Kącik posiadaczy MK4

Wymiana doświadczeń użytkowników poszczególnych modeli VW.

Moderator: VIP

Awatar użytkownika
Vwolf86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: sob maja 30, 2020 15:38
Lokalizacja: Olkusz
Auto: Golf IV 1.9 TDI alh 3D 2001r.
Silnik: 1.9
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Vwolf86 » śr sty 04, 2023 00:58

I pytanie jeszcze. Czy ktoś z was wycinal zwykły uchwyt lusterka wstecznego i naklejal ma to miejsce mocowanie pod fotochrom?


Golf 4 1.9tdi ALH 2002r
Samochód stale doposażany przeze mnie w różne OEM graty.
-------> Poszukuje informacji związane z niemieckim systemem TELEMATIK. :D

Awatar użytkownika
Peran
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: sob gru 20, 2014 14:05
Lokalizacja: LBL

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Peran » pt sty 06, 2023 11:39

Vwolf86 pisze:I pytanie jeszcze. Czy ktoś z was wycinal zwykły uchwyt lusterka wstecznego i naklejal ma to miejsce mocowanie pod fotochrom?
Nie trzeba ucinac chyba że chcesz czyjnik deszczu.
Bez czujnika oryginalne mocowanie mieści się w środku.



Awatar użytkownika
G0 Karcio
..::VWGolfExclusiveEdition::..
..::VWGolfExclusiveEdition::..
Posty: 1663
Rejestracja: wt lip 21, 2009 17:32
Lokalizacja: Gdynia/Elbląg
Auto: Volkswagen Golf IV GTI TDI Exclusive
Silnik: AHF

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: G0 Karcio » sob sty 07, 2023 22:12

Czy pasuje dywan co idzie po całej podłodze z Bory sedan do Golfa 4 5D HB p&p czy trzeba rzeźbić, przycinać itd?



Awatar użytkownika
Vwolf86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: sob maja 30, 2020 15:38
Lokalizacja: Olkusz
Auto: Golf IV 1.9 TDI alh 3D 2001r.
Silnik: 1.9
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Vwolf86 » ndz sty 08, 2023 18:53

Peran pisze:
pt sty 06, 2023 11:39
Vwolf86 pisze:I pytanie jeszcze. Czy ktoś z was wycinal zwykły uchwyt lusterka wstecznego i naklejal ma to miejsce mocowanie pod fotochrom?
Nie trzeba ucinac chyba że chcesz czyjnik deszczu.
Bez czujnika oryginalne mocowanie mieści się w środku.
Chodzi mi o to czy da się zdemontować zwykły uchwyt z szyby i na to miejsce nakleic uchwyt aluminiowy pod lusterko foto i czujnik. Teraz mam fotochrom ambiente z przerobioną łapą na zwykłą szybę, kiedy je podlanczalem to była także wiązka kompletna (łącznie pod czujnik deszczu) kladziona z innego auta.
Mam kupca na ów lusterko. Zamierzam zakupić teraz czarne i też podłączyć ten czujnik dlatego pytam czy da radę taki manewr wykonać jak na początku napisałem.


Golf 4 1.9tdi ALH 2002r
Samochód stale doposażany przeze mnie w różne OEM graty.
-------> Poszukuje informacji związane z niemieckim systemem TELEMATIK. :D

Awatar użytkownika
Peran
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: sob gru 20, 2014 14:05
Lokalizacja: LBL

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Peran » ndz sty 08, 2023 20:05

Vwolf86 pisze:
Peran pisze:
pt sty 06, 2023 11:39
Vwolf86 pisze:I pytanie jeszcze. Czy ktoś z was wycinal zwykły uchwyt lusterka wstecznego i naklejal ma to miejsce mocowanie pod fotochrom?
Nie trzeba ucinac chyba że chcesz czyjnik deszczu.
Bez czujnika oryginalne mocowanie mieści się w środku.
Chodzi mi o to czy da się zdemontować zwykły uchwyt z szyby i na to miejsce nakleic uchwyt aluminiowy pod lusterko foto i czujnik. Teraz mam fotochrom ambiente z przerobioną łapą na zwykłą szybę, kiedy je podlanczalem to była także wiązka kompletna (łącznie pod czujnik deszczu) kladziona z innego auta.
Mam kupca na ów lusterko. Zamierzam zakupić teraz czarne i też podłączyć ten czujnik dlatego pytam czy da radę taki manewr wykonać jak na początku napisałem.
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2913891.html



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » śr sty 11, 2023 01:04

Ja kiedyś chciałem to zeszlifowac/spolerowac...chyba z 10lat trzymałem szybę żeby w końcu podjąć się próby...niestety nigdy do tego nie doszło a szybę wyrzuciłem.

Pisałem wcześniej o awarii zmieniarki CD a później radia. Tak coś czułem że za naprawę zabiorę się za pół roku albo jak będę gdzieś dalej jechał...no i w niedzielę wyskoczył wyjazd 600km więc wziąłem kluczyki do demontażu radia i był plan wlozyc radyjko co było w schowku od pół roku - tak wiem, to 3min roboty. Wyciągnąłem radio razem se zmieniarką...a małe wtyczki ISO prawie wyrwane z radia. Włożyłem wtyczki, wlozylem bezpiecznik i gra trzeci dzień bezproblemowo :shock:
Ciekawe bo radyjko wyciągnąłem 1.5roku temu i od tamtego czasu zrobiłem dwie trasy po 1500km i pewnie kilkanaście takich po 500-800km i nigdy nic się nie działo.



kewinpol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 709
Rejestracja: czw mar 09, 2017 16:16
Lokalizacja: Katowice/Zabrze
Auto: Volkswagen Golf

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: kewinpol » czw sty 19, 2023 09:59

Hej, dzisiaj podczas jazdy spadła szyba od strony pasażera jak dziewczyna jechała do pracy. Już rozglądam się w temacie co mogło pójść, a po pracy zajrzę do mechanizmu podnoszenia szyb. Powiedzcie czy linki,prowadnice jakieś uchwyty w wersji 3D są takie same jak w 5D? Opłaca się kupić cały mechanizm razem z blachą używany ori czy jednak lata robią swoje i lepiej coś kupić nowego w zamienniku? Przy okazji, kojarzy ktoś jaki numer ma śruba, która jest w mocowaniu szyby, tą którą luzujemy, żeby wyciągnąć szybę, bo majster co dziewczynie tą szybę wyciągnął, obrobił całą jedną śrubę, a druga nie wiele jest lepsza i teraz muszę nawiercić jedną śrubę i od razu chce obie wymienić?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » pt sty 20, 2023 01:04

z tego co pamiętam to w 3d wszystko jest inne, nawet końcówki linek



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » pt sty 20, 2023 10:05

Ty sprawdź lepiej, czy ślizgi plastikowe się nie rozleciały (te które trzymają szybę) bo najprawdopodobniej to jest powodem. Jak tak, to kup sobie na znanym portalu aluminiowe i zapomnij o temacie raz na zawsze.


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

kewinpol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 709
Rejestracja: czw mar 09, 2017 16:16
Lokalizacja: Katowice/Zabrze
Auto: Volkswagen Golf

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: kewinpol » pt sty 20, 2023 17:02

sebekgolf pisze:
pt sty 20, 2023 10:05
Ty sprawdź lepiej, czy ślizgi plastikowe się nie rozleciały (te które trzymają szybę) bo najprawdopodobniej to jest powodem. Jak tak, to kup sobie na znanym portalu aluminiowe i zapomnij o temacie raz na zawsze.
Masz na myśli ten element, w którym luzujemy śrubę, żeby wyciągnąć szybę? Jeśli tak to mam je metalowe.



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » sob sty 21, 2023 19:24

kewinpol pisze:
pt sty 20, 2023 17:02
sebekgolf pisze:
pt sty 20, 2023 10:05
Ty sprawdź lepiej, czy ślizgi plastikowe się nie rozleciały (te które trzymają szybę) bo najprawdopodobniej to jest powodem. Jak tak, to kup sobie na znanym portalu aluminiowe i zapomnij o temacie raz na zawsze.
Masz na myśli ten element, w którym luzujemy śrubę, żeby wyciągnąć szybę? Jeśli tak to mam je metalowe.
Tak o ten mi chodzi. Jeśli to masz metalowe i trzyma się szyby, to sprawdź czy się rolka po której leci linka nie rozleciała. Może któraś padła.


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

kewinpol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 709
Rejestracja: czw mar 09, 2017 16:16
Lokalizacja: Katowice/Zabrze
Auto: Volkswagen Golf

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: kewinpol » ndz sty 22, 2023 15:34

Rozebrałem mechanizm nic w nim nie wygląda podejrzanie, oprócz jednego małego pęknięcia plastiku, który jest na uchwycie trzymającym szybę i same mocowanie/slizg jest lekko utleniony. Gdzie szukać przyczyny? https://m.fotosik.pl/zdjecie/pelne/f68f68accdcca778 https://m.fotosik.pl/zdjecie/abc2d5f16f66633e https://m.fotosik.pl/zdjecie/f6fdeee44ae7567c



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8810
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: marcin7x5 » ndz sty 22, 2023 16:03

Jeżeli w mechanizmie wszystko jest ok i nic się nie rozpadło co trzyma i prowadzi szybę to albo mikrostyk w zamku powoduje opuszczenie szyby ale to raczej wtedy obie by się osunęły albo sterownik w silniczku podnoszenia szyb coś kuleje.



kewinpol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 709
Rejestracja: czw mar 09, 2017 16:16
Lokalizacja: Katowice/Zabrze
Auto: Volkswagen Golf

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: kewinpol » ndz sty 22, 2023 19:42

marcin7x5 pisze:
ndz sty 22, 2023 16:03
Jeżeli w mechanizmie wszystko jest ok i nic się nie rozpadło co trzyma i prowadzi szybę to albo mikrostyk w zamku powoduje opuszczenie szyby ale to raczej wtedy obie by się osunęły albo sterownik w silniczku podnoszenia szyb coś kuleje.
Tylko z tego co mi dziewczyna mówiła, to szyba od tak spadła do środka, nie było słuchać mechanizmu niczego. Także to raczej nie to. Kupie nowe slizgi/mocowanie szyby i zobaczę czy się taka akcja powtórzy.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Kąciki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości