[mk3] nie można ustawić zbieżności

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

golf3f
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: czw paź 05, 2017 13:12

[mk3] nie można ustawić zbieżności

Post autor: golf3f » czw mar 01, 2018 20:37

Witam! Byłem na zbieżności(jeżdżę tak jakiś czas i myślę aby w końcu zrobić) i okazało się że nie da się ustawić zbieżności bo na końcówkach drążków nie ma już gwintu aby dalej ustawić koło. Wymieniałem tuleje wachacza, drążek i końcówkę drążka, poprzedni właściciel też coś tam wymieniał w tym pompę wspomagania. Czy jest możliwe aby maglownica była przestawiona? Jak można sprawdzić czy maglownica jest na środku? Kierownica od chwili gdy kupiłem była skręcona o 90' i przy jeździe na wprost wyglądało to tak(zdjęcia z neta) :
Obrazek


na drążkach jak kręcił kiera przy jeździe na wprost wygląda mniej więcej tak i dalej na drążkach nie można skorygować. Czy można po prostu odkręcić kierę i przestawić na wieloklinie?
Obrazek
Ostatnio zmieniony śr mar 07, 2018 19:25 przez golf3f, łącznie zmieniany 1 raz.



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

[mk3] Re: nie można ustawić zbieżności

Post autor: muszkatobiasz » czw mar 01, 2018 21:08

tak przy tak dużym skręcie kierownicy nie ustawisz na drążkach zabraknie gwintu,wkręć drążki mniej więcej na równo i wtedy ustaw kierownice w miarę prosto następnie skoryguj drążkami



Awatar użytkownika
Klaudek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 509
Rejestracja: wt mar 10, 2009 22:42
Lokalizacja: Kłodawa
Kontakt:

[mk3] Re: nie można ustawić zbieżności

Post autor: Klaudek » wt mar 06, 2018 20:57

Jak może się nie dać ustawić zbieżności. Jak brakuje gwintu to się przekręca kierownice w tą stronę co brak jest regulacji a drugi drążek popuszcza i już ustawiasz.



Awatar użytkownika
PAPAYOS
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: czw sie 30, 2007 15:04
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

[mk3] Re: nie można ustawić zbieżności

Post autor: PAPAYOS » pn mar 12, 2018 12:33

Nie ma takiej możliwości, żeby się nie dało ustawić zbieżności.

Jeżeli brakuje gwintu są dwie opcje. W golfie mk3 były dwa typy wahaczy i co za tym idzie dwa rodzaje drążków. Chodzi o to są dłuższe i krótsze.

Więc albo masz za długie wahacze, albo za krótkie drążki.

Pozdrawiam


https://www.facebook.com/pages/Cthulhu/369766173200313

muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

[mk3] Re: nie można ustawić zbieżności

Post autor: muszkatobiasz » wt mar 13, 2018 00:17

koledze chodzi oto że na samych drążkach nie może skorygować kierownicy na prosto po prostu brakuje regulacji bo ktoś przełożył kierownice na wieloklinie



Awatar użytkownika
PAPAYOS
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: czw sie 30, 2007 15:04
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

[mk3] Re: nie można ustawić zbieżności

Post autor: PAPAYOS » wt mar 13, 2018 08:20

muszkatobiasz pisze:
wt mar 13, 2018 00:17
koledze chodzi oto że na samych drążkach nie może skorygować kierownicy na prosto po prostu brakuje regulacji bo ktoś przełożył kierownice na wieloklinie
To jeśli regulacja drążków jest ok i auto skręca z tym samym promieniem w lewo i prawo to po prostu trzeba przełożyć kierownicę na wieloklinie.

Pozdrawiam


https://www.facebook.com/pages/Cthulhu/369766173200313

golf3f
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: czw paź 05, 2017 13:12

[mk3] Re: nie można ustawić zbieżności

Post autor: golf3f » śr kwie 04, 2018 19:11

Dzięki za zainteresowanie tematem te rady są pomocne tylko co ja mam mówić kolesiowi na zbieżności jak ma zrobić? Spojrzał że się nie da na drążkach a nie wiem czy odkręcanie końcówki drążka i wkręcanie po równo i skorygowanie należy do czynności mieszczących się w zbieżności, najlepiej by chcieli by zostawić auto na dzień a koszty będą rosły. Spojrzałem jak są drążki pod samochodem i prawy jest wkręcony tak że cały gwint widać i dopiero nakrętka, po lewej w ogóle nie widać gwintu i już jest nakrętka. Po takim ustawieniu kiera jest tak
Obrazek

i przestawiłem na wieloklinie gdyż nie miałem już pomysłów, jeśli znajdę inny zakład lub patent to ustawię kierę w pierwotnym położeniu.



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

[mk3] Re: nie można ustawić zbieżności

Post autor: muszkatobiasz » śr kwie 04, 2018 22:46

a co kosztuje tyle pieniędzy? kierownica ma być prosto i zbieżność zrobiona ,niech ustawi zbieżność a potem ustawi kierownice na wieloklinie dla chcącego nic trudnego najlepiej powiedzieć że nie idzie i tyle za taką zbieżność to bym nawet nie zapłacił



Awatar użytkownika
PKrystek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 495
Rejestracja: czw lut 04, 2010 00:28
Lokalizacja: Nowogard
Kontakt:

[mk3] Re: nie można ustawić zbieżności

Post autor: PKrystek » czw kwie 05, 2018 08:19

Drążki ewidentnie źle skręcone. Jedz do innego warsztatu z geometria . Każdy ogarnięty mechanik ci to zrobi. Drążki powinny być praktycznie równo rozkręcone , a już na pewno nie tak by jeden był na max wykrecony a drugi max skręcony.


Było
Golf I GL
1.8 Gt
VR 6
1.9 TDI 130
Jest :)
AFN GTI XX jahre L041, XX jahre AFN LC9M , GT 1.8, VR6

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości