[mk4] Kodowanie pompy ABS pod 2-tłoczki z s2

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

pietera
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: pt lut 26, 2016 20:38

[mk4] Kodowanie pompy ABS pod 2-tłoczki z s2

Post autor: pietera » wt maja 22, 2018 21:55

Witam. Jak w temacie. Robiłem swap na g60 s2.
Płyn nowy ate przewodu przód wymienione - w oplocie stalowym. Dziś raz jeszcze odpowietrzaliśmy lecz tylko trochę się poprawiło... losowo pedał robi się twardy- raz jest git i w miarę hamuje a raz twardy i nie hamuje... podciśnienie jest ok -0.9bara....
Pedał nie leci w podłogę..

2 pytanie hamulce są raczej gorsze niż przed wymianą kwestia odpowietrzanie czy pompy?
Skok pedału jest nie duży- duszę i coraz większej siły muszę użyć aby mocniej hamowało lecz jest słabiej niż wcześniej lub pedał stwardnieje i klapa...
Jest też tak ze hamuje i ok20km/h mam i abs się załącza...

Jutro raz jeszcze podciśnienie sprawdzę, i przy odpaleniu sprawdzę czy pedał hamulca wpadnie na chwilę w podłogę.

Dzięki za odp.
Ostatnio zmieniony czw maja 31, 2018 13:04 przez pietera, łącznie zmieniany 2 razy.


MK4 TDI ALH 235/447 :okej: :hmm:

pietera
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: pt lut 26, 2016 20:38

[mk4] Kodowanie pompy ABS pod 2-tłoczki z s2

Post autor: pietera » sob maja 26, 2018 09:28

Temat edytowany gdyż został 1 problem - kodowanie.
Oryginalnie był kod 18945 i przy zatrzymywaniu się do zera abs się włączał przy ok 10km/h i to było uciążliwe gdyż w tym czasie brak było hamulca... zmieniłem na kodowanie 00514 lub 00517 ( to kodowanie pod większe zaciski tarcze ) lecz wtedy koła się blokują przed zatrzymaniem gdy już mam mała prędkość...
gdy abs jest zakodowany na 005xx to kontrolka abs się świeci i mruga kontrolka od ręcznego i jest błąd 01044 ze niwełaściwy kod...

Jakiego kodu użyć aby było ok?

Odnośnie twardego pedału był króciec luźny od vacum.


MK4 TDI ALH 235/447 :okej: :hmm:

pietera
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: pt lut 26, 2016 20:38

[mk4] Re: Kodowanie pompy ABS pod 2-tłoczki z s2

Post autor: pietera » ndz cze 17, 2018 18:32

Witam. kodowanie oryginalne jest ok.
Nie przyszło mi do głowy sprawdzić vagiem czy podczas jazdy wszystkie koła się kręcą - lewy przód się nie kręcił... i faktycznie zwrotnica którą kupiłem (prawa) miała czujnik abs ok 1mm mniej wysunięty niż w lewej zwrotnicy..
kupiłem niwy czujnik i jest ok. Abs działa prawidłowo
Temat do zamknięcia.


MK4 TDI ALH 235/447 :okej: :hmm:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Hamulcowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości