aku naładowany - rozrusznik cieżko kreci,-14stopni,silnik1.8

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

przemas1983
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: wt sty 08, 2008 14:45
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

aku naładowany - rozrusznik cieżko kreci,-14stopni,silnik1.8

Post autor: przemas1983 » czw gru 02, 2010 18:13

wymieniłem rozrusznik u mechanika (sprawdzał go przy mnie) na mrozie stoi cały dzień olej 15W50 motul nie wiem co jest, ale rozrusznik zaczął ledwo co kręcić , a zaczęło się od -5 stopni gdy w ogóle słabiej kręcił az na drugi dzień ledwo co zakręcił przy naładowanym aku centra standard 55Ah (2 lata).Silnik 1.8. rok temu na tym samym oleju przy -30 stopniach kręcił wolno ale nie było problemu z odpalaniem. z masa nie patrzałem bo nie wiem czy to może być problem. prąd dostaje duży, co to może być???? Bo ogólnie ja już nie mam pojęcia, na ciepłym kreci bez problemu



Awatar użytkownika
trollu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 384
Rejestracja: wt cze 29, 2010 12:08
Lokalizacja: SKL / Cz-wa
Kontakt:

aku naładowany - rozrusznik cieżko kreci, -14 stopni

Post autor: trollu » czw gru 02, 2010 18:27

czyli na zimnym jest problem a na ciepłym hula?
może to ogólnie wina silnika, na zimnym wszystko ciężko chodzi i rozrusznik ma problem zakręcić? Aku może już być podjechany lekko, ja w poprzednim aucie miałem jakiś aku, nie wiem ile miał lat, przy -30 ciężko kręcił ale odpalał, tyle że czasami miałem wrażenie że trzeba było go "ruszyć". jeden strzał z rozrusznika i nic, za drugim palił od razu


Obrazek

przemas1983
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: wt sty 08, 2008 14:45
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: aku naładowany - rozrusznik cieżko kreci,-14stopni,silni

Post autor: przemas1983 » czw gru 02, 2010 18:37

rok temu tez mi wolno kręcił ,ale kręcił i za pierwszym razem odpalał. teraz aku naładowany ten sam 12h ładowałem 4 amperami tzn ze dostał dużą moc na ciepłym hula ze szok a na zimnym ledwo tzn. prawie wcale nie kreci z odpaleniem to jest naprawdę duży problem. włożyłem aku o większym prądzie to samo. :(



Awatar użytkownika
janek1350
VW MANIAK
VW MANIAK
Posty: 459
Rejestracja: śr paź 28, 2009 19:44
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne
Kontakt:

aku naładowany - rozrusznik cieżko kreci,-14stopni,silnik1.8

Post autor: janek1350 » czw gru 02, 2010 18:50

Przeczysć dobrze klemy na akumulatorze i bolce mase na silniku i kable które idą z akumulatora do rozrusznika napewno pomoże.



przemas1983
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: wt sty 08, 2008 14:45
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: aku naładowany - rozrusznik cieżko kreci,-14stopni,silni

Post autor: przemas1983 » czw gru 02, 2010 18:56

ok sprawdzę. napisze czy pomogło :)



finch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 416
Rejestracja: czw maja 21, 2009 21:24
Lokalizacja: Mieszkowice/Szczecin

Re: aku naładowany - rozrusznik cieżko kreci,-14stopni,silni

Post autor: finch » czw gru 02, 2010 19:09

przemas1983 pisze:wymieniłem rozrusznik u mechanika (sprawdzał go przy mnie)
Jak go sprawdził? Jeżeli na wyjętym pokazał Ci że kręci to takie sprawdzanie sobie w buty można wsadzić.
przemas1983 pisze:Silnik 1.8. rok temu na tym samym oleju przy -30 stopniach kręcił wolno ale nie było problemu z odpalaniem.
Jeżeli poprzedni rozrusznik zachowywał się tak samo jak ten, to po zaraz po wymianie trzeba szukać przyczyny gdzie indziej.
przemas1983 pisze: z masa nie patrzałem bo nie wiem czy to może być problem.
Może być i to olbrzymi.
przemas1983 pisze: prąd dostaje duży,
Skąd wiesz mierzyłeś?
przemas1983 pisze: co to może być????
Przyczyn możesz mieć kilka. Ja bym zaczął od tego co już jeden z kolegów Ci poradził, czyli czyszczenie klem i biegunów akumulatora. Jeżeli masz klemy skręcane z przewodem to nie zapomnij też o nich. Wszelkie łączenia masy z budą i silnikiem koniecznie rozkręcić i wyczyścić papierem ściernym, w ogóle w jakim stanie są przewody od aku?. Warto też poczyścić łączenia przewodu od alternatora do rozrusznika.
Jeżeli to nie pomorze to podmień akumulator z auta które dobrze kręci. Jeżeli rozruch się poprawi znaczy że zdechł Ci akumulator, a jeżeli nie to możesz mieć wsadzony uszkodzony rozrusznik lub zwyczajnie w świecie "ugotowałeś" wirnik i rozrusznik jest już na śmietnik.

Pozdrawiam,
finch


Golf "Drugi" by finch
:pop: :pop: :pop:Mój Turbo Kopciuch :satan: :pop: :pop: :pop:
Vw jest bogiem, Prędkość nałogiem, Turbo zabawą a Diesel podstawą :D
LPG? Nawet porządne zapalniczki są na benzynę :okej:
diesel4ever

Awatar użytkownika
trollu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 384
Rejestracja: wt cze 29, 2010 12:08
Lokalizacja: SKL / Cz-wa
Kontakt:

aku naładowany - rozrusznik cieżko kreci,-14stopni,silnik1.8

Post autor: trollu » czw gru 02, 2010 19:17

może być też tak ze aku trzyma niby prąd ale nie daje takie prądu rozruchowego jaki powinien, może być już lekko zasiarczony. tak jak pisze finch, sprawdź na innym aku


Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

aku naładowany - rozrusznik cieżko kreci,-14stopni,silnik1.8

Post autor: Paweł Marek » czw gru 02, 2010 19:27

przemas1983, jak już elektryczne sprawy posprawdzasz to zastanów się nad tym rozrusznikiem, nowego z ASO nie założyłeś, więc czy ma dobre tulejki, czy nie zapomniano o trzeciej tulejce w bloku silnika itd


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

finch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 416
Rejestracja: czw maja 21, 2009 21:24
Lokalizacja: Mieszkowice/Szczecin

aku naładowany - rozrusznik cieżko kreci,-14stopni,silnik1.8

Post autor: finch » czw gru 02, 2010 19:32

Paweł Marek, tulejki swoją drogą, szczotko trzymacz już może odmawiać współpracy. Miałem już to w MK III mojej matuli z ABS pod maską.


Golf "Drugi" by finch
:pop: :pop: :pop:Mój Turbo Kopciuch :satan: :pop: :pop: :pop:
Vw jest bogiem, Prędkość nałogiem, Turbo zabawą a Diesel podstawą :D
LPG? Nawet porządne zapalniczki są na benzynę :okej:
diesel4ever

przemas1983
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: wt sty 08, 2008 14:45
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

aku naładowany - rozrusznik cieżko kreci,-14stopni,silnik1.8

Post autor: przemas1983 » pt gru 03, 2010 20:01

wiec tak włożył mi inny rozrusznik ale był gorszy od tego co miałem bo jeszcze miał mniejsze szczotki - usterka ta sama , aku ładowany i nawet podłączony był drugi aku i to samo. jutro jadę oddać tamten rozrusznik bo jeszcze w gorszym stanie był. idziemy dalej jutro sprawdzimy na trzecim rozruszniku jak będzie to samo ,to znaczy ze może być coś z tulejką w bloku silnika bo poniżej 0 stopni zaczął wolno kręcić. moderator



Awatar użytkownika
janek1350
VW MANIAK
VW MANIAK
Posty: 459
Rejestracja: śr paź 28, 2009 19:44
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne
Kontakt:

aku naładowany - rozrusznik cieżko kreci,-14stopni,silnik1.8

Post autor: janek1350 » pt gru 03, 2010 20:45

To ewidentnie tulejka w kadłubie na forum wszystko jest jak ją wymienić
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=8153" onclick="window.open(this.href);return false; tu masz cały opis jak co :bigok:



przemas1983
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: wt sty 08, 2008 14:45
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: aku naładowany - rozrusznik cieżko kreci,-14stopni,silni

Post autor: przemas1983 » pt gru 03, 2010 20:47

janek1350 pisze:To ewidentnie tulejka w kadłubie na forum wszystko jest jak ją wymienić
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=8153" onclick="window.open(this.href);return false; tu masz cały opis jak co :bigok:
dzięki za link na pewno skorzystam :)



przemas1983
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: wt sty 08, 2008 14:45
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: aku naładowany - rozrusznik cieżko kreci,-14stopni,silni

Post autor: przemas1983 » pt gru 03, 2010 21:29

ale tulejka,wątpię żeby było to na ciepłym kreci jak kosiarka. chyba ze ta tulejka pod wpływem mrozu tak się kurczy ,ze hamuje rozrusznik ?! nie wiem :(



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

aku naładowany - rozrusznik cieżko kreci,-14stopni,silnik1.8

Post autor: Paweł Marek » pt gru 03, 2010 22:14

przemas1983, wszystko wyłazi na mrozie: silnik i rozrusznik mają większe wewnętrzne opory. Zresztą - jeśli napewno aku i podłączenia elektryczne są sprawne to niema innej opcji tylko niesprawny jest sam rozrusznik w tym i ta tulejka. Niema co gdybać jest do wyjęcia i do ponownej weryfikacji, przecież założyłeś używkę. Nic tam niema kosztownego na ogół tulejki szczotki to niedroga sprawa pytanie jeszcze w jakim stanie jest stycznik.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości