Przednie wycieraczki biją o podszybie

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

RaV_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: śr sie 24, 2011 17:45

Przednie wycieraczki biją o podszybie

Post autor: RaV_ » śr cze 04, 2014 18:22

Witam.
Dłuższy czas temu naprawiałem mechanizm przednich wycieraczek (rozebranie i przesmarowanie całego mechanizmu). Wtedy to kiedy składałem wszystko "do kupy" nie mogłem sobie poradzić z pewnym problemem, którego nie rozwiązałem do dzisiaj z powodu zwyczajnego poddania się po wielu próbach. Mam nadzieję, że ktoś spotkał się z tym i wyjaśni mi co i jak... :wink:
Najprościej mówiąc: wycieraczki uderzają o podszybie kiedy wracają do pozycji wyjściowej. Ruch wygląda tak: wycieraczki idą do góry, następnie na dół (właśnie.. nieco za daleko na dół uderzając o podszybie :? ) i powracają do pozycji wyjściowej.
Męczyłem się z tym rok temu i poprzestało na niczym. Takie ustawienie, aby nie zahaczały o podszybie wiązało się z tym że pozycja wyjściowa była zbyt wysoko...
Bardzo proszę o pomoc z racji, że w weekend zamierzam zrobić z tym porządek bo szkoda piór :-(



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Przednie wycieraczki biją o podszybie

Post autor: muszkatobiasz » śr cze 04, 2014 20:02

pewnie przy czyszczeniu odkręcałeś mechanizm od silniczka i tą śrubę na 13 klucz co trzyma ten łepek z frezami i do niego przychodzą te dwa ramiona?



Awatar użytkownika
specWROC
(()())G.O.L.F.(()())
(()())G.O.L.F.(()())
Posty: 966
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 23:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Przednie wycieraczki biją o podszybie

Post autor: specWROC » śr cze 04, 2014 23:53

Mam dokladnie taki sam problem i dodatkowo wycieraczka kierowcy uderza o rant drzwi
czy ktoś rozwiązał już taki problem?



RaV_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: śr sie 24, 2011 17:45

Re: Przednie wycieraczki biją o podszybie

Post autor: RaV_ » czw cze 05, 2014 17:46

muszkatobiasz pisze:pewnie przy czyszczeniu odkręcałeś mechanizm od silniczka i tą śrubę na 13 klucz co trzyma ten łepek z frezami i do niego przychodzą te dwa ramiona?
Z tego co pamiętam wyciągałem cały mechanizm i czyściłem go gruntownie wedle postu grega w temacie: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=55632" onclick="window.open(this.href);return false;
Tak więc zgadza sie muszkatobiasz, odkręciłem go od silniczka. Masz pomysł jak to rozwiązać? ;)



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Przednie wycieraczki biją o podszybie

Post autor: muszkatobiasz » czw cze 05, 2014 17:53

na pewno musisz zdjąć podszybie popuścić tą śrubę co trzyma ten frez i ustawić te drążki w martwym punkcie czyli w takim położeniu że cofniesz je do końca wahania i skręcasz tą śrubę z dźwignią przy silniczku a następnie regulujesz położenie wycieraczek każdą z osobna



RaV_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: śr sie 24, 2011 17:45

Re: Przednie wycieraczki biją o podszybie

Post autor: RaV_ » czw cze 05, 2014 18:04

muszkatobiasz pisze:na pewno musisz zdjąć podszybie popuścić tą śrubę co trzyma ten frez i ustawić te drążki w martwym punkcie czyli w takim położeniu że cofniesz je do końca wahania i skręcasz tą śrubę z dźwignią przy silniczku a następnie regulujesz położenie wycieraczek każdą z osobna
Wtedy zaraz po czyszczeniu wycieraczek próbowałem w ten sposób że:
- przy rozkręconym mechanizmie odpalałem sam silniczek tak, aby powrócił do pozycji wyjściowej (koniec pracy silniczka oznaczał pozycję 0)
- skręcałem mechanizm z silniczkiem i ponownie uruchamiałem silniczek, który sprowadzał cały mechanizm do pozycji wyjściowej
- ustawiałem wycieraczki każdą z osobna tak, aby nie były za wysoko (żeby nie przeszkadzały podczas jazdy) ani też za nisko..

Po skręceniu wycieraczek odpalałem i niestety za każdym razem wynik był taki, że silniczek prowadzi wycieraczki do góry, następnie idąc w dół uderza o podszybie i powraca do pozycji wyjściowej (powraca lekko w górę).

Gdzie leżał mój błąd? :?



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Przednie wycieraczki biją o podszybie

Post autor: muszkatobiasz » czw cze 05, 2014 18:11

RaV_ pisze: przy rozkręconym mechanizmie odpalałem sam silniczek tak, aby powrócił do pozycji wyjściowej (koniec pracy silniczka oznaczał pozycję 0)
tu ok
RaV_ pisze:- skręcałem mechanizm z silniczkiem i ponownie uruchamiałem silniczek, który sprowadzał cały mechanizm do pozycji wyjściowej
tu masz źle
musisz mechanizm tak ustawić żeby zaczynał pracę z martwego ruchu, inaczej ustaw ten frez na silniczku w położeniu poprzecznym tak jak silnik samochodu w poprzek i wtedy skręćObrazek ma być tak jak tu w jednej linii ramie razem z tym ramieniem od silniczka w spoczynku



RaV_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: śr sie 24, 2011 17:45

Re: Przednie wycieraczki biją o podszybie

Post autor: RaV_ » czw cze 05, 2014 18:33

Ogromne dzięki muszkatobiasz! :pub:
Zabieram się za to w poniedziałek (albo nawet w weekend jak czas pozwoli) i dam znać jak wyszło... :food:



RaV_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: śr sie 24, 2011 17:45

Re: Przednie wycieraczki biją o podszybie

Post autor: RaV_ » pn cze 09, 2014 22:37

Dzisiejszego gorącego dnia zabrałem sie za wycieraczki zarówno przednie jak i tylne (ale temat dotyczy przednich więc na nich sie skupmy). Zastosowałem się do porady muszkitobiasza. Poluzowałem śrubę mocującą ramiona mechanizmu z silniczkiem, ustawiłem ramiona w poziomie tak jak na zdjęciu pare postów wyżej. Następnie skręciłem śrubę i niestety po włączeniu wycieraczek mechanizm za każdym razem powracał do poprzedniego położenia (czyli śruba widoczna zamiast zasłonięta poziomo ustawionymi ramionami). Zrezygnowany postanowiłem po prostu złożyć wszystko do kupy i uwaga. O dziwo wycieraczki nie wracały już tak nisko (przestały bić o podszybie :bigok: ). Wracały delikatnie w dół ale to akurat normalne. Ważne że nie uderzają już o podszybie, są w dobrym położeniu i ładnie chodzą ;) Ciężko powiedzieć co pomogło ale myślę, że w tym przypadku warto zastosować się do porady użytkownika muszkatobiasz. Ponadto zwróćcie uwagę na dobre dociśnięcie wycieraczek podczas ich przykręcania.. Dziękuje za pomoc, problem uznaję za rozwiązany :pub:



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Przednie wycieraczki biją o podszybie

Post autor: muszkatobiasz » pn cze 09, 2014 22:54

po prostu przy czyszczeniu tego mechanizmu zaznaczyć położenie głównego krótkiego ramiona silniczka lub zdjąć same cięgna bez odkręcania śruby wtedy nic nie może się zmienić! :pub:



Awatar użytkownika
specWROC
(()())G.O.L.F.(()())
(()())G.O.L.F.(()())
Posty: 966
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 23:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Przednie wycieraczki biją o podszybie

Post autor: specWROC » wt lip 01, 2014 22:48

Jeśli chodzi o mechanizm wycieraczek trzeba kupić oryginał w serwisie czy te podróbki do 50 zł z allegro podejdą?


Testował ktoś?? Orientuje się ktoś jaka cena w vw?



Awatar użytkownika
Damian92
NEB-raska...
NEB-raska...
Posty: 1837
Rejestracja: pn gru 28, 2009 23:55
Lokalizacja: Elbląg

Przednie wycieraczki biją o podszybie

Post autor: Damian92 » śr lip 02, 2014 17:53

specWROC, kupowałem do passata te najtańsze z allegro bo mój pękł, i o dziwo już kilka miesięcy chodzi. Trzeba tylko przełożyć ten element co jest przykręcany do silniczka bo ten z zamiennika się nie trzyma.



Awatar użytkownika
specWROC
(()())G.O.L.F.(()())
(()())G.O.L.F.(()())
Posty: 966
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 23:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Przednie wycieraczki biją o podszybie

Post autor: specWROC » pn kwie 20, 2015 21:22

odświeżam bo kupiłem nowy mechanizm za około 65 zł i ok fajnie chodzi nie zaciera się ale nadal uderza w słupek drzwi kierowcy i zbiera się tam woda i skutek jest taki że już pojawia się na rancie drzwi korozja................... czy ktoś ma patent na taki problem- odrazu zaznaczam że przestawienie ramienia na dół nie daje żadnego efektu, krótsza wycieraczka też nie pomaga.......gdzieś na forum mazdy widziałem że ktoś z takim samym problemem przeciął na pół gumówką płaskownik od silnika i skrócił go o 5mm a potem spawanie i niby pomogło...



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Przednie wycieraczki biją o podszybie

Post autor: Haki » pn kwie 20, 2015 22:55

specWROC, Ja wymieniałem u siebie 2 razy mechanizm ... + raz u kolegi ... u siebie za 80zł .. u znajomego najtańszy badziew jaki dostał .... nigdy nie było takich problemów o jakich piszecie ...


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości