[mk4] Golf IV Błąd ABS ESP i wykrzyknik

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Glosa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn lip 09, 2018 19:07
Auto: Volkswagen Golf
Kontakt:

[mk4] Golf IV Błąd ABS ESP i wykrzyknik

Post autor: Glosa » sob wrz 29, 2018 18:38

Witam świecą mi się kontrolki ABS ESP i wykrzyknik w nawiasie.
Sprawdzałem czujniki ABS na kołach w VCDS i prędkości są pokazywane bezbłędnie.. nawet zdjąłem przednie koła i wyczyściłem wtyczki jak i czujniki ABSu
Ogólnie czasem nie mogłem się połączyć z ABS a teraz wogóle.... Mogę z silnikiem się połączyć i pokazuje błąd
1 Fault Found:
18057 - Powertrain Data Bus: Missing Message from ABS Controller
P1649 - 35-10 - - - Intermittent I ten błąd pokazuje się nawet jak go Usunę programem VCDS...
Kiedy jeszcze mogłem połączyć się z ABS to tam był błąd taki
1 Fault Found:
00493 - ESP-Sensor Unit (G419)
014 - Defective - Intermittent
Już miałem kupować nowy moduł ESP ale nie mogę się połączyć znów z ABS...
Sprawa wygląda tak że kiedy mogłem się połączyć z ABS po wykasowaniu i awaryjnym hamowaniu ABS działał a jak próbowałem uruchomić kontrole trakcji to od razu błąd wyskakiwał... Pompa ABS raczej działa bo po napompowaniu pedału gazu i uruchomieniu silnika pedał odpuszcza
Mam laptopa i przewodzik VAG KKL wiec jak coś moge więcej danych ogarnąć
Edit@
Dzisiaj rano odpiąłem akumulator i udało się połączyć z z modułem ABS przed VCDS sprawdzałem jeszcze raz czujniki abs i czy wychwytuje kąt skrętu i wszystkie te rzeczy są sprawne i działają prawidłowo
po odpaleniu auta wyskoczył znów alarm ABS ESP i wykrzyknik i znów brak możliwości połączenia z ABS



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

[mk4] Re: Golf IV Błąd ABS ESP i wykrzyknik

Post autor: grg474 » śr paź 03, 2018 21:07

dodatkowe bezpieczniki na akumulatorze (te 3) są sprawne?


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości