Kierownica wielofunkcyjna, VW radio navi, licznik

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

koluch
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr lis 17, 2010 01:14

Kierownica wielofunkcyjna, VW radio navi, licznik

Post autor: koluch » pt lis 19, 2010 02:31

Witam!
Otwieram nowy temat poniewaz nie jestem pewny czy cos takiego juz bylo szukalem ale nie moglem nic znalezc. Jesli bylo prosze o przekierowanie mnie;).
Chodzi mi o montaz wymienionych rzeczy w temacie i polaczeniu ich wszystkich razem tzn navi do licznika i do kierownicy wielofunkcyjnej. Posiadam Golfa IV 1.9TDI ahf 110km 98r. Wyczytalem gdzies ze kierownica wielofunkcyjna byla montowana dopiero od roku 01 i stad moje

pierwsze pytanie czy jest mozliwe zamontowanie takiej kierownicy do mojego mk4 i podlaczenie jej do navi zeby mozna bylo sterowac nia navi?

Drugie pytanie jest co do licznika posiadam licznik taki jak ten http://archiwumallegro.pl/licznik_vw_go ... 52186.html moglby mi ktos powiedziec co to za licznik fis 1/2 fis czy moze jeszcze jakis inny i czy bedzie dzialal z navigacja?

Trzecie pytanie jest o navi zauwazylem ze sa navigacje orginalne mfa i rns tak samo z nieorginalnymi moglby mi ktos doradzic co wybrac co by bylo lepsze orginalne czy nieorginalne mfa czy rns?

Czwarte pytanie jest z innej bajki czy zeby zamontowac tempomat wystarczy mi manetka z tempo i wiazka do podlaczenia? czy kazdy mk4 byl przygotowany pod tempomat?

Jesli moglbym prosze o odpowiedzi od ludzi ktorzy sie znaja a nie od pajacow jakich pelno w internecie typu "po co ci nawi w takim gracie kup sobie lepszy"

Z gory dziekuje



Awatar użytkownika
Pablo Corrado
Forum Master
Forum Master
Posty: 1110
Rejestracja: sob lut 26, 2005 21:08
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Kierownica wielofunkcyjna, VW radio navi, licznik

Post autor: Pablo Corrado » pt lis 19, 2010 10:15

Kierownicę wielofunkcyjną zamontujesz do auta z CAN, czyli od rocznika '00.
Link podany przez Ciebie do licznika to zwykły licznik, nie ma FIS, ani 1/2 FIS.
Z tego co piszesz to auto masz z rocznika '98, musiałbyś dokupić zegary działające bez CAN- wwypadku pełnego FIS to koszt rzędu 700 pln (biały kruk sprzedawany ostatnio przez naszego forumowego kolegę).
A co do navi to nie bardzo rozumiem - pytasz również o niefirmowane przez VW i chcesz żeby to działało z FISem ??? Raczej niebardzo taka opcja istnieje :kac:


Scirocco II 1,6 / Scirocco II 1,8 / Corrado G60 / Corrado 2,0 16V / Golf IV 2,0 / Golf IV GTI / Passat B5FL 1,8T / Golf V 1,4 i 1,6
Sprzedam:
-Uszczelkę głowicy 1,8 T 20V (AGU i innych) GOETZE.
-NOWĄ przepustnicę do 1,4 TSI i innych 03C 133 062S.

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Kierownica wielofunkcyjna, VW radio navi, licznik

Post autor: Haki » ndz lis 21, 2010 16:58

koluch pisze:Witam!
Otwieram nowy temat poniewaz nie jestem pewny czy cos takiego juz bylo szukalem ale nie moglem nic znalezc. Jesli bylo prosze o przekierowanie mnie;).
Chodzi mi o montaz wymienionych rzeczy w temacie i polaczeniu ich wszystkich razem tzn navi do licznika i do kierownicy wielofunkcyjnej. Posiadam Golfa IV 1.9TDI ahf 110km 98r. Wyczytalem gdzies ze kierownica wielofunkcyjna byla montowana dopiero od roku 01 i stad moje

pierwsze pytanie czy jest mozliwe zamontowanie takiej kierownicy do mojego mk4 i podlaczenie jej do navi zeby mozna bylo sterowac nia navi?

Drugie pytanie jest co do licznika posiadam licznik taki jak ten http://archiwumallegro.pl/licznik_vw_go ... 52186.html moglby mi ktos powiedziec co to za licznik fis 1/2 fis czy moze jeszcze jakis inny i czy bedzie dzialal z navigacja?

Trzecie pytanie jest o navi zauwazylem ze sa navigacje orginalne mfa i rns tak samo z nieorginalnymi moglby mi ktos doradzic co wybrac co by bylo lepsze orginalne czy nieorginalne mfa czy rns?

Czwarte pytanie jest z innej bajki czy zeby zamontowac tempomat wystarczy mi manetka z tempo i wiazka do podlaczenia? czy kazdy mk4 byl przygotowany pod tempomat?

Jesli moglbym prosze o odpowiedzi od ludzi ktorzy sie znaja a nie od pajacow jakich pelno w internecie typu "po co ci nawi w takim gracie kup sobie lepszy"

Z gory dziekuje

Zacznę od tyłu :helm:

TEMPOMAT http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=2&t=163988" onclick="window.open(this.href);return false;

Odnośnie NAWIGACJI nie MFA .. a MFD http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic279632.html" onclick="window.open(this.href);return false; poczytaj

Resztę dopowiedział kolega ...


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

iigAlisArr
->|<-
->|<-
Posty: 1750
Rejestracja: sob mar 20, 2010 16:44
Lokalizacja: northern

Kierownica wielofunkcyjna, VW radio navi, licznik

Post autor: iigAlisArr » sob lis 26, 2011 00:28

1. Kiera MF: zdecydowanie odradzam, to qpa roboty i kompletowania gratów, które w dodatku są ciężko osiągalne i często drogie a montaż i ogarnięcie to gigawyzwanie. Jeśli
Pablo Corrado pisze:Kierownicę wielofunkcyjną zamontujesz do auta z CAN, czyli od rocznika '00.
to prawda to do siebie nie zamontujesz, chociaż CAN był już od 06.99.
2. Jeśli masz nr licznika jak z aukcji - xxx 920 xxx to znaczy, że jest pod CAN (lub CAN/analog) i bez fis - ale dziwne, żeby w 1998 już był CAN... FIS to wyświetlacz z temp., spalaniem itd. Z NAVI współpracuje tylko pełen FIS, czyli cały "środek" to wyświetlacz.
3. Raczej tylko ORI navi będzie współpracować z kierą MF i licznikiem (pewności nie mam).
4. Każdy TDi jest przystosowany, trzeba manetka+wiązka+chęci+aktywacja komputerem.


Kupię:

- HBM'y,
- W8 pod szyber,
- kratki nawiewów z Bory.


" What does the World, mean to You ? "

Awatar użytkownika
sławomir
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 286
Rejestracja: ndz gru 23, 2007 14:12
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Kierownica wielofunkcyjna, VW radio navi, licznik

Post autor: sławomir » sob lis 26, 2011 16:27

iigAlisArr pisze:3. Raczej tylko ORI navi będzie współpracować z kierą MF i licznikiem (pewności nie mam).

na forum Octavii ktoś miał w Octavii 1 ori kierownicę multifunkcyjną ( z wyglądu jak w vw) i navi Alpine i sterowanie działało. Nie wiem jak z fisem.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Kierownica wielofunkcyjna, VW radio navi, licznik

Post autor: grg474 » ndz lis 27, 2011 20:23

iigAlisArr pisze:to prawda to do siebie nie zamontujesz, chociaż CAN był już od 06.99.
polemizowałbym - są sterowniki multifunkcji z can i bez - pogadaj z thomas1919 autorem tej porady http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=370342 - auto bez CAN - CAN dokładany niedawno
teraz licznik - masz auto TDI więc jest szansa że licznik z CAN z końcówką 822 zagada


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

master1987
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: pn gru 07, 2015 10:55

Re: Kierownica wielofunkcyjna, VW radio navi, licznik

Post autor: master1987 » wt maja 16, 2017 22:42

Nie chcę zakładać nowego tematu także zapytam tutaj. Sytuacja wygląda następująco...od nowości w VW Golfie IV jest zamontowana drewniana kierownica.
Pierwszy właściciel sobie ją zażyczył podczas konfigurowania pojazdu. I teraz pytanie czy gdyby jej nie zamówił to jaką by miał kierownice ( trójramienną czy tą z multifunkcją ).
Jest jakiś sposób żeby to sprawdzić ? Nie ukrywam, że gdyby wszystko było przygotowane pod kierownicę multifunkcyjną to taką bym kupił :)



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Kierownica wielofunkcyjna, VW radio navi, licznik

Post autor: Haki » śr maja 17, 2017 08:46

master1987, to zamówienie indywidualne wiec taką miał ... co do tego jaką by dostał w standardzie = zależało od wersji wyposażenia autka

Nikt nie pakował multi do auta bez fis-a i z gammą lub betą .... bez zmieniarek etc ...


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

master1987
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: pn gru 07, 2015 10:55

Re: Kierownica wielofunkcyjna, VW radio navi, licznik

Post autor: master1987 » śr maja 17, 2017 21:04

Wersja wyposażenia Highline. Pełny FIS, nawigacja MFD + zmieniarka CD w bagażniku, tempomat, xenon itd. Generalnie auto jest bogato wyposażone.



master1987
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: pn gru 07, 2015 10:55

Re: Kierownica wielofunkcyjna, VW radio navi, licznik

Post autor: master1987 » czw maja 18, 2017 08:59

Dodam jeszcze, że w kodach wyposażenia jest wpisana drewniana kierownica (1MJ).
Może jest jakaś zależność między telefonem, a kierownicą multifunkcyjną ? W końcu sterowanie fabrycznym telefonem odbywa się z kierownicy o ile się nie mylę.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kierownica wielofunkcyjna, VW radio navi, licznik

Post autor: Qto » czw maja 18, 2017 09:26

Pewnie gdyby nie pomysł kierownicy drewnianej to byłaby multifunkcja...ale nie liczył bym na to, że wszystko jest przygotowane pod jej montaż. Najprościej będzie zajrzeć do skrzynki przekaźników i zobaczyć co tam jest. Multifunkcja miała sterowanie radiem i tempomatem...taka z dodatkowym przyciskiem dla telefonu ponoć istnieje ale...czy ktoś to widział w mk4 :chytry:



master1987
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: pn gru 07, 2015 10:55

Re: Kierownica wielofunkcyjna, VW radio navi, licznik

Post autor: master1987 » czw maja 18, 2017 09:48

Właśnie bez sensu z tą drewnianą kierownicą...pasuje do tego wnętrza jak...nie napiszę już co. OK, tylko podpowiedz jeszcze jakiego numeru przekaźnika szukać :)



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kierownica wielofunkcyjna, VW radio navi, licznik

Post autor: Qto » czw maja 18, 2017 10:33

45* ...najlepiej daj foto tego co tam jest. Może przekaźnika nie będzie ale jest gniazdo :chytry:



master1987
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: pn gru 07, 2015 10:55

Re: Kierownica wielofunkcyjna, VW radio navi, licznik

Post autor: master1987 » czw maja 18, 2017 10:50

Dobra, cyknę fotkę tylko dopiero po pracy. Tempomat na pokładzie nie ma znaczenia jeśli chodzi o multifunkcję ? Bo trochę dziwne, że jest sterowanie w kierownicy i drugie byłoby w manetce :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości