[Diesel] Jakiej firmy świece żarowe kupić???

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

szpachla
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: śr lis 10, 2010 22:19

[Diesel] Jakiej firmy świece żarowe kupić???

Post autor: szpachla » czw sty 31, 2019 12:05

Witam.

Szukam świec żarowych do golfa 3 1.9 D 47kw 64 km.
Miałem NGK ale padły po roku. Trochę krótko. Na poprzednich chodził z 6 lat.

Może ktoś polecić coś dobrego?



mwoxny
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: sob paź 20, 2018 01:38

[Diesel] Re: Jakiej firmy świece żarowe kupić???

Post autor: mwoxny » czw sty 31, 2019 12:27

Bosch pochodzi dłużej Obrazek

Wysłane z mojego EML-L09 przy użyciu Tapatalka




Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[Diesel] Re: Jakiej firmy świece żarowe kupić???

Post autor: wesol » czw sty 31, 2019 12:40

Silnik zapewne AEF. Tam są takie krótkie świece z gwintem 12. Na allegro nie kupować świec bo są podróby. Kupić NGK ale w sklepie ori.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
indigo1975
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: czw lut 04, 2010 22:46
Auto: vw golf 3 gtd/vw scirocco

[Diesel] Re: Jakiej firmy świece żarowe kupić???

Post autor: indigo1975 » czw sty 31, 2019 18:24

silnik 1.9 d 1Y mialem swiece Beru z 8 lat i nadal sa dobre a wymienilem na Boscha bo slabo zapalal a okazalo sie ze wtryski lejaa swiece dobre ale jak juz mialem nowe to zalozylem no i bosch tansze od Beru Bierz Boscha albo Beru.


indigo1975

szpachla
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: śr lis 10, 2010 22:19

[Diesel] Re: Jakiej firmy świece żarowe kupić???

Post autor: szpachla » czw sty 31, 2019 19:03

Ok dzięki za odpowiedź.
No właśnie te NGK miałem ze sklepu bo też wydawało mi sie ze NGK powinny być dobre. No i były ok, ale po roku padły.

A co do wtryskow to swoją drogą.
U mnie pewnie leją bo odpala średnio dobrze. O ile w lato jest w miare dobrze to jak temp. spadnie poniżej zera to zaczynają sie schody.

No ale bez swiec żarowych to juz calkiem tragedia.



Awatar użytkownika
indigo1975
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: czw lut 04, 2010 22:46
Auto: vw golf 3 gtd/vw scirocco

[Diesel] Re: Jakiej firmy świece żarowe kupić???

Post autor: indigo1975 » czw sty 31, 2019 20:06

osobiscie uwazam ze swiece i koncowki wtryskow powinny byc orginaly. Wymienialem latem zeszlego roku koncowki i mieli w sklepie tylko jakies firds i bylo ok do teraz . Samochod ciezko zaczal odpalac i dymil. Sprawdzilem rozrzad , kompresje przekaznik, i wymienilem swiece chociarz po wykreceniu okazaly sie ok wtryskow nie bralem pod uwage bo myslalem ze sa nowe to beda ok wiec w koncu wymienilem i koncowki na uzywane boscha co lezaly od kiedys i auto pali jak trzeba tak ze lepiej wydac troche wiecej i wtedy jest nadzieja ze bedzie ok. Mialem kiedys golfa 1.4 benzyna i tam byly swiece tez Beru a znajomy doradzil zeby profilaktycznie wymienic na nowe wiec kupilem NGK
auto tak jakos dziwnie chodzilo jakby lekko przerywalo i mulowate minimalnie sie zrobilo wiec wlozylem z powrotem te stare i jezdzilem pare lat a potem go sprzedalem. NGK sa dobre do japonskich aut tak przynajmniej uwazaja znajomi co japoncami jezdza.


indigo1975

daniel23584
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 463
Rejestracja: sob sie 06, 2011 11:38

[Diesel] Re: Jakiej firmy świece żarowe kupić???

Post autor: daniel23584 » czw sty 31, 2019 20:13

Jak są dobre do japońskich to i do każdego innego. Ja tam w jednym aucie mam świece NGK, w drugim Beru i w obu działają jak trzeba. I żeby nie było oba auta z grupy VAG :bajer:


ALH -> 205 -> soft

Awatar użytkownika
indigo1975
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: czw lut 04, 2010 22:46
Auto: vw golf 3 gtd/vw scirocco

[Diesel] Re: Jakiej firmy świece żarowe kupić???

Post autor: indigo1975 » czw sty 31, 2019 22:10

ok tylko swieca swiecy nie rowna ,wazne sa jej parametry do vw bosch,beru lub champion odstep elektrody 0,7-0,9
ciekawe czy ktos na to zwraca uwage? wiadomo ze jak chodzi na innych to nik sie tym nie przejmuje i tyle .mnie ngk po prostu nie przypasily i tyle.


indigo1975

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[Diesel] Re: Jakiej firmy świece żarowe kupić???

Post autor: wesol » czw sty 31, 2019 22:23

Mówimy o żarowych do diesla nie iskrowych. Ja przetestowałem kupę świec do polo aef czyli to praktycznie to samo co 1y. Beru okej Bosch okej ale muszą być ori bo pełno podróbek jest. Bosch ori działał bardzo długo. Bosch z allegro po miesiącu były dwie przepalone reszta też zaraz padła. Miałem jakieś mixy jeszcze zdobyczne i robiłem pomiary poboru pradu. NGK miał najmniejszy pobór ale o dziwo najszybciej się rozgrzewał. Jeszcze sobie zrobiłem tak że wywaliłem ta listwę miedzianą łącząca świeczki a zapodalem kabelki zakończone oczkami. Każda świeczkę mogłem sprawdzić w dwie minuty. Na NGK jeździłem tym polo jeszcze dwa lata i nic się nie przepalilo.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości