[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Grabek9520
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw sie 06, 2020 20:58
Lokalizacja: Lublin
Auto: Golf 4 1.9 TDI
Silnik: ALH

Re: [MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: Grabek9520 » ndz sie 30, 2020 11:06

Witam , planuje założenie el. szyb i luster i otwieranie z oryginalnego pilota w golfie 4 1.9 TDI 99'. Mam moduł. 1c0 962 258J. Centralny zamek z kluczyka klima ale brak elektryki.
Nie chciał bym zmieniać licznika. Jaki moduł polecacie?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Re: [MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: Qto » ndz sie 30, 2020 19:45

To co masz to sterownik centralnego zamka a nie moduł komfortu. Najłatwiej będzie wsadzić komfort 1J...AH - reszta w pierwszym poście.



michaf1994
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 278
Rejestracja: wt lut 21, 2017 20:36
Lokalizacja: Konin

Re: [MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: michaf1994 » pn sie 31, 2020 13:50

Grabek9520 pisze:
ndz sie 30, 2020 11:06
Witam , planuje założenie el. szyb i luster i otwieranie z oryginalnego pilota w golfie 4 1.9 TDI 99'. Mam moduł. 1c0 962 258J. Centralny zamek z kluczyka klima ale brak elektryki.
Nie chciał bym zmieniać licznika. Jaki moduł polecacie?
Mam na sprzedaż kompletny swap pod szyby do modułu 1j właśnie, wersja 4d z boczkami (kombi, ale pod zwykły da się przerobić). Wiązka centralna przygotowana pod montaż. Jak coś pisz priv, mogę poprowadzić prze montaż lub założyć Ci je.



Awatar użytkownika
misiu126
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 616
Rejestracja: czw wrz 05, 2013 19:42
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: [MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: misiu126 » ndz wrz 06, 2020 07:32

Witajcie. Mam moduł komfortu 1C0 i potrzebuje dobrać silniczki przednich szyb pod lusterka elektrycznie składane z pamięcią fotela kierowcy . Czy ktos z was moze mi pomóc ? :)


Moja Bora 2.8 V6 4motion :

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=602134" onclick="window.open(this.href);return false;

fan page : https://facebook.com/vwboraV64/" onclick="window.open(this.href);return false;

michaf1994
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 278
Rejestracja: wt lut 21, 2017 20:36
Lokalizacja: Konin

Re: [MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: michaf1994 » pn wrz 07, 2020 07:10

misiu126 pisze:
ndz wrz 06, 2020 07:32
Witajcie. Mam moduł komfortu 1C0 i potrzebuje dobrać silniczki przednich szyb pod lusterka elektrycznie składane z pamięcią fotela kierowcy . Czy ktos z was moze mi pomóc ? :)
Jak chcesz elektrycznie składane z joysticka to:
- 1C0959801B - dokładnie z tym B na końcu
- 1C0959802C - dokładnie z tym C na końcu

Jak będziesz robił tylko po przekaźniku, to mogą zostać:
- 1J1920801
- 1J1920802

https://car.fordsoft.eu/tutorials/elekt ... -lusterka/


Składanie z pamięci nie ma nic do silniczków, ważne żebyś dobry moduł pod fotel miał - do wersji 1C pasuje ten 3B1959760E - ważna końcówka E na końcu.
https://car.fordsoft.eu/tutorials/elekt ... le-montaz/



Awatar użytkownika
misiu126
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 616
Rejestracja: czw wrz 05, 2013 19:42
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: [MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: misiu126 » śr wrz 16, 2020 21:13

michaf1994 pisze:
pn wrz 07, 2020 07:10
misiu126 pisze:
ndz wrz 06, 2020 07:32
Witajcie. Mam moduł komfortu 1C0 i potrzebuje dobrać silniczki przednich szyb pod lusterka elektrycznie składane z pamięcią fotela kierowcy . Czy ktos z was moze mi pomóc ? :)
Jak chcesz elektrycznie składane z joysticka to:
- 1C0959801B - dokładnie z tym B na końcu
- 1C0959802C - dokładnie z tym C na końcu

Jak będziesz robił tylko po przekaźniku, to mogą zostać:
- 1J1920801
- 1J1920802

https://car.fordsoft.eu/tutorials/elekt ... -lusterka/


Składanie z pamięci nie ma nic do silniczków, ważne żebyś dobry moduł pod fotel miał - do wersji 1C pasuje ten 3B1959760E - ważna końcówka E na końcu.
https://car.fordsoft.eu/tutorials/elekt ... le-montaz/
A wiazki drzwiowe są takie same pod silniczki 1j0 i 1c0 ?


Moja Bora 2.8 V6 4motion :

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=602134" onclick="window.open(this.href);return false;

fan page : https://facebook.com/vwboraV64/" onclick="window.open(this.href);return false;

michaf1994
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 278
Rejestracja: wt lut 21, 2017 20:36
Lokalizacja: Konin

Re: [MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: michaf1994 » czw wrz 17, 2020 11:03

Tak. Ewentualnie można szukać wiązki pod elektryczne lusterka składane, ale wg mnie nie ma sensu i lepiej dorobić kabelki



brzyskip00
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt kwie 27, 2018 00:16
Auto: Volkswagen Golf

Re: [MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: brzyskip00 » czw wrz 17, 2020 14:30

Dzień dobry, nowy na forum, pierwszy wpis, bardziej żółtodziób niż ogarniacz jak greg i cała reszta starych wyjadaczy 😁
Wypada się przywitać, a wiec dzień dobry wszystkim.
Już dawno widziałem ten post, a wymiana zamka i przy tym rozwalenie ślizgu do szyby (dokładana instalacja, uniwersalne szyby, gdyż Borka była goła i wesoła jak wyjechała z salonu) poniekąd napaliła mnie na to przedsięwzięcie. Zebrałem wszystkie graty, sporo gratów wyszło po dobrej cenie lub za darmo, był jednak warunek u znajomego, że sam sobie te graty wyciągam (oprócz komfortu, ten z innego auta. Wszystko wyciągałem z golfa 4, 2001)
Wszystko co kupiłem, jest ze sobą spójne 1j0 ( moja bora z 2001, wcześniej dołożyłem licznik fullfis, pokazuje spalanie, ile przejadę na baku itd. (Gdzieś wcześniej czytałem ze to licznik pod cana ?)
Wszystko podłączyłem wg instrukcji grega na stronie pierwszej i tej na stronie 39 (przejście z sterownika centralnego na moduł 1j0959799ah).
Problem mam z podświetleniem. Ale nie całego wnętrza. Zegary świecą, kopertówka w drzwiach swieci, póki auto rozprute to włożyłem na próbę włącznik do podgrzewania tylnej szyby i tez swieci. Świecą nawet światła we wnętrzu po otwarciu drzwi. Problem jest z przyciskami do szyb (wszystkie drzwi oprócz kierowcy, o tym za chwile) i łapką na lusterkiem z passata w8 😎. Problem z tymi elementami jest taki, że one świecą cały czas. Nie ważne czy światła są włączone czy wyłączone, czy klucze przekręcone czy w ogóle ich nie ma w stacyjce. Świecą na okrągło, do póki nie wypnie akumulatora. Czy jest jakieś sensowne wytłumaczenie tego, czy trzeba szukać przebicia na jakimś kablu?
Co do drzwi kierowcy. Oprócz kopertówki po otwarciu drzwi, nie swieci nic, nawet wtedy kiedy powinno świecić. Obstawiam silniczek wraz z modułem w drzwiach, bo ten wyglada bardzo „szemranie”. Czy moje przypuszczenia są słuszne? Dodam ze przyciski do sterowania szybami, działają dobrze, z wyjątkiem jednego kliku w dół na szybę kierowcy. Ta wtedy jedzie do góry



Awatar użytkownika
misiu126
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 616
Rejestracja: czw wrz 05, 2013 19:42
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: [MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: misiu126 » czw wrz 17, 2020 17:53

michaf1994 pisze:
czw wrz 17, 2020 11:03
Tak. Ewentualnie można szukać wiązki pod elektryczne lusterka składane, ale wg mnie nie ma sensu i lepiej dorobić kabelki
Wlasnie mam wiazki drzwi pod lusterka skladane ale 1J0 a aktualnie wszystko jest 1C0 . Wiesz które kable dokladnie trzeba przepinowac lub dołożyć?


Moja Bora 2.8 V6 4motion :

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=602134" onclick="window.open(this.href);return false;

fan page : https://facebook.com/vwboraV64/" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Re: [MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: grg474 » czw wrz 17, 2020 20:18

brzyskip00 pisze:
czw wrz 17, 2020 14:30
Problem jest z przyciskami do szyb (wszystkie drzwi oprócz kierowcy, o tym za chwile) i łapką na lusterkiem z passata w8 😎. Problem z tymi elementami jest taki, że one świecą cały czas. Nie ważne czy światła są włączone czy wyłączone, czy klucze przekręcone czy w ogóle ich nie ma w stacyjce. Świecą na okrągło, do póki nie wypnie akumulatora.
przyciski w pozostałych drzwiach niż kierowcy są sterowane z silniczka szyby kierowcy - przewodami CAN komfort , chocaiż CAN komfort jest od 1C0 ale jednak tymi 2 przewodami idzie info. Natomiast do silniczka kierowcy przychodzi to analogowo. Żeby wykluczyć błąd gdzie indziej - odepnij najpierw lampkę W8, jak to nie rozwiążę problemu to podepnij lampkę a wypnij wtyczkę od silniczka szyby kierowcy


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

brzyskip00
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt kwie 27, 2018 00:16
Auto: Volkswagen Golf

Re: [MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: brzyskip00 » pt wrz 18, 2020 11:25

Niestety i przy odpiętej lampce i przy odpiętym silniku w drzwiach kierowcy, przyciski w pozostałych drzwiach się nadal świecą 🤨



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Re: [MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: grg474 » pt wrz 18, 2020 12:36

skoro tak - pozostaje odpięcie wtyczki od komfortu - jeśli to pomoże to albo Coś (pin od podświetlenia ma stały plus) jest źle podpięte lub wina komfortu


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Re: [MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: Qto » pt wrz 18, 2020 19:54

Ciekawa usterka...podświetlenie przycisków drzwiach - jak Greg napisał - idzie po CAN. Lampka W8 jednak z CAN nic wspólnego nie ma...pomyśl skąd dałeś zasilanie na podświetlenie tej lampki i sprawdź czy przypadkiem tego samego zasilania nie dałeś na pin 12 większej wtyczki komfortu - dokładnie posprawdzaj co się na tym kabelku dzieje...No i na tym przy lampce...miernikiem a nie tylko po kolorach.



brzyskip00
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt kwie 27, 2018 00:16
Auto: Volkswagen Golf

Re: [MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: brzyskip00 » sob wrz 19, 2020 11:08

To może napisze co i jak mam spięte i jak. Początkowo miałem podpięte do bodajże PINu 16 (czerwono-niebieski) 2 przewody z kostki idącej do drzwi kierowcy i pasażera ( w chwili obecnej nie pamietam dokaldnie który to pin, ale jestem pewien że jest to wpięte do odpowiedniego, wg. Instrukcji w tym temacie na pierwszej i 39 stronie), również czerwono niebieskie z drzwi. Jednak nie zaświeciło to, w ogóle. Tzn elementy we wnętrzu które tam umieściłem (włącznik świateł, regulator zaraz nad nim, licznik i przycisk do ogrzewania tylnej szyby) świeciły, drzwi ani lampka nad lusterkiem i w8 nic. Przeciągnąłem kabel ze starej kostki z drzwi ( złączyłem z czerwono niebieskimkablem, w starej bezużytecznej kostce idącej do drzwi w aucie) do tego miejsca gdzie do PINu 16 do modułu schodzą się 2 kable, wówczas zapaliła się lampka nad lusterkiem sygnalizująca miedzy innymi otwarte drzwi. I działała jak należy. Problem taki, że przyciski na pozostałych drzwiach i lampka w8 świeciły cały czas wtedy. Co do lampki, w słupku A wystaje jeden cienki przewodzik i w chwili obecnej jest on „przytknięty” do kostki która się tam znajduje, konkretnie do PINu od kabla czerwono niebieskiego.
Żeby było ciekawiej, wczoraj zostawiłem auto na akumulatorze przez 7 godzin i zapomniałem o tym. Po tym czasie wróciłem i zobaczyłem ze te lampki się lekko jarzą, ale włączyłem światła i zaczęły znowu mocno świecić. Wyłączyłem i tak zostały. W miedzy czasie zacząłem jeszcze coś przepinac i kombinować, ale wróciłem do pierwotnego połączenia (to co opisałem wyżej) i w chwili obecnej nie świeci lampka nas lusterkiem i drzwi. Problem tez taki że szyby tez przestały jeździć. Ładuje akumulator obecnie i mam nadzieje że dlatego tak się stało.



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości