Klucz w stacyjce luźno się obraca.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

TheVag
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: wt lip 15, 2014 12:15

Klucz w stacyjce luźno się obraca.

Post autor: TheVag » śr kwie 15, 2020 07:37

Witam. Coś mi regularnie rozładowuje aku. Posiadam Golfa IV 1.9 TDI i niestety robię nim małe dystanse (3km do pracy). Zawsze czekam chwilę aż się zagrzeje silnik i dopiero jadę ale do sedna.

Dziś przychodzę i próbuję odpalić samochód przekręciłem klucz i coś tam kręci próbuje się odpalić. Próbuje drugi raz i coś tak jakby pykło delikatnie w stacyjce i klucz się luźno przekręcił dalej. Nie ma tego jakby dwu stopniowego przekręcenia tylko kręci się do końca. Dodam, że po przekręceniu klucza nie zapalają się kontrolki. Zaświeca się tylko Aku, reszta kontrolek nie reaguje.
Moje pytanie, czy został uszkodzony mechanizm w stacyjce czy może to być też jakiś bezpiecznik kostka etc.
Na logikę skoro przekręca się tak luźno to raczej mechaniczne uszkodzenie bo jak bezpiecznik może powodować dwu stopniowe przekręcenie klucza?



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8813
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: Klucz w stacyjce luźno się obraca.

Post autor: marcin7x5 » śr kwie 15, 2020 17:25

Zapewne ułamało się wiosełko które współpracuje z kostką stacyjki. Będziesz musiał wyciągnąć cały wkład stacyjki...



TheVag
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: wt lip 15, 2014 12:15

Re: Klucz w stacyjce luźno się obraca.

Post autor: TheVag » śr kwie 15, 2020 17:40

Wkład? Jestem na etapie gdzie mam zdjęta kierownicę i cały ten mechanizmy a wierzchu i pojawia się problem... Jak to odczepic od kolumny kierownicy. To się trzyma na dwóch nitach od góry. Nie wiem co mam zrobić..



TheVag
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: wt lip 15, 2014 12:15

Re: Klucz w stacyjce luźno się obraca.

Post autor: TheVag » śr kwie 15, 2020 18:22

Nie umiem znaleźć na forum opisu demontażu stacyjki tak aby to w całości wyjąć. Bębenek i kostkę wyciągnąć potrafię ale jak zdjąć tą obudowę. Ona się chyba na te nity trzyma od góry. Podeślę ktoś instrukcje jakąś?



TheVag
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: wt lip 15, 2014 12:15

Re: Klucz w stacyjce luźno się obraca.

Post autor: TheVag » czw kwie 16, 2020 09:11

Witam. Z racji tego, że potrzebowałem szybko wskazówek co i jak odnalazłem bardzo fajne i przydatne filmy które pokazują:

AD1. Jak wymontować stacyjkę.
AD2. Jak rozebrać całą stacyjkę celem naprawy.

AD1




AD2.


Części zamienne z łatwością dostaniemy na allegro.
Nie wiem czy warto to przykleić gdzieś ale są to pomocne informacje.
Wymienię wszystko i zobaczę czy rozwiąże to moje problemy.



TheVag
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: wt lip 15, 2014 12:15

Re: Klucz w stacyjce luźno się obraca.

Post autor: TheVag » sob kwie 18, 2020 22:15

Części mi przyszły ale mam pytanie. Czy jak się włoży kluczyk do samej wkładki to czy on powinien odbijać? Bo mi on się po prostu przekreca i tyle...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości