Volkswagen Jetta 2.0 FSI 150km Automat

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Zablokowany
Awatar użytkownika
Tomek19900
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: sob paź 29, 2016 14:30
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: Renault
Silnik: 2.0

Volkswagen Jetta 2.0 FSI 150km Automat

Post autor: Tomek19900 » czw paź 11, 2018 11:24

Witam . Jako fan marki chcę wrócić do Volkswagena i kupić passata B6 lub Jetta. Silnik musi być tylko i wyłącznie 2.0 FSI 150 Km bo miałem z nim sporo do czynienia i bardzo mi odpowiada . Nigdy nie miałem automatycznej skrzyni ale jadąc w trasę ostatnio znajomego Golfem 5 z automatyczną skrzynią zakochałem się w niej i bardzo mi się spodobała i chciałbym kupić automat ale pojęcia nie mam o tych skrzyniach , serwisie i " awaryjności " a więc wstawiam Wam tutaj Jette którą mam jechać oglądać w sobotę . Facet zgadza się na sprawdzenie auta w wybranej przeze mnie stacji diagnostycznej i twierdzi , że przebieg oryginalny ( nie wierzę w to ale się zapiera ) i , że nic do ukrycia nie ma. Z mankamentów to dwa bąble z rdzawką na błotniku i jeden na progu . Mam kilka pytań :

1.) Jak wygląda sprawa z blacharką w VW jetta ? znajomy ma passata B6 z 2008 roku w sedanie i praktycznie zero rdzy . To taka sama jakość blach ? Taka jetta z 2007 roku może być już zgnita ? Facet twierdzi , że jest ok .

2.) Z tego co się dowiedziałem do automatyczne skrzynie polecane są DSG a tutaj w tym aucie jest starszy automat tip tronic a ja pojęcia nie mam o tych skrzyniach. Czy ta starsza skrzynia bez DSG jest awaryjna i czy warto ?

3.) Podany jest VIN. Przebieg auta można tylko odpłatnie sprawdzić tak ?

4.) Z zdjęć widzicie coś niepokojącego co by dyskwalifikowało auto na starcie ?


https://www.otomoto.pl/oferta/volkswage ... xtor=SEC-8



Awatar użytkownika
Tomek19900
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: sob paź 29, 2016 14:30
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: Renault
Silnik: 2.0

Re: Volkswagen Jetta 2.0 FSI 150km Automat

Post autor: Tomek19900 » czw paź 11, 2018 22:31

Szkoda , że nikt nie odpowiedział bo jutro chciałem jechać zobaczyć...



Awatar użytkownika
kwadrat
Forum Master
Forum Master
Posty: 1500
Rejestracja: śr sty 17, 2007 19:36
Lokalizacja: SC CzęstochoVWa
Auto: 2x Golf
Silnik: 2x +

Re: Volkswagen Jetta 2.0 FSI 150km Automat

Post autor: kwadrat » pn paź 15, 2018 22:37

1. Blacha bdb, mogą si trafić jakies ogniska zwłaszcza własnie błotniki są chyba najgorszą str blachy i tam może cos wyskoczyć najszybciej
2. Pierwsze słyszę, żeby w Jettie była Tiptronic, myslałem że tylko DSG:)
3. Raczej tak, chyba że masz znajomosci w ASO
4. Raczej nic ładna Jetta. Trochę mnie dziwi klima Climatic plus nawigacja- ta nawigacja nie wiem czy nie jakas dokładana


Mein grün GT(i) produziert in Wolfsburg
ObrazekObrazek
Golf II GTi 2.0 jest, Polo 9n 1.4 TDI było, Golf Plus II 2.0 TDI+ jest

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Volkswagen Jetta 2.0 FSI 150km Automat

Post autor: doggie » pn paź 15, 2018 22:57

Były tiptronic 6 biegowe, wytrzymalsze od DSG ale wolniejsze. Ta navi raczej dokładana



Awatar użytkownika
Tomek19900
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: sob paź 29, 2016 14:30
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: Renault
Silnik: 2.0

Re: Volkswagen Jetta 2.0 FSI 150km Automat

Post autor: Tomek19900 » pt paź 19, 2018 15:43

Dziękuje za porady odnośnie tej jetty ale niestety za późno. Ale i tak dziękuje. Mam dwa pytania odnośnie dwóch silników i proszę o odpowiedź , gdyż ta wiedza potrzebna jest mi do kupna samochodu.

1.) Mam możliwość kupienia zadbanej jetty z bogatym wyposażeniem z 2007 roku ale ona ma silnik 1.6 FSI 115 KM . Wiem , że nie jest to demon prędkości i jestem tego świadom ale to akurat mi nie przeszkadza. Czytałem , że w tych silnikach wadliwe są napinacze rozrządu i trzeba bardzo uważać na to i jeśli się już szuka auta do miasta to lepiej szukać 1.6 MPI . Prawda ? Bo 1.6 MPI z tego co wiem są " pancerne " . W rodzinie mamy ten silnik w skodzie fabii i faktycznie mocarna jednostka. A jak to z 1.6 FSI ?

2.) Silnik 1.4 TSI 125 KM. Czytałem , że to sprawdzona jednostka ale czy warto się w to pchać ? Dealer Plichta sprzedaje ładnego leona z oryginalnym przebiegiem ale właśnie z 1.4 TSI 125 KM który ma turbinę. Jak to jest w benzyniakach ? Miałem Golfa 4 1.9 TDI i niestety musiałem sprzedać bo mało jeździłem i często zapiekały mi się łopatki w turbinie ( zmienna geometria ) . Czy turbo w benzynie też ma ten problem czy już nie ?


Ogólnie interesuje mnie zakup któregoś z tych aut ( w zalżności co będzie w lepszym stanie ).

Audi A3 8P
Passat B6 ( ale tutaj ciężko z racji budżetu )
VW jetta
Seat leon
Golf 5

Auta szukam do miasta i czasem w weekendy trasa ale nie zależy mi na mocy a na czymś co będzie w miarę trwałe , bezawaryjne. Znajomy ma w B6 silnik 2.0 FSI i podoba mi się ale też wiem , że ciężko z takim trafić te auta.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Volkswagen Jetta 2.0 FSI 150km Automat

Post autor: doggie » pt paź 19, 2018 16:52

jak już chcesz iść we wtrysk bezpośredni to zamiast FSI celowałbym w TSI, przynajmniej dynamika użyteczna lepsza bo te 1.6MPI/FSI to takie krowy, które wpierw trzeba rozpędzić żeby szły a w FSI nieustanne problemy z NOx-ami



Awatar użytkownika
Tomek19900
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: sob paź 29, 2016 14:30
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: Renault
Silnik: 2.0

Re: Volkswagen Jetta 2.0 FSI 150km Automat

Post autor: Tomek19900 » pt paź 19, 2018 17:23

Ja nie wiem w co chcę iść bo po prostu się nie znam i zapoznaję się dopiero z tymi silnikami z grupy VAG .

Co do FSI to odpuszczę sobie w takim razie ten silnik. Jeśli chodzi o silnik TSI 1.4 125 KM który jest w leonie którego mam na oku to warto ? Jak jeżdże mało to nie będę mieć problemu z turbiną ? Bo w golfie 4 ale to w dieslu 1.9 TDI 110 KM miałem nieustanny problem z nagarem w turbinie przez co auto przechodziło w tryb awaryjny i czyścić musiałem. Ale mechanik mówił , że to od krótkich odcinków. A czy w takim TSI też takie problemy będą ?

Jeździłem Audi A3 8P z tym silnikiem 1.6 MPI i fakt nie jest dynamiczny ale też nie było tragedii i wydaje mi się , że do miasta byłby ok.



Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1040
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

Re: Volkswagen Jetta 2.0 FSI 150km Automat

Post autor: Pastusiak » pt paź 19, 2018 17:25

Warto ustalić o jakich generacjach mówimy o jaki jest budżet, chyba że coś przeoczyłem..
Jetta V nie miała na pokładzie silnika 1,4 tsi 125..to było w generacji VI po 2010 roku

Poza tym nie wiem czy jak w grę wchodzi tylko miasto i małe przebiegi, rzadko auto używane czy w ogóle jest sens się pchać w turbo, ale 1,4 tsi CAXA 122 jest ok - z tym że uwaga na łańcuchowy rozrząd - droga sprawa

1,6 fsi bym odpuścił dla tych paru koni mechanicznych nie ma to sensu, lepiej iść w niezniszczalne 1,6 mpi, gdzie pewnie jedynym problemem będzie cewka czy świece, do tego można nawet gaz założyć nie ma jakiś wytycznych że musi być paliwo 98 itd

Jesli już FSI i więćej mocy to 2,0 fsi 150..bez turbiny, bodajże nie ma dwumasu, rozrząd będzie na pasku bo to okrojona wersja bez silnika ale bez turbo z Golfa V GTI

także jak dla mnie 2,0 fsi lub 1,6 mpi (jeśli nie wielkie wymagania co do mocy)

a co do aut..wszystko poza passatem to klasa kompaktowa, więc koszty ciut niższe ale i auta mniejsze, jak Passat B6 to i Audi A4 B6/B7 ale to kwestia budżetu



Awatar użytkownika
Tomek19900
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: sob paź 29, 2016 14:30
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: Renault
Silnik: 2.0

Re: Volkswagen Jetta 2.0 FSI 150km Automat

Post autor: Tomek19900 » pt paź 19, 2018 17:33

Dziękuje za odpowiedź. Mam budżet 20 tysięcy bo na start chciałbym coś mieć . Wymiana rozrządu itp . Ale jeśli zadbane auto się trafi to mogę dać te max 22 tys . Wiem , że to nie jest dużo ale myślę , że coś z tego 2007 roku mogę trafić tym bardziej , że nie wymagam od auta super wyposażenia. Zależy mi by była klimatyzacja + el. szyby. Reszta to miły dodatek ale ważniejszy jest dla mnie stan samochodu. Passata b6 ciężko kupić zadbanego w tej kasie raczej . Audi też nie jest łatwo. Więc pozostaje raczej golf 5 , seat leon .

Ja też zawsze byłem tego zdania , że jak krótkie odcinki i auto 99% do miasta to bez sensu się pchać w turbo. W takim razie będę szukać tylko 2.0 FSI i 1.6 MPI . A jest chyba jeszcze jakiś 1.8 MPI ale b.rzadko spotykany ? :)


Ogólnie mam bardzo duży problem z kupnem auta z mojego miasta Gdańsk bo 90% sprzedających to handlarze a przyrzekłem sobie , że auta od handlarza nie kupię choćbym miał rok szukać. Oglądałem ostatnio Golfa 5 z 2007 roku i jak buda wyglądała b.ładnie tak całe podwozie zrobione do sprzedaży jakąś pastą + środek zajechany a przebieg na liczniku oczywiście 118 tysięcy. Oglądałem też B6 u handlarza z ciekawości i podziękuje. Niestety w Gdańsku kupić auto to tragedia. 90% ogłoszeń to Starogard Gdański i Elbląg i jak widzę te ich wypicowane zdjęcia i opis " super auto , jedyny taki , igła !! 100 tys przebiegu " to automatycznie nie wchodzę w ogłoszenie. Dwa razy zapuszczałem się po auto dalej . Nie było to pół Polski ale jechałem 300 KM w jedną stronę i też już cykam się jechać dalej bo przez telefon zawsze sprzedający powie , że auto super a na żywo powie " ja tego nie widziałem " . Już miałem taką sytuację. A paliwa , czasu nikt nie zwróci więc nie jest łatwo :(



Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1040
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

Re: Volkswagen Jetta 2.0 FSI 150km Automat

Post autor: Pastusiak » pt paź 19, 2018 17:49

To przy budżecie 20 tys ja bym odpuścił TSI, bo w Leonie 1,4 tsi 125 pojawiło się na przełomie 2007/2008, wątpię by zdrowy, fajny egzemplarz 10 letniego Leona ktoś puścił za 20 tys
za 20 tys to ewentualnie A4 B6 1,8T jak bierzesz pod uwagę tez passata czyli segment wyżej - klasa średnia albo ale to będzie krok w tył wypasiony Passat B5 3BG polift z końca produkcji 2004-2005, tam masz np 1,8T 150 koni lub 2,0 130

No ale turbo nie wiem czy warto...

z Golfa V/Leona/A3 lepiej szukać 1,6 lub 2,0 fsi i początek produkcji żeby za 20 tys kupić coś dobrego.

Audi A4 kupisz, A3 8P też, Passat B6 to raczej zwykłe podstawowe silniki i początek produkcji, natomiast Passat B5 polift to będzie konkret ale to jest auto na płycie PL 45

1,8 20V jest ale to jest Passat B5 przedlit czyli 97-2000 lub A3 8L, Leon 1...(no chyba że ten model też produkcja do 2005), generalnie te starsze odmiany



Więc zastanów się czy np Passat B6 podstawowy czy coś konkretniejszego w Passacie B5 (ale starsza odmiana)
czy leon II podstawowy, początek produkcji czy Leon I z końca produkcji ale konkretniejszy



Awatar użytkownika
Tomek19900
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: sob paź 29, 2016 14:30
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: Renault
Silnik: 2.0

Re: Volkswagen Jetta 2.0 FSI 150km Automat

Post autor: Tomek19900 » pt paź 19, 2018 18:47

Zawsze myślałem , że za 20-22 tysiące da się kupić coś w przyzwoitym stanie z 2007 roku z klimatyzacją i el.szybami bez bajerów a tutaj piszesz tak jakby ciężko było i szkoda... Nie zamierzam cofać się do passata B5 . Nie mówię , że to złe auto bo zbiera dobre opinie a nawet wiele osób twierdzi , że passat skończył się na B4/B5 ale po prostu już trochę tak starodawnie dla mnie to auto wygląda ..

Co do mojego budżetu to serio 20-22k to chyba nie jest tak mało na auto z 2007 roku z klimatyzacją , el. szybami :(



Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1040
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

Re: Volkswagen Jetta 2.0 FSI 150km Automat

Post autor: Pastusiak » pt paź 19, 2018 20:08

Znajdziesz tyle tylko że nie VAG ;)
one trzymają cenę..przefiltrowałem ogłoszenia na otomoto...2006-2007 Golf V, bezwypadek + prywatne i wyskoczyło 30parę aut, z czego 12 i tak na niemieckich blachach wypas z climatroniciem nawet TSI 122 koni..a prywatne oferty od Polaków to często 1,4 80 koni + klima ręczna lub 1,6 fsi czyli obydwa silniki dla mnie bezsensu, mało jest do 20 tys 1,6..

Może lepiej zejść z rocznika? np 2004-2005? z resztą rób jak uważasz z Audi a3 będzie jeszcze gorzej bo to "premium", więc ceny wysokie może Leon? chociaż też wątpie.

Musisz zejść z rocznika albo zmienić preferencje.



Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1216
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Volkswagen Jetta 2.0 FSI 150km Automat

Post autor: dreyfus » pt paź 19, 2018 20:10

Tomek19900 pisze:
pt paź 19, 2018 18:47
Co do mojego budżetu to serio 20-22k to chyba nie jest tak mało na auto z 2007 roku z klimatyzacją , el. szybami :(
Jasne, że nie ale czy to musi być vag? Renault czy coś podobnego pewno z takim silnikiem i wyposażeniem ogarniesz...



Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

Re: Volkswagen Jetta 2.0 FSI 150km Automat

Post autor: Garrison » pt paź 19, 2018 20:40

Patrz po japońskich autach. Corolla e15, Honda Civic. W skośnogrodzie potrafią robić silniki benzynowe, a jakbyś zszedł z rocznika to i ładnego Accorda VII znajdziesz, który również dziś wygląda elegancko.



Zablokowany

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość