[MK4] FAQ: demontaż/naprawa wkładki zamka drzwi i bagażnika

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Marcinek
VW Klub Białystok
VW Klub Białystok
Posty: 1177
Rejestracja: sob sie 21, 2004 00:37
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Marcinek » czw cze 24, 2010 15:02

arturoo82 pisze:zamykam wszytskie drzwi np. z pilota a klape bagażnika otwieram kluczem...
a masz w ogóle centralny w bagażniku? bo ja np nie mam



Awatar użytkownika
sebagubin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: czw kwie 22, 2010 21:07
Lokalizacja: Gubin

Post autor: sebagubin » śr cze 30, 2010 18:27

W moim Golfie 4 odłamał się ten kawałek obudowy oznaczony na zdjęciu kolorem czerwonym i centralny nie zamyka mi klapy.

Obrazek

Czy do naprawy wystarczy taki oto zestaw naprawczy czy muszę szukać nowej wkładki?



zikr6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 20:52
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: zikr6 » czw lip 01, 2010 21:24

Przerabiałem to.Niestety musisz kupić wkładkę i przełożyć element.To co pokazałeś jako zestaw naprawczy jest do zamka drzwi.



booos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 22:53
Lokalizacja: Z daleka

Post autor: booos » pt lip 16, 2010 14:38

Witam! Mam taki problem, że "bębenek zamka obraca się prawidłowo, od położenia zamka - „otwarty” do „zamknięty” a zamek nie otwiera drzwi - wymieniamy ułamany element
jest to wiosełko ", a wiosełko wymieniał poprzedni właściciel na takie, że zamiast prostopadłościanu są dwa stożki do siebie odwrócone. Mam nadzieję, że sobie to wyobrazicie, bo nie mogę wrzucić zdjęcia (brak transferu). Zamek czasami działa, a czasami nie. Wymieniać wiosełko na takie jak powinno być czy lepiej rozebrać boczek i spryskać odrdzewiaczem zamek (bo trochę stał)? :)



Awatar użytkownika
Vieri
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 425
Rejestracja: śr mar 04, 2009 18:55
Lokalizacja: Otwock

Post autor: Vieri » sob lip 24, 2010 22:27

Koledzy czy nie wie któryś z Was jak zdemontować zaślepkę koło klamki w tylnych drzwiach? Nie ma z boku w drzwiach z tyłu żadnej śruby więc za bardzo nie mam pomysłu jak się za to zabrać... Próbowałem podważać ale nie idzie. Muszę to zrobić żeby podciągnąć linkę od klamki, bo strasznie słabo otwierają mi się tylne drzwi.


Moja Perła :bajer:
Obrazek

Mam Vaga, Vag-Tacho 2.5, miernik lakieru ||| Piszę poprawnie po POLSKU

zikr6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 20:52
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: zikr6 » ndz lip 25, 2010 18:45

Pod zgrubieniem uszczelki na wysokości klamki(tak jak z przodu) jest śruba M4.Postępujesz dokładnie tak jak z przednim zamkiem.



Awatar użytkownika
_Lucas_
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 202
Rejestracja: wt maja 25, 2010 22:44
Lokalizacja: Słubice FSL

[MK4] FAQ: demontaż/naprawa wkładki zamka drzwi i bagażnika

Post autor: _Lucas_ » wt sie 10, 2010 11:21

Ja mam szybkie pytanko, chciałem się zaraz zabrać za malowanie klamek w kolor, czy można zdemontować same plastiki bez wyciągania czegokolwiek?

@edit. Ok sam rozwiązałem tą zagadkę, trzeba wyciągać bębenek bo inaczej nie dostanę się do linki ,która przy wyciągnięciu z klamki poluźnia drugi koniec klamki dzięki czemu możliwy jest jej demontaż :bigok:



Awatar użytkownika
wallygraf
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: wt maja 02, 2006 23:08
Lokalizacja: Pomorze /GPU/
Kontakt:

[MK4] FAQ: demontaż/naprawa wkładki zamka drzwi i bagażnika

Post autor: wallygraf » wt sie 31, 2010 18:55

Po rozłożeniu i złożeniu zamka klapy już mogę włożyć do niego kluczyk i zamknąć zamek i go otworzyć, ale jest inny problem?!
Teraz nie zawsze centralny otwiera albo nie zawsze zamyka mi zamek. Drugie co zauważyłem to podczas otwierania i zamykania auta z pilota patrząc na wkładkę w klamce klapy ona się obraca???
Czy tak powinno być czy coś źle złożyłem? :grrr:


Mk4 TDI

zikr6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 20:52
Lokalizacja: lubuskie

[MK4] FAQ: demontaż/naprawa wkładki zamka drzwi i bagażnika

Post autor: zikr6 » wt sie 31, 2010 21:25

wallygraf pisze:podczas otwierania i zamykania auta z pilota patrząc na wkładkę w klamce klapy ona się obraca??
Nie powinna się obracać,chyba faktycznie coś źle złożyłeś.Żeby centralny zamykał zamek otwór na klucz powinien być pionowo



adam07
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw lut 25, 2010 16:49
Lokalizacja: Białystok

Re: [MK4] FAQ: demontaż/naprawa wkładki zamka drzwi i bagażn

Post autor: adam07 » pt paź 15, 2010 22:31

Panowie pomocy

Mam dość głupie pytanie :)

Ktoś może orientacyjnie może mi powiedzieć jak to wygląda przy wykręcaniu śruby pod zaślepką odpowiadająca za trzymanie wkładki? Trzeba co każdy obrót śruby sprawdzać czy wkładka się rusza? Na myśl, że będę musiał rozbierać cały boczek robi mi się słabo. Muszę wymienić wiosełko ale dzisiaj pokręciłem tą śrubą - około 10 obrotów - i wkładka ani drgnęła z obawy na wypadnięcie śruby, zakręciłem.



figurel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: sob paź 02, 2004 08:14
Lokalizacja: Słupsk

Re: [MK4] FAQ: demontaż/naprawa wkładki zamka drzwi i bagażn

Post autor: figurel » sob paź 16, 2010 19:32

adam07 pisze:ale dzisiaj pokręciłem tą śrubą - około 10 obrotów - i wkładka ani drgnęła z obawy na wypadnięcie śruby, zakręciłem.
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=233171" onclick="window.open(this.href);return false;



JacekK1986
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: pt lip 13, 2007 19:39
Lokalizacja: Jasło
Kontakt:

[MK4] FAQ: demontaż/naprawa wkładki zamka drzwi i bagażnika

Post autor: JacekK1986 » wt lis 16, 2010 13:27

Witam, mam następujący problem. Od strony kierowcy zamek w moim MK4 zamyka drzwi. Natomiast nie mogę tych drzwi potem otworzyć. Kluczyka nie da rady przekręcić w stronę "otwórz". I tu mam pytanie. Przeczytałem poradę i czy dobrze wywnioskowałem , że trzeba wymienić wiosełko? Czy coś jeszcze trzeba wymieniać? Dodatkowo od strony pasażera zamek nie odbija kluczyka do pionu z pozycji zamknij. Z góry dziękuje za odpowiedź.



Awatar użytkownika
katerpi
_________________
_________________
Posty: 901
Rejestracja: wt gru 08, 2009 20:39
Lokalizacja: RZ/RLU

Re: [MK4] FAQ: demontaż/naprawa wkładki zamka drzwi i bagażn

Post autor: katerpi » śr lis 17, 2010 00:12

JacekK1986 pisze:Witam, mam następujący problem. Od strony kierowcy zamek w moim MK4 zamyka drzwi. Natomiast nie mogę tych drzwi potem otworzyć. Kluczyka nie da rady przekręcić w stronę "otwórz". I tu mam pytanie. Przeczytałem poradę i czy dobrze wywnioskowałem , że trzeba wymienić wiosełko? Czy coś jeszcze trzeba wymieniać? Dodatkowo od strony pasażera zamek nie odbija kluczyka do pionu z pozycji zamknij. Z góry dziękuje za odpowiedź.
Kup sobie od razu dwa zestawy naprawcze zamka. Prawdopodobnie zarówno w jednym jak i drugim strzeliły podkładki zabezpieczające. Wiosełek też nie zaszkodzi wymienić. Tosz to groszowe sprawy :rotfl:
Miłego rozkręcania. Pozdrawiam :bigok:



JacekK1986
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: pt lip 13, 2007 19:39
Lokalizacja: Jasło
Kontakt:

Re: [MK4] FAQ: demontaż/naprawa wkładki zamka drzwi i bagażn

Post autor: JacekK1986 » czw lis 18, 2010 15:06

katerpi pisze:
JacekK1986 pisze:Witam, mam następujący problem. Od strony kierowcy zamek w moim MK4 zamyka drzwi. Natomiast nie mogę tych drzwi potem otworzyć. Kluczyka nie da rady przekręcić w stronę "otwórz". I tu mam pytanie. Przeczytałem poradę i czy dobrze wywnioskowałem , że trzeba wymienić wiosełko? Czy coś jeszcze trzeba wymieniać? Dodatkowo od strony pasażera zamek nie odbija kluczyka do pionu z pozycji zamknij. Z góry dziękuje za odpowiedź.
Kup sobie od razu dwa zestawy naprawcze zamka. Prawdopodobnie zarówno w jednym jak i drugim strzeliły podkładki zabezpieczające. Wiosełek też nie zaszkodzi wymienić. Tosz to groszowe sprawy :rotfl:
Miłego rozkręcania. Pozdrawiam :bigok:
Panowie, zamki naprawione- w obu przypadkach uszkodzone było podkładki nr. 2. Od strony kierowcy tak niefortunnie się urwała, że blokowała otwieranie. Najlepszym sposobem na sprężynę wg. mnie jest taka kolejność- podkładka nr 1.-potem wsadzić sprężynę wciskając ją wiosełkiem i naciągnąć ją np. śrubokrętem lub małymi kleszczykami na miejsce (cały czas naciskając wiosełkiem). Gdy naciągniemy już sprężynę- wolną ręką nakładamy od góry wiosełka podkładkę numer 1. Cały czas trzymamy wciśnięte wiosełko. Gdy ustawimy podkładkę numer 1 na miejscu, wkładamy zawleczkę. Gdy dojdziemy już do wprawy całość naprawy zajmie może 30 minut. Całość przesmarowana smarem grafitowym. Wszystko działa jak powinno.



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości