[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Re: [MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: Qto » sob wrz 19, 2020 11:32

Dodatkowego kabelka z lampki w8 nie możesz podłączyć tak jak masz. Jeśli ma się podświetlać razem że światłami, to musisz się podłączyć pod kabelek szaro/niebieski odpowiedzialny właśnie z podświetlenie wszystkich przyciskowbw aucie.
Kabelek czerwono/niebieski to zasilanie z komfortu dla oświetlenia wewnętrznego (kopertówka, podsufitka, bagażnik), stwrowanie odbywa się za pomocą masy. Pewnie gdzieś jeszcze polaczyles ten kabelek z kabelkiem który idzie do pinu 12 większej wtyczki komfortu dlatego komfort myśli że cały czas są włączone światła. Pin 12 to, to samo zasilanie które masz dać do lampki w8.



brzyskip00
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt kwie 27, 2018 00:16
Auto: Volkswagen Golf

Re: [MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: brzyskip00 » ndz wrz 20, 2020 20:53

Wtedy co pisałem że ładuje akumulator i mam nadzieje ze to to... No to nie było to :< teraz jest coś walnięte. Pytanie czy komfort czy silniczek w drzwiach kierowcy. Czy jedno i drugie. Przepisałem 2 kable połączone ze sobą na ostro, właśnie do 5 PINu we wtyczce regulacji świateł i oś tamtego czasu nic. Szyby nie jeżdżą, kopertówka nie swieci, bagażnik się nie otwiera (bora sedan)... jedyne na co reaguje auto z panela w drzwiach kierowcy, to tylko na ryglowanie i odryglowanie zamków. Co do PINu 12, mam tam dużo mniejszy w przekroju, tez czerwono niebieski. Taki miałem w aucie i wg. Instrukcji na 39 stronie, zgadza się. Chyba że coś pominąłem przy tym z drugiej strony kabla (domyślnie szaro niebieskiego) to pardon :/ tak jak pisałem żółtodziób jestem i jednak w rzeczywistości przerosło to moją wiedzę i zakres kompetencji:D



brzyskip00
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt kwie 27, 2018 00:16
Auto: Volkswagen Golf

Re: [MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: brzyskip00 » pn wrz 21, 2020 13:31

Tak jak pisałem wczoraj, żółtodziób ze mnie i ze mną można porozmawiać o kinematografii (ps, jakbyście chcieli filmy ze swoimi furakami, to służę kamerą :v). Ale doszedłem do spalonego 14 bezpiecznika :d lecę po nowy i kombinuje dalej co tutaj zawiniło ;d

Edit.
Ostatnie pytanie, liczę na odpowiedz, bo chyba zacząłem irytować :ass:
Do kostki w słupku A która idzie do łapek nad lusterkiem, wpinam się na ostro do PINu gdzie idzie kabel czerwono niebieski. Drugi koniec kabla przykldam do kawałka kabla idącego do PINu 18 w komforcie. Nic więcej do tego kabla nie jest dołączone. Ani drzwi lewe, ani prawe. Wówczas lampka nad lusterkiem zachowuje się jak trzeba, ale nadal świecą przyciski w drzwiach (z wyjątkiem kierowcy, a zmieniłem dzisiaj silniczek szyby...)
W nawiązaniu do porady Grega, jak odepnę komfort, ani drzwi ani lampka nad lusterkiem się nie świecą. Czy jest to kwestia walniętego komfortu?



Awatar użytkownika
Vwolf86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: sob maja 30, 2020 15:38
Lokalizacja: Olkusz
Auto: Golf IV 1.9 TDI alh 3D 2001r.
Silnik: 1.9
Kontakt:

Re: [MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: Vwolf86 » czw paź 08, 2020 23:18

Witam. Czy moduly w drzwiach da rade podłączyć bez połączenie z komfortem i zamkiem? Chce zeby dzialaly szyby i Lusterka. Oczywiscie polączyc z zasilaniem.


Golf 4 1.9tdi ALH 2002r
Samochód stale doposażany przeze mnie w różne OEM graty.
-------> Poszukuje informacji związane z niemieckim systemem TELEMATIK. :D

Awatar użytkownika
Vwolf86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: sob maja 30, 2020 15:38
Lokalizacja: Olkusz
Auto: Golf IV 1.9 TDI alh 3D 2001r.
Silnik: 1.9
Kontakt:

Re: [MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: Vwolf86 » czw paź 08, 2020 23:27

Witam. Czy jest mozliwość podpiecia wiązki i sterownika szyb bez podlaczania zamka i modułu komfort? Tylko zasilanie po kluczyku zeby dzialaly szyby i lustra?


Golf 4 1.9tdi ALH 2002r
Samochód stale doposażany przeze mnie w różne OEM graty.
-------> Poszukuje informacji związane z niemieckim systemem TELEMATIK. :D

lwlw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1171
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 13:08
Lokalizacja: ERW/WPI

Re: [MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: lwlw » pt paź 09, 2020 12:15

Szyby i lusterka nie będą chodziły bez komfortu i silnika szyby.

Przy okazji: orientuje się ktoś czy zamki, szyby i komfort podobnie się mają w Fabii 2?



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Re: [MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: grg474 » sob paź 10, 2020 08:51

lwlw pisze:
pt paź 09, 2020 12:15
Szyby i lusterka nie będą chodziły bez komfortu i silnika szyby.

Przy okazji: orientuje się ktoś czy zamki, szyby i komfort podobnie się mają w Fabii 2?
fabia 2 ma już zintegrowany komfort z modułem centralnej elektryki


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
Vwolf86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: sob maja 30, 2020 15:38
Lokalizacja: Olkusz
Auto: Golf IV 1.9 TDI alh 3D 2001r.
Silnik: 1.9
Kontakt:

Re: [MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: Vwolf86 » sob paź 10, 2020 17:17

A ma ktoś tu opis pinów w lusterkach, joysticku, i panelu szyb podwojnym, Oraz przelaczniku szyb z prawej strony?
Posiada ktos opis czarnych wtyczek od przednich drzwi lewych i prawych? Chce dołozyc dodatkowy moduł komfortu do obsluzenia tylko szyb i luster. Zasilanie i port obd zrobie oddzielnie.


Golf 4 1.9tdi ALH 2002r
Samochód stale doposażany przeze mnie w różne OEM graty.
-------> Poszukuje informacji związane z niemieckim systemem TELEMATIK. :D

michaf1994
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 278
Rejestracja: wt lut 21, 2017 20:36
Lokalizacja: Konin

Re: [MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: michaf1994 » czw paź 15, 2020 08:00

Po co tak kombinować? Weź normalnie zamień moduł i tyle. Przecież podłączenie tak jak Ty chcesz to praktycznie więcej kombinowania niż podmiana modułu. Napisz jaki masz dokładnie licznik, moduł centralnego. Jeżeli kupiłeś już to też napisz jaki masz moduł komfortu i silniczki, napisz też jaki masz rodzaj auta (hb, sedan, variant, Bora, Golf, Leon itp). Weź opisz to to Ci napiszę schemat jak podłączyć to wszystko. Najlepiej chodź na PW żeby już tu nie zaśmiecać zbędnymi wiadomościami i czekaniem za zatwierdzeniem.



Awatar użytkownika
Vwolf86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: sob maja 30, 2020 15:38
Lokalizacja: Olkusz
Auto: Golf IV 1.9 TDI alh 3D 2001r.
Silnik: 1.9
Kontakt:

Re: [MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: Vwolf86 » czw paź 15, 2020 17:26

michaf1994 pisze:
czw paź 15, 2020 08:00
Po co tak kombinować? Weź normalnie zamień moduł i tyle. Przecież podłączenie tak jak Ty chcesz to praktycznie więcej kombinowania niż podmiana modułu. Napisz jaki masz dokładnie licznik, moduł centralnego. Jeżeli kupiłeś już to też napisz jaki masz moduł komfortu i silniczki, napisz też jaki masz rodzaj auta (hb, sedan, variant, Bora, Golf, Leon itp). Weź opisz to to Ci napiszę schemat jak podłączyć to wszystko. Najlepiej chodź na PW żeby już tu nie zaśmiecać zbędnymi wiadomościami i czekaniem za zatwierdzeniem.
Wlasnie podlączylem moduł 1j0959799ah na stole. Wiązke zrobiłem slupek A i B plus moduł. Podpiolem wiązki z obu drzwi, Silniczki i lustra. Wszystko działa jak nalezy. Jeszcze zrobie port obd2 i tak wloze do auta.

Pytanie jeszcze, czy ktoś sie orientuje czy wiązki drzwi z passata b5 lift USA ze skladanymi lustrami pasują do golfa? Chodzi mi o rozmieszczenie pinów we wtyczkach na slupkach A i B.


Golf 4 1.9tdi ALH 2002r
Samochód stale doposażany przeze mnie w różne OEM graty.
-------> Poszukuje informacji związane z niemieckim systemem TELEMATIK. :D

michaf1994
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 278
Rejestracja: wt lut 21, 2017 20:36
Lokalizacja: Konin

Re: [MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: michaf1994 » pt paź 16, 2020 12:47

Vwolf86 pisze:
czw paź 15, 2020 17:26
michaf1994 pisze:
czw paź 15, 2020 08:00
Po co tak kombinować? Weź normalnie zamień moduł i tyle. Przecież podłączenie tak jak Ty chcesz to praktycznie więcej kombinowania niż podmiana modułu. Napisz jaki masz dokładnie licznik, moduł centralnego. Jeżeli kupiłeś już to też napisz jaki masz moduł komfortu i silniczki, napisz też jaki masz rodzaj auta (hb, sedan, variant, Bora, Golf, Leon itp). Weź opisz to to Ci napiszę schemat jak podłączyć to wszystko. Najlepiej chodź na PW żeby już tu nie zaśmiecać zbędnymi wiadomościami i czekaniem za zatwierdzeniem.
Wlasnie podlączylem moduł 1j0959799ah na stole. Wiązke zrobiłem slupek A i B plus moduł. Podpiolem wiązki z obu drzwi, Silniczki i lustra. Wszystko działa jak nalezy. Jeszcze zrobie port obd2 i tak wloze do auta.

Pytanie jeszcze, czy ktoś sie orientuje czy wiązki drzwi z passata b5 lift USA ze skladanymi lustrami pasują do golfa? Chodzi mi o rozmieszczenie pinów we wtyczkach na slupkach A i B.
Na stole, dodaj problemy z łączeniem z innymi modułami, żarcie prądu przez dodatkowy moduł, który będzie w stanie czynnym cały czas, błądną komunikację z licznikiem w przypadku liczników z modułem komfortu po can, do tego problemy z alarmem. Jak widzę tak zrobione auta i później piszą do mnie na grupie weź pomóż ogarnąć bo nie działa to czy tamto to aż krew zalewa, podłączenie poprawne to różnica 4 kabli na tylną klapę i oświetlenie praktycznie. A i tak musisz wszystko podłączyć jak chcesz żeby dobrze działał centralny, odcinało światło po czasie czy żeby dobrze działał alarm lub grzanie luster itp. Więc wytłumacz mi co za sens zostawiać stary moduł? No ale co ja tam wiem :jezor:



Awatar użytkownika
Vwolf86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: sob maja 30, 2020 15:38
Lokalizacja: Olkusz
Auto: Golf IV 1.9 TDI alh 3D 2001r.
Silnik: 1.9
Kontakt:

Re: [MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: Vwolf86 » pt paź 16, 2020 16:05

michaf1994 pisze:
pt paź 16, 2020 12:47
Vwolf86 pisze:
czw paź 15, 2020 17:26
michaf1994 pisze:
czw paź 15, 2020 08:00
Po co tak kombinować? Weź normalnie zamień moduł i tyle. Przecież podłączenie tak jak Ty chcesz to praktycznie więcej kombinowania niż podmiana modułu. Napisz jaki masz dokładnie licznik, moduł centralnego. Jeżeli kupiłeś już to też napisz jaki masz moduł komfortu i silniczki, napisz też jaki masz rodzaj auta (hb, sedan, variant, Bora, Golf, Leon itp). Weź opisz to to Ci napiszę schemat jak podłączyć to wszystko. Najlepiej chodź na PW żeby już tu nie zaśmiecać zbędnymi wiadomościami i czekaniem za zatwierdzeniem.
Wlasnie podlączylem moduł 1j0959799ah na stole. Wiązke zrobiłem slupek A i B plus moduł. Podpiolem wiązki z obu drzwi, Silniczki i lustra. Wszystko działa jak nalezy. Jeszcze zrobie port obd2 i tak wloze do auta.

Pytanie jeszcze, czy ktoś sie orientuje czy wiązki drzwi z passata b5 lift USA ze skladanymi lustrami pasują do golfa? Chodzi mi o rozmieszczenie pinów we wtyczkach na slupkach A i B.
Na stole, dodaj problemy z łączeniem z innymi modułami, żarcie prądu przez dodatkowy moduł, który będzie w stanie czynnym cały czas, błądną komunikację z licznikiem w przypadku liczników z modułem komfortu po can, do tego problemy z alarmem. Jak widzę tak zrobione auta i później piszą do mnie na grupie weź pomóż ogarnąć bo nie działa to czy tamto to aż krew zalewa, podłączenie poprawne to różnica 4 kabli na tylną klapę i oświetlenie praktycznie. A i tak musisz wszystko podłączyć jak chcesz żeby dobrze działał centralny, odcinało światło po czasie czy żeby dobrze działał alarm lub grzanie luster itp. Więc wytłumacz mi co za sens zostawiać stary moduł? No ale co ja tam wiem :jezor:
Ale chce zrobic to tymczasowo i nie laczyc z instalacją w aucie tylko masa i plus z bezpiecznikami dac.


Golf 4 1.9tdi ALH 2002r
Samochód stale doposażany przeze mnie w różne OEM graty.
-------> Poszukuje informacji związane z niemieckim systemem TELEMATIK. :D

Awatar użytkownika
Vwolf86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: sob maja 30, 2020 15:38
Lokalizacja: Olkusz
Auto: Golf IV 1.9 TDI alh 3D 2001r.
Silnik: 1.9
Kontakt:

Re: [MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: Vwolf86 » pt paź 16, 2020 18:52

Pod dodatkowy moduł komfortu chce tylko podlaczyc szyby i lustra, żadnej centralki i innych rzeczy na nim nie bedzie, masa, plus po zaplonie i bedzie hulało 😃
Z ingerencji w instalacje auta to tylko sygnał do grzania luster z wlacznika tylnej szyby.


Golf 4 1.9tdi ALH 2002r
Samochód stale doposażany przeze mnie w różne OEM graty.
-------> Poszukuje informacji związane z niemieckim systemem TELEMATIK. :D

Awatar użytkownika
Vwolf86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: sob maja 30, 2020 15:38
Lokalizacja: Olkusz
Auto: Golf IV 1.9 TDI alh 3D 2001r.
Silnik: 1.9
Kontakt:

Re: [MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: Vwolf86 » ndz paź 18, 2020 12:52

Hej. Mam dwie wiązki na przód z passata b5 lift USA do drzwi przednich. Ma tu ktoś opis kostek polaczeniowych drzwi z karoserią? Jest to wersja która obsluguje skladane elektrycznie lustra z pamieciami. Na lewej i prawej stronie jest po dwie kostki zielona i czarna. Moduly na silnikach szyb to 1c0.


Golf 4 1.9tdi ALH 2002r
Samochód stale doposażany przeze mnie w różne OEM graty.
-------> Poszukuje informacji związane z niemieckim systemem TELEMATIK. :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości