Golf cabriolet mk4 1998 1.6 kilka pytań

Forum miłośników Golfa Cabrio

Moderatorzy: G0 Karcio, VIP

Dawca08
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: wt wrz 25, 2018 20:48
Auto: Golf IV Cabrio 1.6 1E7 1998r.
Silnik: AKS

Golf cabriolet mk4 1998 1.6 kilka pytań

Post autor: Dawca08 » wt wrz 25, 2018 21:05

Witam, jestem nowy na forum. Ostatnio zakupiłem golfika 4 w cabriolecie rok 98, 1.6 benzynka 101km , i mam kilka pytań.
Czy progi pasują od jakiegoś innego golfa? Czy muszą być specjalnie do 4 cabrio? Bo NIGDZIE nie mogę ich znaleźć.
Reperaturka na tylne prawe nadkole, pasuje od jakiegoś innego modelu? Ta sama sytuacja, nigdzie nie ma (Na allegro dostępny cały tylni bok lewy za 900zł!)
O przednie błotniki chyba nie bede pytal :rotfl: bo też nigdzie nie ma, a zgnite są dolne mocowania... aczkolwiek znalazłem reperaturki w niemczech za ok. 300zł :otepienie: kawałek blaszki...
No i chyba ostatnie pytanie jak na dziś, części typu, hamulce, drążki, przeguby, wahacze, filtry, itp itp.. pasują od mk4 czy mk3? Czy może specjlne do cabrio? :goof:
Jeszcze jedno, czym najlepiej kleić dach? W sensie jakim klejem? tak żeby trzymało fest, dach nie jest porwany tylko rozklejony nad szybą tam gdzie się ciągnie przez całą szerokość auta łączenie, są tam bardzo duże naprężenia.
Jeszcze jedno pytanko dochodzi, słyszałem ze w golfach 4 to częsty przypadek, nie wchodząca jedynka, trzeba najpierw 2 potem przerzucić na 1. Jak naprawić/jaką część tu trzeba było wymienić?



franke
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: pn lut 08, 2010 10:07
Lokalizacja: janki

Re: Golf cabriolet mk4 1998 1.6 kilka pytań

Post autor: franke » pn paź 01, 2018 16:58

Witam jak potrzebujesz jeszcze progi do cabrio to daj znać bo mam całe zdrowe wycięte z pociągami jak dasz adres mejl to podrzucę Ci fotki-informacyjnie ciężko będzie Ci znaleźć nowe poszycia - pozdrawiam



Dawca08
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: wt wrz 25, 2018 20:48
Auto: Golf IV Cabrio 1.6 1E7 1998r.
Silnik: AKS

Re: Golf cabriolet mk4 1998 1.6 kilka pytań

Post autor: Dawca08 » pn paź 01, 2018 17:37

Z progami jeszcze pomyślę ponieważ właśnie je skończyłem łatać i wyszło fabrycznie :D ale jeśli to nie problem to poproszę fotki. Maila już wysyłam na priv.
Może wiesz czy taki zestawik https://allegro.pl/tuleje-sworzen-konco ... 03047.html będzie pasował do golfa IV w cabrio?
Straszny problem z tymi częściami jest...



Awatar użytkownika
KoguT
I am the Stig
I am the Stig
Posty: 2048
Rejestracja: wt lis 14, 2006 21:07
Lokalizacja: Dębica
Auto: VW Golf MK4 Cabrio
Silnik: ABF
Kontakt:

Re: Golf cabriolet mk4 1998 1.6 kilka pytań

Post autor: KoguT » śr paź 17, 2018 20:56

1. Progi tylko od MK3/MK4 Cabrio.
2. Tylne nadkola trzeba rzeźbić z nadkoli z MK3 lub tak jak pisałeś brać całość za 900zł.
3. Przednie błotniki kupujesz z MK3, docinasz jak ci pasuje i wstawiasz.
4. Zawieszenie, układ kierowniczy itd. to wszystko bierzesz z MK3, bo MK4 Cabrio to MK3 z innymi zderzakami i lampami z przodu.
5. Dach najlepiej szyć na nowo. Polecam firmę TAPWID z okolic lublina (sam mam od nich dach). Rewelacyjne dopasowanie i kolorystyka do wyboru. No i pozbędziesz się dachu z winylu na rzecz sonenlanda.
6. Biegi trzeba wyregulować. Miałem podobnie ale mam przyrząd do regulacji. A nawet kilka przyrządów i mogę jeden sprzedać.

Jeśli czegoś jeszcze potrzebujesz pisz.



Dawca08
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: wt wrz 25, 2018 20:48
Auto: Golf IV Cabrio 1.6 1E7 1998r.
Silnik: AKS

Re: Golf cabriolet mk4 1998 1.6 kilka pytań

Post autor: Dawca08 » ndz paź 21, 2018 11:41

Dziękuje za odpowiedź. W takim razie na dniach zacznę wymieniać przodzik. Z biegami już jest lepiej, wyregulowałem je śrubką pod mieszkiem. Drążek co prawda nie jest aktualnie idealnie prosto ale przynajmniej jedyneczka wchodzi ładnie. Na alledrogo znalazłem zestaw naprawczy do mechanizmu zmiany biegów, Powymieniam wszystkie cięgna, tulejki, gumki, plasticzyki i może również się poprawi (na pewno nie będzie gorzej :P)
Jeszcze pytanko w sprawie rozrządu: https://allegro.pl/zestaw-paska-rozrzad ... 31271.html podobno polecany lecz wolę się upewnić tu ;D



Awatar użytkownika
KoguT
I am the Stig
I am the Stig
Posty: 2048
Rejestracja: wt lis 14, 2006 21:07
Lokalizacja: Dębica
Auto: VW Golf MK4 Cabrio
Silnik: ABF
Kontakt:

Re: Golf cabriolet mk4 1998 1.6 kilka pytań

Post autor: KoguT » ndz paź 21, 2018 19:42

Bardzo dobry zestaw do rozrządu.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Golf Cabrio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości