Nagly brak swiatel mijania w golfie mk4.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Marcin1988
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw gru 22, 2011 22:09

Nagly brak swiatel mijania w golfie mk4.

Post autor: Marcin1988 » czw gru 22, 2011 22:28

Witam, mam dziwny problem aczkolwiek nie mam swiatel mijania w golfie 4 1.9 tdi , reszta swiatel sie swieci (drogowe,postojowe), przestaly swiecic jak zaczely sie mrozy (-5) nie wiem czy to ma jakis zwiazek, bezpieczniki oraz zarowki sa cale. Nie znam sie za bardzo na tym ale moze to pokretlo do swiatel cos nawala ? Porsze o jakas porade, wyrazenie swojej opini.



wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

Nagly brak swiatel mijania w golfie mk4.

Post autor: wojtas46 » czw gru 22, 2011 22:53

Oblukaj ten temat
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=139516" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9202
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Nagly brak swiatel mijania w golfie mk4.

Post autor: wesol » pt gru 23, 2011 08:46

marcin a ty nie jestes czasem z okolic goleniowa bo ostatnio był ktos umnie z tym problemem. Mialem to robic z tym ze w tym przpadku ponoc wlacznik jest sprawny. Szukalem tego problemu na forum ale niewiele znalazlem. Jesli nie wlacznik to w drugiej kolejnosci manetka lewa czyli ta od migniecia swiatlami do sprawdzenia.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Marcin1988
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw gru 22, 2011 22:09

Nagly brak swiatel mijania w golfie mk4.

Post autor: Marcin1988 » sob gru 24, 2011 04:59

Nie, nie bylem z tym problemem u nikogo, sprawdzilem i prad niedochodzi do swiatel, kabel masowy jest okej. Podlaczylem to pod wlacznik zeby na swieta miec swiatla, po nich podjade do jakiegos elektryka, tylko mam jedno pytanie bo podpielem sie do kostki pod kabel pradowy od swiatel i pociagnelem go z akumulatora czy moze sie cos stac ? Moze nastapic jakies przeciazenie uszkadzajac cos ? Zalozylem bezpiczenik 15 wrazie czego, ale nie znam sie na tyle a nie chcialbym tym sposobem zepsuc czegos innego.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9202
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Nagly brak swiatel mijania w golfie mk4.

Post autor: wesol » sob gru 24, 2011 08:00

nie powinno sie nic stac. Trzeba sprawdzic ten wlacznik swiatel oraz manetrke przy kierownicy lewą bo przez te elementy przechodzi prad do lamp.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Nagly brak swiatel mijania w golfie mk4.

Post autor: Zico63b » sob gru 24, 2011 08:46

wesol pisze:oraz manetrke przy kierownicy lewą bo przez te elementy przechodzi prad do lamp
Nie w Golfie; jedynie w Borze...
W Golfie (mijania "palą" się także na drogowych; pozostają) mijania idzie z włącznika już prosto na bezpieczniki. Czyli albo jednak ten włącznik, albo konektor we wtyku włącznika.



Marcin1988
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw gru 22, 2011 22:09

Nagly brak swiatel mijania w golfie mk4.

Post autor: Marcin1988 » sob gru 24, 2011 09:44

O to moze zobacze ten wlacznik a jak on bedzie sprawny to po swietach wysle autko do elektryka.
Dziekuje wam za pomoc, zycze zdrowych, wesolych swiat, pozdrawiam.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9202
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Nagly brak swiatel mijania w golfie mk4.

Post autor: wesol » sob gru 24, 2011 11:33

mialem goscia unas z golfem 4 i poprostu bylo tka ze mijania brak totalny. Mijania musza isc tez przez manetke od keirunków bo migniecie swiatlami przecież je tez załącza. W tym co go mialem robic migniecie powodowalo zapalanie jedynie dlugich. Sprawdzalem na szybkiego tylko kabloteke i jak dobrz epamietam to zólty jest przy manetce od mijania a od dorgowych biały. Napewno musi to byc jakos powiazane ze soba bo tego migniecie by nie było. Przekaznika brak od swiateł mijania wiec albo te kable od manetki ida do wlacznika po lewej albo ja juz nie wiem.
Chialem to robic bo pewnie nie jest to nic trudnego a zwlaszcza ze biore swojego gofiora w razie co na podmianke czesci. Tyle z etyp sie nie pojawia. Nie to nie.
Fakt faktem ze wlacznik swiatel tez ulega dosc czesto uszkodzeniu zwlaszcza jak ktos zaklada jeszcze zarowki 90 czy 100 watowe w lampy.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Nagly brak swiatel mijania w golfie mk4.

Post autor: Zico63b » sob gru 24, 2011 12:33

W Golfie 4 oraz w Golfie 3 (!) z FABRYCZNYM układem żarówek H1+H1 może Kolega poodpinać wszystkie wtyczki od manetek a mijania i tak będą. Błysk w VW (prawidłowym, rzecz jasna a nie przerabianym) to ZAWSZE DROGOWE!



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9202
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Nagly brak swiatel mijania w golfie mk4.

Post autor: wesol » sob gru 24, 2011 15:20

napewno w golfie 4 tak nie jest kolego. pociagasz wajche do siebie i sie zapalaja drogowe i mijania nawet bez kluczykow w stacyjce.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Nagly brak swiatel mijania w golfie mk4.

Post autor: Qto » sob gru 24, 2011 16:07

wesol pisze:pociagasz wajche do siebie i sie zapalaja drogowe i mijania nawet bez kluczykow w stacyjce.
tylko drogowe, mijania nie



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Nagly brak swiatel mijania w golfie mk4.

Post autor: Zico63b » sob gru 24, 2011 16:12

Nie wiem, jak jest w/g Kolegi. Jednak w spotkanych Golfach 4 jest jak opisałem, mało tego; jest tak też na schematach polskich, angielskich czy francuskich (reszty nie sprawdzałem). Żółto-zielony z pokrętła według wszystkich znaków na niebie i ziemi, z włącznika "maszeruje" wprost do skrzynki, elegancko omijając przełącznik kierownicy (sprawdzone w kilku egzemplarzach). Na manetki z pokrętła idzie jedynie żółto-czerwony do zasilania drogowych w normalnej pracy, czerwony - wiadomo błysk (i to samymi drogowymi) oraz biało-czarny odbierający prąd na drogowe w kierunku skrzynki. To o czym Kolega pisze występuje JEDYNIE w Bora z żarówkami H4 czyli jedna żarówka dwuwłóknowa, gdzie mijania MUSI gasnąć po przejściu na drogowe. Czyli albo Kolega zasugerował się Borą, albo ma od Bory instalację. W rozdzielonych, dwużarówkowych lampach mijania pozostają i nic je manetka nie obchodzi. Otrzymują prąd na trzeciej pozycji pokrętła (=D) a drogowe robią co chcą.
Może inni Koledzy się wypowiedzą, jak to jest też u Nich?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Nagly brak swiatel mijania w golfie mk4.

Post autor: Qto » sob gru 24, 2011 16:37

Zico63b pisze:Może inni Koledzy się wypowiedzą, jak to jest też u Nich?
Tak jak piszesz, w praktyce i w teorii - schematy

Światła drogowe mają tyle wspólnego ze światłami mijania, że zapalić je można tylko wtedy kiedy te drugie są włączone...i oczywiście mijania nie gasną po zapaleniu drogowych.
Bez kluczyka w stacyjce po przyciągnięciu manetki kierunkowskazów do siebie migną tylko światła drogowe.
Jako ciekawostkę podam, że w oryginalnej instalacji po włączeniu świateł drogowych gasną halogeny przeciwmgielne...i taką właśnie rolę ma przekaźnik 53 (umieszczony w pozycji 1 lub 4 w zależności od rocznika) - odłączać halogeny po załączeniu świateł drogowych. W instalacjach dokładanych 99% użytkowników stosuje ten przekaźnik jako odciążenie włącznika.



Pitigr30
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt wrz 12, 2017 18:50

Nagly brak swiatel mijania w golfie mk4.

Post autor: Pitigr30 » wt wrz 12, 2017 19:54

Witam kolegów ,mam nie typowy probLem, otóż nie działają mi światła DROGOWE ! kompletnie po wciśnięciu wajcha nie się nie dzieje ,bezpieczniki ok,zarowki ok
....co jeszcze można sprawdzić ?
Dzięki i pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości