Paląca się kontrolka poduszki powietrznej???

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Goostavus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt lis 19, 2010 22:32

Paląca się kontrolka poduszki powietrznej???

Post autor: Goostavus » pt lis 19, 2010 23:42

witam!! dzisiaj stalem sie szczesliwym posiadaczem vw golfa 1.9tdi z 2001r.
Niewiele wiem o autach a tym bardziej o zwyklym eksploatowaniu samochodu z silnikiem diesla...
Swieci mi sie kontrolka poduszki powietrznej! Facet od ktorego zakupilem auto twierdzi ze podpinal auto pod komputer i wykazalo ze o wina pasa bezpieczenstwa...
Czy ktos moze mi pomoc co z tym zrobic, ile moze kosztowac naprawa i czy faktycznie w tym tkwi senk?!

kilka dodatkowych pytan:
1) na co zwrocic szczegolna uwage jesli chodzi o silnik? (nasluchalem sie o tych wszystkich świszczących turbinach, pompowtryskiwaczach)?
2) co ile zmieniac filtr powietrza, paliwa, olej( jaki najlepszy?!), i najwazniejsze co ile w dieslach wymienia sie rozrzad?!
3) co to jest oznaczenie vw golf 1.9 tdi PD? - "PD"??
4) w jaki sposob eksploatowac auto z silnikiem 1.9 tdi 101km - jak zmieniac biegi (przy jakich obrotach najlepiej), jakie paliwo i na jakich stacjach,

Bardzo prosze o pomoc...



animag18
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 226
Rejestracja: czw gru 24, 2009 14:25
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Kontakt:

Paląca się kontrolka poduszki powietrznej???

Post autor: animag18 » sob lis 20, 2010 00:15

zaczne od poduszki,jesli masz vag-a to podepnij i sprawdz jaki blad wyskoczy od poduszki,bo jak wiesz pewnie poduszki nei masz jednej i tak naprawde nie wiadomo,ktorą co boli?!
Ad.1 silnik musi poprostu ladnie chodzic,nie brac oleju,nie kopcic,a pod ostrzejszej jezdzie warto zostawic go wlączonego na 1-2min ,zeby turbina sie schodzila...
ad.2 filtr powietrza,paliwa jak i olej warto wymienc na dzien dobry,bo nie wiadomo kiedys ostatnio bylo naprawde wymieniane.rozrzad mysle ,ze co 100tys powinno starczyc,a olej to zalezy jaki przebieg masz...
Ad.3 Pd to jest oznaczenie silnika np alh to 90 konna wersja,a arl 150 itd...
ad.4 ja osoboscie zmieniam miedzy 2.0 a 2.2 ,chyba ,ze go troche przyciskam,to wtedy tak do 3.5 maks 4. ja leje paliwo ze zwyklych stacji i chodzi bardzo dobrze,do pelnego baku zawsze dolewam nakretke plynu(takie witaminki do paliwa:P)
pozdrawiam



Goostavus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt lis 19, 2010 22:32

Paląca się kontrolka poduszki powietrznej???

Post autor: Goostavus » sob lis 20, 2010 00:39

co to jest "vag"?:)))
ja straszny laik jestem... Czy wersja silnika 101km rowniez okreslana jest PD?



Goostavus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt lis 19, 2010 22:32

Paląca się kontrolka poduszki powietrznej???

Post autor: Goostavus » sob lis 20, 2010 00:43

i o jakich witaminkach konkretnie mowa?;)



animag18
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 226
Rejestracja: czw gru 24, 2009 14:25
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Kontakt:

Paląca się kontrolka poduszki powietrznej???

Post autor: animag18 » sob lis 20, 2010 01:09

vag to kabel i program za pomocą ktorego laczysz sie ze swoim autem,taki podstawowy kupisz za 40 zł na allegro,a program ktos ci powie,gdzie mozna "znalezc".a witaminki to dodatki do diesla, na kazdej stacji kupisz,czy w sklepie motoryzacyjnym. a co do silnika,to daje link ponizej.

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=177773" onclick="window.open(this.href);return false;



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości