Jedno z typowych niedomagań - brak oświetlenia wnętrza

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Kolec
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: pn cze 19, 2006 16:08
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: VW Golf 7.5 150KM

Jedno z typowych niedomagań - brak oświetlenia wnętrza

Post autor: Kolec » ndz sie 20, 2006 12:57

Ponieważ ten częsty dla Golfa 4/Bory problem (usterka) dotknął również mojego Golfika, po przeanalizowaniu postów na tym forum oraz innych informacji postanowiłem rozwiazać problem i jakoś naprawić to co było zepsute.

Ogólna poinia w tym przypadku brzmi: -uszkodzony MIKROWŁĄCZNIK a zamku kierowcy.

Otóż, jeśli po otwarciu drzwi kierowcy:
- nie działa oświetlenie a po włączeniu świateł np.drogowych brzęczyk działa - tzn. że uszkodzona jest DIODA
- nie działa oświetlenie a po włączeniu świateł np.drogowych brzęczyk NIE działa - uszkodzony MIKROWŁĄCZNIK.

Widać to na schemacie.

Wiec zdarłem tapicerkę (6 śrub), namierzyłem DIODĘ (zawinięta jest taśmą, jak będziecie rozcinać taśmę UWAŻAJCIE NA PRZEWODY też zawinięte taśmą!!) Sprawdziłem ją miernikiem - była padnieta.
Wstawiłem na razie nową (pozyczona) [na zdj. NIEBIESKA] - stary pojemnik z diodą (niestety zatopiona) jakos rozbroję i wstawie mocniejszą. (Jak wykonam rzucę parę zdjec rozebranej diody)

Teraz wszystko super działa (włącza sie światełko i alarm też wie, ze drzwi otwarte)!!

PS.
Chciałbym podziękować Koledze jarorlit za rozjaśnienie tematu.

PS.
Mam nadzieję, ze komuś pomogłem lub pomogę :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony pn maja 03, 2010 09:38 przez Kolec, łącznie zmieniany 1 raz.


Pozdrawiam
>KOLEC<
"Lepiej w Życiu stracić Chwilkę, niz w Chwilce stracić Życie"

Obrazek

Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » ndz sie 20, 2006 13:20

fajna sprawa to co tu pokazaleś
mysle ze nie jednej osobie sie to przyda



Boogie

Post autor: Boogie » ndz sie 20, 2006 23:05

To lubię:krótko i treściwie.
:pub: :pub: :pub:

PS Przyznaj sobie punkt "POMÓGŁ" :satan:



Awatar użytkownika
scss
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: wt cze 27, 2006 07:37
Lokalizacja: GWE
Auto: Bora Variant 1.6 AUS, Polo 6N2 1.4 AUD, Amarok 4Motion BiTDI 2.0

Post autor: scss » pn wrz 25, 2006 12:53

Hej!

Dodam od siebie tyle, ze owa dioda w Borach siedziw samej lampce w drzwiach. Także nie trzeba rozbirać całych drzwi a wystarczy wyjąć plastikową lampke i z tyłu siedzi.
Jak bede miał aparat to dorzuce fotę. Pozdr.
Pozdrawiam.


Pozdrawiam Grzesiek.

Awatar użytkownika
malpastaryrower
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: czw paź 26, 2006 20:11
Lokalizacja: będzin
Kontakt:

Post autor: malpastaryrower » pn paź 30, 2006 23:12

yhy... sprawdze mam taki problem a wyłącznik już robiłem dobrze wiedzieć że to ta pierdoła :)


VWVWVWVWVWVWVWVWVWVWVW

lukasts1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pt paź 27, 2006 11:17
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: lukasts1 » wt paź 31, 2006 00:41

Witam czy mozna dostać taki mikrowłącznik i czy ciezko to załoyc Dzieki !!!!

[ Dodano: 31 Paź 2006 09:20 ]
Witam napiszcie bliżej o tych mikrowłacznikach , bo akurat nie działa mi ta strona w oświetleniu i ten sygnał od swiateł Dzieki prosze o Pomoc !!!!!!



Awatar użytkownika
malpastaryrower
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: czw paź 26, 2006 20:11
Lokalizacja: będzin
Kontakt:

Post autor: malpastaryrower » czw lis 02, 2006 20:59

lukasts1 pisze:Witam czy mozna dostać taki mikrowłącznik i czy ciezko to załoyc Dzieki !!!!
chyba trudno będzie moze w sklepach elektronicznych sam sprubuj go wyjąć rozebrać i drobnym papierem przeczyścić i wazeliną techniczna przesmarować troche zegarmistrzowska robota wieć uważaj aby nie polecia spręzynka gdzieś w sina dal... a z robotą jak sprytny jesteś to koło 2 godzin- za pierwszym razem gdzieś tyle mi to zajeło żeby wszystko rozkręcić zrobić i skręcić


VWVWVWVWVWVWVWVWVWVWVW

Awatar użytkownika
scss
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: wt cze 27, 2006 07:37
Lokalizacja: GWE
Auto: Bora Variant 1.6 AUS, Polo 6N2 1.4 AUD, Amarok 4Motion BiTDI 2.0

Post autor: scss » śr lis 08, 2006 09:19

Hej!

Taki mikrowłącznik dostać jest cholernie ciężko (wiem, bo sam własnie szukam, potrzebuję dwóch a mam na razie jeden). Wyjściem jest kupno zamka np z allegro od paska,bory,MK4 i podstawienie wyłącznikczka.(one są takie same-sprawdzałaem). Z tym, że nie wiem czy to ci sie finansowo opłaci. Jeżeli Ci pomoże to producentem tego mikroswitcha jest firma Saia-Burgess model to podobny v4ncsk2 (tak wygląda :http://www.tevalo.com.ua/cgi-bin/index. ... !35-833-25, to ten z kabelkami) z wyprowadzeniami przewodowymi i ten da sie jeszcze zastosoawć. Ewentualnie mozesz dopasowac coś ze standardowych mikroswitchy ale zwróć uwagę ,że musi on być kroploszczelny i pyłoszczelny. Ja takowego nie znalazłem w żadym sklepie, wiec szukam po szrotach i w necie, w ostateczności kupię zamek z allegro i tyle.Aha, co do wyjęcia go to nie jest to trudna czynność, gorzej z zamontowanie, bo oryginalnie ten mikroswitch jest na takich dwóch plastikowych bolcach zgrzanych z jednej strony, i po wyjęciu go trzeba go na jakis klej lub skombinowac jakiś cwane uszko aby go ponownie zamontować.
Co do naprawy, to w sumie da radę go poczyścić, ale jak ci się przetarła silikonowa uszczelka na dzwigience, to pupa, nic nie zrobisz. Po zimie znów Ci przestanie działać.

Pozdrawiam Grzesiek


Pozdrawiam Grzesiek.

Mk-Mateusz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pt kwie 29, 2005 20:55
Kontakt:

Post autor: Mk-Mateusz » ndz lis 19, 2006 13:54

A mi niedziała podsiwttalnie, brzeczyk działa, ale alarm nie wykrywa otwarcia drzwi. Alarm z z zamkniem nie-fabryczny...
Na co mam stawiac/?? Dioda ma cos do alarmu??? Bo ten czujnik chyba działa skoro otwieram drzwi bez kluczyna z właczonymi swiatłami i piszczy....



Awatar użytkownika
artur_golfiv
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: sob sie 26, 2006 16:32
Lokalizacja: gg

Post autor: artur_golfiv » ndz lis 19, 2006 16:06

a propos uszkodzonej diody (niby)!

wczoraj rozkrecilem drzwi, i zabralem sie za usowanie tasmy z diody i samo zaczelo dzialac :)

zanim kupicie diode, sprobujcie nia poruszac!!!



Awatar użytkownika
jarorlit
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 201
Rejestracja: śr kwie 05, 2006 22:52
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: jarorlit » ndz lis 19, 2006 18:04

Na razie dziala...
Rzadzilbym profilaktycznie wymienic diode na jakis mocniejszy typ- typowo przez nia plynie prad ok. 3A, a jest ona przystosowana na max 1A (sprawdzalem w katalogu).
Pozdrawiam
Jarek



maziagh
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 12:47
Lokalizacja: niemcy
Kontakt:

Podobna sytuacja

Post autor: maziagh » pn lis 20, 2006 02:25

Ja mielalem to samo- wyczytalem ze pomoga wd 40 ale niestety i mnie pomoglo tylko na pare dni, a koncu kupilem uzywane zamek i OPUKAC jak narazie chodzi pieknie.


mazi

Awatar użytkownika
scss
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: wt cze 27, 2006 07:37
Lokalizacja: GWE
Auto: Bora Variant 1.6 AUS, Polo 6N2 1.4 AUD, Amarok 4Motion BiTDI 2.0

Post autor: scss » pn lis 20, 2006 08:31

Hej!

Co do wyminay zamka, to taką opcję proponowałbym w ostateczności.NO chyba ze ktoś ma za dużó kasy, albo nie lubi grzebać sie przy aucie. W sobote robiłem u siebie nieszczęsny mikrowłacznik w drzwiach kierowcy. Po wyjęciu zamka i rozłaożeniu go na pierwsze części okazało się ze płytka drukowana wewnątrz "elektronicznej" częsci zamka na dwa zimne luty.Wystarczyło podlutować i ok. To jeżeli idzie o doryglowywanie (dioda w drzwiach kierowcy). Zaś co do włącznika oświetlenia to wystarczy przeczyścic mechanizm otwierający ze zabrudzeń (stary smar, błoto, itp) przesmarować i jest ok. 2 z trzech zamków u siebie tak naprawiłem. Niestety w jednym faktycznie rozleciał się ten mikrowłącznik i szukam nowego/zastępnika. Gdzyby ktoś miał pytania, chętnie pomogę.
Pozdrawiam G


Pozdrawiam Grzesiek.

Mk-Mateusz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pt kwie 29, 2005 20:55
Kontakt:

Post autor: Mk-Mateusz » pn lis 20, 2006 17:14

to jak mi nie dziala dodatkowy alarm montowany w tych drzwiach ale brzeczyk działa to gdzie mam szukac problemu jak niedziala to podsiwtlanie??/



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 89 gości