Nie świeci kontrolka otwarcia bagażnika.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
JacekB
let it green.
let it green.
Posty: 780
Rejestracja: śr mar 09, 2011 14:57
Lokalizacja: DPL

Nie świeci kontrolka otwarcia bagażnika.

Post autor: JacekB » pt lip 29, 2011 13:46

Witam.
Padł mi silniczek otwierający tylny zamek w Borze Variant, nowy kupiłem w ASO, założyłem ale nie działa mi kontrolka informująca o otwarciu klapy tylnej.
Druga sprawa to taka, że jakiś czas temu nie działa mi oświetlenie bagażnika, czy jest to w jakiś sposób powiązane?

Proszę o porady na ten temat.


Obrazek

Kupię:
- fotele 5d recaro lub półkubły czarno-białe
- dystanse przelotowe 20mm 5x100 z śrubami

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9202
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Nie świeci kontrolka otwarcia bagażnika.

Post autor: wesol » pt lip 29, 2011 14:17

tak powiazane jest to. Silniczek otwierania zamka jest sterowany tym mikrowlacznikiem co twierasz sobie kalpe ale zapalanie lampki w bagazniku ma osobny mikro-wlacznik juz w zamku w klapie( w tym ala haku co zatrzaskuje i trzyma klape).


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
JacekB
let it green.
let it green.
Posty: 780
Rejestracja: śr mar 09, 2011 14:57
Lokalizacja: DPL

Nie świeci kontrolka otwarcia bagażnika.

Post autor: JacekB » pt lip 29, 2011 17:38

tak jest tam podpięty jakiś 2 pinowy kabel,
padł w takim razie mikrowłącznik w tym elemencie? http://img05.allegroimg.pl/photos/400x3 ... 1720462937" onclick="window.open(this.href);return false;


Obrazek

Kupię:
- fotele 5d recaro lub półkubły czarno-białe
- dystanse przelotowe 20mm 5x100 z śrubami

Awatar użytkownika
RafcioIV
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz sty 23, 2011 13:37
Lokalizacja: Wrocław

Nie świeci kontrolka otwarcia bagażnika.

Post autor: RafcioIV » pt lip 29, 2011 18:55

Kolego poszukaj na forum art. o mikrostyku klapy...jak zrobiłem to u siebie wykorzystując "krańcówkę" mały wyłącznik - koszt 5zł. Już pół roku działa bez zarzutu :grin:



Awatar użytkownika
Pablo Corrado
Forum Master
Forum Master
Posty: 1110
Rejestracja: sob lut 26, 2005 21:08
Lokalizacja: Chrzanów

Nie świeci kontrolka otwarcia bagażnika.

Post autor: Pablo Corrado » pt lip 29, 2011 19:02

A jesteś pewny, że przed całym zdarzeniem świeciło Ci otwarcie klapy? Jak to jest rocznik auta '00 to tam chyba jest licznik IMMO 2, a on nie obsługuje zdaje się tej kontrolki ?
Niech ktoś się wypowie, kto ma pewność.


Scirocco II 1,6 / Scirocco II 1,8 / Corrado G60 / Corrado 2,0 16V / Golf IV 2,0 / Golf IV GTI / Passat B5FL 1,8T / Golf V 1,4 i 1,6
Sprzedam:
-Uszczelkę głowicy 1,8 T 20V (AGU i innych) GOETZE.
-NOWĄ przepustnicę do 1,4 TSI i innych 03C 133 062S.

Awatar użytkownika
JacekB
let it green.
let it green.
Posty: 780
Rejestracja: śr mar 09, 2011 14:57
Lokalizacja: DPL

Nie świeci kontrolka otwarcia bagażnika.

Post autor: JacekB » pt lip 29, 2011 20:52

Jestem pewien, że świeciła. Jest nawet przewód do samego mechanizmu zamka 2 pinowy.


Obrazek

Kupię:
- fotele 5d recaro lub półkubły czarno-białe
- dystanse przelotowe 20mm 5x100 z śrubami

Awatar użytkownika
Pablo Corrado
Forum Master
Forum Master
Posty: 1110
Rejestracja: sob lut 26, 2005 21:08
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Nie świeci kontrolka otwarcia bagażnika.

Post autor: Pablo Corrado » pt lip 29, 2011 20:54

Ale ten dwupinowy przewód jest od strony zamka (bo to normalne) czy od samych zegarów do samego zamka ?


Scirocco II 1,6 / Scirocco II 1,8 / Corrado G60 / Corrado 2,0 16V / Golf IV 2,0 / Golf IV GTI / Passat B5FL 1,8T / Golf V 1,4 i 1,6
Sprzedam:
-Uszczelkę głowicy 1,8 T 20V (AGU i innych) GOETZE.
-NOWĄ przepustnicę do 1,4 TSI i innych 03C 133 062S.

Awatar użytkownika
JacekB
let it green.
let it green.
Posty: 780
Rejestracja: śr mar 09, 2011 14:57
Lokalizacja: DPL

Nie świeci kontrolka otwarcia bagażnika.

Post autor: JacekB » pt lip 29, 2011 21:57

Przy zamku (ten blokujący klapę z zapadką w kształcie rogala) jest mikrostyk z 3 wyjściami.
Kabelki:
BRĄZOWY+BRĄZOWO-CZARNY = kontrolka na zegarach
BRĄZOWY+ NIEBIESKO-BRĄZOWY= oświetlenie bagażnika

w przypadku włączenia mikrostyku: (półksiężyc się cofa i dociska blaszkę mikrostyku)
1 i 2 są zwarte (oświetlenie świeci)
1 i 3 są rozwarte (zapala się kontrolka)

w przypadku wyłączenia mikrostyku: (półksiężyc zamyka zamek i oddala się od blaszki mikrostyku)
1 i 2 są rozwarte (żarówka gaśnie)
1 i 3 są zwarte (kontrolka gaśnie)

Chyba tak to musi działać.


Obrazek

Kupię:
- fotele 5d recaro lub półkubły czarno-białe
- dystanse przelotowe 20mm 5x100 z śrubami

Awatar użytkownika
Pablo Corrado
Forum Master
Forum Master
Posty: 1110
Rejestracja: sob lut 26, 2005 21:08
Lokalizacja: Chrzanów

Nie świeci kontrolka otwarcia bagażnika.

Post autor: Pablo Corrado » pt lip 29, 2011 22:13

Jeśli mowa o kablach od strony zamka to jedna para jest do lampki bagażnika, a druga od krańcówki alarmu.
Wg mnie nie powinno nic świecić w Twoich zegarach, ale skoro twierdzisz, że działało, to nie mam pojęcia.

Podaj nr licznika, bo z tego co niżej Greg pisze, liczniki z immo 2 też nie obsługują kontrolki klapy bagażnika.
Czyli musiałbyś mieć licznik immo 3.


Scirocco II 1,6 / Scirocco II 1,8 / Corrado G60 / Corrado 2,0 16V / Golf IV 2,0 / Golf IV GTI / Passat B5FL 1,8T / Golf V 1,4 i 1,6
Sprzedam:
-Uszczelkę głowicy 1,8 T 20V (AGU i innych) GOETZE.
-NOWĄ przepustnicę do 1,4 TSI i innych 03C 133 062S.

Awatar użytkownika
JacekB
let it green.
let it green.
Posty: 780
Rejestracja: śr mar 09, 2011 14:57
Lokalizacja: DPL

Nie świeci kontrolka otwarcia bagażnika.

Post autor: JacekB » pt lip 29, 2011 23:02

Kolego, ja nie mam co robić tylko będę rozbrajał auto, żeby Tobie podać numer zegarów? Nic z tych rzeczy, no chyba, że po VINie do tego idzie dojść.
Wracając do tematu to pytanie było zupełnie inne niż "skąd ja mam czujnik otwarcia klapy".


Obrazek

Kupię:
- fotele 5d recaro lub półkubły czarno-białe
- dystanse przelotowe 20mm 5x100 z śrubami

Awatar użytkownika
Pablo Corrado
Forum Master
Forum Master
Posty: 1110
Rejestracja: sob lut 26, 2005 21:08
Lokalizacja: Chrzanów

Nie świeci kontrolka otwarcia bagażnika.

Post autor: Pablo Corrado » sob lip 30, 2011 10:13

No chyba teraz żartujesz? Po co rozbrajać auto??? :banghead: Do tego wystarczy VAG.
Skoro się upierasz przy swoim to nie pytaj na forum, dojdź sam.

Żeby licznik wskazywał otwarcie klapy tylnej, musi być immo 3, może wymieniałes licznik, może ktoś wcześniej wymienił, nie jesteśmy jasnowidzami.
Nie dowiemy się dopóki nie podasz numeru licznika i wszystko w temacie.
Reszte znajdziesz na forum, trzeba tylko poszukać.


Scirocco II 1,6 / Scirocco II 1,8 / Corrado G60 / Corrado 2,0 16V / Golf IV 2,0 / Golf IV GTI / Passat B5FL 1,8T / Golf V 1,4 i 1,6
Sprzedam:
-Uszczelkę głowicy 1,8 T 20V (AGU i innych) GOETZE.
-NOWĄ przepustnicę do 1,4 TSI i innych 03C 133 062S.

Awatar użytkownika
JacekB
let it green.
let it green.
Posty: 780
Rejestracja: śr mar 09, 2011 14:57
Lokalizacja: DPL

Nie świeci kontrolka otwarcia bagażnika.

Post autor: JacekB » sob lip 30, 2011 10:35

Trzeba mieć jeszcze tego vaga, prawda?

Pablo Corrado, mam już nawet numer na ten styk w zamku, który odpowiada za oświetlenie bagażnika i pokazuje stan tylnej klapy.


Obrazek

Kupię:
- fotele 5d recaro lub półkubły czarno-białe
- dystanse przelotowe 20mm 5x100 z śrubami

Awatar użytkownika
Pablo Corrado
Forum Master
Forum Master
Posty: 1110
Rejestracja: sob lut 26, 2005 21:08
Lokalizacja: Chrzanów

Nie świeci kontrolka otwarcia bagażnika.

Post autor: Pablo Corrado » pn sie 01, 2011 10:56

Ale niebardzo rozumiem, Jaki "numer na styk"?
Od strony zamka jest tak, że masz trzy kable :
-brązowy - masa,
-brązowy z jakimś tam kolorem (nie pamiętam, ale nieistotne) - do styku lampki,
-brązowy z j.w. - do modułu komfortu (m.in. alarm)

Rozbierz zamek, skręć razem te dwa brązowo kolorowe i zwieraj nimi do tego całego brązowego.
Stany zamka są takie :
-otwarty - wszystkie trzy zwarte ze sobą (masa podana na brązowo kolorowe)
-zamknięty - brązowy odłączony od dwóch pozostałych.

Otwórz klapę, i rozewrzyj masę od pozostałych, zamknij pilotem, odczekaj z pół minuty i połącz kabelki-powinien się włączyć alarm i oświetlenie - jeśli tak, to elektrycznie jest połączenie z modułem komfortu - sprawdź czy wtedy też nic się nie pali na zegarach.


Scirocco II 1,6 / Scirocco II 1,8 / Corrado G60 / Corrado 2,0 16V / Golf IV 2,0 / Golf IV GTI / Passat B5FL 1,8T / Golf V 1,4 i 1,6
Sprzedam:
-Uszczelkę głowicy 1,8 T 20V (AGU i innych) GOETZE.
-NOWĄ przepustnicę do 1,4 TSI i innych 03C 133 062S.

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Nie świeci kontrolka otwarcia bagażnika.

Post autor: Qto » pn sie 01, 2011 12:08

JacekB, temat powinien na dzień dobry polecieć bo podobnych jest sporo...problem powszechnie znany w mk4.

Za oświetlenie bagażnika i sygnał do modułu komfortu (dla centralnego zamka, alarmu oraz kontrolki otwarcia bagażnika) odpowiada krańcówka w zamku. Dochodzi tam trzypinowa (nie dwu ani cztero...tylko trzy) wtyczka:
Pin 1 - kabelek brązowo czarny, do modułu komfortu (Pin T23/15) oraz licznika (Pin T32/16)
Pin 2 - kabelek brązowy, masa
Pin 3 - kabelek brązowo niebieski, do oświetlenia bagażnika (Pin 1)

Zamek w pozycji otwartej zwiera piny 2-1 oraz 2-3 zapalając w ten sposób światełko w bagażniku oraz informując moduł komfortu o otwarciu bagażnika.

Jeżeli nie działa oświetlenie bagażnika; kontrolka na liczniku (bierzemy poprawkę na to że nie każdy mk4 ma ją aktywną); jeżeli otwieramy auto z pilota, następnie otwieramy bagażnik i auto zamyka się po 30s lub też nie załącza się alarm po otwarciu bagażnika (nie będę pisał jak sprawdzić)...to trzeba przyjrzeć się dokładnie mikrostykowi w zamku. Zdejmujemy wtyczkę z zamka, bierzemy miernik i sprawdzamy czy na otwartym zamku jest przejście pomiędzy odpowiednimi pinami...i czy na zamkniętym zamku przejście zanika...sprawdzamy kilkanaście razy żeby mieć pewność.

1. Krańcówka działa poprawnie.
- zdejmujemy gumową przelotkę, którą idą kable z klapy do budy i prawie na pewno zobaczymy tam połamane (poprzerywane lub też bez izolacji) kable. Należy rozebrać całą klapę oraz lewy słupek w bagażniku i naprawić usterkę...samo zaizolowanie kabli w miejscu przerwania niewiele da. Po naprawie przewodów będą one trochę grubsze co będzie utrudniało "pracę" kabli w przelotce podczas otwierania/zamykania bagażnika - kable należy połączyć tak aby łączenia były w klapie i w budzie, a nie w przelotce.

2. Krańcówka nie działa poprawnie...
- można wymienić zamek na nowy
- można pokusić się o wymianę samej krańcowki (której kupno graniczy z niemożliwością, ale można dopasować coś podobnego) ...co wiąże się z cięciem zamka lub rozwiercaniem nitów. Jeżeli już to polecam jednak ciąć zamek.
- niektórzy też montują gdzieś przy klapie dodatkową krańcówkę, taką jak były w starszych autach przy drzwiach do zapalania oświetlenia wewnętrznego

Jeżeli stwierdzamy niesprawność krańcówki to należy też zainteresować się poprawnością pracy tylnej wycieraczki oraz spryskiwacza. Jest to też powszechna awaria która ma bezpośredni wpływ na uszkodzenie krańcówki w zamku...mechanizm spryskiwacza się zapieka, spryskiwacz zaczyna się kręcić razem z wycieraczką i po pewnym czasie mamy wyciek (którego początkowo nie zauważamy) płynu który kapie prosto na krańcówkę w zamku bagażnika.
O naprawie tej usterki http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=124314" onclick="window.open(this.href);return false;
Pablo Corrado pisze: liczniki z immo 2 też nie obsługują kontrolki klapy bagażnika
da się zrobić...przynajmniej ja u siebie ogarnąłem bez większych problemów

Co mi do głowy przyszło to napisałem...jeżeli o czymś zapomniałem - trudno, nie raz i nie dwa było wszystko opisywane. Temat zamykam



Zablokowany

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości