl/item586630013_nowy_su ... dkowa.html
Supersprint robi rurkę zamiast środkowego, dostępne średnice z tego co mi wiadomo to 50 i 55mm. Wszystko będzie pasowało, żadnego rzeźbienia z kolankami itp.


Mk 2 ABF

slonek69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 301
Rejestracja: pn mar 27, 2006 18:14
Lokalizacja: WWL

Post autor: slonek69 » wt mar 24, 2009 14:52

gofer miałem taką rurę u siebie w golfie razem z tłumikiem końcowym Sebringa GTI typ2 dedykowanym, do tego jeszcze pusty katalizator i powiem szczerze, że było mnie słychać z odległości kilometra. We wnętrzu też było nie do wytrzymania na długich trasach. Teraz mam środkowy bosala i końcowy sebringa i jest super nie za głośno nie za cicho.
taką rurę zrobisz w okolicach 100 zł u dobrego tłumikarza.



Awatar użytkownika
waciak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: sob kwie 28, 2007 09:18
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: waciak » pt mar 27, 2009 16:53

gofer pisze:http://allegro.pl/item586630013_nowy_su ... dkowa.html
Supersprint robi rurkę zamiast środkowego, dostępne średnice z tego co mi wiadomo to 50 i 55mm. Wszystko będzie pasowało, żadnego rzeźbienia z kolankami itp.
Robi,robi i się ceni :D

Ja u siebie zrobiłem tak:
-filtr powietrza K&N
-strumienica zamiast katalizatora
-kompletny wydech dedykowany pod mój silnik od Supersprinta

Koniów oczywiście nie przybyło ale auto znacznie lepiej wkręcało się na obroty i co za tym idzie lepiej zbierało się od "dołu"
Przez pierwsze 3-4 miesiące jazda bajki :jezor: Dźwięk super, nieskie częstotliwości itp.
Ale potem już człowiek ma dość :/ Na dłuższej trasie masakra a w mieście czasami wstyd kogoś podwozić bo każdy się pytał czemu tak pierdzi samochód :D

Teraz powróciłem do orginalnego setup'u z katalizatorem i tłumikami seryjnymi ale na wiosnę zamierzam zostawić kata i środkowy i wstawić sam końcowy Supersprinta.Myślę że nie będzie za głośno ;)


Wódka nie rozwiąże Twoich problemów...z drugiej strony mleko też nie :)

Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

Post autor: rysiektr » sob mar 28, 2009 00:02

GTI KR pisze:holera przydalo by sie zeby wypowiedzial sie jakis mentor.
zanim zaczniecie wycinać katalizatory i kombinować radzę przeczytać najpierw to http://chojnacki.com.pl/index.php?optio ... 6&Itemid=7
To jest dobry mentor znający się na rzeczy.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

SebolCL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pn kwie 27, 2009 15:56
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: SebolCL » pn maja 11, 2009 13:55

a ja to chce wyciac wydech srodkowy i wspawać rurke:)



Awatar użytkownika
GTI KR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 498
Rejestracja: ndz paź 21, 2007 16:40
Lokalizacja: Nysa
Kontakt:

Post autor: GTI KR » czw maja 14, 2009 22:13

jesli chodzi ci ren co jest pod tylna kanapa, to bedzie duzo glosniej. Pozatym duzo zabawy przy wyprofilowaniu rury


BB (borówka, bandit ...)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości