[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Re: [mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Qto » pn gru 10, 2018 18:28

Twój komfort oczywiście rozpoznaje wszystkie drzwi...Ale nie wysyła tych informacji do licznika. Dopiero komfort 1C0 jest połączony z licznikiem za pomocą CAN którym są przesyłane takie informacje. Info o otwarciu drzwi kierowcy idzie analogowo po kabelku.



locarno_old
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: pt gru 22, 2017 23:59

Re: [mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: locarno_old » wt gru 11, 2018 00:16

A jak się dowiedzieć, który komfort 1C0 będzie dobrze pasować ma miejsce mojego 1J0 ? Trochę tych modułów jest.

Obrazek



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Re: [mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Qto » wt gru 11, 2018 10:53

To nie jest tak hop. Wtyczki nie pasują...trzeba także wymienić wszystkie silniczki szyb. Jest temat o montażu komfortu...tam jest wszystko opisane.



koremi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: ndz kwie 25, 2010 20:58
Lokalizacja: Szczytno

Re: [mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: koremi » czw sty 24, 2019 19:30

Witam,
Pacjent Bora AUQ. Da się zamknąć i zaryglować drzwi lecz po jakimś czasie odryglowuje drzwi oraz opuszcza wszystkie szyby w dół. Kolega obstawiał zamek drzwi kierowcy i został wymieniony na inny sprawny. Przez noc stała zamknięta i nic się nie działo. Rano po odpaleniu mruga kierunkami oraz otwiera i zamyka rygle i opuszcza po jakimś czasie szyby. Lampki w drzwiach świecą normalnie. Pół FIS. Rok 2001. Centralny zamek fabryczny. Czy ma ktoś schemat bezpieczników od wersji AUQ? Porównałem moją skrzynkę bezpieczników z rozpiską z neta. Czy pod 6tką ( co podobno odpowiada za centralny zamek) powinien być bezpiecznik? Bo u mnie go brak.



dany_47
Forum Master
Forum Master
Posty: 1026
Rejestracja: sob mar 14, 2015 17:24
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Re: [mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: dany_47 » ndz sty 27, 2019 09:18

Masz opis od wewnątrz pokrywy bezpieczników.
Masz problem z modułem komfortu lub posiekaną instalacje


Było: MK4 1.8 BIG TURBO 370KM i 470Nm

Obrazek

Jest: Passat B5.5 R32 TURBO 740KM i 790Nm

Awatar użytkownika
pyciek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: pt paź 21, 2011 20:42
Lokalizacja: Słupsk

Re: [mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: pyciek » czw lut 07, 2019 10:12

Obstawiam, że w module komforcie są zimne luty.



thubert
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw mar 28, 2019 17:21

Re: [mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: thubert » wt kwie 09, 2019 16:42

witam, na temat mikrostyku w zamku pisano wiele, ale może mi ktoś powie zanim wezmę się za wymianę zamku, problem mam następujący, nie działa brzęczek świateł, brak oświetlenia drzwi po otwarciu i światła kabiny, ale po otworzeniu centralnego z pilota światło w kabinie się pojawia i jak siedzę i przełączę śwatło w kabinie to się świeci. I pytanie jest takie czy jak wymienię zamek od strony kierowcy to światło w prawych drzwiach będzie działało czy ono jest odpowiedzialne za działanie z zamka ze swojej strony?



locarno_old
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: pt gru 22, 2017 23:59

Re: [mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: locarno_old » wt kwie 09, 2019 23:06

thubert pisze:
wt kwie 09, 2019 16:42
witam, na temat mikrostyku w zamku pisano wiele, ale może mi ktoś powie zanim wezmę się za wymianę zamku, problem mam następujący, nie działa brzęczek świateł, brak oświetlenia drzwi po otwarciu i światła kabiny, ale po otworzeniu centralnego z pilota światło w kabinie się pojawia i jak siedzę i przełączę śwatło w kabinie to się świeci. I pytanie jest takie czy jak wymienię zamek od strony kierowcy to światło w prawych drzwiach będzie działało czy ono jest odpowiedzialne za działanie z zamka ze swojej strony?
U mnie nie działa lewy i prawy mikrostyk w zamku i światło w środku ani w drzwiach się nie oświeca. I jest tak jak napisałeś. Światło włącza się po otwarciu z pilota. U mnie jest tak samo. W dodatku po wyjęciu kluczyka ze stacyjki po zgaszeniu silnika też świeci się światełko przez jakiś czas.



dany_47
Forum Master
Forum Master
Posty: 1026
Rejestracja: sob mar 14, 2015 17:24
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Re: [mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: dany_47 » śr kwie 10, 2019 12:36

Światło po pilocie jest wywołane przez komfort i centralny zamek. Mikrostyki nic do tego nie mają.

Jeśli nie działa brzęczek, nie zapala się światło po otwarciu drzwi lewych bądź prawych to właśnie tam jest uwalony mikrostyk w zamku.


Było: MK4 1.8 BIG TURBO 370KM i 470Nm

Obrazek

Jest: Passat B5.5 R32 TURBO 740KM i 790Nm

thubert
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw mar 28, 2019 17:21

Re: [mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: thubert » śr kwie 10, 2019 12:42

locarno pisze:
wt kwie 09, 2019 23:06
thubert pisze:
wt kwie 09, 2019 16:42
witam, na temat mikrostyku w zamku pisano wiele, ale może mi ktoś powie zanim wezmę się za wymianę zamku, problem mam następujący, nie działa brzęczek świateł, brak oświetlenia drzwi po otwarciu i światła kabiny, ale po otworzeniu centralnego z pilota światło w kabinie się pojawia i jak siedzę i przełączę śwatło w kabinie to się świeci. I pytanie jest takie czy jak wymienię zamek od strony kierowcy to światło w prawych drzwiach będzie działało czy ono jest odpowiedzialne za działanie z zamka ze swojej strony?
U mnie nie działa lewy i prawy mikrostyk w zamku i światło w środku ani w drzwiach się nie oświeca. I jest tak jak napisałeś. Światło włącza się po otwarciu z pilota. U mnie jest tak samo. W dodatku po wyjęciu kluczyka ze stacyjki po zgaszeniu silnika też świeci się światełko przez jakiś czas.
No to jest nas dwóch z tym problemem, to że świeci po wyjęciu kluczyka to normalne tak powinno być, ale nie wiem czy światło w drzwiach z prawej strony po wymianie zamka od strony kierowcy się zapali czy nie, ale podobno z prawej strony odpowiada mikrostyk w zamku w swoich drzwiach, czyli okazuje się że drugi zamek też do wymiany. Nadmienie jeszcze że siedząc w aucie jak nacisnę przycisk zamykania wszystkich drzwi na panelu sterowania od strony kierowcy to zamykają się wszystkie drzwi i za 2 sek tylne drzwi się otwierają a przednie są zamknięte. I znowu k...wa problem.



thubert
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw mar 28, 2019 17:21

Re: [mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: thubert » śr kwie 10, 2019 14:53

dany_47 pisze:
śr kwie 10, 2019 12:36
Światło po pilocie jest wywołane przez komfort i centralny zamek. Mikrostyki nic do tego nie mają.

Jeśli nie działa brzęczek, nie zapala się światło po otwarciu drzwi lewych bądź prawych to właśnie tam jest uwalony mikrostyk w zamku.
Ale jak wymienię zamek drzwi kierowcy to oświetlenie drzwi pasażera będzie działało czy muszę wymienić też zamek drzwi pasażera?



riccardoa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1381
Rejestracja: czw mar 22, 2012 09:50
Lokalizacja: WOT
Auto: Bora
Silnik: ARL

Re: [mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: riccardoa » śr kwie 10, 2019 21:28

thubert pisze:
śr kwie 10, 2019 14:53
dany_47 pisze:
śr kwie 10, 2019 12:36
Światło po pilocie jest wywołane przez komfort i centralny zamek. Mikrostyki nic do tego nie mają.

Jeśli nie działa brzęczek, nie zapala się światło po otwarciu drzwi lewych bądź prawych to właśnie tam jest uwalony mikrostyk w zamku.
Ale jak wymienię zamek drzwi kierowcy to oświetlenie drzwi pasażera będzie działało
Nie.



dany_47
Forum Master
Forum Master
Posty: 1026
Rejestracja: sob mar 14, 2015 17:24
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Re: [mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: dany_47 » śr kwie 10, 2019 23:43

Każde drzwi mają oddzielny zamek z mikrostykiem. Więc te drzwi które nie działają wymagają naprawy zamka, mikrostyku.


Było: MK4 1.8 BIG TURBO 370KM i 470Nm

Obrazek

Jest: Passat B5.5 R32 TURBO 740KM i 790Nm

locarno_old
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: pt gru 22, 2017 23:59

Re: [mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: locarno_old » śr kwie 10, 2019 23:51

Nie doczytałem dokładnie twojego postu. Za światełko w prawych drzwiach odpowiada prawy zamek, a dokładnie mikrostyk. Lewy zamek nie ma nic wspólnego z lampką w prawych drzwiach. Każdy zamek ma swój mikrostyk.

Co do drugiego problemu, to u mnie po wciśnięciu przycisku zamykania wszystkich drzwi podczas jazdy nie zamykają się tylko drzwi kierowcy. Z tego co napisano mi na forum jest to wina mikrostyku. Poczytaj ten temat
viewtopic.php?f=143&t=622029

A czy mikrostyki masz sprawne w tylnich drzwiach ?

Ja na razie zamówiłem zamiennik zamka z Blica i będę go zkładać za jakiś czas.



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości