Kącik posiadaczy MK4

Wymiana doświadczeń użytkowników poszczególnych modeli VW.

Moderator: VIP

kewinpol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 709
Rejestracja: czw mar 09, 2017 16:16
Lokalizacja: Katowice/Zabrze
Auto: Volkswagen Golf

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: kewinpol » czw wrz 05, 2019 22:29

Hej, mam mokre dywaniki po obu stronach. Zauważyłem, że dzieje się to po dłuższej jeździe z włączoną klimą, wiec szukałem czy coś się nie wypięło i zauważyłem wypięty gumowy wąż. Jest to odpływ wody z klimy, ale gdzie powinien on być zamontowany? Wydaje mi się, że tam gdzie zaznaczyłem. Klima była dokładana z tego co wiem. http://pokazywarka.pl/rc2ny7/



Awatar użytkownika
owies
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 931
Rejestracja: pn gru 29, 2008 18:28
Lokalizacja: Olkusz

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: owies » ndz wrz 08, 2019 06:55

Siema!
Skarby, albo mnie oczy mylą albo dział "sprzedam części" delikatnie leży.
Potrzebuję trochę klamotów pod maskę, najlepiej od jednej osoby:
- podstawę aku,
- obudowę filtra powietrza z rurką wstępną,
- tunel kablowy pod filtrem "kolano" itp.

Moje delikatnie się zmodyfikowały do postaci bezużytecznej. Chciałbym dziada poskładać przed zimą i znów polatać.
A... mechanizm blokowania kolumny, a konkretniej położenia kiery po ustawieniu (swój złamałem kolanem) też potrzebny. No i pewnie jeszcze trylion innych dupereli.

Ma kto albo zna typa który ma? Wsio do diesla.


Grzana multifunkcja, FIS, Delta 6 + USB w łokciu, Fotochrom z kompasem, Pikowana deska, PDC
ThermoTop E, Xen, Gwint, 312 heble, Thule, mało mocy, dużo rdzy i trochę zadrapań...

piotrek233
Forum Master
Forum Master
Posty: 1175
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 19:09
Lokalizacja: Bielsko

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: piotrek233 » ndz wrz 08, 2019 19:53

Owies jeszcze ujeżdżasz golfa, mam trochę rzeczy po golfie, z tego co piszesz to powinienem gdzieś mieć podstawę pod akumulator, poszukam i dam znać.
Trochę dupereli mam jakbyś potrzebował, daj nr tel podeśle foto co mi zostało



Awatar użytkownika
owies
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 931
Rejestracja: pn gru 29, 2008 18:28
Lokalizacja: Olkusz

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: owies » ndz wrz 08, 2019 21:27

Raczej dopiero teraz mam czas żeby go doprowadzać do ładu... Będę jeszcze potrzebował drzwi i klapy, a później się zobaczy co dalej. Mnie zawsze urzekała czwórka na glebie, coś w tym bocianie jest że mam ochotę nim jeździć. Quattro ogarniam równolegle, z delikatnym pierwszeństwem, bo to jednak dupowóz potomka. Tyle, że łałdi przy każdej robocie wydaje się być bardziej skomplikowane, gdzie mk4 to taki 126p. Póki świeci słońce jest ok.


Grzana multifunkcja, FIS, Delta 6 + USB w łokciu, Fotochrom z kompasem, Pikowana deska, PDC
ThermoTop E, Xen, Gwint, 312 heble, Thule, mało mocy, dużo rdzy i trochę zadrapań...

piotrek233
Forum Master
Forum Master
Posty: 1175
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 19:09
Lokalizacja: Bielsko

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: piotrek233 » ndz wrz 08, 2019 21:38

Masz racje, gdyby nie blacharka to pewnie swojego też bym trzymał, ale niestety błotniki, początki progów, jedne drzwi ruda atakowała. Jak już robić to wypadało by już całe auto pomalować.. ekonomicznie się nie opłacało. Wszystkie graty rozsprzedałem, auto przywróciłem do seri I poszło, bo technicznie był stan bdb, ogólnie zadbane. Synek miesiąc po kupnie go rozbił... teraz jezdze cuprą 1p. Ale brakuje szerokiego koła, parapetu, gwintu. Golf miał to coś. Jak byś potrzebawał drobnicy to pisz bo dużo rzeczy po golfie zostało.



Awatar użytkownika
owies
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 931
Rejestracja: pn gru 29, 2008 18:28
Lokalizacja: Olkusz

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: owies » ndz wrz 08, 2019 22:37

Dlatego, jeśli po tej półtorarocznej przerwie polatam i wsio będzie gites, to dziad leci pod folię a ja szukam nań blaszka. Jeśli tylko fundusze dopiszą i wreszcie stawka za oc spadnie to będę miał weekendówkę.
Skrobnę lub przekręce w wolnej chwili.


Grzana multifunkcja, FIS, Delta 6 + USB w łokciu, Fotochrom z kompasem, Pikowana deska, PDC
ThermoTop E, Xen, Gwint, 312 heble, Thule, mało mocy, dużo rdzy i trochę zadrapań...

kewinpol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 709
Rejestracja: czw mar 09, 2017 16:16
Lokalizacja: Katowice/Zabrze
Auto: Volkswagen Golf

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: kewinpol » wt wrz 10, 2019 19:01

kewinpol pisze:
czw wrz 05, 2019 22:29
Hej, mam mokre dywaniki po obu stronach. Zauważyłem, że dzieje się to po dłuższej jeździe z włączoną klimą, wiec szukałem czy coś się nie wypięło i zauważyłem wypięty gumowy wąż. Jest to odpływ wody z klimy, ale gdzie powinien on być zamontowany? Wydaje mi się, że tam gdzie zaznaczyłem. Klima była dokładana z tego co wiem. http://pokazywarka.pl/rc2ny7/
Hej, Panowie ponawiam pytanie.



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » wt wrz 10, 2019 20:17

Dziura w ścianie wywalona że niech drzwi ścisną ... jak można odwalać takie partactwo ... Co do rurki, w ścianie grodziowej powinna być nabita guma, do której wchodzi króciec plastikowy, a tej gumowej rurki nie powinno być wcale. Tak by było ori. Na twoim miejscu, poprawiłbym ten otwór w ścianie, obrobił go jakąś nakładką gumową którą się zakłada na krawędzie w celu zabezpieczenia żeby się np. nie przeciąć. Potem przepuściłbym tą rurkę gumową z którą nie wiesz co zrobić na zewnątrz i całość uszczelnił dookoła. A jak nie, to przepuść przez ścianę rurkę z węża choćby ogrodowego o takiej średnicy, żeby ta rurka którą masz teraz na odpływie , wchodziła do tego węża (po prostu zrób przepust na drugą stronę). Wąż ogrodowy uszczelnij porządnie na ścianie i zabezpiecz żeby nie mógł wypaść. Potem przez niego przepuść rurkę z odpływu klimy.


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
mat06
Storm Beige
Storm Beige
Posty: 1048
Rejestracja: pn maja 18, 2009 21:08
Auto: Golf IV
Silnik: AZD

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: mat06 » pn wrz 16, 2019 15:11

Pytanie odnośnie procedury odpowietrzania pompy ABS za pomocą VCDS. Czy wszystkie koła koniecznie nie mogą dotykać podłoża? Z czego to wynika?


Obrazek

CrazyGirl
_
_
Posty: 134
Rejestracja: śr lis 05, 2014 12:45
Auto: Golf IV
Silnik: ALH+

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: CrazyGirl » czw wrz 19, 2019 11:54

Witam Panowie i Panie mam takie pytanie... Od czego uzależnione jest zapalanie się kontrolki ABS podczas kręcenia rozrusznikiem? Wydaje mi się że jak kontrolka się zapala to wtedy jakby miał ciężej przekręcić, ale może mi się wydaje. Kontrolka zapala się przeważnie przy porannym rozruchu. Akumulator był ładowany, bo myślałam że jak dziennie robię 15km do pracy i powrót czyli 30km to może nie jest doładowany, ale po podłączeniu pod prostownik po ok 15 minutach amperomierz na prostowniku zszedł do 0. Rano odpalam i kontrolka znowu mrugnela.
Po drugie tak sobie myślę że jakby winny był akumulator to kontrolka by się zawsze zapalała a nie losowo?
W necie czytałam że winny może być rozrusznik, akumulator, przewody ale jak to sprawdzić domowym sposobem?
Auto to Golf IV TDI ALH


:satan: ALH: 139KM/311Nm :satan:

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » czw wrz 19, 2019 13:23

Napięcie spada i kontrolka się zapala...słabsze kręcenie rozrusznikiem jest z tym powiązane. Oczywiście kontrolka nie powinna się zapalac.



CrazyGirl
_
_
Posty: 134
Rejestracja: śr lis 05, 2014 12:45
Auto: Golf IV
Silnik: ALH+

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: CrazyGirl » pt wrz 20, 2019 08:37

Czyli rozrusznik do regeneracji?


:satan: ALH: 139KM/311Nm :satan:

dany_47
Forum Master
Forum Master
Posty: 1026
Rejestracja: sob mar 14, 2015 17:24
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: dany_47 » pt wrz 20, 2019 08:57

Akumulator do wymiany ;)
Podmień z kimś z rodziny akumulatory i sprawdzisz. Ewentualnie dobry sklep z akumulatorami powinien mieć tester do nich i za free Ci zrobią test. 2-3 minutki i wszystko wiadomo będzie

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka




Było: MK4 1.8 BIG TURBO 370KM i 470Nm

Obrazek

Jest: Passat B5.5 R32 TURBO 740KM i 790Nm

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » pt wrz 20, 2019 09:10

Może być aku...może być rozrusznik...A może wystarczy wyczyścić klemy i punkty masowe pod akumulatorem - na pewno nie zaszkodzi jak to zrobisz



ODPOWIEDZ

Wróć do „Kąciki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości