Nie działają światła awaryjne - golf 7 1,6 TDI

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

arek2389
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn maja 06, 2019 21:28

Nie działają światła awaryjne - golf 7 1,6 TDI

Post autor: arek2389 » wt maja 14, 2019 21:10

Wita wszystkich forumowiczów,
Mam nietypowy problem. Otóż zauważyłem, że w moim Golfie nie działają światła awaryjne i tylko one. Kierunkowskazy, pozostałe światła oraz wszystkie podświetlenia wnętrza i pozostała elektryka działa bez problemu - w tym podświetlenie włącznika i kontrolek airbagu. Dodam też, że sprawdzałem włącznik świateł awaryjnych i jest sprawny - podmieniłem na inny oraz zwarłem styki w włączniku na krótko (podaże 4 i 5 pin w kostce) i nic to nie dało.
Zastanawiam się czy to może być bezpiecznik - ale nie wiem czy kierunki nie są na tym samym bezpieczniku co światła awaryjne.
Czy ktoś z forumowiczów ma jakiś pomysł co to może być?
Będę wdzięczny za każdą podpowiedź.
Pozdrawiam,
Arek



Awatar użytkownika
flo89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Golf MK7 2016
Silnik: CZCA

Re: Nie działają światła awaryjne - golf 7 1,6 TDI

Post autor: flo89 » śr maja 15, 2019 06:06

podpowiem ci tylko tyle żebyś nie szukał bezpiecznika bo go w G7 nie ma, światła jak i większość elektroniki zabezpiecza BCM.
Jeśli sprawdziłeś te rzeczy o których mówisz, to to co bym zrobił w pierwszej kolejności to podłączył do kompa i sprawdził czy bcm nie zwariował i nie zgubił w programie świateł awaryjnych.


MK7 2016 1.4 TSI CZCA Highline

arek2389
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn maja 06, 2019 21:28

Re: Nie działają światła awaryjne - golf 7 1,6 TDI

Post autor: arek2389 » śr maja 15, 2019 20:42

Dzięki flo89 za odwiedź. Udam się do mechanika i sprawdzę ten moduł. Napiszę potem co udało mi ustalić. Słyszałem też opinie, że to mogą być przewody, choć wątpię w to...



Awatar użytkownika
flo89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Golf MK7 2016
Silnik: CZCA

Re: Nie działają światła awaryjne - golf 7 1,6 TDI

Post autor: flo89 » czw maja 16, 2019 06:04

jeśli przewody to tylko od włącznika awaryjnych do modułu, dlatego że reszta wiązki jest cała wspólna, wszystko odbywa się w bcm


MK7 2016 1.4 TSI CZCA Highline

arek2389
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn maja 06, 2019 21:28

Re: Nie działają światła awaryjne - golf 7 1,6 TDI

Post autor: arek2389 » czw maja 16, 2019 21:21

Witam Ponownie,
i dziękuje za powyższą odpowiedź.
Przewody sprawdziłem i są ok. Podłączyłem też u znajomego auto pod VDCM, ogólnie nie znaleźliśmy bezpośredniej funkcji odpowiedzialnej za świstała awaryjne - wygląda na to że, funkcja awaryjnych jest przypisana na stałe i nie da się nic tu pozmieniać ... chyba że kolega nie umiał lub nie da się tego zrobić w VDCM, tego nie wiem...

Kolega pokombinował z kilkoma innymi rzeczami - nie znam się na tym, ale wiem, że coś pozmieniał, a potem próbował przywrócić "fabryczne" ustawienia wpisując ogólny kod opisujący wszystkie funkcje w module i zaczęły się dziać dziwne rzeczy. Na początku moduł nie chciał przyjąć tego kodu, potem go przyjął, ale pojawiły się inne błędy, typu problem ze światłami, wycieraczkami, spryskiwaczami, ciśnieniem w oponach, lusterkami itp. Po chwili kombinowania udało się przywrócić wszystkie te rzeczy, po za światłami awaryjnymi. Po powrocie do domu zauważyłem też, że nie mogę zamknąć drzwi z kluczyka ani od środka - może kolega zapomniał to sprawdzić, a może moduł padł zaczął padać całkowicie ... poproszę go o to jutro.

Niestety światła awaryjne nie działają. Czy to jednoznacznie wskazuje na uszkodzony moduł BCM?

Będę wdzięczny za kolejną podpowiedź.



Awatar użytkownika
flo89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Golf MK7 2016
Silnik: CZCA

Re: Nie działają światła awaryjne - golf 7 1,6 TDI

Post autor: flo89 » pt maja 17, 2019 07:11

O kurde, z tego co widzę, to ten "mechanik" nie ogarnia w ogóle VCDSa. Widzę, że szukał adaptacji w kodowaniu. Ustawienia świateł znajdują się w adaptacjach. Wszystkie funkcje świateł związane z kierunkowskazami znajdują się w grupie leuchte i w kanałach BLK (blinken). Sprawdziłem, nie ma tam jednak co szukać.
Mówisz, że sprawdziłeś kabelki od włącznika awaryjnych, gdzie? Kabelki od przełącznika biegną do BCM do wtyczki C piny 48 i 42, tam sprawdzałeś przejście pomiędzy wyłącznikiem a tym miejscem? Jest to chyba najbardziej prawdopodobne miejsce gdzie będzie problem (znaczy gdzieś po drodze).
Kolega zrobił ci kipisz w BCM bo skopiował źle kod długiego kodowania, jeśli robiliście wcześniej autoscan lub kopie to można w logu poszukać długiego kodowania i je przywrócić, a jeśli przywrócił go do ustawień fabrycznych to może być więcej cyrków, jak np masz teraz z centralnym zamkiem. Dopisanie klucza do auta znajdziesz na YT (poradnik), nie powinno być kłopotu. W razie czego pisz, będziemy myśleć.


MK7 2016 1.4 TSI CZCA Highline

arek2389
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn maja 06, 2019 21:28

Re: Nie działają światła awaryjne - golf 7 1,6 TDI

Post autor: arek2389 » pt maja 17, 2019 21:35

Na szczęście dzisiaj udało nam się wszystko przywrócić i jest jak było, tzn. wszystko działa po za światłami awaryjnymi. Będę musiał chyba faktycznie jeszcze raz przyjrzeć się tym kabelkom - ale będę musiał innego "specjalistę" znaleźć.
W serwisie VW pytałem, BCM kosztuje około 1000 zł + kodowanie - ale najpierw trzeba wyeliminować inne możliwości... Kable z "mechanikiem" sprawdzałem multimetrem, na zasadzie sprawdzania ciągłości przewodów - kolega miał schemat elektryczny podłączenia świateł awaryjnych - dorzucam go jako załącznik.</br>
Obrazek
</br>
Czy to może być coś innego niż moduł BCM lub kabelki? Zawężało by to poszukiwania.
flo89 bardzo dziękuje Ci za zaangażowanie.



Awatar użytkownika
flo89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Golf MK7 2016
Silnik: CZCA

Re: Nie działają światła awaryjne - golf 7 1,6 TDI

Post autor: flo89 » sob maja 18, 2019 20:27

Ciężko powiedzieć, wszytko tu jest sterowane komputerem, nic już nie ma jak w autach kiedyś, wszystko przez sterowniki. Natomiast na pewno awaryjne obsługuje bcm no i sa wyzwalane tym wyłącznikiem. Nie ma żadnych bezpieczników, przekazników czy przerywaczy. Bcm potrafi się zjebać, to na pewno. Dużo czasu spędzam na forach i ludziom różne rzeczy potrafią się w bcm wysypać. Idealnie by było jakby ktoś ci pożyczył bcm, tylko wtedy zadziała ochrona komponentu więc dużo zachodu. Myślę że aso by tu było najlepszym wyjściem bo w miarę tanio postawią diagnozę, a wtedy możesz już działać na własną rękę bcm na allegro kupisz koło 3 stówek. Jeśli masz niska wersję to nawet możesz kupić lepsza i pobawić się i coś dołożyć do auta, sa możliwości. Chyba że już masz highline to już nic nie potrzebujesz 😊


MK7 2016 1.4 TSI CZCA Highline

arek2389
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn maja 06, 2019 21:28

Re: Nie działają światła awaryjne - golf 7 1,6 TDI

Post autor: arek2389 » pn maja 20, 2019 22:03

Znam gościa, który pracuje w serwisie VW jako elektromechanik, obiecał mi sprawdzić co to może być, ale dopiero pod koniec tygodnia. Jak się czegoś konkretnego dowiem, to dam znać :-)
Czy jeżeli podłączyłbym inny BCM z takiego samego auta, bez kodowania go, to awaryjne powinny zadziałać? jeżeli założymy, że po za tym wszystko jest ok? Czy jednak trzeba zakodować?



Awatar użytkownika
flo89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Golf MK7 2016
Silnik: CZCA

Re: Nie działają światła awaryjne - golf 7 1,6 TDI

Post autor: flo89 » wt maja 21, 2019 07:39

same awaryjne zadziałają jeśli to wina BCM, natomiast wyskoczy masa błędów które potem sobie po popwrocie na swoj BCM możesz pokasować. Na pewno nie będzie działać oświetlenie wnętrza bo to jedno z upierdliwości ochrony komponentu :)
Staraj się nie włączać nic więcej bo jeśli auta mają bardzo różne wyposażenie (xenon vs halogen) to różnie to może się zachować. Podłącz, sprawdź awaryjki i tyle. Nawet stacyjki nie przekręcaj


MK7 2016 1.4 TSI CZCA Highline

arek2389
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn maja 06, 2019 21:28

Re: Nie działają światła awaryjne - golf 7 1,6 TDI

Post autor: arek2389 » śr maja 22, 2019 20:19

Sprawdzę to, jak się czegoś dowiem albo rozwiąże problem to dam znać :-) Rozmawiałem już z różnymi "specami" i każdy ma swoją teorię :-)



Awatar użytkownika
koczyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: śr lis 08, 2006 10:52
Lokalizacja: Gdańsk - Grudziądz
Kontakt:

Re: Nie działają światła awaryjne - golf 7 1,6 TDI

Post autor: koczyk » pt maja 24, 2019 07:23

skąd jesteś ? jestem w stanie Ci to ogarnąć a jak trzeba auto zakodować nawet pod vin online VAS'em :pub:



arek2389
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn maja 06, 2019 21:28

Re: Nie działają światła awaryjne - golf 7 1,6 TDI

Post autor: arek2389 » sob maja 25, 2019 19:45

Jestem z okolic Leszna w Wielkopolsce, ale dzisiaj udało się rozwiązać problem :-) Po wyjęciu BCM okazało się że któraś kostka była luźna, dociśnięcie jej rozwiązało problem :-) Było trochę zabawy aby się dostać do BCM, ale jak widać warto było :-) Dziękuje w szczególności flo89 w zaangażowanie w temat :-)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk7 (2012 - )”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości