Potrzebny schemat podciśnień w 1.9 TD AAZ

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

michal11897
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr cze 05, 2013 22:55

Potrzebny schemat podciśnień w 1.9 TD AAZ

Post autor: michal11897 » ndz cze 09, 2013 22:53

Witam forumowiczów. Od niedawna jestem posiadaczem Golfa3 1.9TD AAZ. Gościu od którego go kupiłem nie był mechanikiem i sam przekładał silnik. Silnik fajnie chodzi ale turbo nie śmiga :) tzn brak mocy przy wyższych obrotach, turba wcale nie słychać, myślę że podciśnienia żle podłączył. Czy mogłby ktoś podzielić się zdjęciami swojego układu, albo jakiś schemat podrzucić? ( ten z ETKI ) nie pasuje. I po co w ogole jest ten zawór na podszybiu? Autko posiada klime. Wiem już że jeden na nadkolu jest do sterowania turbem i egr a drugi od podnoszenia obrotów po włączeniu klimy, klima u mnie działa ale obroty sie nie podnoszą, a wręcz spadaja po właczeniu, na zaworkach zamieniałem nawet wtyczki, efekt żaden. acha i uprzedzając pytania.. tak wszystkie przewody szczelne.



michal11897
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr cze 05, 2013 22:55

Potrzebny schemat podciśnień w 1.9 TD AAZ

Post autor: michal11897 » czw cze 13, 2013 22:52

No nikt nie potrafi mi pomóc czy nikomu się nie chce? Nawet opis przewód idzie stąd tam, na taki koniec zaworka itp. plisssss



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Potrzebny schemat podciśnień w 1.9 TD AAZ

Post autor: italiano_83 » czw cze 13, 2013 23:08

viewtopic.php?t=38234" onclick="window.open(this.href);return false;

:bajer:


Nie pasuje z Etki to czego oczekujesz, skoro to jakiś swap sam robił to kto wie co tam namieszał... schemat to schemat, a nie odzwierciedlenie rzeczywistości ..

Nie piszemy posta pod postem...


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Potrzebny schemat podciśnień w 1.9 TD AAZ

Post autor: munior » pt cze 14, 2013 08:27

michal11897 pisze: Od niedawna jestem posiadaczem Golfa3 1.9TD AAZ. Gościu od którego go kupiłem nie był mechanikiem i sam przekładał silnik. Silnik fajnie chodzi ale turbo nie śmiga :) tzn brak mocy przy wyższych obrotach, turba wcale nie słychać, myślę że podciśnienia żle podłączył. Czy mogłby ktoś podzielić się zdjęciami swojego układu, albo jakiś schemat podrzucić? ( ten z ETKI ) nie pasuje.
A Co ma niby sterować tymi podciśnieniami w AAZ cie ? skoro to silnik sterowany pompą na linkę i sterownika silnika brak :chytry: Turbina nie jest sterowna żadnym zaworkiem ,tylko sama sobie upuszcza ciśnienie ,wbudowanym ustrojstwem ...Jedyny zaworek jaki może tam być ,to właśnie od EGR I może jeszcze od klimy ...Na pewno nie ma żadnego sterującego turbiną :hmm: A że brak mocy na wyższych obrotach ,to taka ''zaleta " zamulonych AAZ -etów ,do tego jak ma nowszą eko -pompę ,bez LDA zwiększającego dawkę paliwa ,pod wpływem ciśnienia doładowania ...to zamuł totalny .Z ori LDA też zamuł ,bo boost pin płaski :panna: ... Zmierz sobie ciśnienie doładowania w dolocie


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

michal11897
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr cze 05, 2013 22:55

Potrzebny schemat podciśnień w 1.9 TD AAZ

Post autor: michal11897 » pt cze 14, 2013 20:44

Dobra, niech admin zamyka temat i moze mnie usunac z tego forum. munior, nie masz pojecia o czym piszesz.



ZWIREK1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 10:38
Lokalizacja: łęczna

Potrzebny schemat podciśnień w 1.9 TD AAZ

Post autor: ZWIREK1 » pt cze 21, 2013 22:07

Witam
michal11897 turbina nie jest sterowana podciśnienie tylko west-gate .
A to o czym piszesz to przyśpieszacz kąta wtrysku który przy silniku z klimą jest sterowany pod ciśnieniowo .
Akurat munior ma rację .
Pzdr



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Potrzebny schemat podciśnień w 1.9 TD AAZ

Post autor: munior » sob cze 22, 2013 21:25

michal11897 pisze:munior, nie masz pojecia o czym piszesz.
ZWIREK1 pisze:michal11897 turbina nie jest sterowana podciśnienie tylko west-gate .
A to o czym piszesz to przyśpieszacz kąta wtrysku który przy silniku z klimą jest sterowany pod ciśnieniowo .
Akurat munior ma rację .

Nastepnym razem, zanim wielce obrażony , karzesz adminom zamykać temat i zarzucisz komuś brak wiedzy ,upewnij się czy wiesz o czym piszesz :hmm: bo samo pytanie zadane przez ciebie
michal11897 pisze:Wiem już że jeden na nadkolu jest do sterowania turbem
:panna:
świadczy o tym ,że tylko wydaje Ci się że coś wiesz :hmm: bo żaden TD z grupy vag ,nie posiadał i nie ma prawa posiadać ,elektrozaworu sterującego turbiną ,na nadkolu ,ani gdziekolwiek indziej :chytry:


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

maciyk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: pn mar 30, 2009 22:44
Lokalizacja: Brzegi

Potrzebny schemat podciśnień w 1.9 TD AAZ

Post autor: maciyk » ndz cze 23, 2013 14:57

Obrazek
zdjęcie z mojego passata jak jeszcze miał turbo K03, podciśnienie idzie z zaworka który jest poniżej filtra paliwa, idzie sobie do Egr i tuż przed nim jest trójnik i idzie też do gruszki turbo, nie wiem po co ale jest, rocznik auta 95 i półelektroniczna pompa



michal11897
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr cze 05, 2013 22:55

Potrzebny schemat podciśnień w 1.9 TD AAZ

Post autor: michal11897 » sob cze 29, 2013 12:30

hmmm.. ok wreszcie jakis postęp :) hehe
Czyli weżyki od zaworków są dobrze połączone, a jak jest z wężykami przed tymi zaworkami? I dlaczego wobec tego turbo mi nie ładuje? nie słychać go wcale żeby się załaczało i jest zamuła po wciśnieciu gazu do dechy. apropos sterowania turbina, jest przecież gruszka, w której regulując dzwignia zwiekszamy cisnienie doladowania.a gruszką steruja podcieśnienia.



Awatar użytkownika
slawko333
Forum Master
Forum Master
Posty: 1539
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 09:16
Lokalizacja: leżajsk
Kontakt:

Potrzebny schemat podciśnień w 1.9 TD AAZ

Post autor: slawko333 » wt lip 02, 2013 20:46

kolego
michal11897
, twoja wiedza na temat silnika AAZ jest rowna zeru,a przy okazji obrazasz uzytkownikow ktorzy chca pomoc i pisza sama prawde, poczytaj najpierw odnosnie podnoszenia mocy w AAZ, bo jesli masz ori pina, dawke nieruszana to niedziw sie ze ci turbo niepompuje i auto niejedzie, zaloz pina z 1,6 td poczytaj jeszcze troche a bedziesz zadowolony, w aaz z klima sa trzy zaworki podcisnieniowe, jeden do podnoszenia obrotow na wlaczonej klimie, drugi od egr, trzeci od sterowania obiegu zamknietego nawiewu,
kolego maciyk zadne podcisnienie nieidzie do gruchy wg



Adam.Rem
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 18:54

Potrzebny schemat podciśnień w 1.9 TD AAZ

Post autor: Adam.Rem » wt wrz 17, 2013 19:50

Witam.
Do tej pory radziłem sobie z moim AAZ.Teraz jednak mam problem.Proszę więc o pomoc.Pompa po remoncie,wyregulowana przez pompiarza.Problem jest w tym ze turbina nie działa.Auto jedzie kiepsko.Gorzej niż przed remontem(tak twierdzi mój wujek bo on jest właścielem tego auta i on nim jeździ).
Wąż między turbiną a kolektorem ssącym wogóle nie pęcznieje.Zawór WG nie działa (sztanga w ogóle nie jest wciągana).
Podciśnienia idą od pompy Vacum do serwa(serwo działa dobrze).Przed serwem trójnikiem idą do zaworka elektromagnetycznego a z niego do trójnika rozgałęziającego do EGR i WG.
Gdy zaworek podłączę na ostro do 12V (przy odpalonym silniku)zaworek puszcza podciśnienie do EGR i do WG.Wtedy sztanga WG cofa się.Ale gdy wepnę do zaworka wtyczke od wiązki elektrycznej sztanga nie reaguje.Przy pomiarze miernikiem na jednym pinie jest napięcie 12V na drugim nie ma nic.
Kto mi wytłumaczy jak jest sterowany ten zaworek elektromagnetyczny.W tym golfie nie ma komputera.Czyżby zaworek był sterowany przekaźnikiem od pompy wtryskowej?



Awatar użytkownika
slawko333
Forum Master
Forum Master
Posty: 1539
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 09:16
Lokalizacja: leżajsk
Kontakt:

Potrzebny schemat podciśnień w 1.9 TD AAZ

Post autor: slawko333 » wt wrz 17, 2013 20:21

Zawór WG nie działa (sztanga w ogóle nie jest wciągana)
a co siedziales pod maska podczas jazdy ze tak twierdzisz?
Przed serwem trójnikiem idą do zaworka elektromagnetycznego a z niego do trójnika rozgałęziającego do EGR i WG.
w aaz niema zadnego sterowania podcisnienia turbiny, przeczytaj dokladnie moj post wyzej do czego sluza podcisnienia w aaz, wg sterowany jest przez turbine

wywal egr, to i mozesz wywalic te zaworki
Czyżby zaworek był sterowany przekaźnikiem od pompy wtryskowej?
niema zadnego przekaznika

Pompa po remoncie
dlaczego remontowana?
Auto jedzie kiepsko.Gorzej niż przed remontem
kat wtrysku dobrze ustawiony? moze trzeba dawke podniesc, pin oryginalny ?



Adam.Rem
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 18:54

Potrzebny schemat podciśnień w 1.9 TD AAZ

Post autor: Adam.Rem » wt wrz 17, 2013 20:47

Dzięki za zainteresowanie.
Zapomniałem dodać że EGR ma zaślepiony.
Nie siedziałem pod maską :grin: .Ale myślałem że na postoju coś będzie widać.
Piszesz że nie nie ma podciśnień w WG.Ja tylko opisałem jak idą wężyki jak je widać.Posta czytałem i nie rozumiem co robią tam te wężyki?
Wytłumacz mi proszę bo nie miałem nigdy silnika doładowanego jak WG jest sterowany przez turbinę?
Pompa remontowana była ponieważ lało się paliwo z zaworka upustowego (czarna,cienka rureczka kątowa),luzy na ośce sterowania gazu oraz uszkodzenie termostatu podnoszenia obrotów na zimnym.Wujek pojechał do pompiarza i ten stwierdził że pompę trzeba remontować.Więc wyremontował.
Pompiarz pompę wyjmował i wkładał więc myślałem że kąt jest prawidłowy. Pin właśnie nie wiem bo nie pokazywał co zakładał.Dał nam tylko stare części.
Pytanie jak podnieść dawkę?Czytałem posta o regulscji pompy ale obrazki się nie otwierają
A jeszcze jak sprawdzić czy turbina działa dobrze?Dużo czytałem ale nie mogłem się doczytać gdzie podpiąć manometr?



maciyk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: pn mar 30, 2009 22:44
Lokalizacja: Brzegi

Potrzebny schemat podciśnień w 1.9 TD AAZ

Post autor: maciyk » ndz wrz 22, 2013 18:33

slawko333 pisze: Przed serwem trójnikiem idą do zaworka elektromagnetycznego a z niego do trójnika rozgałęziającego do EGR i WG.



w aaz niema zadnego sterowania podcisnienia turbiny, przeczytaj dokladnie moj post wyzej do czego sluza podcisnienia w aaz, wg sterowany jest przez turbine
to jest turbo k03 z AAZ i zauważ że do gruchy idzie również podciśnienie, pytanie tylko po co?
Obrazek



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości