***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1037
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

Re: ***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Post autor: Pastusiak » pn gru 17, 2018 21:15

1,8T też jest wyżyłowany bo i 225 koni miały te silniczki a jak zdrowy to oleju nie bierze tylko to są stare auta, ja mówię o nowożytnej motoryzacji.
Akurat opelowskie 1,4T jest jednym z lepszych , potrafili zrobić wysilone ale trwałe mało litrażowe turbo.
a to że w latach 90 miał jakieś tam wpadki to akurat oddzielny temat, ja mówię o tym co jest teraz że chcesz kupić świeże auto i w VAG-u wszystko jest takie ryzykowne apropo PB. Jedynie diesle na CR wtrysku coś jeszcze znaczą.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10502
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: ***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Post autor: doggie » pn gru 17, 2018 21:34

1.8T MPI to stara konstrukcja która - jak powiadają Czesi - "to se ne vrati", po co dyskutować o rzeczach oczywistych, które już są historią. Czytałem o planach wycofania 1.4T Opla z momentem wejścia nowej kolejnej normy emisji spalin

Jest jeszcze jedna rzecz - w 1.8T BFB 163hp pękające głowice to standard



Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1037
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

Re: ***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Post autor: Pastusiak » śr gru 19, 2018 18:07

doggie pisze:
pn gru 17, 2018 21:34
Jest jeszcze jedna rzecz - w 1.8T BFB 163hp pękające głowice to standard
Wyjątek od reguły - katowanie na zimnym i zajechany trup ze Szwajcarii, Niemiec..te auta mają naście lat a nie jak TSI żłopiące olej kilka lat.
Ile znasz takich przypadków 1? na 50 mln aut?

W Volvo, w Oplach czy Renault masz turbo na mpi z lat 90 w obecnych autach, w VAG-u zrobili kupę i wsadzili jakieś pseudo wysilone jednostki na fsi wtrysku z kiepskimi i nietrwałymi rozrządami.



Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1216
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: ***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Post autor: dreyfus » śr gru 19, 2018 18:28

Weź chłopie idź wziąć zimny prysznic potem wróć i proszę Cię nie pisz bzdur. A ile Ty znasz przypadków że tsi bierze olej? Znasz... Nie czytałeś gdzieś słyszałeś lub tym podobne... Od rozrządu też trzy kroki w bok bo jakoś potrafi jeździć i jeździc... Albo napisz sobie gdzieś w podpisie chwalę tylko 1.8 t ganie tsi będzie łatwiej komuś kto Cię nie zna odnieść się do tych wypocin twoich.



Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1037
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

Re: ***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Post autor: Pastusiak » śr gru 19, 2018 18:36

http://forum.octaviaclub.pl/forum/octav ... anie-oleju

https://www.klubtt.pl/showthread.php?21 ... I-2-0-TFSI

Nie wiem czy dalej szukać czy starczy? To są wypowiedzi użytkowników...
A może lepiej Ty dreyfus...napisz ze masz klapki na oczach i Twoje opinie są jedynie subiektywne i po prostu jesteś zakochany w VAG-u nie rozumiesz tego że silniki mają wady i tyle.



Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1216
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: ***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Post autor: dreyfus » śr gru 19, 2018 18:45

Ale ja to bardzo dobrze rozumiem i tak jak przypuszczałem Ty nie znasz żadnego tsi osobiście się naczytałeś, naoglądałeś i nasłuchałeś... Więc po co się wypowiadasz? Ja mam tsi od 2 lat jeżdżę nim codziennie mogę powiedzieć chyba coś więcej niż Ty na ten temat? I żeby nie było tsi-tsi równy nie jest to cała grupa różnych silników lepszych i gorszych a nie wyłącznie złych...



Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1037
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

Re: ***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Post autor: Pastusiak » śr gru 19, 2018 18:53

A Ty ile miałeś w życiu silników TSI i ile lat? skoro wiesz że np 1,4 tsi CAVD 160 konne w Scirocco jest super niezawodną jednostką? Uważasz że opinie o Lagunie królowej lawet pochodzą tylko od tych którzy je mieli? od różnych osób na bazie tych opinii.
Opinie o TSI z księżyca się nie biorą jak ludzie dolewają litrami olej w kilkuletnich autach albo w ogłoszeniach masz że Golfie VI GTI silnik był remontowany w ASO to trudno twierdzić inaczej.



Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1216
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: ***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Post autor: dreyfus » śr gru 19, 2018 19:15

Pokaż gdzie napisałem tak o tej jednostce.. No już cytat proszę... Ty naprawdę jesteś taki czy udajesz? Tsi to jest jeden silnik? W każdym trzeba olej dolewać? Jak się w królowej lawet zmieniało olej co 30 tysięcy to jesteś zdziwiony? Ten sam silnik przy interwałach olejowych co 10-15 tysięcy działa długo bez problemu.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10502
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: ***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Post autor: doggie » śr gru 19, 2018 22:30

Pastusiak pisze:
śr gru 19, 2018 18:07

Ile znasz takich przypadków 1? na 50 mln aut?
nie masz BFB a wstawiasz się za nim jakbyś co najmniej był inżynierem który go wymyślił. Znam dwa auta i oba mają tzn, jedno miało a drugie jest w trakcie naprawy, oba BFB. Dobrze że nie znam 1000 bo co by było wówczas. Jeśli nie jesteś w temacie to nie mędrkuj i nie udawaj tego człowieka:

Obrazek

bo znowu zaczynasz się mądrzyć a nie mam ochoty się z tobą drapać i jeszcze raz powtórzę - w BFB pękające głowice to niestety dość częsty obrazek, wystarczy spojrzeć >>>>>>>>>>>>>TUTAJ

nikt nie ma pojęcia tylko masz Ty, tylko Ty jesteś najmądrzejszy, wiesz wszystko najlepiej jak ta Zosia Samosia, nie masz w sobie krzty samokrytyki, tylko "Lustereczko powiedz przecie kto jest najmądrzejszy w świecie".
Obrazek



@dreyfus nie ma pojęcia choć jeździ TSI, ty palcem nie dotknąłeś TSI ale jesteś w tej dziedzinie najmądrzejszy bo internetów się naczytałeś, i taka to różnica

niestety należysz do ludzi niereformowalnych i choć nie przepadam za byłym prezydentem to z jedną jego opinią tym razem się zgodzę a mianowicie: "Czasem trzeba walić dechą w łeb" ... bo niestety innej metody nie ma



Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1037
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

Re: ***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Post autor: Pastusiak » śr gru 19, 2018 23:55

Doggie, a nie było nic na internetach o padających turbinach i braku mocy w 1,9 tdi ALH? przecież to też standard...albo o ubytkach oleju w Golfie III?
Widać że nie rozróżniasz wyeksploatowania od wad fabrycznych.

Zastanów się też czy ten użytkownik z tego forum który zrobił zestawienie 1,4 tsi polecane/odradzane jeździł tymi wszystkimi jednostkami? :?
http://vw-clubpolska.pl/index.php?topic=2401.0

Zwróć też uwagę jak tak bronisz dreyfusa bo też jesteś fanboyem Vaga niezaleznie od okresu czy silniki są z gumy z tektury czy z plastiku, że jeździ Passatem 2,0 tsi a mowa jest o Scirocco i tam też było np. 1,4 tsi np..pytałem Was czy 1,4 tsi 160 konny jest niezawodny? No i brak odpowiedzi.
Są różne silniki TSI więc dreyfus który posiada 2 lata jeden typ TSI wie o nich wszystko? jak będziemy rozmawiać o Audi RS3 to też 2,5 TFSI jest cudowne bo przecież dreyfus ma 2,0 i się nie psuje po 2 latach?

A jak już tak chcesz rozmawiać że 1,8T 20V takie beznadziejne to porównaj ceny kompletu silnika lub słupka BFB a wspomniane wcześniej 1,4 tsi CAVD....



Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1216
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: ***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Post autor: dreyfus » czw gru 20, 2018 00:02

doggie myślę, że z nim nie ma co polemizować bo to sensu nie ma, reagować poprostu w tematach jak będzie bzdury pociskać i tyle.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10502
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: ***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Post autor: doggie » czw gru 20, 2018 09:18

Dokładnie. Mój kolega od 4 lat ma Mk6 1.4 TSI 122hp z 2010 poza wymianą łańcuchowego rozrządu przy 80 tys km absolutnie nic nie robił, auto z polskiego salonu z aktualnym przebiegiem 160 tys km. W pracy też mamy T6 2.0 TSI i z powodzeniem te auta jeżdżą, więc bez sensu jest generalizować



flatron1984
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 421
Rejestracja: ndz mar 25, 2012 17:42

Re: ***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Post autor: flatron1984 » ndz gru 23, 2018 16:53

Witam
Proszę o pomoc ponieważ będę w niedługim czasie szukał auta, a jak tak czytam fora to im więcej czytam tym mniej wiem i mam większy mętlik w głowie. A więc tak:
- budżet to 25tys zł,
- roczny przebieg ok 20tys km (benzyna czy diesel?)
- auto w nadwoziu kombi
- jeśli chodzi o moc to nie chcę się za bardzo uwsteczniać z mocą więc myślę że min 150KM, a tu raczej już wolnossaka pb nie kupię.
- nie musi być z grupy VAG, ważne aby był w miarę niezawodny i ceny części żeby mnie nie "zjadły". Najlepiej gdyby był tak niezawodny jak mój klekot :chytry:





ALH -> seria 98,1KM/225Nm -> soft 122,2KM/290,5Nm -> 0,205 & korekta 142,5KM/319Nm

Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1216
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: ***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Post autor: dreyfus » ndz gru 23, 2018 17:21

Nie ma już aut tak niezawodnych jak twój klekot... Benzyna? Ropa? Czym Ci się lepiej jedzie? Jak nie ma 150 w wolnossaku? 2.0 bez turbo np w b6 pasku ma 150 km.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości