Problem z podświelteniem włącznika świateł

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
ryszard.derbich
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: śr maja 20, 2015 21:23
Lokalizacja: Świecie
Auto: VW Golf III CL 1.4 KAT 1993
Silnik: ABD
Kontakt:

Problem z podświelteniem włącznika świateł

Post autor: ryszard.derbich » wt gru 08, 2015 23:17

Wiem, wiem. Temat wałkowany na tym jak i na innych forach wiele razy z tym, że mój przypadek jest dość nietypowy. Mianowicie padło mi podświetlenie włącznika świateł z tym, że gdy trochę w niego popukać to nagle zaczyna świecić. Po ponownym wyłączeniu i włączeniu świateł znów się nie podświetla do momentu popukania w niego i tak w koło Wojtek. To samo dzieje się gdy bardzo gwałtownie włączę światła oraz światło przeciwmgłowe (tj. mocno szarpnę pokrętłem i znów zaczyna bardzo ładnie świecić). Dodam, że w pokrętle nic się nie przycina, diody od przeciwmgłówek i pozycyjek działają wzorowo, a sam przełącznik datowany jest na grudzień 1991 roku i jest wyposażony w regulację wysokości odbłyśnika i włącznik tylnych świateł przeciwmgłowych. Czyżby kurz, a może luźny styk przy cokole z żaróweczką. Pytam bo nie chciałbym rozbierać czegoś w ciemno.



Awatar użytkownika
Klaudek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 509
Rejestracja: wt mar 10, 2009 22:42
Lokalizacja: Kłodawa
Kontakt:

Problem z podświelteniem włącznika świateł

Post autor: Klaudek » pn gru 14, 2015 21:49

Luźny styk, przegrzanie i ciągła jazda na światłach w tym dziwnym kraju dobiła przełącznik.

Przez ten mały przełącznik podczas włączonych świateł mijania przepływa cały prąd zasilający światła mijania, podświetlenie licznika, podświetlenie tablicy rejestracyjnej i światła pozycyjne. To razem prawie 200 watów.. :?

Zacznij od rozebrania przełącznika, oczyszczenia miejsc styków i przelutowania/podgrzania połączeń lutowanych a jego sprawnośc powinna powrócić... :bigok:



Awatar użytkownika
xlsss
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 487
Rejestracja: czw gru 18, 2008 17:03
Lokalizacja: Opole/Wróblowice
Auto: MK3
Silnik: AAZ
Kontakt:

Problem z podświelteniem włącznika świateł

Post autor: xlsss » czw gru 17, 2015 19:22

Luźny styk, zalutuj na nowo. Jeżeli nie świecą pokrętła regulacji i ustawienia jasności to sprawdź, czy żarówka jest ok. Jeżeli jest ok, to pewnie przerwany drucik który był zgrzany z cyckiem po drugiej stronie płytki (miałem ten sam przypadek - raz świeciło, raz nie). Koszt żarówki z oprawką około 20zł



Awatar użytkownika
ryszard.derbich
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: śr maja 20, 2015 21:23
Lokalizacja: Świecie
Auto: VW Golf III CL 1.4 KAT 1993
Silnik: ABD
Kontakt:

Problem z podświelteniem włącznika świateł

Post autor: ryszard.derbich » pt gru 18, 2015 13:51

Dzięki, za propozycję, kwestia żarówki i już po problemie.
Temat do zamknięcia.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości