centralny zamek klapy bagaznika nie dziala

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

gregj2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: śr maja 11, 2011 23:00
Lokalizacja: Malbork

centralny zamek klapy bagaznika nie dziala

Post autor: gregj2 » ndz lip 17, 2011 14:52

Witam
Zamek centralny nie blokuje ani nie odblokowuje klapy bagaznika.Rozebralem tapicerke w bagazniku i nie wiem co dalej.
Lampka w bagazniku zapala sie po otwarciu i gasnie po zamknieciu tak wiec bezpiecznik oraz mikrostyk w zamku bagaznika jest chyba ok.Przypuszczam ze padl silniczek ktory przesowa to cale ,,ramie,, w zamku.Napiszcie mi jak sprawdzic czy w tej kostce z dwoma przewodami ktora steruje silniczkiem sprawdzic czy pojawia sie napiecie to znaczy jak podlaczyc i ustawic miernik bo jestem zielony w tym temacie.Jak na razie zeby odblokowac albo zablokowac bagaznik musze zlozyc tylne siedzenie i wsadzic lapke do bagaznika i recznie przesuwac to ,,ramie,,. Do zamka kluczyk wchodzi nawet nie w polowie zapewne ktos nigdy z niego nie korzystal i sie zasyfil na maksa



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

centralny zamek klapy bagaznika nie dziala

Post autor: skaktus » ndz lip 17, 2011 14:56

Po pierwsze jaki to zamek - ori czy zamiennik.

Po 2 - foto

Po 3 - sprawdzenie przewodów i czy nie sa połamane

Po 4 - dopiero z tymi danymi ci pomożemy

Po 5 - bez obrazy, ale jak nie wiesz jak ustawi miernik żeby sprawdzić czy jest napięcie, lepiej sobie podaruj naprawę i jedź do elektryka - będzie szybciej, bez nerwów i nic nie zniszczysz.



gregj2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: śr maja 11, 2011 23:00
Lokalizacja: Malbork

centralny zamek klapy bagaznika nie dziala

Post autor: gregj2 » ndz lip 17, 2011 15:19

zamek ori wymontowany foty zbedne bo i tak z nich nic nie wyniklo by a po co mam jechac i placic komus kase chcem sie tylko dowiedziec jak sprawdzic czy napiecie dochodzi do kostki ktora steruje zamkiem



donmatelio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw lip 01, 2010 20:18
Lokalizacja: Lublin

Re: centralny zamek klapy bagaznika nie dziala

Post autor: donmatelio » wt lip 19, 2011 22:47

Podłączę się pod temat. A co powiecie na taką sytuację bo k...e znaleźć nie mogę odpowiedzi. Otóż mam centralny z kluczyka w moim mk4 3d... centralka działa tylko od strony pasażera (u kierowcy padł mirkowłącznik) więc zamykają i otwierają się wszystkie drzwi i bagażnik. Sam bagażnik, a raczej wkladkę przeczyściłem bo nie mogłem ruszyć kluczykiem ale już działa. Teraz pojawia się moje pytanie. Czy otwierając bagażnik kluczykiem powinny się również otworzyć drzwi z uwagi na centralny? Bo niestety tak się nie dzieje. Zamek w pozycji | to klapa zamknięta, \ otwarta jednak kluczyk zostaje w takiej pozycji i nie powraca do wyjściowej tak jak w drzwiach. Czy możliwe by zamek ten pobierał tylko sygnał z centralki ale go nie wysyłał mimo reakcji na przekręcenie kluczykiem? Jak rozwiązać ten problem, najlepiej przy użyciu własnych sił? A może to być również mikro? Gdzie się on znajduje jeśli tak?



gregj2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: śr maja 11, 2011 23:00
Lokalizacja: Malbork

centralny zamek klapy bagaznika nie dziala

Post autor: gregj2 » śr lip 20, 2011 21:12

Zamek naprawiony
Ulamany byl kabelek od zasilania silniczka w klapie



Awatar użytkownika
KoJ@K
...
...
Posty: 5923
Rejestracja: pt maja 28, 2010 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

centralny zamek klapy bagaznika nie dziala

Post autor: KoJ@K » śr sty 25, 2012 00:00

Ja moze trochę z innej beczki:
A mianowice: Nie działało mi oświetlenie bagażnika,dobierając się do mikrowlącznika(nie wiedziałem,ze on jest w zamku i grzebałem w zamku,który jest przy klamce otwierania klapy) I tam jest też jakiś mikowłącznik,był zniszczony:
Obrazek
I mam pytanko czy on jest odpowiedzialny za to,że daje jakiś sygnał,żeby lampka w bagażniku się zaświeciła ? Bo po wymianie mikrowylacznika w zamku(nie tym zamku z klamką) lampka w bagażniku świeci. Lecz po otwarciu klapy świeci tylko przez 15 sekund chyba i gaśnie,dopiero po otwarciu których kolwiek z drzwi(klapa bagażnika otwarta)lampka w bagażniku znów się zapala. Czyli wychodzi na to,ze "nie widzi" tego,że bagażnik jest otwarty. I teraz pytanie czy ten uwalony,zniszczony czujnik na zdjęciu jest za to odpowiedzialny ?? Na zdjęciu mikrowyłącznik i kable z kostkami,które od niego idą. Obrazek
Trochę namieszałem w pisaniu,bo tu zamek,tam zamek,ale myślę,ze ktoś kto to rozbierał i wie o co chodzi to zajarzy. ;)


Obrazek

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

centralny zamek klapy bagaznika nie dziala

Post autor: Qto » śr sty 25, 2012 00:26

mikro na fotce po przekręceniu kluczyka podaje sygnał dla centralnego zamka...i np otwiera pozostałe drzwi w aucie. Na światełko w bagażniku wpływu mieć nie powinien, chyba że jest kombinacja w stylu podpięcia kontrolki otwarcia bagażnika pod pozostałe drzwi lub dodatkowy alarm nie całkiem poprawnie podłączony...i dodatkowo złączenie kabli brązowo/czarnego i brązowo/niebieskiego przy mikro w zamku lub np popękane przewody w przelotce z klapy do budy...wtedy lampka faktycznie mogłaby się zapalać na chwilę po otwarciu auta centralnym...ale też fizyczne otwarcie jakichkolwiek drzwi (zakładamy że zamki są sprawne) powinno zapalać oświetlenie w bagażniku. Co do działania oświetlenia bagażnika poczytaj tutaj http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=5038497#p5038497" onclick="window.open(this.href);return false;
o naprawie samego mikro w zamku jest kilka tematów...



Awatar użytkownika
KoJ@K
...
...
Posty: 5923
Rejestracja: pt maja 28, 2010 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

centralny zamek klapy bagaznika nie dziala

Post autor: KoJ@K » śr sty 25, 2012 08:53

Ten mikro ze zdję powinien chyba byc na stale zamocowany przy zamku co nie ?! A gdybym tego mikro wywalił i wlutował sprawny mikro ?


Obrazek

Awatar użytkownika
czarekcw
kierownik kibla
kierownik kibla
Posty: 2111
Rejestracja: ndz lip 17, 2011 21:28
Lokalizacja: Mrągowo / Emsburen DE

centralny zamek klapy bagaznika nie dziala

Post autor: czarekcw » śr kwie 25, 2012 22:25

Nie rozbierałem jeszcze tapicerki klapy bagażnika ale co się mogło stać? Objawy- zamykając auto na centralny zamek i przykładając rękę do klapy czuć, że siłownik centralnego działa ale na 10 zamknięć tylko raz jest zaryglowane porządnie, 9 razy można było otworzyć bagażnik (choć są zaryglowane drzwi i klapa). Ktoś miał coś z tym do czynienia?


Mój MK4 AKL "BASIS" http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=413429" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

centralny zamek klapy bagaznika nie dziala

Post autor: Qto » śr kwie 25, 2012 22:51

czarekcw, obojętnie co by się nie działo to bez rozebrania klapy raczej się nie obejdzie
kable w prawej przelotce do obadania...no i sam siłownik. Kabla da się zobaczyć bez rozbierania klapy ale żeby naprawić to już lepiej zdjąć tapicerkę...żeby się dostać do siłownika zdjąć trzeba tak czy siak.



Awatar użytkownika
czarekcw
kierownik kibla
kierownik kibla
Posty: 2111
Rejestracja: ndz lip 17, 2011 21:28
Lokalizacja: Mrągowo / Emsburen DE

centralny zamek klapy bagaznika nie dziala

Post autor: czarekcw » śr kwie 25, 2012 23:10

Tylko czytam tak ten poradnik i nie wiem czy da radę wymontować sam dolny plastik czy trzeba wszystko wywalać z klapy?


Mój MK4 AKL "BASIS" http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=413429" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

centralny zamek klapy bagaznika nie dziala

Post autor: Qto » śr kwie 25, 2012 23:14

czarekcw pisze:nie wiem czy da radę wymontować sam dolny plastik
hmmm...najpierw zdejmuje się tą większą część...następnie mniejszą - wkoło szyby



Awatar użytkownika
Dave1990
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob lip 28, 2012 20:16
Lokalizacja: Radlin

centralny zamek klapy bagaznika nie dziala

Post autor: Dave1990 » wt sie 07, 2012 17:32

Witam. W moim golfie też nie działa centralny bagażnika, muszę zamykać na klucz. Kiedy rozebrałem tapicerkę zobaczyłem , prąd dochodzi, przewody są całe i przy otwartym bagażniku próbowałem zamykaćz pilota i otwierać i zauważyłem że czasem sie otworzy i zamknie a czasem nie. Ktoś wie co może być przyczyną. Z góry dzięki.
Pozdro dla forumowiczów :pub:



Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

Re: centralny zamek klapy bagaznika nie dziala

Post autor: Waqa » wt sie 07, 2012 20:18

Dave1990 pisze:, przewody są całe
sprawdzałeś przelotki w klapie? czy mówisz tak na podstawie przewodów, które zobaczyłeś po zdjęciu tapicerki z klapy?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości