[TDI] Wyciek oleju na laczeniu odmy z dolotem VW GOLF IV 1.9 TDI ALH

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

lukasztzo21
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr mar 19, 2014 17:35

[TDI] Wyciek oleju na laczeniu odmy z dolotem VW GOLF IV 1.9 TDI ALH

Post autor: lukasztzo21 » ndz kwie 19, 2020 12:35

Witam.
Mam wyciek oleju w moim golfie IV 1.9 ALH z seperatora olejowego a dokładnie na łączeniu go z dolotem i olej kapie mi na kolektor. Myslałem ze jest separator zapchany i wymieniłem na nowy ale nie przyniosło to żadnego efektu jak kapało tak kapie a olej leci dolotem do turbo. Czyżby było coś zapchanego w głowicy jakieś kanały odpowietrzające ???



MrKacu13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt lut 14, 2020 17:51
Auto: VW Golf IV 1.9 TDI
Silnik: ALH

[TDI] Re: Wyciek oleju na laczeniu odmy z dolotem VW GOLF IV 1.9 TDI ALH

Post autor: MrKacu13 » czw maja 14, 2020 19:39

Sam to przerabiałem, wystarczy wymienić rurkę idącą właśnie z separatora do rury dolotowej.
W tej małej rurce jest taki oring na łączeniu i to powoduje kapanie oleju na kolektor.
Wiesz, można by było dać silikonu i też będzie git, ale jeśli chcesz to zrobić jak człowiek, a nie jak typowy Mirek handlarz to wymień po prostu rurkę.
Warto też bawiąc sie przy tym wymienić uszczelkę pod separatorem, jeśli tam też masz wyciek.
Te silniki są już wiekowe i podobno każdy TDI sie gdzieś tam zapoci. Najbardziej ulane okolice to właśnie odma i EGR.
Tym, że z odmy leci ten olej w dolot to sie nie masz co martwić, tak ta odma jest skonstruowana, że odrobinę oleju, który odma sobie wyrzuci i nie zatrzyma w silniku właśnie trafia w dolot.
A mógłbyś coś więcej powiedzieć? Jaki przebieg? Rocznik?



lukasztzo21
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr mar 19, 2014 17:35

[TDI] Re: Wyciek oleju na laczeniu odmy z dolotem VW GOLF IV 1.9 TDI ALH

Post autor: lukasztzo21 » sob maja 23, 2020 11:43

Tak to prawda te silniki sa juz wiekowe ale wytrzymale. Swoja golfine mam juz 11 lat i moge powiedziec ze jest to dobre auto. Bardzo malo awaryjne. Wiadomo jakies naprawy ekspatacyjne sa jak w karzdym aucie. Mam przejechane 338 tys. Silnik 90k zrobiony na hamowni na 128koni. Silniczek suchutki jak pieprz procz wlasnie tej odmy. Spalanie od 5.5-6 L Ubytek oleju od wymiany do wymiany jakies 300 ml na 12tys km. Teraz akrualnie poszukuje jakiegos dobrego przeglubu zew. Bo orginal pekl na srubie tuz za nakretkom. Kupilem nowy zalozylem po tygodniu jazdy zaczol terkotac. Caly koszyk w srodku ze srubkami dostal luzu ze mozna bylo palcami podnosic i ruszac. Poszedl na gwarancje oddali pieniadze kupilem drugi gsp. Ale tez zaczyna przy skrecie stukac. I chyba kupie orginal albo jakis porzadny zamiennik.



MrKacu13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt lut 14, 2020 17:51
Auto: VW Golf IV 1.9 TDI
Silnik: ALH

[TDI] Re: Wyciek oleju na laczeniu odmy z dolotem VW GOLF IV 1.9 TDI ALH

Post autor: MrKacu13 » czw maja 28, 2020 15:41

To powiem Ci, że jakoś kijowo trafiłeś z tym przegubem, bo u mnie obydwa przeguby tez ostatnio miałem zmieniane na GSP właśnie i jak ręką odjął. Tyle, że u mnie to już telepało budą i taki średni komfort z jazdy był.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości