***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Awatar użytkownika
luckyboy
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 21:28
Lokalizacja: Toruń
Silnik: BCA

Re: ***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Post autor: luckyboy » pt gru 28, 2018 10:10

C5 II to roczniki 2004-2008, C5 III od 2008 wg. OtoMoto a to ważniejsze niż Wikipedia 🤣



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10505
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: ***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Post autor: doggie » pt gru 28, 2018 11:15

luckyboy pisze:
pt gru 28, 2018 10:10
C5 II to roczniki 2004-2008, C5 III od 2008 wg. OtoMoto a to ważniejsze niż Wikipedia 🤣
Ty mówisz poważnie czy żartujesz bo już nie wiem. Mój ojciec miał C5 I lift. Ale masz rację, na różnych stronach różne głupoty były pisane. Nawet na stronie autokult.pl pisali raz tak a raz inaczej, sami nie wiedzą



Awatar użytkownika
luckyboy
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 21:28
Lokalizacja: Toruń
Silnik: BCA

Re: ***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Post autor: luckyboy » pt gru 28, 2018 11:43

Według mnie był C5 I C5 I lift i C5 II, ale opinie są różne.



daniel23584
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 463
Rejestracja: sob sie 06, 2011 11:38

Re: ***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Post autor: daniel23584 » pt gru 28, 2018 12:10

Człowiek się całe życie uczy... Też myślałem że C5 to I, II i III, ba nawet na forach Citroena tak oznaczają te generacje :shock:


ALH -> 205 -> soft

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10505
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: ***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Post autor: doggie » pt gru 28, 2018 12:27

Jak ojciec kupował z salonu nowego C5 FL w 2005 roku to dealer przedstawiał go jako C5 I po liftingu. Niestety albo stety :helm: po 6 miesiącach auto uległo kasacji



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2350
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: ***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Post autor: herbu » pt gru 28, 2018 13:25

Wg. mnie była jedynie I, I po lifcie i II.
Idąc tropem niektórych, to przy Octavii mielibyśmy już pewnie VI generację :)


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10505
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: ***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Post autor: doggie » pt gru 28, 2018 15:02

Choć audi a4 b6 zrobili numer nazywając wersję kolejną jako B7 a to w zasadzie nic innego jak B6 FL



Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1216
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: ***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Post autor: dreyfus » pt gru 28, 2018 15:11

A co zrobili z paskiem b6/b7? :)



Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1037
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

Re: ***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Post autor: Pastusiak » pt gru 28, 2018 21:32

Tak samo z Golfem 5, zrobili 5 bis, ale żeby lepiej wyglądało to Golf 6 powstał.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10505
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: ***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Post autor: doggie » pt gru 28, 2018 21:41

Z mk5 się do końca raczej nie zgodzę bo jednak lifting był głębszy, inne wnętrze wraz z zupełnie innym kokpitem, w przeciwieństwie do Audi A4 B6/B7 czy passata B6/B7, BCM zamiast bordnetz, większość poszyć blacharskich jest inna łącznie z poszyciami drzwi, wg mnie słusznie jest to Mk6. VW zazwyczaj gdy robił facelifting to nie zmieniał kokpitu


do grona C5 II kombi, Mondeo IV Kombi, Passat Kombi dorzuciłbym jeszcze Peugeot 508 Kombi, super autko choć podobnie jak A4 Avant bagażnik nie za duży a dodatkowo jednym z minusów jest głośne tylne zawieszenie



Awatar użytkownika
luckyboy
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 21:28
Lokalizacja: Toruń
Silnik: BCA

Re: ***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Post autor: luckyboy » pt gru 28, 2018 23:43

508 kupisz za 20.000?



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10505
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: ***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Post autor: doggie » pt gru 28, 2018 23:51

luckyboy pisze:
pt gru 28, 2018 23:43
508 kupisz za 20.000?
Qrde nie wiem :D nie sprawdzałem



Awatar użytkownika
silver
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 201
Rejestracja: czw lis 17, 2011 13:16

Re: ***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Post autor: silver » śr sty 02, 2019 14:13


herbu pisze:
flatron1984 pisze:
czw gru 27, 2018 11:52
Panowie dziękuję za wszystkie sugestie i propozycje. Po konsultacjach z moją drugą połówką z zaproponowanych aut najbardziej podoba się (przynajmniej wizualnie na fotkach) Mondeo i Citroen C5, ewentualnie może być jeszcze ten Passat o którego taka burza tu powstała. Muszę te auta obejrzeć na żywo, usiąść, przejechać się i wtedy podejmę decyzję które bardziej mi odpowiada. Dziękuję za nakierowanie mniej więcej między jakimi autami warto się zastanowić, teraz jest dużo łatwiej :pub:
To ja Ci powiem - szukaj od razu Citroena C5, bo Mondeo w porównaniu do niego to wóz drabiniasty. Zarówno jeśli chodzi o komfort, jak i materiały, jak i wyposażenie, jak i styl. Ale to tylko moje zdanie, z którym niekoniecznie musisz się zgadzać :-)
Większej głupoty dawno nie czytałem, mondeo mk4 to jedna z lepszych, na równi z c5 propozycji w klasie średniej.

Wóz drabiniasty? Jeździłeś tym autem, że takie bzdety piszesz. To jedno z najlepiej prowadzących się aut (zresztą jak większość fordów), komfort też na fajnym poziomie (nie, nie jest to hydro z c5, ale tutaj akurat citroen nie ma konkurencji).

Materiały i wyposażenie,? Kolejne brednie, może flotówki w trendzie nie zachwycały ale już fajnie wyposażone titanium czy titanium x robi robotę a jest ich sporo na rynku.


Moje MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=439313" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2350
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: ***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Post autor: herbu » śr sty 02, 2019 22:27

silver pisze:
śr sty 02, 2019 14:13
herbu pisze:
flatron1984 pisze:
czw gru 27, 2018 11:52
Panowie dziękuję za wszystkie sugestie i propozycje. Po konsultacjach z moją drugą połówką z zaproponowanych aut najbardziej podoba się (przynajmniej wizualnie na fotkach) Mondeo i Citroen C5, ewentualnie może być jeszcze ten Passat o którego taka burza tu powstała. Muszę te auta obejrzeć na żywo, usiąść, przejechać się i wtedy podejmę decyzję które bardziej mi odpowiada. Dziękuję za nakierowanie mniej więcej między jakimi autami warto się zastanowić, teraz jest dużo łatwiej :pub:

To ja Ci powiem - szukaj od razu Citroena C5, bo Mondeo w porównaniu do niego to wóz drabiniasty. Zarówno jeśli chodzi o komfort, jak i materiały, jak i wyposażenie, jak i styl. Ale to tylko moje zdanie, z którym niekoniecznie musisz się zgadzać :-)

Większej głupoty dawno nie czytałem, mondeo mk4 to jedna z lepszych, na równi z c5 propozycji w klasie średniej.

Wóz drabiniasty? Jeździłeś tym autem, że takie bzdety piszesz. To jedno z najlepiej prowadzących się aut (zresztą jak większość fordów), komfort też na fajnym poziomie (nie, nie jest to hydro z c5, ale tutaj akurat citroen nie ma konkurencji).

Materiały i wyposażenie,? Kolejne brednie, może flotówki w trendzie nie zachwycały ale już fajnie wyposażone titanium czy titanium x robi robotę a jest ich sporo na rynku.
Tak, jeździłem obydwoma autami i jak dla mnie C5 jest dużo lepszym autem od Mondeo. To moja subiektywna ocena, każdy może mieć swoją. Dla mnie mondeo jest kiepskie i tyle. Materiały ma paskudnie, od spodu rdzewieje niczym golf III. Oczywiście ma też zalety, czyli pojemność wnętrza i bagażnika. Ale stylem to pięt C5 nie dorównuje. I nie musisz się zgadzać. Każdy ma swoje racje :-)


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości