PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze auto?

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Awatar użytkownika
Avery
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: pn cze 23, 2014 13:22
Lokalizacja: Gdańsk Wrzeszcz

PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze auto?

Post autor: Avery » sob lip 15, 2017 09:33

Tak



Jaklas88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: wt kwie 08, 2014 19:16
Lokalizacja: Przysiek
Auto: VW Jetta A2
Silnik: RP

Re: PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze a

Post autor: Jaklas88 » ndz lip 16, 2017 13:14

herbu pisze:Pytanie z innej beczki - czy zniżka na pojazdy starsze niż 25 lat w PZU dotyczy również motocykli?
https://zgloszenia.pzm.pl/karta/pzu25/" onclick="window.open(this.href);return false;



Mariusz288
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn lip 17, 2017 15:01

PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze auto?

Post autor: Mariusz288 » pn lip 17, 2017 15:06

Bardzo dużo ofert można porównać w porównywarce mFind - http://fincer.pl/forum/mfind" onclick="window.open(this.href);return false; . Najlepiej w te sposób sprawdzać oferty, bo po co latać, bo różnych stronach i po kolei wszystko sprawdzać.



Awatar użytkownika
Avery
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: pn cze 23, 2014 13:22
Lokalizacja: Gdańsk Wrzeszcz

PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze auto?

Post autor: Avery » pt lip 21, 2017 08:59

albo zapytać agenta :-)



dropsik22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: czw lis 13, 2008 21:13
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze auto?

Post autor: dropsik22 » wt sie 01, 2017 21:45

Passat B4 1.9td Oc 460 pln
Golf 2 1.6TDic OC 244 PZU + 78 Assistance PZM :)


Passat b4 1.9 mtdi
Passat b3 1.6td 605 tys km
Golf mk2 GL sb la6u 480tys km

Awatar użytkownika
kapi0908
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz lut 19, 2017 18:08

PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze auto?

Post autor: kapi0908 » wt sie 01, 2017 22:19

Golf mk3 1.4 1992r. za OC zapłaciłem 306zł z ochroną zniżek oczywiście z kartą PZM



piotrmizera82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw cze 29, 2017 22:36
Lokalizacja: Warszawa

PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze auto?

Post autor: piotrmizera82 » pn sie 28, 2017 09:08

Volkswagen Golf V 2005 rok, 1.9 TDi, zapłaciłem 587 zł ( OC + ASSISTANCE) w MTU, dodatkowo mam full pakiet AC z NNW w Generali za 530 zł czyli w moim przypadku OC+AC+NNW i Assistance kosztuje mnie 1200zł z groszami ;)



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2350
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze auto?

Post autor: herbu » czw wrz 28, 2017 07:15

Kierzek pisze:Przecież na motocykle OC jest tak śmiesznie niskie, że nie rozumiem co tam się zastanawiać nad jakimiś zniżkami zobacz sobie sam na Superpolisa.pl po ile masz ubezpieczenie na motory
Płacę za motocykl (850 cm3) 133 zł na rok. Oczywiście, że to mało. Ale skoro mogę mieć taniej i nic mnie to nie kosztuje, to czemu nie?


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

riccardoa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1381
Rejestracja: czw mar 22, 2012 09:50
Lokalizacja: WOT
Auto: Bora
Silnik: ARL

PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze auto?

Post autor: riccardoa » czw wrz 28, 2017 10:55

Kierzek pisze:Ostatnio swojego starego komarka ubezpieczapłem to zapłaciłem kilkadziesiąt złotych
Jeśli to dla ciebie jest motocykl...
Kup sobie jakąś sportową 600,jeśli nie masz zniżek i nie przekroczyłeś 'magicznego" wieku,który powoduje że masz zwyżkę,to OC zapłacisz nie dużo mniej niż ja za samochód którykolwiek z mojego profilu.I na pewno to będzie kilkaset a nie kilkadziesiąt zł.



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2350
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze auto?

Post autor: herbu » czw wrz 28, 2017 14:02

riccardoa pisze:Kup sobie jakąś sportową 600,jeśli nie masz zniżek i nie przekroczyłeś 'magicznego" wieku,który powoduje że masz zwyżkę,to OC zapłacisz nie dużo mniej niż ja za samochód którykolwiek z mojego profilu.I na pewno to będzie kilkaset a nie kilkadziesiąt zł.
Dokładnie. Ja akurat mam pełne zniżki, ale gdy wyliczałem w jednej z porównywarek wysokość OC za swój motocykl, to rozbieżność cen mnie mocno zaskoczyła. Oczywiście wybrałem najtańsze za 133 zł, ale większość mieściła się w przedziale 350-700 zł :shock:
Bluedot pisze:Bardzo zdroworozsądkowe podejście do tematu. Skoro daną usługę można mieć taniej, nie zmieniając jej jakości, to po co płacić więcej?
Oczywiście. Tyle, że w PZU (bo o nich tu mowa), ubezpieczenie klasyka, nawet ze zniżką 70% od wyliczonej kwoty, może dawać więcej niż te 133 zł, które zapłaciłem. PZU do najtańszych nie należy, poza tym miałem z nimi nieprzyjemne przejścia (skończyły się w sądzie, ale to już inna historia), więc raczej z ich usług nie korzystam (przynajmniej w przypadku motocykla, gdzie OC jest stosunkowo tanie). Jednakże w przypadku auta, zastanowiłbym się (gdybym takowe posiadał)


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Jaklas88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: wt kwie 08, 2014 19:16
Lokalizacja: Przysiek
Auto: VW Jetta A2
Silnik: RP

Re: PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze a

Post autor: Jaklas88 » ndz paź 01, 2017 08:33

herbu pisze:...poza tym miałem z nimi nieprzyjemne przejścia (skończyły się w sądzie, ale to już inna historia)...
Od siebie dodam, że miałem problemy z MTU i to dwukrotnie. W pierwszym przypadku wystarczyło ich opieprzyć za opieszałość w drugim byłem gotów iść do sądu. Rozpatrzyli reklamację, ale przeprosin za te ich próby wyłudzenia nie otrzymałem. W skrócie auto wraz z opłaconą polisą przeszło na mnie, mam na to dowód na piśmie plus nagrania rozmów. Jednak po dwóch miesiącach ktoś sobie przypomniał, że polisa została wypowiedziana i kasa za nie wykorzystany okres została zwrócona. Chcąc iść po najprostszej linii oporu próbowali wyciągnąć ją ode mnie. "Działaliśmy na podstawie błędu" powtarzane w kółko. A czyj to błąd, mój? Za wasze błędy nie mam zamiaru płacić w takim razie widzimy się w sądzie. Znajoma agentka biegła w tych sprawach udupiła ich jednym zdaniem.



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6854
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze auto?

Post autor: Piasek » ndz paź 08, 2017 21:49

Takie z dzisiaj:
znajoma pojechała po auto z ogłoszenia, od prywatnego, człowiek 3 lata użytkował samochód. Auto ok 1,5m-ca widniało w ogłoszeniu bo kupili drugi a ten czekał na klienta. Wszystko ok, spisali umowę itp i w zasadzie już gotowi do wyjazdu jeszcze kontrola papierów i okazało się że 10 dni temu skończył się przegląd techniczny i ubezpieczenie. Ale już kasa wydana, umowa spisana, 160km do domu - wrócili. Z tego co wiem w przyp. samochodów już zarejestrowanych w PL i posiadających OC a ten posiadał nie ma syt. aby pojazd był bez ubezpieczenie - po prostu jak nie przedłużysz sam, jak nie wypowiesz i nie zawrzesz kolejnego to obowiązujące ulega automatycznemu przedłużeniu na kolejny rok.
Sęk w tym że poprzedni właściciel nie kojarzy aby przyszło pismo przypominające o rocznicy polisy bo by przecież opłacił, choćby i na kwartał. Po prostu nic nie przyszło to nawet nie pomyślał że już się może kończyć.
Jak teraz ogarnąć temat aby to OC było ?
Wystarczy iść do agenta/cji która prowadzi TUW bo tam był ubezpieczony pojazd i opłacić polisę czy jednak ubezpieczalnia będzie ścigać poprzedniego właściciela ?
Umowa spisana z dzisiejszą datą a polisa wygasła 10 czy 12 dni temu.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

dropsik22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: czw lis 13, 2008 21:13
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze auto?

Post autor: dropsik22 » pn paź 09, 2017 22:20

Nowy właściciel niech ubezpieczy od dnia w którym zakupił pojazd - w takim towarzystwie jakie mu pasuje.
A do starego właściciela przyjdzie list żeby zapłacił za te 10-12 dni nieopłacone.
A co do braku pisma o ubezpieczeniu - też mi się to przytrafiło - PZU umowa na przyczepkę, parę lat w moich rękach, się ogarnąłem po paru dniach że nie opłacone.


Passat b4 1.9 mtdi
Passat b3 1.6td 605 tys km
Golf mk2 GL sb la6u 480tys km

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6854
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze auto?

Post autor: Piasek » wt paź 10, 2017 05:55

Wczoraj była ubezpieczyć, dokładnie jak piszesz ale:
w agencji powiedzieli jej że to nie takie proste (dla poprzedniego właściciela). Sprawdzili w dotychczasowej ubezpieczalni że polisa była płatna jednorazowo, na rok i po przejściu daty uległa przedłużeniu z automatu na kolejny rok (i że monit o tym fakcie został do nich wysłany ale to nie ma żadnego znaczenia bo w obowiązku posiadacza OC jest dotrzymywanie terminów). Także teraz to poprzedni właściciel będzie musiał udać się do swojej ubezpieczalni i niestety opłacić składkę OC za cały rok (tak jej powiedzieli) i dopiero przyjmą od niego zgłoszenie zbycia pojazdu przepisując na nią polisę którą on opłacił. Inaczej od razu dostanie monit o zaleganiu za OC, potem windykacja i BIK. Ona natomiast może bez żadnych konsekwencji przejąć tą jego polisę i korzystać wówczas jej nowo zawarta polisa ulegnie wygaszeniu a niewykorzystane pieniądze zwrócone czyli polisa OC za free na koszt zbywcy na kolejny rok lub honorowo podpisać oświadczenie że rezygnuje z tej jego polisy i zachować swoją zawartą, wówczas ubezpieczalnia odliczy za czas obowiązywania polisy do daty sprzedaży + jakieś tam odsetki za nieterminową wpłatę i resztę zwróci poprzedniemu właścicielowi.
W przyp. jeżeli dotychczasowa polisa zbywcy zostałaby zawarta z płatnościami ratalnymi i nie opłacisz kolejnej składki umowa zostaje rozwiązana automatycznie, ubezpieczalnia ma w obowiązku powiadomić UFG o zaistniałym fakcie a ten wysyła monit z "czekiem" na 5 tyś do właściciela pojazdu który miał w obowiązku opłacić kolejną ratę ubezpieczenia lub zawrzeć kolejną polisę.
Także w obydwu przypadkach nowemu nabywcy nie grożą żadne konsekwencje finansowe ze strony ubezpieczalni czy UFG za to wszystkie wyżej opisane zbywcy. Ważne aby tylko zwracać uwagę na daty na umowie K-S żeby czasem zbywca świadomy w/w konsekwencji nie antydatował dokumentu sprzedaży. Widoczna data zawarcia umowy oraz daty przy złożonych podpisach, może się jeszcze podpisać ktoś postronny kto np przyjechał z nami jako świadek: też podpis i data. No i jak najprędzej załatwić wszelkie swoje formalności związane z przerejestrowaniem pojazdu na siebie. Także poczynione jakiś czas temu zmiany w przepisach dot. OC poszły w dobrą stronę i w kierunku normalności: za zaległości finansowe i zobowiązania ścigana jest osoba a nie pojazd.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości