brak swiatel, nawiewu, wycieraczek, kierunkowskazow

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Demoniq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 210
Rejestracja: czw paź 23, 2008 12:39
Lokalizacja: 3-miasto

brak swiatel, nawiewu, wycieraczek, kierunkowskazow

Post autor: Demoniq » ndz mar 02, 2014 21:00

Witam wszystkich

Dzis spotkala mnie niemila niespodzianka. Odpalam auto a tu zonk - brak swiatel... oraz kilku innych rzeczy. A dokladnie:

- brak swiatel mijania (przod i tyl)
- brak swiatel drogowych (stałych) - po odepchnieciu lewej manetki
- brak swiatel przeciwmglowych (przod i tyl)
- brak kierunkowskazow
- brak kontrolek wskazujacych wyzej wymienione elementy (swiatla, kierunki)
- nie dzialaja spryskiwacze i wycieraczki (przod i tyl)
- nie dziala nawiew (tylko nawiew, jak zmienie np. temperature to po jakims czasie robi sie cieplo ale nie mozna w ogole zwiekszyc sily nawiewu [climatronic])
- nie dziala podgrzewanie tylnej szyby (nie jestem pewny czy lusterek tez - w kazdym razie przycisk sie nei zaswieca)

Jednak kilka rzeczy dziala...
- dzialaja swiatla stopu (oczywiscie po nacisnieciu hamulca;)
- dzialaja swiatla awaryjne (wszystkie 4 kierunki dzialaja)
- dzialaja swiatla drogowe (chwilowe) - czyli po pociagnieciu i przytrzymaniu lewej manetki
- dziala tempomat (przyciski lewa manetka)
- dziala sterowanie komputerem (przyciski prawa manetka)

Sprawdzilem bezpieczniki - wszystkie sa ok.
Lewa manetka byla wymieniana rok temu na oryginalna z salonu VW (montowalem wowczas tempomat wedle porady z naszego forum) - tak wiec raczej wykluczam jej uszkodzenie
Od dluzszego czasu mam przetarte czesc przewodow, ktore ida na tylna klape (przetarl sie ten czarny gumowy peszel co je oslania) - chcialem to ogarnac przy wymianie klapy na nowa. Do tej pory nie dzialalo mi swiatlo stopu na szybie i tylna wycieraczka

Podpowiedzcie gdzie dalej i czego szukac bo nie mam pojecia co to moze byc. Bez zadnego grzebania z dnia na dzien pada tyle elktryki...

Pozdrawiam


The quality of the car depends on how good the driver manipulates it

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

brak swiatel, nawiewu, wycieraczek, kierunkowskazow

Post autor: Qto » ndz mar 02, 2014 21:16

Wyciągnij przekaźnik drugi od lewej na dole, w miejsce większych nóżek wsadź kawałek kabla (żeby nie był za cienki)...sprawdź czy wsio działa
Jak działa to weź do mniejszych nóżek przekaźnika przyłóż +12V i masę (jedno do jednej nóżki drugie do drugiej...zobacz czy przekaźnik cyknie
Jeżeli przekaźnik cyka to kostka stacyjki do wymiany.



Awatar użytkownika
Demoniq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 210
Rejestracja: czw paź 23, 2008 12:39
Lokalizacja: 3-miasto

brak swiatel, nawiewu, wycieraczek, kierunkowskazow

Post autor: Demoniq » wt mar 04, 2014 16:18

@Qto

Przede wszystkim dzieki za super szybka odpowiedz ;)
Zrobilem to co napisales ale nei jestem pewny czy dobrze Cie zrozumialem...

- Po wyjeciu przekaznika (czarny 100) i spieciu miejsc na duze nozki zaczelo dzialac wszystko oprocz swiatel (nawiew, podgrzewanie szyby, wycieraczki/spryskiwacze)
- Po podpieciu 12v i masy do mniejszych nozek przekaznik "cyka".

Czy tak mialo byc ? Bo napisales "sprawdź czy wsio działa" i nie jestem pewny czy wliczales w to dzialajace swiatla ;)


The quality of the car depends on how good the driver manipulates it

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

brak swiatel, nawiewu, wycieraczek, kierunkowskazow

Post autor: Qto » wt mar 04, 2014 19:45

światła też powinny działać...być może jest osobna usterka związana ze światłami. To co sprawdziłeś wskazuje na uszkodzoną kostkę stacyjki.



Awatar użytkownika
Demoniq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 210
Rejestracja: czw paź 23, 2008 12:39
Lokalizacja: 3-miasto

Re: brak swiatel, nawiewu, wycieraczek, kierunkowskazow

Post autor: Demoniq » wt mar 04, 2014 20:24

Wszystkie te rzeczy padly jednoczesnie. Co moge jeszcze sprawdzic odnosnie niedzialajacych swiatel ??

Moze wlacznik/wylacznik swiatel ? Ale co on mialby wspolnego z kierunkowskazami ? (z manetki nie dzialaja, awaryjne dzialaja normalnie). Jakby co to mam mozliwosc sprawdzenia z innego golfa...
A odnosnie kierunkow... manual podaje takowe przyczyny: "1. Przerwany przewod miedzy wylacznikiem i przerywaczem kierunkowskazow, 2. Uszkodzony wylacznik kierunkowskazow, 3. Przepalony bezpiecznik".
Czy swiatla maja jakis swoj osobny przekaznik? Bo to co ja mam na tablicy przekaznikow nie zgadza sie z tym co pisza w manualu -__-' (np. 4 i 5 miejsce dodatkowych przekaznikow niby powinno byc puste a tymczasem ja mam tu (w 4) przekaznik nr 53)
Jakby co to u mnie sa:
Glowne: 1 (53), 2 (100), 3 (puste), 4 (103), 5 i 6 (razem *389)
Dodatkowe: 4 (53), 7 (444), 12 (109)

Podpowiedzcie cos a tymczasem jutro z rana jade po kostke stacyjki, zamontuje i dam znac...

Pozdrawiam


The quality of the car depends on how good the driver manipulates it

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

brak swiatel, nawiewu, wycieraczek, kierunkowskazow

Post autor: Qto » wt mar 04, 2014 21:30

Demoniq pisze:Moze wlacznik/wylacznik swiatel ? Ale co on mialby wspolnego z kierunkowskazami ?
a dlaczego ma mieć coś wspólnego ?? Najpierw ogarnij brak zasilania na linii X (kostka stacyjki)...
Demoniq pisze:Czy swiatla maja jakis swoj osobny przekaznik?
oryginalnie nie



Awatar użytkownika
Demoniq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 210
Rejestracja: czw paź 23, 2008 12:39
Lokalizacja: 3-miasto

brak swiatel, nawiewu, wycieraczek, kierunkowskazow

Post autor: Demoniq » śr mar 05, 2014 23:31

@Qto

Ok, zrobilem jak powiedziales - wymienilem kostke ;) Wszystko oprocz swiatel dziennych i drogowych zaczelo dzialac.
Dla sprawdzenia podmienilem wlacznik swiatel z innego golfa - swiatla zaczely dzialac.
Wrocilem do swojego i ... wszystko dziala nadal normalnie ^^ nie wiem o co kaman... -__-'

W kazdym razie problem rozwiazany. Dziekuje za pomoc

P.S. Ewentualnie jest opcja, ze wszystko zaczelo dzialac po wymianie kostki a mi sie po prostu cos popieprzylo ;) Ale sprawdzalem co krok te swiatla i wydaje mi sie, ze jednak zaskoczyly po podmianie tego wlacznika...


The quality of the car depends on how good the driver manipulates it

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

brak swiatel, nawiewu, wycieraczek, kierunkowskazow

Post autor: Qto » śr mar 05, 2014 23:39

może być że jest problem na styku we wtyczce włącznika...wypięcie i ponowne wpięcie włącznika na chwilę rozwiązało problem. Działa to na razie się nie przejmuj...ale miej na uwadze że światła mogą przestać działać w każdej chwili



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości