Offtopic czyli raj dla spamerów

Forum miłośników Golfa Country

Moderatorzy: G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
darwaz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 982
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 16:23
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Offtopic czyli raj dla spamerów

Post autor: darwaz » pn lut 19, 2018 10:27

kret077744 pisze:uż zwatpiłem czy cytujesz mojego posta
Nie cytuję. Mi zrobili to samo dwa razy.. Raz z gumami wahaczy a raz z belką.



Awatar użytkownika
kret077744
Forum Master
Forum Master
Posty: 1157
Rejestracja: śr lis 19, 2008 23:06
Lokalizacja: Bralin (wielkopolskie)

Offtopic czyli raj dla spamerów

Post autor: kret077744 » pn lut 19, 2018 10:53

Kupiłem jeden komplet ze strongflexu, raz że tulejki były przecięte w połowie (poliuretan)(co sugerowałem mbpsowi ale olali) to bez problemów sie wprasowało bez wylewania gdziekolwiek. Polecam bo mają naprawde dopasowane.
Całe szczęście że na belke mi zrobili jak trzeba.


Golf Country 4x4 1.9 TD AAZ
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=591164" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Adalbert1702
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 478
Rejestracja: sob sty 04, 2014 19:01
Lokalizacja: Toruń

Offtopic czyli raj dla spamerów

Post autor: Adalbert1702 » pn lut 19, 2018 13:37

Nie wiem jak to się ma do jakości ale są w TEDGUM te tuleje metalowo gumowe do wahaczy i cena jednej sztuki=19 złotych. Nie jest to jakiś duży pieniądz więc zamówiłem i jutro będą! Gdy będę miał je w rękach to pokarze wam jak wyglądają a czy są coś warte okaże się gdy je założę.



Awatar użytkownika
Adalbert1702
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 478
Rejestracja: sob sty 04, 2014 19:01
Lokalizacja: Toruń

Offtopic czyli raj dla spamerów

Post autor: Adalbert1702 » pn lut 19, 2018 13:39

A tak wyglądają w ofercie i są jeszcze na stanie magazynowym....

Obrazek



Awatar użytkownika
Adalbert1702
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 478
Rejestracja: sob sty 04, 2014 19:01
Lokalizacja: Toruń

Offtopic czyli raj dla spamerów

Post autor: Adalbert1702 » wt lut 20, 2018 16:42

No i dziś przyszły tuleje z TEDGUM-u. Wyglądają dość solidnie a guma jest twarda! Na zdjęciu przedstawiam jak to wygląda....

Obrazek



Awatar użytkownika
Adalbert1702
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 478
Rejestracja: sob sty 04, 2014 19:01
Lokalizacja: Toruń

Offtopic czyli raj dla spamerów

Post autor: Adalbert1702 » wt lut 20, 2018 16:43

I teraz trzeba pomyśleć jak to włożyć w "ucho" wahacza aby nie zniszczyć ani gumy ani tym bardziej powierzchni malowanej wahacza....?

Obrazek



Awatar użytkownika
Adalbert1702
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 478
Rejestracja: sob sty 04, 2014 19:01
Lokalizacja: Toruń

Re: Offtopic czyli raj dla spamerów

Post autor: Adalbert1702 » pn mar 05, 2018 19:57

Ponieważ nie ma osobnego tematu dotyczącego tylnego zawieszenia Country i oryginalnych hamulców bębnowych ciągnę dalej go tutaj...
W tym roku chcę zmienić całe zawieszenie tylne na nowe-zregenerowane włącznie z hamulcami.Jak pokazałem wyżej zdobyłem już tuleje stalowo-gumowe do wahaczy....
I znowu pojawił się problem z sprzecznymi informacjami, więc postanowiłem opisać temat i prosić o ewentualne rady i wskazówki.Może ktoś z was spotkał się z tym i posiada wiedzę na ten temat.
Chodzi o cylinderki hamulcowe...Jakie w końcu powinny być w Country? ETKA podaje symbol 861 611 053 i mają one średnicę cylinderka fi 19 mm. Jednak wyczytałem ze ze względu na dużą średnicę bębnów hamulcowych (fi 230 mm) powinny być zastosowane z większą średnicą tłoczków to jest fi 20,6 mm. Zresztą chyba nawet takie mam w swoim aucie....
Obrazek
Jeśli ktoś wie jakie powinny być cylinderki w Country to proszę o numery OEM i ewentualnie linki gdzie można je kupić. Ważne aby pasowały do otworów tarcz kotwicznych!



Awatar użytkownika
Adalbert1702
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 478
Rejestracja: sob sty 04, 2014 19:01
Lokalizacja: Toruń

Re: Offtopic czyli raj dla spamerów

Post autor: Adalbert1702 » pn mar 05, 2018 20:12

Jest jeszcze temat dotyczący długości przewodu hamulcowego elastycznego i gdzie go można kupić?
Obrazek
Interesuje mnie także rozmiar tulei stalowo-gumowej mocowania amortyzatora...no i gdzie go można kupić.
Obrazek
Będę wdzięczny za informacje,bo już zupełnie "zgłupiałem" gdy każdy z "fachowców" mówi mi coś innego nie wiedząc nawet ze był taki Golf.....



Awatar użytkownika
Adalbert1702
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 478
Rejestracja: sob sty 04, 2014 19:01
Lokalizacja: Toruń

Re: Offtopic czyli raj dla spamerów

Post autor: Adalbert1702 » pn mar 05, 2018 20:16

A takie wahacze udało mi się kupić za grosze....Fakt że były od auta mającego ABS (mój Country niestety nie ma) jednak mam nadzieję ze będą pasowały(?)
Obrazek
Oczywiście pojdą w piasek i malowanie proszkowe.Na razie jestem w trakcie demontażu i wytrawiania rdzy z profilu zamkniętego....



mihau34
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 213
Rejestracja: ndz paź 26, 2014 19:46

Re: Offtopic czyli raj dla spamerów

Post autor: mihau34 » pn mar 05, 2018 21:40

Cylinderki jak i przewód (16 cm długości ) dostaniesz w motoryzacyjnym bez problemu (przynajmniej ja dostałem)
Co do wahaczy musisz je dobrze oczyścić w środku bo często zbiera się w nich woda i rdzewieją od środka. Warto przed piaskowaniem sprawdzić spawy na wahaczach bo lubią pękać. Co do tulei amortyzatora to raczej jest to nie wymienialny element.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Offtopic czyli raj dla spamerów

Post autor: jhosef » pn mar 05, 2018 21:51

Adalbert1702 pisze:
pn mar 05, 2018 20:12
Jest jeszcze temat dotyczący długości przewodu hamulcowego elastycznego i gdzie go można kupić?
Obrazek
Interesuje mnie także rozmiar tulei stalowo-gumowej mocowania amortyzatora...no i gdzie go można kupić.
Obrazek
Będę wdzięczny za informacje,bo już zupełnie "zgłupiałem" gdy każdy z "fachowców" mówi mi coś innego nie wiedząc nawet ze był taki Golf.....
Przewód elastyczny kupisz bez problemu za grosze.
171611775
Rozmiar wg etka 10x1x160

Wahacz z abs i bez różni się właściwie otworem. Tuleja do amortyzatora to nie jest część wymienna. Jest elementem amora i ogólnie z nim jest wymieniana. Tak to trzeba kombinować i dobierać.



Andrejjo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz sty 25, 2015 10:46
Lokalizacja: Załuki / Białystok

Re: Offtopic czyli raj dla spamerów

Post autor: Andrejjo » pn mar 05, 2018 22:40

jhosef pisze:
Adalbert1702 pisze:
pn mar 05, 2018 20:12
Jest jeszcze temat dotyczący długości przewodu hamulcowego elastycznego i gdzie go można kupić?
Obrazek
Interesuje mnie także rozmiar tulei stalowo-gumowej mocowania amortyzatora...no i gdzie go można kupić.
Obrazek
Będę wdzięczny za informacje,bo już zupełnie "zgłupiałem" gdy każdy z "fachowców" mówi mi coś innego nie wiedząc nawet ze był taki Golf.....
Przewód elastyczny kupisz bez problemu za grosze.
171611775
Rozmiar wg etka 10x1x160

Wahacz z abs i bez różni się właściwie otworem. Tuleja do amortyzatora to nie jest część wymienna. Jest elementem amora i ogólnie z nim jest wymieniana. Tak to trzeba kombinować i dobierać.
Ja mam w syncro z abs w ogóle w innym miejscu mocowanie amorka. Jest jakby trochę niżej, jest opcja że ktoś coś modził i przeniósł te mocowanie?

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka




Awatar użytkownika
Adalbert1702
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 478
Rejestracja: sob sty 04, 2014 19:01
Lokalizacja: Toruń

Re: Offtopic czyli raj dla spamerów

Post autor: Adalbert1702 » pn mar 05, 2018 23:08

Wszystkim dziękuję za informacje!
Pozostaje nie rozwiązana kwestia jaką średnice tłoczków powinny mieć cylinderki do Country - czy fi 19,5 mm czy fi 20,6 mm? Jeśli ktoś wie to proszę o info i ewentualnie jakieś namiary. Wkurzam się na sprzedawców którzy myślą ze Jak Golf to wszystkie cylinderki miał takie same a przecież były różne......
Ważna chyba jest też szerokość całego cylinderka aby dokładnie wpasował się między szczęki, nie rozpierając ich tak aby nie można było założyć bębna....
Powiecie ze jestem zbyt wygodny i mógłbym sobie zajrzeć do tych które mam w samochodzie ...Już zaglądałem! Numerów już nie widać (bo korpusy są alu) a próby odkręcenia cylinderków skończyły się na zniszczeniu sześciokąta wewnętrznego śruby imbusowej....
Co do moich wahaczy-tych które są jeszcze w aucie i tych które kupiłem to raczej nie ma tam żadnej "rzeźby" z zmianą miejsca mocowania amortyzatora. Na wszystkich jest ono w tym samym miejscu a na tych z ABS-em nie widać aby ktoś coś spawał i zmieniał....więc myślę ze są OK.



mihau34
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 213
Rejestracja: ndz paź 26, 2014 19:46

Re: Offtopic czyli raj dla spamerów

Post autor: mihau34 » wt mar 06, 2018 07:18

Umów się że sprzedawca w sklepie żeby ci dał kilka cylinderków do przymiarki. W większości sklepów powinni mieć na stanie oba wymiary. Ja swój musiałem wymienić bo urwałem odpowietrznik. Bez problemu dobrałem taki sam w sklepie motoryzacyjnym.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Golf Country”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości