Zamian licznika na nowy z MFA prośba o pomoc w adaptacji

Masz problem ze swoim VW? Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, grg474, marcin7x5, VIP

matrixmm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw maja 02, 2019 16:13

Zamian licznika na nowy z MFA prośba o pomoc w adaptacji

Post autor: matrixmm » czw maja 02, 2019 16:28

Cześć, proszę o wyrozumiałość gdyż jest to mój pierwszy post na forum VWGolf :)
Co prawda nie mam Golfa a jego mniejszego brata Polo, ale myślę, że to akurat nie przeszkoda bo z tego co widzę to forum żyje. A w golfie widzę na waszym forum to częsty temat :)
Otóż mam następujący problem i potrzebuję pomocy w zaadaptowaniu nowego licznika. Męczę się już drugi tydzień i bez sukcesu. Miałem oryginalny licznik VDO 6Q0920800P.
Nabyłem drugi licznik VDO 6Q0920825. By zainstalować tempomat MFA. Myślałem, że z tym pójdzie łatwo. Ale nie . Wyciągnąłem PIN bez problemu K-commanderem. Podłączam się do niego VAG-comem312. Wybieram 17-instruments (tu już pierwsza różnica, że w polu extra jest pusto, nie wyświetla się żaden VIN ani immo number. Nie wiem czy to ok) -> 11-login -> wpisuje PIN -> 10-Adaptation -> wybieram channel 50 ->read i tu problem: ERROR Channel 50. Gdzieś na forum wyczytałem, że jak nie pokazuje się VIN i numer immo w liczniku to jest IMMO2. Ale czytam wsad EEProm Programmerem i oba są 93c06 IMMO3
Czy możliwe, że VAG-com 312 nie czyta tego licznika? Próbowałem jeszcze polskim VAGiem i też na kanale 50 ERROR. To samo VCDS light. Próbując czytać nowy licznik VDO poprzez VAG Eprom Programmer wyskakuje mi komunikat "EEProm area blocket Cant read it..." Ale jak otwieram EEprom odczytany K-commanderem to wszystko wygląda ok.
Może ktoś mi po prostu przeprogramuje ten nowy aby pasował? Albo naprowadzi co robię nie tak.
Będę wdzięczny za wszelką pomoc.
Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Re: Zamian licznika na nowy z MFA prośba o pomoc w adaptacji

Post autor: grg474 » czw cze 13, 2019 20:16

a czemu nie przepisałeś immo w epromach?


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość