[Mk4 Bora] Rygiel całkowicie wpada po zamknięciu

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

cyngiel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: ndz wrz 16, 2007 18:30
Lokalizacja: Gostyń/Poznań
Kontakt:

[Mk4 Bora] Rygiel całkowicie wpada po zamknięciu

Post autor: cyngiel » wt gru 21, 2010 18:36

W Borze od czasu montażu bocznej szyby od strony kierowcy, po zaryglowaniu zamka rygiel całkowicie wpada głeboko w tapicerkę. Czy to może być powodem tego, że nie zapala się dioda przy ryglu i nie działa podwójne blokowanie (moża otworzyć od środka klamką)? Jak ewentualnie wyregulować, żeby rygiel po zamknięciu był tak jak przedtem równo z tapicerką?



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

[Mk4 Bora] Rygiel całkowicie wpada po zamknięciu

Post autor: guziolek » wt gru 21, 2010 20:27

Skoro wpada za bardzo to pewnie jest coś źle złożone, najprawdopodobniej ten "mimośród" do którego jest rygiel założony i od niego dalej idzie cięgło do zamka trzeba w innej pozycji ustawić. Co do diody to skoro boczki były ściągane to może coś nie zostało podłączone, albo podłączone źle? Alarm działa jak należy?



cyngiel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: ndz wrz 16, 2007 18:30
Lokalizacja: Gostyń/Poznań
Kontakt:

[Mk4 Bora] Rygiel całkowicie wpada po zamknięciu

Post autor: cyngiel » wt gru 21, 2010 21:05

Auto mam od niedawna i prawdopodobnie jest dodatkowo problem z mikrostykiem, bo nie działa też oświetlenie wnętrza po otwarciu drzwi kierowcy (lampka w suficie + kopertówka), bzyczek od świateł, sygnalizacja otwarcia, centralny zamykany z kluczyka w tych drzwiach i opuszczanie szyb z kluczyka, więc alarm na te drzwi też pewnie nie działa (choć jest, bo sprawdzałem przy zamkniętym włączyłem zapłon i się uruchomił). Pozostałe drzwi i klapa bagażnika funkcjonują normalnie.



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

[Mk4 Bora] Rygiel całkowicie wpada po zamknięciu

Post autor: guziolek » wt gru 21, 2010 21:58

W sprawie mikrostyków, brzęczyka i szybek to polecam zajrzeć tu i tu Powinno ci coś pomóc. Wracając do rygielka, to sam to rozbierałem, tyle że w tylnych drzwiach i wie, że można to założyć źle i niby chodzi, nie pamiętam już czy chował się za głęboko czy za płytko, ale zmieniałem i teraz śmiga tak jak było wcześniej, także polecam zajrzeć i zmienić, ewentualnie zerknąć może na którymś ze zdjęc w poradzie jest jak ma to wyglądać.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości