Kącik posiadaczy MK4

Wymiana doświadczeń użytkowników poszczególnych modeli VW.

Moderator: VIP

Awatar użytkownika
vwarek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7388
Rejestracja: ndz lip 16, 2006 16:03
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Auto: Bora
Silnik: AQN

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: vwarek » czw wrz 01, 2022 22:06

sebekgolf pisze:
czw wrz 01, 2022 21:18
Sprawdzacie od czasu do czasu ilość elektrolitu? Czy jeździcie i po prostu jak padnie to wymieniacie na nowy?
Ze względu na bardzo małe przebiegi roczne ja muszę zaglądać do baterii minimum ze cztery razy w roku, generalnie tylko zimą przez Webasto. W sensie naładować, bo woda nie ma kiedy odparować ;) Ale też zawsze kupuję akumulator z korkami i sprawdzam poziom i gęstość elektrolitu.


The quieter you become, the more you are able to hear...

Obrazek

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » czw wrz 01, 2022 22:16

akumulatory to temat rzeka...niedawno przyjechało do mnie auto na wymianę aku...tzn na sprawdzenie i wyszło, że dętka - czyli wymiana. Aku 3 lata...auto 6 lat - czyli ori aku też padł po trzech latach. Auto nigdy nie widziało mrozu. Pomijam to o czym Sebek mówi...aerometry czy nawet sprawdzanie poziomu elektrolitu odchodzi w zapomnienie a to zdecydowanie zauważalnie przedłużało żywot baterii. Do tego ekologiczne stop starty i mamy co mamy. Jeszcze kilka lat temu widywałem 15sto letnie auta (wtedy były to auta z początku wieku) z fabrycznymi aku...fakt, że te auta nie jeździły w mrozach ale auto z początku postu też nie.
Pamiętam za dzieciaka jak ojciec zimą przynosił aku do domu na noc...ładowanie, sprawdzenie elektrolitu

Z innej beczki...czy kombinował ktoś żeby zmienić sprężyny, tak aby auto stało na założonej wysokości ale żeby mniej siadało po załadowaniu? Z ori sprężyn to raczej nie osiągalne...ale do gwintu dało by się wyliczyć jaka sprężyna ma być i coś dobrać - pytanie jakie będą tego skutki uboczne?
Wsadzcie do Golfa 5 dorosłych, nawet szczupłych osób - robi się citroen. Wsadzcie 4 osoby i załadujcie solidnie bagażnik - robi się motorówka. Jako familijne auto chyba kupię coś z powietrzem z tyłu...ale myślę czy ktoregoś z moich mk4 na gwincie by jakoś nie usztywnić z tyłu. Wiozłem ostatnio w bagażniku w Borze 4 aku, blachę 70x70x14cm, ori zawiad do mk4, ze dwa podnośniki, jakieś kobyłki i kilka innych nielekkich gadżetów. Bagażnik nie był jakoś upchany jak na wyjazd wakacyjny...może z pół objętości ale wagowo trochę było. Auto na max podniesionym gwincie wyglądało jakbym regulacje wycągniał :los2:



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8810
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: marcin7x5 » pt wrz 02, 2022 14:18

Bo ta cała ekosciema to ma tylko prowadzić do większych zysków producentów. Trzeba kupować co chwilę nowe rzeczy i biznes się kręci.

Co do sprężyn to jedynie takie o progresywnej charakterystyce pewnie .



Awatar użytkownika
G0 Karcio
..::VWGolfExclusiveEdition::..
..::VWGolfExclusiveEdition::..
Posty: 1663
Rejestracja: wt lip 21, 2009 17:32
Lokalizacja: Gdynia/Elbląg
Auto: Volkswagen Golf IV GTI TDI Exclusive
Silnik: AHF

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: G0 Karcio » sob wrz 10, 2022 06:58

U mnie kiedyś też miałem problem z centralnym zamkiem tzn.drzwi kierowcy jak zaryglowalem z pilota to reszta się otwierała i odwrotnie...jak otwierałem kierowcy to reszta zamykała. I to był jedyny problem. Światła wewnątrz i wszystko działało . Aczkolwiek tej usterki nie naprawiłem. Zamek był rozebrany , zimnych lutów się nie dopatrzyłem mimo wszystko jak byk na stole się się je poprawiło .



Awatar użytkownika
Vwolf86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: sob maja 30, 2020 15:38
Lokalizacja: Olkusz
Auto: Golf IV 1.9 TDI alh 3D 2001r.
Silnik: 1.9
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Vwolf86 » śr wrz 14, 2022 19:05

Hey. Dokladal ktoś z was kontrolę przepalonej żarówki? Do golfa4


Golf 4 1.9tdi ALH 2002r
Samochód stale doposażany przeze mnie w różne OEM graty.
-------> Poszukuje informacji związane z niemieckim systemem TELEMATIK. :D

Awatar użytkownika
Vwolf86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: sob maja 30, 2020 15:38
Lokalizacja: Olkusz
Auto: Golf IV 1.9 TDI alh 3D 2001r.
Silnik: 1.9
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Vwolf86 » czw wrz 15, 2022 23:14

kewinpol pisze:
wt sie 30, 2022 18:03
sebekgolf pisze:
wt sie 30, 2022 09:29
Raczej nie spodziewałbym się problemów. Nie sądzę aby były różne dla różnych modułów. To podnosiłoby koszta produkcji a VW unika tego jak może (z resztą nie tylko VW).

Obstawiam że 6Y6919283 występował wcześniej niż 6Y6919283A. Najprawdopodobniej zrobili jakąś poprawkę w module (może usunęli fabryczną wadę jak np. w sterownikach silniczków szyb chyba Polówki kiedyś, po cichu zrobili update na płytce bo była wada fabryczna tylko nigdzie o tym oficjalnie nie wspominali bo by się ludzie domagali akcji sewisowej).

Edit: szperając po necie zauważyłem najstarszą datę produkcji 6Y6919283 jako 5 tydzień 2003 roku. Od 6 tygodnia 2003 roku znajduje już 6Y6919283A.

Możesz zawsze poszperać na necie za kompletem sterownika 6Y6919283 wraz z czujnikami, zadzwonić do sprzedającego żeby podał ci numery czujników. Potem zrób to samo dla 6Y6919283A i też niech ci poda numery czujników. Szybko będzie odpowiedź czy są te same.
Etka pokazuje, że Fabia 1 jak i Octavia 1 mają te same moduły czyli: 6Y6 919 283 A jednak Fabia ma czujniki: 1J0 919 275, a Octavia: 3D0 998 275 A. Także myślę, że moduł 6Y6919283 najpewniej z Octavi 1 będzie współpracował z czujnikami z Fabi 1 o numerze: 1J0 919 275. Orientuje się ktoś czy da się kupić samą brązową wtyczkę do sterownika czujników parkowania, bo większość ofert jest bez tej wtyczki?
Panel Klimatronika ma podobne wtyczki... Ogólnie VW nie robił w tamtych latach specjalnych różnic we wtyczkach


Golf 4 1.9tdi ALH 2002r
Samochód stale doposażany przeze mnie w różne OEM graty.
-------> Poszukuje informacji związane z niemieckim systemem TELEMATIK. :D

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » pt wrz 16, 2022 17:16

niedawno dorabiałem wtyczkę zasilającą do sterownika, to pasowała wtyczka od panelu szyb z drzwi kierowcy



kewinpol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 709
Rejestracja: czw mar 09, 2017 16:16
Lokalizacja: Katowice/Zabrze
Auto: Volkswagen Golf

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: kewinpol » sob wrz 17, 2022 12:57

Udało mi się kupić moduł PDC razem z wtyczką, ale faktycznie wtyczka z Climatronica wygląda identycznie i pewnie taka jest.



Awatar użytkownika
Vwolf86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: sob maja 30, 2020 15:38
Lokalizacja: Olkusz
Auto: Golf IV 1.9 TDI alh 3D 2001r.
Silnik: 1.9
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Vwolf86 » sob wrz 17, 2022 19:06

No mówiłem vag dużo podobnych wtyczek stosuje wszędzie. Np do panelu telematik też wtyczki dobralem, są tam dwie wtyczki po 10 pin każda. I to są wtyczki popularne.


Golf 4 1.9tdi ALH 2002r
Samochód stale doposażany przeze mnie w różne OEM graty.
-------> Poszukuje informacji związane z niemieckim systemem TELEMATIK. :D

kewinpol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 709
Rejestracja: czw mar 09, 2017 16:16
Lokalizacja: Katowice/Zabrze
Auto: Volkswagen Golf

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: kewinpol » pn wrz 19, 2022 13:45

Panowie mam mentlik z tymi czujnikami, razem z sterownikiem PDC z Fabii 1 sprzedający dorzucił 2 czujniki z Octavii 1 o numerze: 1U0919275 i czy one są zamienne z tymi z Fabi 1: 1J0919275? Oba to czujniki Bosch, wyglądają identycznie, kostki te same. To samo co z wiązką, przykładowa wiązka z A4 B7 o numerze: 8E9971085 wygląda identycznie, ma te same wtyczki do czujników jak i do centralki, kosztuję połowę tego co z Fabi 1 czy Golfa 4, ale nie wiem czy podejdzie?



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » pn wrz 19, 2022 21:58

kewinpol pisze:
pn wrz 19, 2022 13:45
Panowie mam mentlik z tymi czujnikami, razem z sterownikiem PDC z Fabii 1 sprzedający dorzucił 2 czujniki z Octavii 1 o numerze: 1U0919275 i czy one są zamienne z tymi z Fabi 1: 1J0919275? Oba to czujniki Bosch, wyglądają identycznie, kostki te same. To samo co z wiązką, przykładowa wiązka z A4 B7 o numerze: 8E9971085 wygląda identycznie, ma te same wtyczki do czujników jak i do centralki, kosztuję połowę tego co z Fabi 1 czy Golfa 4, ale nie wiem czy podejdzie?
Waść, podepnij i wypróbuj. Powiem ci tak, do A8 D3 zamek klapy tylnej kosztuje (albo przynajmniej kosztował jak ja potrzebowałem swój ogarnąć) prawie 800zł. Z bodaj Octavii zamek pasuje i kosztował nowy w ASO 170zł. Różnica była taka, że wtyczka pod delikatnie innym kątem przychodziła, co nie przeszkadza. Choć ja finalnie mój stary zamek zregenerowałem.

Na prawdę nie sądzę, aby robili inne wiązki i czujniki do Fabii i Octavii. To po prostu byłoby zbyt drogie w produkcji. Ja np. w moim A8 robię AFS II w oparciu o sterowniki z A6. Silniki masz np. różne oznaczenia w Skodzie a inne w VW czy Audi a generalnie są identyczne. Różnią się np. łapą pod alternator bo jest jakoś inaczej odsadzone.

Z resztą, sprzedałem jakieś 2 lata temu zderzak tylny do Passata B5FL wraz z czujnikami i wiązką. Wyglądało to identycznie jak z MK4.


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

kewinpol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 709
Rejestracja: czw mar 09, 2017 16:16
Lokalizacja: Katowice/Zabrze
Auto: Volkswagen Golf

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: kewinpol » pn wrz 19, 2022 23:36

sebekgolf pisze:
pn wrz 19, 2022 21:58
kewinpol pisze:
pn wrz 19, 2022 13:45
Panowie mam mentlik z tymi czujnikami, razem z sterownikiem PDC z Fabii 1 sprzedający dorzucił 2 czujniki z Octavii 1 o numerze: 1U0919275 i czy one są zamienne z tymi z Fabi 1: 1J0919275? Oba to czujniki Bosch, wyglądają identycznie, kostki te same. To samo co z wiązką, przykładowa wiązka z A4 B7 o numerze: 8E9971085 wygląda identycznie, ma te same wtyczki do czujników jak i do centralki, kosztuję połowę tego co z Fabi 1 czy Golfa 4, ale nie wiem czy podejdzie?
Waść, podepnij i wypróbuj. Powiem ci tak, do A8 D3 zamek klapy tylnej kosztuje (albo przynajmniej kosztował jak ja potrzebowałem swój ogarnąć) prawie 800zł. Z bodaj Octavii zamek pasuje i kosztował nowy w ASO 170zł. Różnica była taka, że wtyczka pod delikatnie innym kątem przychodziła, co nie przeszkadza. Choć ja finalnie mój stary zamek zregenerowałem.

Na prawdę nie sądzę, aby robili inne wiązki i czujniki do Fabii i Octavii. To po prostu byłoby zbyt drogie w produkcji. Ja np. w moim A8 robię AFS II w oparciu o sterowniki z A6. Silniki masz np. różne oznaczenia w Skodzie a inne w VW czy Audi a generalnie są identyczne. Różnią się np. łapą pod alternator bo jest jakoś inaczej odsadzone.

Z resztą, sprzedałem jakieś 2 lata temu zderzak tylny do Passata B5FL wraz z czujnikami i wiązką. Wyglądało to identycznie jak z MK4.
Dzięki wielkie w takim razi kupuję to wiązkę z a4 b7 :)



Tygrysq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: pn paź 19, 2015 15:24
Lokalizacja: Bytów
Auto: Golf mk4
Silnik: ALH
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Tygrysq » wt wrz 20, 2022 17:26

Ja już mogę podsumować koszty montażu pdc tył i przód: 8 koszyków po 50 zeta sztuka aso, 8 wtyczek do czujników po 25zł, 8 czujników golf 6 po 50zł z używki, sterownik czujników parkowania vw sharan 150zł, 2 razy buzzer po 30zł sztuka, wiązka tył vw Polo 6r, włącznik pdc front sharan na części 50zł i włącznik asr golf 4 tylko dla frontu 20zł, do tego wszystkie nowe piny do wtyczek i przewody. A że zajmuję się doposażaniem nowych vw tego nie liczyłem bo i sam zrobiłem wiązkę zderzaka przód główną wtyczkę do niej że zderzak ściągam jakby to było ori a i jeszcze klej 2 składnikowy z aso 50zł. Dużo chęci i samo zaparcia 🙂 Dla chętnych mogę wrzucić fotki mam kilka jak robiłem wiązki itd A i zapomniał bym kosztu tylnej dokładki ori pdc nie pamiętam i panel od golfa bifuel nowy classic parts 80zł z przesyłką



Awatar użytkownika
Chrzanek`
Forum Master
Forum Master
Posty: 1643
Rejestracja: pt lis 21, 2014 01:56
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Chrzanek` » śr wrz 21, 2022 15:03

Tygrysq pisze:
wt wrz 20, 2022 17:26
Ja już mogę podsumować koszty montażu pdc tył i przód: 8 koszyków po 50 zeta sztuka aso, 8 wtyczek do czujników po 25zł, 8 czujników golf 6 po 50zł z używki, sterownik czujników parkowania vw sharan 150zł, 2 razy buzzer po 30zł sztuka, wiązka tył vw Polo 6r, włącznik pdc front sharan na części 50zł i włącznik asr golf 4 tylko dla frontu 20zł, do tego wszystkie nowe piny do wtyczek i przewody. A że zajmuję się doposażaniem nowych vw tego nie liczyłem bo i sam zrobiłem wiązkę zderzaka przód główną wtyczkę do niej że zderzak ściągam jakby to było ori a i jeszcze klej 2 składnikowy z aso 50zł. Dużo chęci i samo zaparcia 🙂 Dla chętnych mogę wrzucić fotki mam kilka jak robiłem wiązki itd A i zapomniał bym kosztu tylnej dokładki ori pdc nie pamiętam i panel od golfa bifuel nowy classic parts 80zł z przesyłką
Dawno temu ten panel bifuel zamawiałeś? :D


__________________________________________
Kliknij, a zostaniesz przeniesiony do mojego tematu
Obrazek
1.8t 4motion - R32 body - 213HP - oem+

http://bit.ly/sklep-fm_world
:gora: Mój sklep internetowy :gora:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kąciki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości