mk5 GT 1.4TSI montaż wskaźników Boost, oil pressure, oil temp.

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
Plewson
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 188
Rejestracja: sob cze 09, 2012 11:31
Lokalizacja: Barlinek

mk5 GT 1.4TSI montaż wskaźników Boost, oil pressure, oil temp.

Post autor: Plewson » sob sty 12, 2019 22:46

Witam, zakupiłem 3 dodatkowe wskaźniki. Doładowanie, temperatura oleju oraz ciśnienie oleju. Szukałem na necie jak je zamontować ale większość tutoriali jest do japońców lub mk4/bora. A u mnie w mk5 już wszystko inaczej wygląda.

W komplecie ze wskaźnikami dostałem czujnik temperatury na gwint 1/8", czujnik ciśnienia również 1/8" oraz wężyk i trójnik do wpięcia się w przewód od podciśnienia.

Na chłopski rozum czujnik temperatury oleju trzeba by było zamontować w misie olejowej co wymaga wiercenia dziury i gwintowania. Nie wiem czy ten czujnik się w ogóle dobrze wkręci i czy będzie się trzymał w tej aluminiowej misce.

Przewód od ciśnienia doładowania powinienem puścic chyba z zaworu N75??? jeśli tak to nie wiem czy przed nim czy za nim.

Jeśli chodzi o czujnik ciśnienia oleju to już w ogóle nie wiem gdzie/do czego go zamontować, również pewnie bez inwazyjnie się nie obejdzie.

Proszę o pomoc jeśli ktoś przerabiał temat. Okablowanie i elektrykę tego wszystkiego ogarnę.

Auto to 2008 Golf mk5 1.4 TSI, 140KM slinik BMY.

Poniżej zdjęcia:


wskaźniki w obudowie, w takiej kolejności będą zamontowane, zdjęcie z wnętrza jest jeszcze z inną kolejnością zegarów.


od środka


przymiarka w aucie, trzeba podszlifować obudowę


czujnik temperatury


gwint czujnika ciśnienia


gniazda od uziemienia i sygnału


i jakiś mały opis na czujniku ciśnienia. Powiedzcie mi czy osnaczenie gwintu 1/8 NPT to faktycznie 1/8 cala? I jaki gwintownik użyć do nagwintownia bo nigdy tego nie robiłem :los2: oraz jakiej wielkości wiertło?

Pozdrawiam.


PODPIS USUNIĘTY PRZEZ ADMINISTRATORA

glaca77
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 269
Rejestracja: pn lis 09, 2015 11:18

Re: mk5 GT 1.4TSI montaż wskaźników Boost, oil pressure, oil temp.

Post autor: glaca77 » pn sty 14, 2019 14:02

Wskaźnik ciśnienia doładowania mierzy ciśnienie za turbiną a nie podciśnienie. Musisz go wpiąć w dowolne miejsce między turbiną a kolektorem ssącym nawiercając otwór w rurze i montując jakiś króciec, na niego wężyk. Nie wiem po co dają trójnik, ale jest w nim zwężka i musisz go zamontować na wężyku zaślepiając jeden wylot "na wprost". Na gwint wskaźnika powinna być nakrętka z króćcem na wężyk. Czujnik temperatury oleju montował bym po ściągnięciu miski, nawierceniu i skręceniu od wewnątrz nakrętką z zabezpieczeniem. Czujnik ciśnienia oleju bym sobie darował i zastąpił voltomierzem.
Ostatnio zmieniony pn sty 14, 2019 18:48 przez glaca77, łącznie zmieniany 1 raz.



glaca77
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 269
Rejestracja: pn lis 09, 2015 11:18

Re: mk5 GT 1.4TSI montaż wskaźników Boost, oil pressure, oil temp.

Post autor: glaca77 » pn sty 14, 2019 18:45

ps.Znalazłem taką poradę:viewtopic.php?f=194&t=419416&start=14



Awatar użytkownika
Plewson
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 188
Rejestracja: sob cze 09, 2012 11:31
Lokalizacja: Barlinek

Re: mk5 GT 1.4TSI montaż wskaźników Boost, oil pressure, oil temp.

Post autor: Plewson » wt sty 15, 2019 09:38

Na czujniku ciśnienia oleju zależy mi właśnie najbardziej, jakby nie było to warto wiedzieć czy nie straciło się smarowania. Odnośnik do tematu który dałeś tyczy sie starego sirocco także trochę nie na temat. A co do czujnika doładowania to we wszystkich filmikach jakie widziałem oraz w instrukcji samego czujnika jest napisane żeby wpiąć sie trójnikiem w "vacuum hose" czyli wężyk podciśnienia.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka



PODPIS USUNIĘTY PRZEZ ADMINISTRATORA

glaca77
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 269
Rejestracja: pn lis 09, 2015 11:18

Re: mk5 GT 1.4TSI montaż wskaźników Boost, oil pressure, oil temp.

Post autor: glaca77 » wt sty 15, 2019 10:03

Wskaźnik doładowania pokazuje jak ładuje turbina i jest to wartość dodatnia.Na pompie vacuum jest stałe podciśnienie, a za N75 ono pulsuje(jest albo go nie ma) powodując pozorny spadek podciśnienia na gruszce według życzenia ECU.Gdyby wstawić superczuły czujnik zaraz za N75 to były by wolniejsze lub szybsze zmiany zero-jedynkowe.
Ostatnio zmieniony wt sty 15, 2019 10:09 przez glaca77, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Plewson
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 188
Rejestracja: sob cze 09, 2012 11:31
Lokalizacja: Barlinek

Re: mk5 GT 1.4TSI montaż wskaźników Boost, oil pressure, oil temp.

Post autor: Plewson » wt sty 15, 2019 10:06

Znowu odniosę sie do instrukcji. Skoro jest w niej napisane ze do trzeba się podpiąć do wężyka z podcisnieniem to moze wskaźnik jest tak skonstruowany że ma działać z podciśnienia. Z resztą łatwiej było by się wpiąć w wężyk niż wiercić znowu dziurę gdzieś.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


Jak będę przy aucie to zrobię zdjecie komory silnika w obrębie turba i wszystkich tych wężykow co tam idą.


PODPIS USUNIĘTY PRZEZ ADMINISTRATORA

glaca77
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 269
Rejestracja: pn lis 09, 2015 11:18

Re: mk5 GT 1.4TSI montaż wskaźników Boost, oil pressure, oil temp.

Post autor: glaca77 » wt sty 15, 2019 10:11

Powodzenia i napisz po montażu.(sprawdzisz sobie podciśnienie pompy-na wolnych obrotach -0,9 bar)



Awatar użytkownika
Plewson
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 188
Rejestracja: sob cze 09, 2012 11:31
Lokalizacja: Barlinek

Re: mk5 GT 1.4TSI montaż wskaźników Boost, oil pressure, oil temp.

Post autor: Plewson » wt sty 15, 2019 15:00

Zamówiłem podstawkę pod filtr oleju na dwa gniazda (temperatura i ciśnienie), a do doładowania zamówię adapter pod MAP sensor. Temat chyba do zamknięcia.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka



PODPIS USUNIĘTY PRZEZ ADMINISTRATORA

glaca77
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 269
Rejestracja: pn lis 09, 2015 11:18

Re: mk5 GT 1.4TSI montaż wskaźników Boost, oil pressure, oil temp.

Post autor: glaca77 » wt sty 15, 2019 15:14

A możesz opisać jak wygląda ten adapter pod MAP sensor(nie tylko ja to czytam,ktoś może czeka na poradę). Ja po prostu nawierciłem gumowe kolano przed EGR i od środka wepchnąłem zaworek rowerowy, na zewnątrz podkładka, podkładka sprężynowa i dwie nakrętki.



Awatar użytkownika
Plewson
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 188
Rejestracja: sob cze 09, 2012 11:31
Lokalizacja: Barlinek

Re: mk5 GT 1.4TSI montaż wskaźników Boost, oil pressure, oil temp.

Post autor: Plewson » wt sty 15, 2019 15:21

No to możemy jeszcze poczekać aż części dojdą to powiem chociaż czy wszystko działa Obrazek ObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka



PODPIS USUNIĘTY PRZEZ ADMINISTRATORA

glaca77
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 269
Rejestracja: pn lis 09, 2015 11:18

Re: mk5 GT 1.4TSI montaż wskaźników Boost, oil pressure, oil temp.

Post autor: glaca77 » wt sty 15, 2019 15:53

Dodam jeszcze że w Mk3 czujnik ciśnienia doładowania znajduje się w sterowniku silnika czyli w ECU i od intercoolera idzie do ECU wężyk z powietrzem doładowanym i tam można zastosować trójnik.(a ta podstawka pod filtr to fajne rozwiązanie)
Ostatnio zmieniony wt sty 15, 2019 15:57 przez glaca77, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Plewson
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 188
Rejestracja: sob cze 09, 2012 11:31
Lokalizacja: Barlinek

Re: mk5 GT 1.4TSI montaż wskaźników Boost, oil pressure, oil temp.

Post autor: Plewson » wt sty 15, 2019 15:57

Niestety wszystko w moim benzynowym mk5 wygląda zupełnie inaczej niż chociażby w mk4 TDI czy 1.8T a już nie będę porównywać do mk3 bo to spory przeskok. Chciałbym żeby było to takie łatwe

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka



PODPIS USUNIĘTY PRZEZ ADMINISTRATORA

dany_47
Forum Master
Forum Master
Posty: 1026
Rejestracja: sob mar 14, 2015 17:24
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Re: mk5 GT 1.4TSI montaż wskaźników Boost, oil pressure, oil temp.

Post autor: dany_47 » wt sty 15, 2019 19:01

Przede wszystkim to ja się dziwię że kupiłeś zegary ze średniowiecza. Pasują do MK2 stylistycznie ale nie do MK5

Co do zegaru doładowania:Obrazek
Niektóre jak ten wyżej pokazują i vacuum i boost. Trójnikiem wpinasz się w dowolny przewód wychodAcy wprost z kolektora ssącego lub ogólnie dolotu między turbo a kolektorem. Tam odczyty będą realne. Zwróć uwagę na szczelność połączeń żeby uniknąć problemów.

Zerknij u mnie w temacie o aucie, znajdziesz moje gajgery na słupku w MK4. Jestem z nich mega zadowolony.


Było: MK4 1.8 BIG TURBO 370KM i 470Nm

Obrazek

Jest: Passat B5.5 R32 TURBO 740KM i 790Nm

Awatar użytkownika
Plewson
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 188
Rejestracja: sob cze 09, 2012 11:31
Lokalizacja: Barlinek

Re: mk5 GT 1.4TSI montaż wskaźników Boost, oil pressure, oil temp.

Post autor: Plewson » wt sty 15, 2019 19:10

Kupiłem takie bo mi sie podobają. Mają szklane szybki, nie są przebajerowane ani nie pikają

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka



PODPIS USUNIĘTY PRZEZ ADMINISTRATORA

ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości