Migająca kontrolka i nie odpala

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Wlady
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: wt paź 29, 2019 18:44

Migająca kontrolka i nie odpala

Post autor: Wlady » sob lis 09, 2019 18:08

Witam.golf 4 1.9 tdi ALH
Po przekreceniu kluczyka auto odpala doslownie na sekunde i mruga kontrolka auta z kluczykiem.
Czy to jest immobilaizer?? Kluczyk otworzylem i jest tam tylko taka malenka pastylka.zadnej plytki z ulladem scalonym czy cos.
Najgorsze jest to ze dziala to jak chce,czasami nirmalnie odpalam auto bez problemu.nie bardzo wiem gdzie szukac przyczyny.stacyjka??komputer??
Czy da sie to jakos ominąć??



bolo9823
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: czw kwie 19, 2018 14:29
Auto: Volkswagen Golf 4 1.9 TDI ALH

Re: Migająca kontrolka i nie odpala

Post autor: bolo9823 » sob lis 09, 2019 20:16

Jezeli dzieje sie od czasu do czasu, to wina stacyjki albo samego kluczyka (wlasnie tej pastylki, to jest kod dla immo). Jezeli posiadasz drugi kluczyk to pojezdzij na nim i bedziesz mial odpowiedz czy to wina stacyjki czy kluczyka, ale bardziej bym obstawil stacyjke.



riccardoa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1381
Rejestracja: czw mar 22, 2012 09:50
Lokalizacja: WOT
Auto: Bora
Silnik: ARL

Re: Migająca kontrolka i nie odpala

Post autor: riccardoa » sob lis 09, 2019 21:39

Może nie tyle samej stacyjki,a cewki immo która jest na stacyjce lub jej oprzewodowania(np:zły styk w złączu).



Wlady
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: wt paź 29, 2019 18:44

Re: Migająca kontrolka i nie odpala

Post autor: Wlady » pn lis 11, 2019 19:18

Ogólnie tak.byłem w serwisie bosch (najbliżej mam) i koleś zamontował mi nowa pastylke do kluczyka.podlaczyl kompa po zlacze obd i jak twierdzil zaprogramował kluczyki ( mam tylko dwa).skasował 150€
Póki co działa.twierdzi ze jesli problem wroci to nie moze byc nic innego jak cewka wokol stacyjki choc jak twierdzi watpi w to bo rzekomo rzadko to sie zdarza w tym aucie.
Podczas sprawdzania bledow wyskoczyly dwa.
Silnik,-sterownik silnika wyłączony oraz licznik -brak sygnału z kluczyka.wykasował bledy po czym odpalał kilka razy silnik i sprawdził czy bledy wracaja.no póki co jest ok.zalecił też przynajmiej 3 razy w roku naładowac akumulator wolnym ładowaniem przez cala noc i kluczyk przechowywać w możliwie ciepłym i suchym miejscu poniewaz od wahan temperatury transporder w kluczyku może kondensowac niewielka ilosc wilgoci ktora moze zakłócić jego funkcje.dodał na koniec ze jesli stacyjka by nawaliła sama w sobie to moglbym miec problem ze wszystkim co załącza stacyjka lub zadna kontrolka by sie nie zapaliła.no i to tyle co sie dowiedziałem choć nie ukrywam ze wolałbym calkowicie usunąc immo aby miec swiety spokoj na przyszłość.



bolo9823
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: czw kwie 19, 2018 14:29
Auto: Volkswagen Golf 4 1.9 TDI ALH

Re: Migająca kontrolka i nie odpala

Post autor: bolo9823 » pn lis 11, 2019 20:01

Powiem szczerze za 10 min roboty nieźle cie skasowali :jezor:

Szczerze juz nie raz słyszałem od znajomych ze im cewka poszła w stacyjce, mój kolega miał identyczne problemy od czsu do czasu wyskakiwało immo, zmiana kluczyka nic nie dała az w koncu nie mogl odpalic i wyłączył immo.



Wlady
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: wt paź 29, 2019 18:44

Re: Migająca kontrolka i nie odpala

Post autor: Wlady » wt lis 12, 2019 05:58

No wiesz analizujac pobliskie warsztaty w ktorych sa ciapaci druciarze a serwis to akurat wolalem wybrac serwis.mam przynajmiej kwity na ta naprawę.mimo wszystko szukam kogos kto jest w stanie to wylaczyc calkowicie



Awatar użytkownika
GOLF425TH
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: czw wrz 19, 2019 18:49
Auto: GOLF 4 GTI 25TH JAHRE
Silnik: AUQ

Re: Migająca kontrolka i nie odpala

Post autor: GOLF425TH » wt lis 12, 2019 10:53

Trzeba ECU wyciągnąć rozkleic kompa wylutowac jedna płytkę usunąć imbolizer ponownie zalutowac jest jeden magik co sie bawi w takie żeczy na yt możesz go znalesc



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Re: Migająca kontrolka i nie odpala

Post autor: Qto » wt lis 12, 2019 14:42

Nie łatwiej przez OBD? Roboty mniej niż z nowym kluczykiem...



Wlady
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: wt paź 29, 2019 18:44

Re: Migająca kontrolka i nie odpala

Post autor: Wlady » pt lis 15, 2019 19:13

Znalazłem kilka urządzeń tylko nie wiem ktore rzeczywiscie dziala i nie spierdoli mi samochodu na amen.jedno ktore mnie zainteresowało nazywa sie Drive Box.wpina sie do obd i podobno wystarczy wcisnac przycisk off i po 20 sekundach wyouac z gniazda i teoretycznie immo jest totalnie nieaktywne jakby wogole go nie bylo.przyznam ze ciezko mi w to uwierzyc.cena nie jest jakas wygorowana bo 120zl ale mimo to mam obawy aby tego uzyc.mial ktos z was z tym styczność??



Awatar użytkownika
GOLF425TH
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: czw wrz 19, 2019 18:49
Auto: GOLF 4 GTI 25TH JAHRE
Silnik: AUQ

Re: Migająca kontrolka i nie odpala

Post autor: GOLF425TH » ndz lis 17, 2019 01:14

W diesel niby to działa a w benzynie już jest problem 1.4 1.6 1.8t



Wlady
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: wt paź 29, 2019 18:44

Re: Migająca kontrolka i nie odpala

Post autor: Wlady » śr lis 20, 2019 18:35

Zamówiłem Drive box edc15.
No coz zobaczymy.dam znać gdy zastosuje.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości