GOLF VII 1.4 Beznyna

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

quczo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr lip 03, 2019 14:45

GOLF VII 1.4 Beznyna

Post autor: quczo » śr lip 03, 2019 15:01

WItam.Jestem tu nowy. Nadszedl czas wymiany mojego passka b5 1.9 Tdi na cos nowszego.A ze chce pozostac wierny marce VW to wybor padl na Golfa VII w wersji kombi. Sklanialbym sie ku benzynie.Autem bedzie jezdzic raczej zona gdyz ja przebywam wiekszosc czasu za granica.Do wyboru benzyny sklonilo mnie to ze auto nie robi zbyt duzych przebiegow miesiecznie.Mieszkamy na wsi do wiekszego miasta zona jezdzi 2 x w tygodniu,a do pracy na rowerze.Syn do szkoly jezdzi autobusem.Wiec wybor benzyniaka jest chyba najlepszym wyborem.
Przegladajac allegro, otomoto itp nie ma za bardzo wyboru benzyniakow.Ale jedna oferta przykula moja uwage.Co o nim sadzicie ?? Troszke przewyzsza moj budzet (36tys) ale nic lepszego nie zalazlem. W komisach tez padaka.

https://allegro.pl/ogloszenie/vw-golf-7 ... 8116129419

oraz

https://www.otomoto.pl/oferta/volkswage ... 935e872570

Jak jest z tymi silnikami ? W ogloszeniu napisane ze rozrzad juz na pasku.
Wszelkie uwagi mile widziane :pub: :kac:



Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1216
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: GOLF VII 1.4 Beznyna

Post autor: dreyfus » śr lip 03, 2019 17:58

Z tych dwóch jak dla mnie pierwszy fajniejszy, silnik jest ok jak był serwisowany co 15 tysięcy a nie long life... Przebieg jak dla mnie mega wielki jak na benzynę mój pasek z 2010 ma 126 tysięcy nalatane ale jak facet dbał to jechać sprawdzić stan.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10505
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: GOLF VII 1.4 Beznyna

Post autor: doggie » czw lip 04, 2019 06:59

Auta nie są od stania i parady, służą po to aby jeździły, jeden ma takie drugi inne potrzeby,więc i przebiegi będą różne, nic w tym dziwnego, uważam że przebiegi mają w granicach rozsądku. Ten pierwszy widać ma włączonych kilka funkcji dodatkowych VCDS-em jak choćby staging zegarów, choć osobiście szukałabym niższego przebiegu. Trudno powiedzieć czy ten pierwszy jest lepszy, robi lepsze wrażenie bo został lepiej zaprezentowany, szkoda że oba mają zwykły Xenon bez LED z przodu i tyłu



Duzy765
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: śr maja 08, 2019 23:22

Re: GOLF VII 1.4 Beznyna

Post autor: Duzy765 » czw lip 04, 2019 13:16

Tylko pytanie po co pakować kapuchę w super wyposażenie..w starą generację która będzie mieć 6 lat i LED ale na rynku za chwilę pojawia się 8 odsłona golfa? To samo tyczy się Octavii III

Jak dla mnie bezsensu pojawi się nowa generacja na rynku i starsze będą tanieć.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10505
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: GOLF VII 1.4 Beznyna

Post autor: doggie » czw lip 04, 2019 16:15

Nagle z dnia na dzień nie stanieje, z takim podejściem nigdy się auta nie kupi bo zawsze można czekać na nową generację. Po drugie lepiej mieć super wyposażenie w starszej generacji niż golasa w nowszej



quczo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr lip 03, 2019 14:45

Re: GOLF VII 1.4 Beznyna

Post autor: quczo » sob lip 06, 2019 08:46

Dzięki za dyskusję Panowie.Kazda konstruktywna krytyka się przyda, a i człowiek zawsze się czegoś nowego dowie. Zgadzam się i też jestem zdziwiony że tak młode auta mają tyle nalatane na liczniku.Mój passat ma o połowę więcej na liczniku, a ma już prawie 18 lat.
Niestety wiadomo że każdy ma jakieś oczekiwania ale rynek szybko je weryfikuje.Benzyniaki z ogłoszeń można policzyć na palcach jednej ręki.Znalazlem kolejny ale 3 letnie auto i ma tyle już na liczniku hmmm Link poniżej
https://www.otomoto.pl/oferta/volkswage ... 8d2bbac79d



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10505
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: GOLF VII 1.4 Beznyna

Post autor: doggie » sob lip 06, 2019 10:01

Auta leasingowe flotowe służą w większości przypadków do zarabiania pieniędzy a nie jazdy do kościoła i szkoły z dziećmi ew. na zakupy, stąd takie przebiegi. Ponadto zapewne serwis long life co 30 tys km, ciekawe jakie piętno odcisnął przez te 200 tys km na panewkach, wałku itp...

Szukasz tylko w tym kolorze?



Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1216
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: GOLF VII 1.4 Beznyna

Post autor: dreyfus » sob lip 06, 2019 10:26

doggie pisze:
sob lip 06, 2019 10:01
Ponadto zapewne serwis long life co 30 tys km, ciekawe jakie piętno odcisnął przez te 200 tys km na panewkach, wałku itp...
No więc właśnie ale mam w robocie dwóch facetów co kupili Skodę Fabię a drugi Skodę rapid i z nimi gadam właśnie na temat wymian oleju żeby robić częściej a co oni oboje na to? Po co jest tak przez producenta zalecane tak w książkę serwisową wpisane i nie będą robić rzadszych interwałów olejowych....



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10505
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: GOLF VII 1.4 Beznyna

Post autor: doggie » sob lip 06, 2019 10:55

Na forum Tiguana tez 90% ślepo ufa producentowi w zakresie long life, bo twierdzą że "producent wie lepiej", ale twierdzą też że się tym nie przejmują bo i tak auto sprzedadzą więc po co mają inwestować, i właśnie ten golf jest od takich ludzi



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: GOLF VII 1.4 Beznyna

Post autor: wesol » sob lip 06, 2019 14:36

Można pujsc nawet na lekki kompromis i we własnym zakresie wymienić tylko olej po 15 tys. km. Czyli wymiana oleju raz sami raz ASO z filtrem i potem znowu sami i znowu ASO z filtrem. Mozna nawet odsysarka wyciągnąć olej i zalać. Myślę że to więcej jak 120-150 zł w warsztacie przydrożnym z olejem już nie wyniesie.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1216
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: GOLF VII 1.4 Beznyna

Post autor: dreyfus » sob lip 06, 2019 14:46

wesol
Oczywiście ale to trzeba chcieć tak robić jedni nie robią bo sprzedadzą i mają gdzieś a drudzy nie robią bo nie trzeba producent co innego pisze a bujać się będzie ktoś gdzieś kiedyś z tą padaką...



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10505
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: GOLF VII 1.4 Beznyna

Post autor: doggie » sob lip 06, 2019 14:59

dreyfus pisze:
sob lip 06, 2019 14:46
Oczywiście ale to trzeba chcieć tak robić jedni nie robią bo sprzedadzą i mają gdzieś a drudzy nie robią bo nie trzeba producent co innego pisze a bujać się będzie ktoś gdzieś kiedyś z tą padaką...
dokładnie tak, mają inny stan umysłu, liczy się tylko zareobek dla firmy - to jeszcze jestem w stanie zrozumieć ale jeśli ktoś użytkując auto na swój prywatny użytek tak myśli to tego już nie zrozumiem, nikt nie jest w stanie przemówić im do rozsądku, mają to w doopie, dla nikch jeśli producent coś wymyślił to musi być najlepsze dla auta. Podobnie jak z filtrem oleju sprzęgła haldex - producent haldexa przewidujewymianę oleju i filtra co 60 tys km a VW już nie, kuriozum
wesol pisze:
sob lip 06, 2019 14:36
we własnym zakresie wymienić tylko olej po 15 tys. km. Czyli wymiana oleju raz sami raz ASO z filtrem i potem znowu sami i znowu ASO z filtrem. Mozna nawet odsysarka wyciągnąć olej i zalać.
ja gdybym tak nie zrobił to nocy bym nie przespał, koszt żaden a ile satysfakcji



Freso
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: ndz cze 24, 2018 11:07
Auto: Volkswagen Golf

Re: GOLF VII 1.4 Beznyna

Post autor: Freso » sob lip 06, 2019 17:12

Jeśli ktoś ma zamiar jeździć autem 3-5 lat, to ma w nosie dbanie "żeby przyszły nabywca miał super". Pojeździ parę lat, serwis będzie robił co 30 tysięcy km, więc te 200 tysięcy auto wytrzyma. A potem go sprzeda. Normalna rzecz, cywilny Golf to nie jakieś limitowane Lambo, żeby się aż tak z nim pieścić.

Co innego, gdy ktoś planuje auto na dłużej i/lub zostaje w rodzinie.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka




quczo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr lip 03, 2019 14:45

Re: GOLF VII 1.4 Beznyna

Post autor: quczo » sob lip 06, 2019 17:13

doggie pisze:
sob lip 06, 2019 10:01
Auta leasingowe flotowe służą w większości przypadków do zarabiania pieniędzy a nie jazdy do kościoła i szkoły z dziećmi ew. na zakupy, stąd takie przebiegi. Ponadto zapewne serwis long life co 30 tys km, ciekawe jakie piętno odcisnął przez te 200 tys km na panewkach, wałku itp...

Szukasz tylko w tym kolorze?


Akurat takie kolory przeważają w ogłoszeniach. A szukam czegoś sensownego w benzynie.
Ostatnio zmieniony sob lip 06, 2019 18:04 przez quczo, łącznie zmieniany 1 raz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości