PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Awatar użytkownika
adams
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 406
Rejestracja: czw maja 24, 2007 09:35
Lokalizacja: Tarnobongo

PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Post autor: adams » wt lis 21, 2017 16:12

Zderzak nie był ściągany przy rzeczoznawcy. Nowy zderzak który kupiłem jest już razem z belką, więc nie powinno być innych uszkodzeń.

Czyli żeby wydrzeć jeszcze jakąkolwiek kasę od PZU muszę przedstawić faktury z naprawy i zakup zderzaka? I tu może być mały problem bo papierów na zderzak nie mam (dostępny jest tylko w ASO, brak zamienników) a malować elementu obecnie nie będę, bo za jakiś czas chcę pomalować całe auto, więc to mija się z celem. Da się jakoś to rozwiązać by wypłacili mi kasę za robociznę "do przodu" oraz resztę za zderzak? Obecnie wypłacili mi jakieś 40-50% tego co powinni.


B5 3B 1.9TDI 115KM + chip & B4 2.8 VR6 174KM - oba na wypasie ;)

hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Post autor: hak64 » wt lis 21, 2017 17:54

adams pisze:Nowy zderzak który kupiłem jest już razem z belką, więc nie powinno być innych uszkodzeń.
To że Ty kupiłeś poszycie zderzaka razem z belką wzmocnienia, nie ma nic do rzeczy. Poszycie i belka to dwa oddzielne elementy. Skoro więc belka uległa uszkodzeniu, to wycenie szkody powinna być pozycja "be;ka wzmocnienia - wymiana" .
adams pisze:papierów na zderzak nie mam
Napisałem Ci, że nie musisz mieć faktur na części zamienne. Wystarczy umowa kupna. Skoro całe auto możesz kupić, zarejestrować i ubezpieczyć na podstawie odręcznie napisanej umowy, zawartej pomiędzy panem X, a panem Y, to tak samo udokumentujesz zakup skorupy zderzaka i każdej innej części.
Jak masz więcej pytań to napisz na PW, podam Ci nr telefonu, bo pisanie zajmuje zdecydowanie za dużo czasu, a ten sobie cenię.



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Post autor: hak64 » wt lis 21, 2017 17:58

adams pisze:Obecnie wypłacili mi jakieś 40-50% tego co powinni.
Nie wiem ile Ci wypłacili, ale na fotce widzę tył VW paska B4. Jeśli by policzyli zgodnie z wytycznymi KNF, to byś miał szkodę całkowitą. Koszt naprawy przekroczy wartość pojazdu przed zdarzeniem.



niepatrzjasiu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz lis 12, 2017 15:29

PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Post autor: niepatrzjasiu » wt lis 21, 2017 22:02

Ja mam takie pytanie, bo widzę, że rzeczoznawca i ubezpieczyciel TUW (nawet nie ma się jak skontaktować z ich likwidatorem, na maile nie odpisują, a telefonu nie podają), ostro w kulki lecą, na protokole z oględzin widzę, że drzwi przednich i tylnych nie zakwalifikował do wymiana, tylko do samej naprawy oraz lakierowania ponaprawczego do 50% powierzchni.

Czy ja mogę już po jego oględzinach naprawiać sobie samochód? Czy jeśli pójdę do sądu, to muszę biegłemu sądowemu pokazać samochód, czy wystawi on opinię na podstawie zdjęć zgromadzonych przez rzeczoznawcę oraz przeze mnie?

Taka sprawa w sądzie trwa sporo czasu, a ja chciałbym móc korzystać z samochodu.



Awatar użytkownika
adams
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 406
Rejestracja: czw maja 24, 2007 09:35
Lokalizacja: Tarnobongo

PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Post autor: adams » wt lis 21, 2017 22:05

No właśnie, to nie jest taki zwykły Passat B4. Z racji stanu i wyposażenia już niedługo chciałem go wrzucić na żółte blachy i do tego potrzebowałbym dobrej naprawy na oryginalnych częściach.

Obrazek

Obrazek


B5 3B 1.9TDI 115KM + chip & B4 2.8 VR6 174KM - oba na wypasie ;)

hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Post autor: hak64 » śr lis 22, 2017 07:35

adams pisze:No właśnie, to nie jest taki zwykły Passat B4. Z racji stanu i wyposażenia już niedługo chciałem go wrzucić na żółte blachy
Będzie bardzo trudno wywindować cenę tego auta do rozsądnej wartości. Ubezpieczyciel potraktuje to jako średnia; marki, modelu i rocznika. Jeśli zatem chcesz zrobić z tego wóz kolekcjonerski, to będziesz musiał udokumentować przynależność do klubu, uczestnictwo w zlotach, oraz nakłady poniesione na doprowadzenie auta do perfekcji. Z doświadczenia wiem, że ubezpieczyciel "oleje" temat i raczej nie obejdzie się bez rzeczoznawcy, a sprawa zakończy się prawdopodobnie w sądzie.
adams pisze:potrzebowałbym dobrej naprawy na oryginalnych częściach.
Nie licz na to, że Ci przyznają nowe drzwi. Uznają szkodę całkowitą i wypłacą różnicę pomiędzy wartością auta przed zdarzeniem i po nim.
niepatrzjasiu pisze:Czy ja mogę już po jego oględzinach naprawiać sobie samochód?
Tak. Przystępując do naprawy zrób fotki całego auta (z nr VIN), oraz uszkodzeń. W trakcie prac rób fotki z demontażu uszkodzonych części. Na zdjęcia rzeczoznawcy raczej nie licz, bo i tak powiedzą, że zaginęły, albo ktoś przypadkiem skasował.



bizzqp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt lis 03, 2017 13:19

Re: PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to napr

Post autor: bizzqp » pt lis 24, 2017 12:25

Witam,

ciag dalszy historii zwiazanej z likwidacja szkody z AC. Czy ktos moglby przejrzec wycene rzeczoznawcy?
Nie bardzo rozumiem tez tego zapisu (na dole wyceny):
USZKODZENIA BEZ ZWIĄZKU:
BŁOTNIK TL - ELEMENT NIEPEŁNOWARTOŚCIOWY Z USZKODZENIAMI PRZED
SZKODĄ KWALIFIKUJĄCYMI DONAPRAWY I LAKIEROWANIA. -> czy oni twierdza, ze wczesniej ten element byl uszkodzony????
POKRYCIE KOSZTÓW NAPRAWY/WYMIANY ELEMENTÓW
NIEPEŁNOWARTOŚCIOWYCH W PEŁNEJ KWOCIE, SPOWODOWAŁOBY WZROST
WARTOŚCI POJAZDU. -> jesli samochod mam od nowosci, nie byl bity to czy takie stwierdzenie jest sluszne?

Czy ktos na forum oferuje uslugi (odplatnie, rzecz jasna) pomocy w tej kwestii?


bizzqp pisze:Hej,

tydzien temu na parkingu dostawczak z rampa cofajac uderzyl w moj samochod. Niestety sprawca uciekl. Policja zawiadomiona, niestety monitoring byl zlej jakosci i nie udalo sie odczytal nr rejestracyjnych sprawcy. Prawdopodobnie sprawa zakonczy sie bez wykrycia sprawcy.
Szkoda bedzie zglaszana z mojego AC, niestety. Dzisiaj/jutro ma do mnie przyjechac ich rzeczoznawca. AC mam w PROAMIE (Generali) - pakiet CASCO ASO.
Samochod wyceniony na dzien zawarcia ubezpieczenia na 73.600 brutto (rocznik 2014), najbogatsza wersja wyposazenia (TEKNA), silnik 1.2 benzyna.
W zwiazku z tym mam pytanie jak do tego podejsc. Jesli moge was prosic o wstepny szacunek szkody bylbym bardzo zobowiazany. Fotki szkody przesylam. Kolizja niby niewielka ale uszkodzona tylna cwiartka, nadkole i lekko tylne drzwi :(

Samochod jest 3-letni, u mnie od nowosci. Czy w takim badz razie bede mogl sie starac o odszkodowanie za utracenie wartosci pojazdu?

Dziekuje za wasze podpowiedzi i pozdrawiam!

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Post autor: hak64 » pt lis 24, 2017 20:08

bizzqp pisze:ciag dalszy
Kolego, masz szkodę z AC i w tym przypadku trudno o podjęcie skutecznej walki z ubezpieczycielem bez znajomości zapisów umowy. Tu warunki likwidacji szkody dyktuje ubezpieczyciel, bo zagwarantował to sobie w umowie ubezpieczenia.
bizzqp pisze: czy oni twierdza, ze wczesniej ten element byl uszkodzony????
Tak właśnie twierdzą, ale masz potrącenie tylko 25% z lakierowania błotnika. Rzeczoznawca pewnie zauważył jakąś rysę nie związaną ze zdarzeniem szkodowym i twierdzi, że ten element już wcześniej kwalifikował się do lakierowania. Ogólnie rzecz ujmując kosztorys jest poprawnie sporządzony, tyle że przyjęta stawka rbg należy do tych "głodowych". Jakimś tam rozwiązaniem jest więc wizyta w ASO i powierzenie im naprawy pojazdu (sporządzą też własny kosztorys naprawy, zrobią oględziny pojazdu, a uszkodzenia udokumentują fotkami). Wartość szkody pewnie znacznie przekroczy 7 tys. zł, do tego jeszcze dojdzie koszt korzystania z samochodu zastępczego (masz do niego prawo, niezależnie od miejsca naprawy pojazdu).



grg89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn maja 29, 2017 21:51

PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Post autor: grg89 » pn gru 11, 2017 21:19

Witam,
W sobotę miałem niemiłe spotkanie z kierowcą z pasa obok, zaczął zjeżdżać na mój pas czego skutki widać na zdjęciach (sorry za jakość). Pomijam fakt że nie widział w tym swojej winy i Policja oddała sprawę do Sądu, trochę poczekam na finisz sprawy ale może mógłby mi ktoś powiedzieć jak ubezpieczyciel zakwalifikuje poniższe uszkodzenia. Mam wrażenie że zderzak lekko odstaje a wcześniej linia była gładka acz nie dam sobie ręki uciąć. Odprysk lakieru również powstał w wyniku tej kolizji ale czy zostanie to zaliczone do szkody czy mogą mieć problem, bo ktoś wcześniej chyba to zamalowywał. Seat Ibiza 2010rok 1.4 85KM


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



sigmasig
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw mar 23, 2017 12:09

PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Post autor: sigmasig » czw sty 11, 2018 13:24

i tu się musze z wami zgodzić
http://topszkolenie.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;


http://www.topszkolenie.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Tipocento
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz sty 14, 2018 15:07

PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Post autor: Tipocento » ndz sty 14, 2018 15:33

Dzień dobry,
Żona (sprawca) miała przygodę na drodze i przy niskiej prędkości otarła Daewoo Lanos rocznik (strzelam) 1999. Efektem większa rysa około 20 cm na lewym nadkolu i otarcie zderzaka. Czy pomożecie oszacować wartość szkody? Czy kwota ugody 800 PLN, którą zażądał poszkodowany wydaje Wam się uzasadniona? Z góry dziękuje za wszelką pomoc.
Pozdrawiam.Obrazek



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10502
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Post autor: doggie » śr sty 17, 2018 13:26

Po co płacić tyle kasy, nie lepiej z OC? Po coś w końcu płacimy te składki i chyba nie po to, żeby płacić z własnej kieszeni



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Post autor: Hubi14 » sob sty 20, 2018 15:50

800 PLN to cały Lanos jest warty :P



OUTSIDER85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr lut 07, 2018 12:10

PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Post autor: OUTSIDER85 » śr lut 07, 2018 12:19

Witam.
Mogę uzyskać pomoc ile powinienem dostać z ubezpieczenia OC sprawcy?

Przerysowane drzwi prawe przednie i tylne, nadkole i zderzak.
Opel Signum 2004 1.8 B+G

ObrazekObrazek



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości