Kącik posiadaczy MK4

Wymiana doświadczeń użytkowników poszczególnych modeli VW.

Moderator: VIP

Awatar użytkownika
jmw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: wt sie 18, 2015 17:40
Lokalizacja: Śląskie
Silnik: BCB

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: jmw » pt mar 25, 2022 21:32

Założone oryginalne uszczelki. Duża, okrągła, szara i mała czarna w kształcie litery D.
Najtrudniej było nasadzić z powrotem wąż, który patrząc od dołu, wchodzi z lewej strony. W końcu założyłem go, ale od góry.

Po zdjęciu odmy, miałem wrażenie, że pomiędzy plastikiem odmy, a korpusem silnika, był dawno temu położony silikon wysokotemperaturowy. Były jak gdyby jego resztki, które usunąłem. Czy faktycznie konieczne jest położenie tego silikonu w przypadku omawianej operacji?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » pt mar 25, 2022 23:24

Od zakupu auta mam problemy z dwoma zamkami.

Nie miałem za dużo do czynienia z elektryczną klamką bagażnika (sedan i kombi...tutaj akurat chodzi o Borę sedan) dlatego też nie bardzo wiem jak ugryźć problem. Klamka nie za każdym razem działa...i jak nie działa, to mogę próbować ze 100x - nie zadziała. Dopiero zabawa pilotem może przywrócić życie klamce, czasami wystarczy raz nacisnąć otwieranie na pilocie czasami z 5x lub więcej...tutaj pewności nie mam, ale chyba otwieranie auta z panelu kierowcy też budzi klamkę. Ktoś ma jakiś pomysł? Mam wszystkie możliwe części na podmianę...ale od czego zacząć? Zakładam, że jakby ktoś przede mną wymienił komfort na taki od HB to problemy byłyby przez cały czas (i trochę inne) aczkolwiek eepromu nie sprawdzałem - mam możliwość sprawdzenia i mam też drugi komfort z identycznego auta.

Drugi problem z zamkiem, to drzwi tylne..klamka zewnętrzna otwiera na 2x. Niby problem znany...ale ze 100x demontowałem i montowałem ponownie klamki i nigdy mi się nie zdarzyło aby klamka zewnętrza otwierała na 2x - za mocno naciągnięta linka - także raczej wiem o co chodzi i nie tu leży problem. Regulacji linki i tak próbowałem bo to pierwsze co przyszło mi do głowy...ale jedyne co udało mi się osiągnąć, to otwieranie na 3x i finalnie brak możliwości otwarcia drzwi :banghead: Drzwi już mam otwarte i linka ustawiona tak jak powinna być...drzwi otwierają się na 2x chyba, że bardzo delikatnie pociągnę za klamkę, to pójdzie za pierwszym razem. Co nie pasuje na pierwszy rzut oka, to rygiel nie chowa się do końca po zamknięciu auta a po otwarciu wystaje bardziej niż powinien. Boczek miałem zrzucony i na tym etapie wszystko wygląda ok, dalej nie zaglądałem bo nie jest to 5min jak w przypadku przedniej furtki :los2: ...a nie mam też tylnego zamka na podmianę



Awatar użytkownika
jmw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: wt sie 18, 2015 17:40
Lokalizacja: Śląskie
Silnik: BCB

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: jmw » ndz mar 27, 2022 09:11

marcin7x5 pisze:
pt mar 25, 2022 21:05
Na ogół wymiana oringów wystarcza. Jeżeli nie miałeś kłopotów zimą z wyrzuconym olejem wskutek zamarznięcia odmy to wiele tam nie wyczyścisz....
Odma była czysta w środku. Po wymianie uszczelek zapocenie ustało. marcin7x5 dziękuję za pomoc :bigok:



kewinpol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 709
Rejestracja: czw mar 09, 2017 16:16
Lokalizacja: Katowice/Zabrze
Auto: Volkswagen Golf

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: kewinpol » czw mar 31, 2022 19:13

Panowie będę w końcu sprawdzał szczelność układu dolotowego w moim 2,0 APK. Plan jest taki, żeby zrobić domową przetwornicę dymu, do wtłoczenia jej do układu dolotowego, odłączę rurę od filtra powietrza, nałożę na nią gumową rękawiczkę i teraz gdzie najlepiej wpiąć się wężykiem, którym będę wtłaczał dym do układu?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » pt kwie 01, 2022 23:53

nikt nic z tymi zamkami?
To może ktoś ma wahacze żeliwne (R32/S3), poliuretany i glebę? Założyłem do siebie eRkowe wahacze na czerwonym poliuretanie, zglebiłem auto i tuleja chce wyskoczyć z wahacza...pewnie nie wyskoczy...co o tym myślicie? Woda wlezie...rudy wyjdzie...trochę lipa...nie taki był plan :blush:

Obrazek



Awatar użytkownika
Vwolf86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: sob maja 30, 2020 15:38
Lokalizacja: Olkusz
Auto: Golf IV 1.9 TDI alh 3D 2001r.
Silnik: 1.9
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Vwolf86 » sob kwie 02, 2022 15:34

mat06 pisze:
sob mar 19, 2022 23:48
Vwolf86 pisze:
sob mar 19, 2022 23:20
Pany. Problem mam. Licznik nie przyjmuje dwóch ostatnich cyfer kodowania. Nie mogę włączyć czujnika poziomu oleju oraz liczba dystansow.
Miałem wcześniej fabrycznie licznik z motometra 1/2fis immo3 z kodowaniem 01112
Teraz jest vdo fulfis z kodowaniem 21100
211x0 działa tylko 0 i 3, 1 i 2 za chiny nie da rady włączyć
2110x tylko 0 działa
W Silniku oraz liczniku przywracalem ustawienia fabryczne, odswiezalem gatewaya, logowalem sue do zegarów pinem licznika- świeci się kontrolka zalogowania, kodowania dalej nie przyjmuje.
Miał ktoś tak? Co może być z tym? Bo ja już nie wiem co z tym robić
Jaki jest numer poprzedniego i aktualnego licznika? Nie jest przypadkiem kombinowany z Passata? Nie ma żadnych zapisanych błędów?
Już ogarnołem to programem DDE. Było w eepromie całkowicie wyłączone to. Teraz działa czujnik poziomu i kontrolka otwartej maski.


Golf 4 1.9tdi ALH 2002r
Samochód stale doposażany przeze mnie w różne OEM graty.
-------> Poszukuje informacji związane z niemieckim systemem TELEMATIK. :D

Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » ndz kwie 03, 2022 21:01

Qto pisze:
pt kwie 01, 2022 23:53
nikt nic z tymi zamkami?
To może ktoś ma wahacze żeliwne (R32/S3), poliuretany i glebę? Założyłem do siebie eRkowe wahacze na czerwonym poliuretanie, zglebiłem auto i tuleja chce wyskoczyć z wahacza...pewnie nie wyskoczy...co o tym myślicie? Woda wlezie...rudy wyjdzie...trochę lipa...nie taki był plan :blush:

Obrazek
Co do tej klamki, to ja bym najprędzej obstawiał, że coś w obwodzie elektrycznym nie bangla. Któryś sygnał się musi gubić skoro są takie jaja. W moim Golfie mam tak, że mi się klamka bagażnika przycina lekko i nie odbija do końca idealnie. Czasem jest tak że bagażnika nie da się otworzyć. Dopiero kilkukrotne odblokowanie zamków z pilota powoduje, że da się pociągając za klamkę otworzyć.

Co do zawieszenia, no panie, poliuretan sztywniejszy niż guma, zglebiłeś auto to wiadomo że wahacz nie będzie w poziomie tylko pójdzie w górę. No nie ma bata, będą się takie jaja działy. Musiałbyś dać sobie zrobić poliuretan na zamówienie który będzie miał otwór przez środek skośnie żeby zredukować wstępne naprężenie po zamontowaniu. Ale czy ktoś ci to tak zrobi na zamówienie?


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » ndz kwie 03, 2022 22:32

Chyba będę musiał wstawić tuleje gumowe pełne z erki... chciałem dobrze a wyszło jak zawsze.

Problem o jakim mówisz z klamka w HB - znam...I tam jest problem mechaniczny, łatwy to wypatrzenia na zdjętej tapicerce. W sedanie nie wiem...zerknę w schemat i pomyślę...teraz przyszło mi do głowy że może zimne luty w komforcie.



Awatar użytkownika
Vwolf86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: sob maja 30, 2020 15:38
Lokalizacja: Olkusz
Auto: Golf IV 1.9 TDI alh 3D 2001r.
Silnik: 1.9
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Vwolf86 » pn kwie 04, 2022 12:59

"Co do tej klamki, to ja bym najprędzej obstawiał, że coś w obwodzie elektrycznym nie bangla. Któryś sygnał się musi gubić skoro są takie jaja. W moim Golfie mam tak, że mi się klamka bagażnika przycina lekko i nie odbija do końca idealnie. Czasem jest tak że bagażnika nie da się otworzyć. Dopiero kilkukrotne odblokowanie zamków z pilota powoduje, że da się pociągając za klamkę otworzyć".

Jak HB to to jest szajs jak niewiem. Ja niewiem ile czasu miałem otwarty centralny w klapie jak auto zostawialem na parkingu.
Zrobiłem otwieranie na przycisk w drzwiach i z pilota. Tak jak w wersji USA. Jest jeden pin w komforcie który za to odpowiada. Teraz mi się klapa po otwarciu dźwiga do góry. Fabryczny centralny i klamkę odlaczylem całkowicie.


Golf 4 1.9tdi ALH 2002r
Samochód stale doposażany przeze mnie w różne OEM graty.
-------> Poszukuje informacji związane z niemieckim systemem TELEMATIK. :D

Awatar użytkownika
Tomek gd
Forum Master
Forum Master
Posty: 1625
Rejestracja: pn mar 02, 2009 00:07
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: passat b6
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Tomek gd » pn kwie 04, 2022 20:55

Witam po długiej przerwie, ktoś jeszcze modzi mk4? Brak czasu i samochody firmowe zastopowały moje zmagania z golfem. Swap na 1.8t juz znalazł nabywce. Zostało mi sporo części, chciałbym się zaorientować jakie są teraz uczciwe ceny żeby szybko posprzedawać:
-komplet recaro 3D podgrzewane =(wiązka i przyciski), przód stan dobry, tył bardzo dobry
- przednie błotniki bez rdzy, na szybko można założyć ale raczej do odmalowania
- ori dokładka przód V6 pomalowana na srebrno,
- kratki z bory (komplet)
- lampy tył GTI US
- lewe małe lusterko, elektryczne z podgrzewaniem
- prawe duże lusterko, elektryczne z podgrzewaniem
- lampka W8
- 3ramienna kierownica z poduszką, obszyta skórą perforowaną, bdb
- dekory carbon z koszem
- przednie ramiona wycieraczek areo
- navi MFD, MCD
- reflektory przód Hella black (niemalowane)
- lampy HBM na tył
- włącznik świateł polo 6r z halogenia przednimi
- kratki w zderzak z wbudowanymi halogenami (chinczyki)

z góry dzięki za pomoc, pozdro



Awatar użytkownika
Vwolf86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: sob maja 30, 2020 15:38
Lokalizacja: Olkusz
Auto: Golf IV 1.9 TDI alh 3D 2001r.
Silnik: 1.9
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Vwolf86 » wt kwie 05, 2022 08:29

Tomek gd pisze:
pn kwie 04, 2022 20:55
Witam po długiej przerwie, ktoś jeszcze modzi mk4? Brak czasu i samochody firmowe zastopowały moje zmagania z golfem. Swap na 1.8t juz znalazł nabywce. Zostało mi sporo części, chciałbym się zaorientować jakie są teraz uczciwe ceny żeby szybko posprzedawać:
-komplet recaro 3D podgrzewane =(wiązka i przyciski), przód stan dobry, tył bardzo dobry
- przednie błotniki bez rdzy, na szybko można założyć ale raczej do odmalowania
- ori dokładka przód V6 pomalowana na srebrno,
- kratki z bory (komplet)
- lampy tył GTI US
- lewe małe lusterko, elektryczne z podgrzewaniem
- prawe duże lusterko, elektryczne z podgrzewaniem
- lampka W8
- 3ramienna kierownica z poduszką, obszyta skórą perforowaną, bdb
- dekory carbon z koszem
- przednie ramiona wycieraczek areo
- navi MFD, MCD
- reflektory przód Hella black (niemalowane)
- lampy HBM na tył
- włącznik świateł polo 6r z halogenia przednimi
- kratki w zderzak z wbudowanymi halogenami (chinczyki)

z góry dzięki za pomoc, pozdro
Dekoru na lewe drzwi na 2 szyby masz?


Golf 4 1.9tdi ALH 2002r
Samochód stale doposażany przeze mnie w różne OEM graty.
-------> Poszukuje informacji związane z niemieckim systemem TELEMATIK. :D

Awatar użytkownika
mat06
Storm Beige
Storm Beige
Posty: 1049
Rejestracja: pn maja 18, 2009 21:08
Auto: Golf IV
Silnik: AZD

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: mat06 » wt kwie 05, 2022 09:31

Tomek gd pisze:
pn kwie 04, 2022 20:55
Witam po długiej przerwie, ktoś jeszcze modzi mk4? Brak czasu i samochody firmowe zastopowały moje zmagania z golfem. Swap na 1.8t juz znalazł nabywce. Zostało mi sporo części, chciałbym się zaorientować jakie są teraz uczciwe ceny żeby szybko posprzedawać
- przednie błotniki bez rdzy, na szybko można założyć ale raczej do odmalowania
Oryginał? 200/300 zł
- ori dokładka przód V6 pomalowana na srebrno,
W kolorze będzie ciężej sprzedać, niż gdyby była w stanie ori. Realnie pewnie 150/200 zł.
- kratki z bory (komplet)
150/200 zł
- lampy tył GTI US
Te lampy to ostatnio bardzo chodliwy temat :) Jeśli są w dobrym stanie to 800 zł+.
- lampka W8
150/200 zł
- dekory carbon z koszem
200/250 zł
- przednie ramiona wycieraczek areo
100/150 zł
- reflektory przód Hella black (niemalowane)
- lampy HBM na tył
Tutaj dużo zależy od stanu... Ładne komplety chodzą nawet powyżej 400 zł.
- włącznik świateł polo 6r z halogenia przednimi
50/100 zł
- kratki w zderzak z wbudowanymi halogenami (chinczyki)
50/100 zł


Obrazek

Awatar użytkownika
Tomek gd
Forum Master
Forum Master
Posty: 1625
Rejestracja: pn mar 02, 2009 00:07
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: passat b6
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Tomek gd » wt kwie 05, 2022 20:53

Vwolf86 pisze:
wt kwie 05, 2022 08:29
Dekoru na lewe drzwi na 2 szyby masz?
niestety nie, udało mi się kiedyś kupić, (carbon na szarym plastiku) ale był w tak złym stanie że przerobiłem go na szczotkowane alu i sprzedałem.



Awatar użytkownika
Tomek gd
Forum Master
Forum Master
Posty: 1625
Rejestracja: pn mar 02, 2009 00:07
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: passat b6
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Tomek gd » wt kwie 05, 2022 20:58

mat06 pisze:
wt kwie 05, 2022 09:31
Oryginał? 200/300 zł
tak oryginały w LA7W. Ogólnie jestem pozytywnie zaskoczony. Dzięki za odpowiedź.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Kąciki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości