[wzmacniacz] jak podłączyć

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
abetek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: ndz lis 26, 2006 00:41
Lokalizacja: Jaworzno City!

[wzmacniacz] jak podłączyć

Post autor: abetek » pn lis 27, 2006 19:50

Witam zakupiłem dziś wzmacniach samochodowy 2x 150 RMS i tube głośnik alphard 25 cm 100 W rms.. kombinowałem pół popołudnia jak mam to podłaczyć kupiłem kabez +12 z akumulatora i masa z blachy. teraz chodzi o to zeby przy wyłączaniu radia wyłączał sie też wzmacniach. jak to zrobić? kombinowałem coś z anteny elektrycznej ale nie za bardzo wiem czy to dobrze robiłem wudaje mis ie ze sie wzmacniacz sie wyłączał przy wyłączeniu radia ale znowu świeciły sie 2 diody i nic nie grało. nie wiem o co chodzi...

Moze ktoś wie jak to zrobic zeby wszystko grało i buczało?

będe wdzięczny za jakomś porade. w miare prostą bo nie jestem za bardzo opcykany w tych sprawach..
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony wt lis 28, 2006 11:50 przez abetek, łącznie zmieniany 1 raz.


Sory Za Błędy.!! Mam Na To Papiery.!!

Awatar użytkownika
Dj Darecki
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2252
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 18:08
Lokalizacja: NEB-raska
Kontakt:

Post autor: Dj Darecki » pn lis 27, 2006 20:00

Witam
Podłączasz + i - do wzmaka grube kable conajmniej 10mm2 :)
potem sygnałówki jak masz z dodatkowym kabelkiem wtopionym to jest lepiej :)
a jak nie to ciągniesz kabelek od radia z wyjścia na automatyczną antene ( jak włączasz radio pojawia się 12volt na tym kabelku ) ten kabelek podłączasz do wzmaka do wejścia ( różnie się nazywa , jest na tej listwie zaraz koło + i - zasilania wzmaka )
Jak wlączasz radio powinna się zapalić dioda w wzmaku ( przewaznie zielona )
I chyba tyle :bigok:


PozdrO


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=252216][size=142][b][u]>>>VR6 US Mexicanos<<<[/size][/b][/u][/url]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=122620][size=142][b][u]>>>Black 1.9TD<<<[/size][/b][/u][/url]


[img]http://img4.imageshack.us/img4/148/podpis1.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Łuki
Forum Master
Forum Master
Posty: 1749
Rejestracja: pn gru 12, 2005 14:55
Lokalizacja: Pruszcz Gd.

Post autor: Łuki » pn lis 27, 2006 20:04

najpierw to przeczytaj http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=62376 i dostosuj sie, bo inaczej temat poleci

żeby grał ten sprzęt, to będzie ciężko... może tylko "grać"
a jak podłączyć ? kabel od sterowania elektryczną anteną, albo innym zewnętrznym urządzeniem podłączasz do wzmacniacza w gniazdo REMOTE
oczywiście rozumiem, że podłączyłeś wzmacniacz chinchami ?



Awatar użytkownika
abetek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: ndz lis 26, 2006 00:41
Lokalizacja: Jaworzno City!

dalej

Post autor: abetek » wt lis 28, 2006 00:52

wzmacniacz jest podłączony chinchami bezpośrednio od radia do wzmacniacza. +12 z akumulatora grubym kablem z bezpiecznikiem masa z blachy (z bagażnika) też gróby przewód antena elektryczna cienki przewód wodłączałem wzmak sie wyłązca razem z radiem ale świecą sie 2 diody.!! moze źle podłączam tą antene?? ma być podpięta osobno pod mase czy jak??

tak jak na foto czy inaczej ??

[ Dodano: 28 Lis 2006 01:11 ]
czy moze w ten sposób ??
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Sory Za Błędy.!! Mam Na To Papiery.!!

Awatar użytkownika
stary
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: pn lut 14, 2005 15:11
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: stary » wt lis 28, 2006 02:16

ta fotka nr 2 to prawidlowe podlaczenie czyli zeby nie bylo nie domowien od lewej czerwony zielony niebieski

aha na 99% twierdze ze nie masz 2*150 w rms tylko w max. mysle ze rmsu masz tak 50-70W



Awatar użytkownika
abetek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: ndz lis 26, 2006 00:41
Lokalizacja: Jaworzno City!

Post autor: abetek » wt lis 28, 2006 14:18

"stary" napisał:
ta fotka nr 2 to prawidlowe podlaczenie czyli zeby nie bylo nie domowien od lewej czerwony zielony niebieski


!
Zrobiłem tak jak napisałeś i wzmak sie wyłązca razem z radiem. Nawet sie włązca ale świecą sie 2 diody i nic nie gra...

[ Dodano: 28 Lis 2006 13:34 ]
tu lepiej widać oznakowania poszczegulnych wejśc.. moze źle mase podpinam ??
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Sory Za Błędy.!! Mam Na To Papiery.!!

Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » wt lis 28, 2006 14:40

Tak druga fotka to prawidłowe podłączenie.Odłącz kable głosnikowe i zobacz ,czy bedzie się wyłączał(jakie dwie diody? 1 zasilanie ,a druga to PROTECT i ona nie powinna sie świecić).
Co to za kabelek przy + (taki czarny)?



Awatar użytkownika
abetek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: ndz lis 26, 2006 00:41
Lokalizacja: Jaworzno City!

Post autor: abetek » wt lis 28, 2006 14:59

+12V i RMT mam teraz zmostkowany na przełącznik. i wszystko gra jak powinno. jak podłącze pod RMT antene elektryczną to wzmacniacz sie włązca i wyłązca razem z radiem ale świecą się dwie diody. czerwona dioda Power i zielona Protect i tu jest pies pogrzebany :(

Moze mam coś nie tak ze sterowaniem anteną elektryczną ??

[ Dodano: 28 Lis 2006 14:54 ]
albo wybieram nie ten kabel od anteny co trzeba <hmm> ??

mam Sony x-plod cdx r-3000 2 kable są nie podłączone do kości a reszta tak.. jeden kabel to kabel niebieski i pisze na nim ATT a drógi to żółty ale nie za bardzo coś na nim pisze..


Sory Za Błędy.!! Mam Na To Papiery.!!

Awatar użytkownika
stary
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: pn lut 14, 2005 15:11
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: stary » wt lis 28, 2006 19:05

cos namieszane. po oc masz zmostkowany +12 i RMT tym czrnym kablem. z radia wychodzi kabelek (zaleznie od modelu jest to sterownaie elektryczna anteną , moze byc nazwane jako dodatkowe podswietlenie) i połącz ten kabelek bezpsorednio z rmt we wzmaku bez zadnych innych mostkow i rozgalezien. poszukaj w istrukcji radia ktory to bolec w kostce jest do anteny.bo czasem niektre radia maja inaczej.
w kostce od zasilania jest zazwyczaj 5 kabli: czarny-masa , czerowny stały+12, zółty+12 po stacyjce ( ja zmostkowalem zolty i czerwony zeby radio dzialalo zawsze a nie dopiero po przekreceniu kluczyka) niebieski to wlasnie +12 ktory sie załacza po właczeniu radia. i to ten kabel podlaczasz do wzmaka do gniazda remote. i jeszcze jest jakis 5.



Awatar użytkownika
abetek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: ndz lis 26, 2006 00:41
Lokalizacja: Jaworzno City!

Post autor: abetek » wt lis 28, 2006 21:43

ahaaaaaaaaaaaaaa to Antena elektryczna nie musi być wcale luzem tylko moze być w kości.. Zmostkowany mam teraz +12V i RMT bo nie mogłem znaleźć tej anteny elektrycznej (zakładałem nawet ze jest z nią coś nie tak) i zeby sprzęt grał musze mu podać kolejne napięcie które wziołem właśnie poprzez zmostkowanie +12V z Aku..

U mnie radio też chodzi bez konieczność wkładania Kluczyka do stacyjki..

Do "stary"
Nie jestem elektrykiem ani elektronikiem zebyms ie musiał znać na wszystkim. Po to pisze problem na forum bo sobie nie moge z nim sam poradzić.
Pozdrawiam :)


Sory Za Błędy.!! Mam Na To Papiery.!!

Awatar użytkownika
Krisu84
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pt maja 05, 2006 22:15
Lokalizacja: JAWORZNO

Post autor: Krisu84 » wt lis 28, 2006 23:20

Siemka :) powiem tak wpadnij na Warpie :) to podlaczymy calosc bez problemow...



Awatar użytkownika
abetek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: ndz lis 26, 2006 00:41
Lokalizacja: Jaworzno City!

Post autor: abetek » wt lis 28, 2006 23:42

hehe ja jestem z Góry Piasku To w sumie tylko pola nas dzieją :)

jutro sie jeszce pobawie moze pod złu kabel z anteny sie podpinam jak co da znać :)


Sory Za Błędy.!! Mam Na To Papiery.!!

Awatar użytkownika
stary
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: pn lut 14, 2005 15:11
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: stary » śr lis 29, 2006 02:30

.
abetek pisze:Do "stary"
Nie jestem elektrykiem ani elektronikiem zebyms ie musiał znać na wszystkim. Po to pisze problem na forum bo sobie nie moge z nim sam poradzić.
ja nic takiego nie twierdze ze musisz sie znac na wszystkim ,poprostu zapytales to ci chcialem doradzic i tyle.
abetek pisze:ahaaaaaaaaaaaaaa to Antena elektryczna nie musi być wcale luzem tylko moze być w kości..
niech zgadne , miales podpiety kabel ktory jest nawiniety wokoł przewodu antenowego tak?jesli tak to juz tlumacze. choddzi o to ze do rmt wzmacniacza łaczysz z tym niebieskim w kostce iso co do radia wpinasz. bo t oz radia załacza sie plus 12 w momencie właczenia radia.



ditomek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 614
Rejestracja: pt paź 08, 2004 09:41
Lokalizacja: dolny śląsk

Post autor: ditomek » śr lis 29, 2006 09:34

stary, widziałeś jaki jest tam bezpiecznik?
sądząc po 30 A wnioskuj eże urządzenie moze pobierać 30A*14V czyli około 400W.
Jeśli bezpiecznik jest konsekwencją wnętrza to budzi to pozytywne nadzieje na wysoka moc. Nawet po odjęciu połowy mocy zamienanej na ciepło (sprawność) to pozostaje 200 wat na głosnik.
Ale jeżeli konstrukctor dał bezpiecznik duzo za duzy to lipa. mocy rzeczywiśćie ponizej 100W i ti nawet w mostku.
pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości