[mk4] AKL-jakie objawy padniętego komputera silnika

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
malpastaryrower
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: czw paź 26, 2006 20:11
Lokalizacja: będzin
Kontakt:

[mk4] AKL-jakie objawy padniętego komputera silnika

Post autor: malpastaryrower » wt lis 07, 2006 21:39

Witam mój znajomy oddał swojego golfika do mechanika- vag pokazał padniętą lambde i mu ją wymieniają, lecz wspomnieli że komputer mógł paść. Jakie są objawy padniętego kompa bo tylu dziś mamy nieuczciwych lekarzy samochodowych...


VWVWVWVWVWVWVWVWVWVWVW

Awatar użytkownika
artur_golfiv
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: sob sie 26, 2006 16:32
Lokalizacja: gg

Post autor: artur_golfiv » wt lis 07, 2006 21:53

tu sie zgodze, nie znam uczciwego mechanika, kazdy jest kretacz!
ale co nam zostaje zrobic!? konczyc samochodowke zeby samemu naprawiac swoje auta?!



Awatar użytkownika
malpastaryrower
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: czw paź 26, 2006 20:11
Lokalizacja: będzin
Kontakt:

Post autor: malpastaryrower » wt lis 07, 2006 22:06

artur_golfiv pisze:konczyc samochodowke zeby samemu naprawiac swoje auta?!
w dzisiejszych samochodówkach uczą na przykładach fiatów i polonezów, z jedyną elektryką jaką posiadają to układ zapłonowy, ogrzewanie tylnej szyby, i wewnętrzna lampka oświetlenia, a dziśiejsza elektronika silnika jest taka że jak coś pada to twierdzą, że najlepiej wymienić ja całą ,więc nie wiecie jakie są te obiajwy by uniknąć tego??


VWVWVWVWVWVWVWVWVWVWVW

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt lis 07, 2006 22:28

malpastaryrower pisze:więc nie wiecie jakie są te obiajwy by uniknąć tego??
przecież komputer steruje wieloma funkcjami więc jak Ci to krótko napisać. Może nie dawać sygnału na cewkę, nie włączać pompy paliwa i wtryskiwaczy, i wiele innych rzeczy. Ale w skrócie: komputery psują się bardzo rzadko i tekst:
malpastaryrower pisze:komputer mógł paść
jest mocno i podejrzany.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
marek2907
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2610
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:21
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Post autor: marek2907 » wt lis 07, 2006 22:59

ja jeszcze nigdy nie spotkałem się z padniętym komputerem silnika (sąsiad jest mechanikiem całkiem kumatym ) poza tym jeszcze nie wymienili lambdy a już twożą kolejne historie


[url=http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53320][img]http://i128.photobucket.com/albums/p180/marek2907/forum2.jpg[/img][/url]
:gora: KLIKNIJ :gora:
[size=200][b]wszystko na 1 stronie[/b][/size]

luk99
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: ndz sie 07, 2005 16:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: luk99 » wt lis 07, 2006 23:33

moze podczas wymiany sondy :) podmienia tez komputer :) na uszkodzony oczywiscie :D



Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » śr lis 08, 2006 01:14

Paweł Marek pisze:Ale w skrócie: komputery psują się bardzo rzadko
A to dlatego, że komputer, to nie komputer, lecz sterownik silnika. Przesadzamy, nazywając to komputerem :)

malpastaryrower, sterownik ma zapisane mapy wtrysków, odpowiednio dobrane dla wartości parametrów wejściowych (sygnałów napięciowych wszystkich czujników) i wysyłą sygnały wyjściowe na układ zapłonowy, wtryskiwacze, czy do urządzeń opcjonalnych (np. klimatyzacji).
Tam po prostu nie ma się co zepsuć :bigok: Jeśli się tym nie rzuci o ziemię, lub nie zapoda 230 V kablami od czujników :D
Samoistne uszkodzenie jest równie prawdopodobne jak jednoczesne bycie prezydentem i premierem 2 braci bliźniaków- zdarza się 1 raz na 4 miliardy lat i tylko w Polsce :bigok:
Żarcik ;) Ale jeśli gość na wstępie chcąc badać sondę, ostrzega o uszkodzonym sterowniku, odebrał bym to, jako możliwość uszkodzenia przez jego wstrętne łapska (co złego to nie on). Szukał bym inneo fachowca.
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
malpastaryrower
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: czw paź 26, 2006 20:11
Lokalizacja: będzin
Kontakt:

Post autor: malpastaryrower » śr lis 08, 2006 20:24

Też mi sie tak wydawało że jeszcze jednego nie naprawił a uprzeca o możliwości uszkodzenia innego też wydaje mi sie że sterownik raczej by tak sobie nie padł a nawet jakby tak sie stało to auto by zdechło i nie ruszyło banda złodzieji :grrr:


VWVWVWVWVWVWVWVWVWVWVW

Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » śr lis 08, 2006 20:28

Grzesiekk1982 pisze:am po prostu nie ma się co zepsuć :bigok: Jeśli się tym nie rzuci o ziemię, lub nie zapoda 230 V kablami od czujników :D
nie zgodze sie, bardzo czestymi powodami padów sterowników sa prace blacharskie, szczególnie spawanie, jak sie komus kompa nie chce odłaczyć.


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » śr lis 08, 2006 21:34

Corvax pisze:nie zgodze sie, bardzo czestymi powodami padów sterowników sa prace blacharskie, szczególnie spawanie, jak sie komus kompa nie chce odłaczyć.
A, to też miałem na myśli, czyli spieprzenie przez wysokie napięcie i niefachowych kowali specjalizujących się w wagonach kolejowych i dużych fiatach.
Ale tak sam od siebie, spontanicznie raczej nie powinien się zepsuć :bigok:
Gośc od elektroniki samochodowej na studiach mmawiał, że elektronika jest niezawodna, dopóki się nią nie rzuci :bajer: (mówil to właśnie o sterownikach silnika). Zostało mi to w pamięci...
Pozdrawiam.
malpastaryrower pisze:jeszcze jednego nie naprawił a uprzeca o możliwości uszkodzenia innego
Właśnie :bigok:



Awatar użytkownika
malpastaryrower
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: czw paź 26, 2006 20:11
Lokalizacja: będzin
Kontakt:

Post autor: malpastaryrower » pt lis 10, 2006 11:22

Kolega wymienił lambde i śmiga, ale czuje że mi zaczyna padać<beczy>


VWVWVWVWVWVWVWVWVWVWVW

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 138 gości