Nie odpala ani z kluczyka, ani na popych

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

inverstate
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pn paź 21, 2013 23:32

Nie odpala ani z kluczyka, ani na popych

Post autor: inverstate » ndz sty 26, 2014 14:26

Witam. Jestem szczęśliwym posiadaczem VW Golfa IV 1.6 SR z instalacją LPG, z którym praktycznie nigdy nie miałem problemów. Do wczoraj, gdyż auto w ogóle nie może odpalić. Z kluczyka w ogóle nie odpala, rozrusznik kręci, ale nie może załapać. Wiem, że nie powinno się odpalać auta na popych, ale z konieczności musiałem spróbować, lecz i ten sposób mnie zawiódł. Auto wchodzi na obroty, ale nie odpala. Na chwilę przed nieudanym odpaleniem demontowałem włącznik świateł i kratkę nawiewu, a przy tej czynności otwierałem osłonę bezpieczników, czy istnieje możliwość, że mogłem tam coś poruszyć i przez to auto nie odpala? Może jakiś przewód, albo wtyczka? A jeśli nie, to co może być tego przyczyną? Około godzinę przed nieudanym odpaleniem auto sprawnie paliło i jeździło, dopiero po demontażu kratki i włącznika świateł pojawił się ten problem. Bardzo proszę o odpowiedź, ponieważ auto stoi pod gołym niebem przy ulicy i chciałbym jak najszybciej je stamtąd zabrać :)


Pozdrawiam



Awatar użytkownika
dr.house
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 377
Rejestracja: pn lut 06, 2012 11:05
Lokalizacja: Warszawa-Bródno

Nie odpala ani z kluczyka, ani na popych

Post autor: dr.house » ndz sty 26, 2014 21:36

Mogą być bezpieczniki, ale może być też to, że jeśli masz mało benzyny, to wilgoć w baku ciągnie do listwy wtryskowej i nie odpali


Było:
Golf MK4 1.4 16V AKQ ->SWAP-> 1.8 20V AGN
Jest:
Audi A6 2.4 V6 Quattro ARJ

inverstate
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pn paź 21, 2013 23:32

Nie odpala ani z kluczyka, ani na popych

Post autor: inverstate » ndz sty 26, 2014 23:48

Jeśli tak jest, to jak temu zaradzić? Dodam, że po próbie odpalenia na popych potem trochę go normalnie kręciłem i w dwóch momentach coś już łapał, ale tak jakby nie mógł załapać do końca i odpalić. Dzisiaj rozmawiałem z kumplem i doszliśmy do wniosku, że możliwe jest też zapowietrzenie układu paliwowego. Niestety nie wiem jak mogę go odpowietrzyć, mógłby ktoś podpowiedzieć? :)

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
dr.house
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 377
Rejestracja: pn lut 06, 2012 11:05
Lokalizacja: Warszawa-Bródno

Nie odpala ani z kluczyka, ani na popych

Post autor: dr.house » ndz sty 26, 2014 23:55

Ja tak miałem ostatnio, kręciłem aż załapał. Kumpla kiedyś holowaliśmy i też dopiero po jakimś czasie załapał.

U mnie trwało to ok10 min, zdążył mi się w miarę nowy akumulator rozladować i ktos musial mi podladowac od siebie i jakos zalapal


Było:
Golf MK4 1.4 16V AKQ ->SWAP-> 1.8 20V AGN
Jest:
Audi A6 2.4 V6 Quattro ARJ

inverstate
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pn paź 21, 2013 23:32

Nie odpala ani z kluczyka, ani na popych

Post autor: inverstate » pn sty 27, 2014 09:47

Próbowałem kręcić dosyć długo, ale aku szybko padał nawet przy ładowaniu drugim autem. Wziąłem go do domu i naładowałem przez noc, ale na drugi dzień padł mi po 10 min kręcenia



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Nie odpala ani z kluczyka, ani na popych

Post autor: grg474 » pn sty 27, 2014 20:57

1. jak otworzysz drzwi kierowcy słychać pompę paliwa?
2. jak przekręcisz kluczyk w stacyjce w pozycję zapłon (bez kręcenia rozrusznikiem) to słychać pompę paliwa w zbiorniku - przez ok 3-4 sekundy?


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

inverstate
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pn paź 21, 2013 23:32

Nie odpala ani z kluczyka, ani na popych

Post autor: inverstate » wt sty 28, 2014 01:22

Kurcze, nie zwróciłem na to uwagi tak szczerze mówiąc :) Jutro wsadzę aku bo mi się ładuje i sprawdzę.



inverstate
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pn paź 21, 2013 23:32

Nie odpala ani z kluczyka, ani na popych

Post autor: inverstate » wt sty 28, 2014 18:11

Wsadziłem aku i po otwarciu drzwi ani przekręceniu kluczyka nie było słychać pompy. Czy wymiana pompy powinna rozwiązać problem? :)



inverstate
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pn paź 21, 2013 23:32

Nie odpala ani z kluczyka, ani na popych

Post autor: inverstate » pt sty 31, 2014 01:33

Problem rozwiązany, wystarczyło wymienić bezpiecznik od pompy i przeczyścić samą pompę z syfu :) Temat można zamknąć.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości