[MK4] Czarna podsufitka

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
G0 Karcio
..::VWGolfExclusiveEdition::..
..::VWGolfExclusiveEdition::..
Posty: 1663
Rejestracja: wt lip 21, 2009 17:32
Lokalizacja: Gdynia/Elbląg
Auto: Volkswagen Golf IV GTI TDI Exclusive
Silnik: AHF

[MK4] Czarna podsufitka

Post autor: G0 Karcio » pt lut 03, 2017 18:44

oneblood22, pewnie były, ale jeśli tak to tylko w 3drzwionych golfach z 25th bo one miały szyberdach i ori czarną podsufitkę więc zapewne i czarna lampka z szybrem była tam wpakowana choć osobiście jeszcze takiej nie widziałem.



oneblood22
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: wt lis 20, 2012 00:40
Lokalizacja: lodz

[MK4] Czarna podsufitka

Post autor: oneblood22 » sob lut 04, 2017 12:45

G0 Karcio, więc teoretycznie powinien być jakiś numer tej lampki.
Czy ktoś dysponuje taką wiedzą?



piotrek233
Forum Master
Forum Master
Posty: 1175
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 19:09
Lokalizacja: Bielsko

[MK4] Czarna podsufitka

Post autor: piotrek233 » sob lut 04, 2017 14:32

Lampka czarna wychodziła w oryginale, numeru musisz poszukać po internecie.



oneblood22
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: wt lis 20, 2012 00:40
Lokalizacja: lodz

[MK4] Czarna podsufitka

Post autor: oneblood22 » sob lut 04, 2017 15:02

Tak sobie oglądałem po internecie mk4 Jahre i narazie nie znalazłem żadnego który miał szyberdach….obawiam się, że mogło nie być ori czarnej z szyberdachem. No chyba, że ktoś mnie poprawi.



piotrek233
Forum Master
Forum Master
Posty: 1175
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 19:09
Lokalizacja: Bielsko

[MK4] Czarna podsufitka

Post autor: piotrek233 » ndz lut 05, 2017 11:09

Kolego szukaj lepiej bo były. Nie zawężaj poszukiwań do 25th, Bora GLI też miały czarny sufit.



oneblood22
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: wt lis 20, 2012 00:40
Lokalizacja: lodz

[MK4] Czarna podsufitka

Post autor: oneblood22 » ndz lut 05, 2017 14:43

Po dokładniejszych poszukiwaniach dla zainteresowanych podaje numer czarnej ori lampki podsufitki z szyberdachem dla mk4.
1J0947106B41



oneblood22
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: wt lis 20, 2012 00:40
Lokalizacja: lodz

Re: [MK4] Czarna podsufitka

Post autor: oneblood22 » sob kwie 22, 2017 23:44

Witam czy zna ktoś numer czarnej listwy która jest na szyberdachu? Za jej pomocą odsuwa i zasuwa się szyber.



oneblood22
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: wt lis 20, 2012 00:40
Lokalizacja: lodz

[MK4] Czarna podsufitka

Post autor: oneblood22 » pn maja 08, 2017 13:07

Od jakiegoś czasu kompletuje czarny sufit w moim mk4.
Męczył mnie od jakiegoś czasu temat słoneczek, a że nie chciałem mieć malowanych wymyśliłem coś takiego. Prześledziłem różne tematy, wiele osób się o to pyta ale nic konkretnego nie ma.
Może niektórym się przyda i skorzystają.
Jeśli chodzi o kształt to prawie identyczne są słoneczka z golf, jetta mk6. Nie wiem jak scirocco bo nie miałem ich w ręku ale myślę, że bedzie to samo.
Wielkością i kształtem są identyczne lecz różnią się troche grubością.
Obrazek
Czarne z mk6 jasne z mk4
Obrazek

Najtrudniej było z mocowanie do podsufitki, próbowałem przerabiać te z mk6 ale nic z tego nie wychodziło. Na necie znalazłem czarne słoneczka z audi a3 8L które ma identyczne mocowanie. Myślałem, że może słoneczka też będą pasowały ale są mniejsze. Ktoś wspominał już o tym na forum.Zdjęcia podglądowe słoneczek i mocowań z a3 i mk4

Obrazek
Obrazek

Nie zostało nic innego jak wymienić końcówki mocować. Te z a3 przełożyć do słoneczek z Mk6. Końcówki wyjmuje się przekręcając i jednocześnie wyciągając je. Po wyciągnięciu mamy coś takiego.

Obrazek

Porównując końcówki widać, że różnią się minimalnie wyżłobieniami.Co za tym idzie końcówka z a3 nie wchodzi tak jak ta oryginalna z Mk6.Można się pobawić w docinanie, szlofowanie żeby było takie samo. Ja tego nie robiłem bo i tak efekt końcowy mnie zadowolił. Długość jest taka sam.
Obrazek

Po złożeniu takiego słoneczka czas na zamontowanie w podsufitce. Może nie wszytkim będzie to odpowiadać, ponieważ oryginalny uchwyt nie jest centralnie. Związane jest to z tym, że końcówka z a3 nie weszła tak jak ta z mk6. Pisałem jw. można to jakoś podocinać, może ktoś spróbuje.
Obrazek
Obrazek

Ja zrobiłem to trochę inaczej. Zastąpiłem je tymi z mk6(one są na jedną śrubkę). Odciąłem plastikowe końcówki i przykręciłem do podsufitki.Do przykręcenia lepiej użyć dłuższej śrubki.Wygląda to tak:
Obrazek
Obrazek

Widać dziurę po jednej śrubce ale w związku z tym, że podsufitka w moim przypadku jeszcze będzie obszywana więc jej nie będzie. Po tym zabiegu wszystko wygląda bardzo przyzwoicie. Jeśli chodzi o oświetlenie to trzeba przełożyć kostki, ja jeszcze narazie tego nie zrobiłem. Mam nadzieję, że oświetlenie zadziała :grin:

Jeszcze zdjęcie podglądowe jak wygladaja te mocowania poprzelożeniu. Od góry słoneczko w całości z Mk6, poniżej też z Mk6 ale z uchwytem z a3. Widać parę mm różnicy.
Obrazek

Na koniec chciałem powiedzieć ile taki zabieg kosztował. Ori czarne z mk4 kosztuje pewnie 250zł lub lepiej za sztukę. Słoneczka z a3 kupiłem za 200zł w komplecie z czarnymi uchwytami i tą osłoną przeciwsłoneczną. Rączki sprzedałem za 70zł. Natomiast czarnych z Mk6 jest sporo ja kupiłem komplet za 100zł. Więc cały zabieg wyszedł ok 230zł.



oneblood22
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: wt lis 20, 2012 00:40
Lokalizacja: lodz

Re: [MK4] Czarna podsufitka

Post autor: oneblood22 » śr paź 30, 2019 01:08

A czy taka czarna lampka była z diodami ambiente w oryginalne?

Czy ktoś z was wie jaki numer części mają czarne uszczelki drzwi ? Chodzi o tą częśc
Obrazek

Czy w ogóle takie były?
[/quote]

Wydaje mi się że nie było pampek z diodami w mk4 tak na 90%
Czarne uszczelki były ori np w mk4 jahre. Uszczelki najlepiej malować



Awatar użytkownika
G0 Karcio
..::VWGolfExclusiveEdition::..
..::VWGolfExclusiveEdition::..
Posty: 1663
Rejestracja: wt lip 21, 2009 17:32
Lokalizacja: Gdynia/Elbląg
Auto: Volkswagen Golf IV GTI TDI Exclusive
Silnik: AHF

Re: [MK4] Czarna podsufitka

Post autor: G0 Karcio » wt lut 25, 2020 03:09

Były kiedyś 2 firmy, które wykonały ograniczoną serię czarnych lampek z diodami ambiente dla VW. Wyprzedzam pytanie o czarne lampki W8...w serii nigdy taka lampka nie powstała OEM, dopiero później zostały wypuszczone na rynek jako profi pomalowane na czarno. Tak gdzieś kiedyś czytałem i tego się trzymam. Aha...lampka ambiente była tylko montowana w Passacie, w Golf IV/Bora/Jetta IV nigdy.

Czarne uszczelki były montowane w Golf IV 20th/25th/R32 USA i Jetta IV GLI.



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości