***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: ***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Post autor: jhosef » pn gru 17, 2018 13:45

szocik44 pisze:
pn gru 17, 2018 13:31
Opłaca się jeszcze kupować sirocco? Słyszałem że już jego nie produkują więc pewnie jak będzie jakaś stłuczka to problem z częściami albo będą drogie... Co o tym myślicie?
Bez przesady. Trochę tego wyszło. Jakoś nie sądzę aby zbyt szybko VW zakończył klepanie części.
A mechanicznie jest wspólny z innymi w rodzinie.


Powiem więcej - VW to nie azjatyckie marki.
Ja ostatnio kupiłem nowy oryginalny błotnik do Golfa 1.



Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1040
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

Re: ***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Post autor: Pastusiak » pn gru 17, 2018 15:45

No a azjatyckie części to tylko w Japonii? Bez przesady, mamy XXI wiek, płacimy ludziom na drugim końcu półkuli, latamy w kosmos, internet ma 5 latek w telefonie szybszy niż niektórzy w domu, części można zamówić w sklepie czy w ASO, kupić przez internet, nawet na takim e-bayu można coś zamówić i nie przyślą za 2 lata tylko za kilka dni. Dzisiaj marek samochodów jest tysiące, sklepów z częściami jeszcze więcej itd. To już nie PRL.

Powiem więcej w Polsce jest kult TDI, więc ja czasem nawet jakieś części tricte pod 1,8T muszę zamawiać a do 1,9 tdi jest od cholery.



W VW Scirocco jest poważny problem z benzyniakami bo jest to okres w VAG-u dość sporych eksperymentów z tymi jednostkami, więc lepszym wyborem jest 2 litrówka diesla.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: ***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Post autor: jhosef » pn gru 17, 2018 15:55

Pastusiak pisze:
pn gru 17, 2018 15:45
No a azjatyckie części to tylko w Japonii? Bez przesady, mamy XXI wiek, płacimy ludziom na drugim końcu półkuli, latamy w kosmos, internet ma 5 latek w telefonie szybszy niż niektórzy w domu, części można zamówić w sklepie czy w ASO, kupić przez internet, nawet na takim e-bayu można coś zamówić i nie przyślą za 2 lata tylko za kilka dni. Dzisiaj marek samochodów jest tysiące, sklepów z częściami jeszcze więcej itd. To już nie PRL.

Powiem więcej w Polsce jest kult TDI, więc ja czasem nawet jakieś części tricte pod 1,8T muszę zamawiać a do 1,9 tdi jest od cholery.



W VW Scirocco jest poważny problem z benzyniakami bo jest to okres w VAG-u dość sporych eksperymentów z tymi jednostkami, więc lepszym wyborem jest 2 litrówka diesla.
Nie proszę Pana, nie chodzi o miejsce położenia Japonii na mapie świata. Chodzi o to, że oni generalnie mają w 4 literach swoje klasyki i szybko przestają produkować części.
A marki niemieckie utrzymują swoje linie dla klasyków. VW Classic Parts, Audi Tradition, Mercedes-Benz Classic Store, BWM Classic Part Shop itd.
Utrzymują, produkują części do klasyków.
Jak chcesz to możesz zamówić nową deskę do mk1. Kosztuje ale możesz.



Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1216
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: ***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Post autor: dreyfus » pn gru 17, 2018 15:59

Pastusiak pisze:
pn gru 17, 2018 15:45
W VW Scirocco jest poważny problem z benzyniakami bo jest to okres w VAG-u dość sporych eksperymentów z tymi jednostkami, więc lepszym wyborem jest 2 litrówka diesla.
Zaś coś gdzieś słyszałeś lub widziałeś? Ja jeżdżę 2.0 tsi inni też drugi użytkownik 1.4 z tych co znam i jakim powiedz mi cudem one jeżdżą? Bo według Ciebie to jakaś magia, że się poruszamy jeszcze... Po za tym może nie każdy ma ochotę jeździć na ropę...



Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1040
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

Re: ***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Post autor: Pastusiak » pn gru 17, 2018 16:05

Nie no tak, klasyki to co innego tylko ja miałem na mysli raczej nowożytne auta.
Z drugiej strony czy ja wiem czy w internetach nie ma części do jakieś Hondy NSX czy Prelude albo chociażby do Civica 1-2?
dreyfus pisze:
pn gru 17, 2018 15:59
Zaś coś gdzieś słyszałeś lub widziałeś? Ja jeżdżę 2.0 tsi inni też drugi użytkownik 1.4 z tych co znam i jakim powiedz mi cudem one jeżdżą? Bo według Ciebie to jakaś magia, że się poruszamy jeszcze... Po za tym może nie każdy ma ochotę jeździć na ropę...
To podaj cenę kompletnej wymiany rozrządu z częściami + ile musisz oleju dolewać od wymiany do wymiany i uwzględnij wiek auta i przebieg



Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1216
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: ***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Post autor: dreyfus » pn gru 17, 2018 16:25

Nie wiem jakie są ceny tego nie sprzedaje, rozrząd robiłem po 7 latach i 120 tysiącach a wcale nie musiałem bo jeździł by dalej ile pasek wytrzymuje? Zdziwię cię ale nie dolewam...



Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1040
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

Re: ***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Post autor: Pastusiak » pn gru 17, 2018 16:46

Ok czyli uważasz że np taka jednostka jak 1,4 TSI 160 CAVD będzie śmigać latami w Scirocco bez jakichkolwiek usterek?



Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1216
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: ***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Post autor: dreyfus » pn gru 17, 2018 16:54

Tego tsi nie znam jak i Ty zapewne więc? Wiem co uważam o tych tsi które użytkuje ja albo znajomi... Jak byłem na wakacjach w niemcowni jeżdżą tsi na potęgę i jakoś żyją? I jeżdżą jakim cudem?



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: ***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Post autor: doggie » pn gru 17, 2018 18:06

1500 zł za wymianę rozrządu w łańcuchowym 1.4 TSI to nie jest jakiś majątek.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: ***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Post autor: doggie » pn gru 17, 2018 18:10

Pastusiak pisze:
pn gru 17, 2018 16:46
Ok czyli uważasz że np taka jednostka jak 1,4 TSI 160 CAVD będzie śmigać latami w Scirocco bez jakichkolwiek usterek?
Może tak może nie, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Nie jest to zbyt udana jednostka, wszyscy o tym wiemy ale znam egzemplarz który już ponad 250 tys bezawaryjnie przejeździł. Nie tylko VW wtapia, można wskazać u wielu producentów wtopy z pewnymi konstrukcjami



Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1040
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

Re: ***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Post autor: Pastusiak » pn gru 17, 2018 19:22

Ok to zastanówcie się dlaczego jakoś nikt ochoczo nie poleca 1,6 THP od PSA, albo 2,2 Toyoty, a z kolei dlaczego żadnych konkretnych wad nie słychać odnośnie 1,4 turbo od Opla albo 1,4 t-jet Fiata?
W porządku u dreyfusa oleju nie bierze ale u 90% użytkowników np na racingforum non stop piszą o piciu oleju, jednemu mniej drugiemu więcej, Golfy GTi, R, Audi TT, Audi S3 itd to są jednak nowe auta, u mnie w 1,8T 20 letnim ja te pozostałe butelki po wymianie gromadzę jak znaczki bo nie ma potrzeby dolewania, niestety w TSI jest to raczej norma.

Jedyna akcja jaką znam z poprawkami silników to Focusy RS i te ecoboosty chyba 3 poprawki, ale jakoś u Opla, Fiata, Renault itd te turbo jednostki się lepiej przyjęły.

No i myślę że autor pytający o Scirocco jednak nie ma pojęcia o jednostkach, podoba mu się fura a wiemy te rzeczy tylko my, więc stąd to o czym pisze.



Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1216
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: ***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Post autor: dreyfus » pn gru 17, 2018 19:27

Poczytaj sobie o 1.2 turbo z Renault w pasku 1.8 były kiepskie z 2.0 podobno lepiej...



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: ***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Post autor: doggie » pn gru 17, 2018 19:53

To że uturbiony wyżyłowany silnik bierze olej to nic nadzwyczajnego, byle było to w granicach rozsądku



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: ***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Post autor: doggie » pn gru 17, 2018 19:55

Pastusiak pisze:
pn gru 17, 2018 19:22
Oz kolei dlaczego żadnych konkretnych wad nie słychać odnośnie 1,4 turbo od Opla
Akurat Opel nie jest najlepszym przykładem bo miał w swej historii sporo wadliwych silników



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości